معرفی وبلاگ
این وبلاگ هم اخبار مربوط دانشگاه پیام نور را میگه ، هم داستان و گاه گداری هم مطالب خواندنی دیگه امیدوارم مورد قبولتون واقع بشه *************************** *************************** برای بهتر دیدن هر مطلب بر روی لینک ( ادامه مطلب ) که پایان هر قسمت آمده کلیک کنید *************************** *************************** وقتی چیزی را از دست دادی، درس گرفتن از آن را از دست نده. *************************** ***************************
دسته
پيوند ها
پايگاه هاي علمي
دانشگاه هاي ايران
ژورنال هاي شيمي
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 454860
تعداد نوشته ها : 831
تعداد نظرات : 243
فریاد ها را همه می شنوند هنر واقعی شنیدن صدای سکوت است - دکتر علی شریعتی
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي

 

سوپر ماركت مجازي
در ايستگاه مترو كره جنوبييك فروشگاه زنجيره‌اي مواد غذايي اروپايي به نام Tesco شعبه‌اي جالب براي عرضه محصولات خود در يك ايستگاه مترو در كره جنوبي بر پا كرده است.

اين شعبه نوعي سوپر ماركت مجازي است كه در آن كالاها وجود خارجي ندارند.

كالاهاي اين سوپر ماركت شامل عكس‌هايي هستند كه به صورت پوستر‌هايي ديجيتالي بر ديوار ايستگاه مترو نصب شده است. مسافراني كه براي حمل و نقل عمومي مترو را انتخاب مي‌كنند، مي‌توانند تا زمان سوار شدن از اين سوپر ماركت مجازي خريداري كنند.

براي خريد كردن تنها كافي است كه عكس كالاي مورد نياز خود را انتخاب كنيد تا كد QRآن به كارت خريد شما اضافه شود. در پايان كد‌ها بر روي كارت خريد شما چك شده و تبديل به يك سفارش آنلاين مي‌شوند. سپس كالاهاي خريداري شده شما تا پايان همان روز به درب منزل تحويل مي‌شود.

براي خريد كردن از اين سوپر ماركت مجازي نياز به تبادل هيچ گونه پولي نيست. يك اپليكيشن روي موبايل تمام كار را انجام مي‌دهد و عملا پس از خريد هيچ كالايي به شما به صورت فيزيكي تحويل داده نمي‌شود، بلكه ترتيبي داده مي‌شود كه سفارش شما از شارژ كارت خريد شما كسر شده و تا پايان روز كالاها به درب منزل تحويل داده شوند.

با وجود اين سوپر ماركت مجازي ديگر نياز نيست در طول روز به سوپر ماركت‌هاي حقيقي سر بزنيد و كالاهاي خريداري شده خود را تا پايان روز كه به منزل بر مي‌گرديد با خود از اين طرف به آن طرف حمل كنيد.  اين شركت با اين ايده موفق شده كه ميزان سفارش‌هاي آنلاين اش را دو برابر كند.

آنها مي‌گويند مردم كره جنوبي انسان‌هايي پركار و سخت كوش هستند و به صرفه جويي در وقت‌شان اهميت زيادي مي‌دهند. براي همين به دنبال ايده‌اي مي‌گشته‌اند كه افراد زيادي نياز به مراجعه به سوپرماركت‌ها نداشته باشند و در رفت و آمد به سوي محل كار بتوانند خريد روزانه‌شان را هم انجام بدهند. و حالا اين ايده موفق با استفبال شهروندان كره‌اي مواجه شده است.


با تشكر از حسين هاشميان


دسته ها : متفرقه 2
سه شنبه 5 2 1391 1:31 صبح
X