معرفی وبلاگ
شیراز را به تخت‌جمشید و حافظیه و شاهچراغش می‌شناسیم، یزد را به بادگیرهای سرو مانندش، اصفهان را به زنده‌رود كم‌آبش، به میدان نقش جهان دود گرفته و به چهل‌ستون شگفتش و تبریز را هم به بازار رویایی‌اش؛ اما بسیاری از دیدنی‌های این شهرها پشت برخی ناشناخته های میهن عزیزمان پنهان شده‌ است. این جاذبه‌ها گاهی آنقدر شگفت‌ است كه نه‌تنها با جاذبه‌های مشهور آن قدرت برابری دارد، بلكه بسیاری از آنها كهن‌تر و عظیم‌تر و زیباتر هستند. سعی داریم تا شما را با این جاذبه ها آشنا سازیم.
شخصیت ها
موضوعات مطالب
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 122828
تعداد نوشته ها : 526
تعداد نظرات : 33
Rss
طراح قالب
بـــــوق بــــــــوق ایران
غار كَلماكره؛ ششمين گنجينه بزرگ جهان

 

 استان لرستان نيز يكي ديگر از استان‌هايي است كه در فهرست 10 تايي ما قرار گرفته است.
اين استان جاذبه‌هاي طبيعي فراواني دارد كه مي‌توان از جمله آنها به آبشار آب سفيد، آبشار بيشه، پل شكسته و پل كشكان، درياچه شط تمي و غار كوگان اشاره كرد كه شايد بسياري از اين نقاط زيبا را ديده باشيد اما اين بار غاري زيبا كه از ديدها پنهان شده است مسافران نوروزي را به سمت خود مي‌كشاند.
غار كلماكره در شرق يكي از آخرين كوه‌هاي شهرستان پلدختر قرار گرفته است. پيشاني غار 5‌/‌1 متر جلوتر از پايين دهانه آن است و به همين دليل اين غار از ديدها پنهان است. اما در سال‌هايي نه چندان دور چوپاني اين غار را پيدا كرد و توانست ششمين گنجينه بزرگ جهان را از آن ايران كند كه بسياري از اشياي به جاي مانده از دوره هخامنشيان (كه در موزه‌هاي خارج از كشور نگهداري مي‌شود) از اين غار شگفت‌انگيز بيرون آمده است.

موضوع : لرستان
پنج شنبه 1391/1/31
X