بازخواني پيام امام خميني: مطهري حاصل عمرم بود
معرفی وبلاگ
باسلام.ما بسيجيان پايگاه بسيج شهيد چمران تصميم گرفتيم كه براي آگاهي برادران بسيجي و زنده نگه داشتن ياد وخاطره ي شهيدان هشت سال دفاع مقدس و مطالب ديني و مذهبي اين وبلاگ را راه اندازي كنيم . با تشكر مدريت وبلاگ :عليرضا حمزه
صفحه ها
دسته
فیدها
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 13710
تعداد نوشته ها : 28
تعداد نظرات : 2
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

بازخواني پيام امام خميني: مطهري حاصل عمرم بود

پيام تسليت امام به مناسبت شهادت شهيد بزرگوار و متفكر و فيلسوف و فقيه عاليمقام مرحوم آقاى حاج شيخ مرتضى مطهرى به ملت اسلام

 

آفت هاي انقلاب از زبان شهيد مطهري

 

بسم الله الرحمن الرحيم انا للَّه و انا اليه راجعون

اينجانب به اسلام و اولياى عظيم الشأن آن و به ملت اسلام و خصوص ملت مبارز ايران ضايعه أسف‏انگيز شهيد بزرگوار و متفكر و فيلسوف و فقيه عاليمقام مرحوم آقاى حاج شيخ مرتضى مطهرى- قدس سره- را تسليت و تبريك عرض مى‏كنم.

 تسليت در شهادت شخصيتى كه عمر شريف و ارزنده خود را در راه اهداف مقدس اسلام صرف كرد و با كجرويها و انحرافات مبارزه سرسختانه كرد، تسليت در شهادت مردى كه در اسلام شناسى و فنون مختلفه اسلام و قرآن كريم كم نظير بود.

من فرزند بسيار عزيزى را از دست دادم و در سوگ او نشستم كه از شخصيتهايى بود كه حاصل عمرم محسوب مى شد. در اسلام عزيز با شهادت اين فرزند برومند و عالِم جاودان ثُلمه‏اى وارد شد كه هيچ چيز جايگزين آن نيست. و تبريك در داشتن اين شخصيتهاى فداكار كه در زندگى و پس از آن با جلوه خود نورافشانى كرده و مى‏كنند.

من در تربيت چنين فرزندانى كه با شعاع فروزان خود مردگان را حيات مى‏بخشند و به ظلمتها نور مى‏افشانند، به اسلام بزرگ، مربى انسانها و به امت اسلامى تبريك مى‏گويم. من گرچه فرزند عزيزى را كه پاره تنم بود از دست دادم لكن مفتخرم كه چنين فرزندان فداكارى در اسلام وجود داشت و دارد. مطهرى كه در طهارت روح و قوّت ايمان و قدرت بيان كم نظير بود، رفت و به ملأ اعلى‏ پيوست، لكن بدخواهان بدانند كه با رفتن او شخصيت اسلامى و علمى و فلسفى‏اش نمى‏رود .

تروريستها نمى‏توانند شخصيت انسانى مردان اسلام را ترور كنند. آنان بدانند كه به خواست خداى توانا ملت ما با رفتن اشخاص بزرگ در مبارزه عليه فساد و استبداد و استعمار مصممتر مى‏شوند. ملت ما راه خود را يافته و در قطع ريشه‏هاى گنديده رژيم سابق و طرفداران منحوس آن از پاى نمى‏نشيند.

اسلام عزيز با فداكارى و فدايى دادن عزيزان رشد نمود. برنامه اسلام از عصر وحى تاكنون بر شهادت توأم با شهامت بوده. قتال در راه خدا و راه مستضعفين در رأس برنامه‏هاى اسلام است. مَا لَكُم لاتُقاتِلونَ فِى سَبيلِ اللَّهِ وَالمُستَضعَفينَ مِنَ الرّجالِ وَالنّساءِ وَالولدانِ. (1).

اينان كه شكست و مرگ خود را لمس نموده و با اين رفتار غيرانسانى مى‏خواهند انتقام بگيرند يا به خيال خام خود مجاهدين در اسلام را بترسانند، بد گمان كرده‏اند. از هر موى شهيدى از ما و از هر قطره خونى كه به زمين مى‏ريزد، انسانهاى مصمم و مبارزى به وجود مى‏آيد. شما مگر تمام افراد ملت شجاع را ترور كنيد والّا ترور فرد هر چه بزرگ باشد،

براى اعاده چپاولگرى سودى ندارد. ملتى كه با اعتماد به خداى بزرگ و براى احياى اسلام بپا خاسته با اين تلاشهاى مذبوحانه عقبگرد نمى‏كند. ما براى فداكارى حاضر و براى شهادت در راه خدا مهيا هستيم .

اينجانب روز پنجشنبه سيزده ارديبهشت 58 را براى بزرگداشت شخصيتى فداكار و مجاهد در راه اسلام و ملت، عزاى عمومى اعلام مى‏كنم و خودم در مدرسه فيضيه روز پنجشنبه و جمعه به سوگ مى‏نشينم. از خداوند متعال براى آن فرزند عزيز اسلام رحمت و غفران و براى اسلام عزيز عظمت و عزت مسئلت مى‏نمايم. سلام بر شهداى راه حق و آزادى .
روح اللَّه الموسوى الخمينى

دسته ها : شهدا
چهارشنبه 1391/2/13 17:52
X