گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


صفحات وبلاگ
نویسندگان
  • ()

جغرافيا و طبيعت

شهرستان گرمي از شمال با شهرستانهاي بيله سوار و پارس آباد، از غرب به شهرستان اهر (آذربايجان شرقي) از جنوب به شهرستان مشگين شهر و از شرق به جمهوري آذربايجان (بخش‌هاي الگو:ساليان وجليل‌آباد و يارديملي) همسايه‌است به طوريكه گمرك آن قدمت تاريخي داشته وداراي ساختمان و ابنيه در روستاي آزادلوي بخش موران بوده است، وعرصه آن زمينها با سند رسمي بنام گمرك ايران سند زده شده است.الگو:قابل توجه آقايان دست اندركار ومسئول در شهرستان

شهرستان گرمي از جنوب به دامنه كوههاي صلوات، از شمال به كوههاي خروسلو از غرب به رود دره رود و از شرق به بالهارود محدود مي‌شود.

 

پست‌ ترين نقطه شهرستان در شمالغرب شهرستان و در روستاي خان محمدلو واقع است كه حدود ۲۴۰ متر از سطح دريا ارتفاع دارد و مرتفع‌ترين نقطه شهرستان كوههاي صلوات در جنوب روستاي خان كندي است كه حداكثر ۲۵۰۰ متر ارتفاع دارد. رودهاي مهم شهرستان عبارتند از: بالهارود، دره رود، سامبول چايي، زنگيرچايي، تولون‌چايي (رودخانه تولون), داش ديبي. بارش سالانه در شهرستان از شرق به غرب و از جنوب به شمال كاهش مي‌يابد به طوري كه بارش در منطقه داش ديبي (منتهي اليه شرق شهرستان) به ۵۰۰ ميليمتر در سال و در منطقه خان محمدلو (منتهي اليه شمالغربي شهرستان) به كمتر از۲۵۰ ميليمتر مي‌رسد. بطور كلي ميزان بارش در شهرستان از متوسط بارش كشور بيشتر است و موجب شده تا تا كشاورزان آن به محصول خوبي از غلات وحبوبات خصوصا گندم، جو، نخود و عدس دست يابند.

  • پژوهشي در جغرافياي مغان، سيد محمد ابراهيمي، انتشارات نيك آموز ، 1385

 

 

 

 

 

روستاي تولون

 

 

گلهاي لاله زنبق - منطقه موران

 

 

طبيعت روستاي سيا در مرز جمهوري آذربايجان

 

 

طبيعت روستاي خان كندي در مرز جمهوري آذربايجان

 

 

 

طبيعت درياچه قالغانلو در روستاي خان كندي

 

 

 

محله هلال احمر شهر گرمي

 

 

 

 

روستاي تنگ نزديك گرمي

 

 

طبيعت روستاي اوماستان

دوشنبه بیست و هشتم 1 1391 ::

به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
کلیه حقوق این وبلاگ برای محفوظ است
X