• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1677
 • چهارشنبه 1383/10/16
 • تاريخ :

حجازی : ما آدم های بی دانش باید خانه نشین باشیم!


شناسنامه کامل حجازی

نام : ناصر

شهرت : حجازی

تاریخ تولد : 1328

متولد شهر : تهران

بزرگ شده : محله سلسبیل

وضعیت تأهل : متاهل

دارای 2 فرزند به نام های آتیلا و آتوسا

اولین مربی : آقا بیوک در یک تیم محلی به نام پارس

اولین دعوت به تیم ملی :1347 از تیم دسته دومی نادر

اولین مربی که او را به تیم ملی دعوت کرد: رایکوف

بهترین بازی از نظر خودش : بازی مقابل نیم زسکای روسیه با پیراهن دروازه بانی تیم ملی جوانان

بهترین مطلبی که از خودش خوانده : بعد از بازی با ارتش مسکو روزنامه آیندگان نوشت حجازی تسلیم ارتش مسکو نشد

اتومبیل مورد علاقه : بی ام و

اتومبیل فعلی : پژو 206

سوال و جواب تلگرافی

1- پرسپولیس: محبوب قرمزها

2- استقلال: محبوب آبی ها

3- نوه : شیرین ترین چیز

4- داماد: کمک به زن

5- خانه نشینی: هم سخت و هم شیرین

6- پورحیدری : محافظه کار

7- پروین : محبوب پرسپولیس

8- دروازه بان : همیشه کاپیتان

9- الگو: چیز خوبی است

10- عابدزاده : عقاب آسیا

11- مهاجرانی : مربی

12- گرانی : بیچاره کننده مردم بی بضاعت

13- برنامه نود: برنامه دوست داشتنی برای فوتبالی ها

14- فردوسی پور : جوانی که یک شبه راه صد ساله پیمود

15- مستاجری : بعضی وقتها شیرین است

16- مارادونا : اعجوبه فوتبال

17- تظاهر : متنفرم

18- سینما : گاهی لازم است

19- برانکو : مربی باشخصیت

20- تیم ملی : محبوب مردم

21- علی دایی : سرزن قهار

22- دوست : کم پیدا می شود

23- قلعه نوعی : مربی جوان

24- آرزو : دست نیافتنی

اینکه می گویند سال آینده ممکن است با تیم استقلال ارومیه به صحنه فوتبال بازگردید چقدر صحت دارد؟

تا یان لحظه که با شما حرف می زنم هنوز هیچ صحبت رسمی با من نشده و خودم هم این خبر را در روزنامه ها خوانده ام به هر حال هدف من خدمت به فوتبال است و زیاد مهم نیست در چه شهری مربیگری کنم.

تا آنجایی که ما خبر داریم قبل از پیروزی انقلاب ابتدا شما کاپیتان تیم ملی بودید. چطور شد که بازوبند کاپیتانی را از شما گرفتند و به علی پروین دادند؟

دقیقاً یادم می آید که ایران با تیم چکسلواکی سابق بازی داشت و چون من 2 سال زودتر از آقای پروین به تیم ملی آمده بودم من باید بازوبند کاپیتانی را بر بازرو می بستم اما مربیان از من خواستند به خاطر اینکه پروین 4 سال از من بزرگتر است و با حضور در خط میانی بیشتر می تواند با بازیکنان ارتباط برقرار کند ، بازوبند را به پروین بدهم من هم به خاطر سن و سال بیشتر آقای پروین این کار را کردم.

واقعاً چرا شما الان باید خانه نشین باشید و مربیگری نکنید؟

حتماً دلیلش این است که من با علم روز فوتبال آشنا نیستم . بالاخره ما آدم های بی دانش باید خانه نشین باشیم! انشاا... سعی می کنم علم و دانش خود را بالا ببرم تا به من هم تیم بدهند. من فعلاً مربی خانواده ام هستم؟ !

بعد از بازی استقلال با پرسپولیس شما گفته بودید آقای قلعه نوعی نباید با علی سامره لجبازی کند اما در برنامه نود اعلام کردید ، بازیکن باید تابع مربی اش باشد. فکر نمی کنید حرفهایتان کمی ضد و نقیض باشد؟

من همیشه گفته ام بازیکن بزرگ ، مربی بزرگ می خواهد. شما نگاه کنید وقتی دستیار فرگوسن سرمربی تیم رئال مادرید شد نتوانست با آن بازیکنان بزرگ و ستاره های رنگارنگ نتیجه خوبی بگیرد و بعد از 6 ماه او را از کار برکنار کردند اما اگر یوهان کرایف سرمربی زیدان شود آیا این بازیکن بزرگ به خودش جرات می دهد روی حرف کرایف حرف بزند؟ من معتقدم اگر یک چوب هم جای مربی باشد بازیکن باید تابع باشد اما اگر می بینید بازیکنی به خودش جرات اعتراض می دهد به خاطر این است که می بینید در تمرینات بهتر از بازیکن هم پستی خود است اما روز بازی یا باید روی نیمکت بنشیند و یا اینکه در هر بازی تعویض شود.

اگر سرمربی تیم ملی بودید ، کدام بازیکنان را دعوت می کردید؟

اگر مربی تیم ملی بودم ، بهترین و آماده ترین نفرات را بدون توجه به اسم بازیکن و باشگاهش انتخاب می کردم.

در رابطه با دروازه بان استقلال چه نظری دارید؟

به نظر من توپالوویچ دروازه بان خوبی است اما وحید طالب لو هم آینده درخشانی دارد . فصل قبل که به طالب لو میدان دادند ، این دروازه بان اصلاً کم نیاورد و می توانست بیشتر از اینها رشد کند. اگر به طالب لو بیشتر میدان می دادند او باز هم به تیم ملی دعوت می شد.

چرا سال قبل که در استقلال اهواز حضور داشتید ، گفته بودید ، قلعه نوعی و منصوریان نباید با استقلال تهران به اهواز بیایند؟

من راجع به آقای قلعه نوعی حرفی نزده بودم . اما منصوریان را به خاطر مشکلاتی که در جریان بازی رفت تیم های استقلال تهران و اهواز به وجود آورد گفتم نباید به اهواز بیاید.

چرا بعد از بازی استقلال با پرسپولیس از تعویض سامره و منصوریان انتقاد کردید؟

یعنی شما معتقدید نباید واقعیتها را گفت؟ خب اگر من و امثال من نگوییم تعویض های قلعه نوعی در آن بازی اشتباه بود که باز هم در بازیهای بعد همین اشتباهات را می کند و به استقلال ضرر می رسد.

راجع به بحثی که پیرامون وضعیت موی سر بازیکنان به وجود آمده چه نظری دارید؟

واقعاً زجرآور است که به موی بازیکن پیله کنند. اگر این جوانها سر و وضع خودشان را درست نکنند و 5 هفته حمام نروند خوب است ؟ آقایان به جای آنکه به فکر برطرف کردن مشکلات فوتبال باشند متاسفانه به سر و وضع بازیکن گیر می دهند. البته ظاهر انسان باید در شان وی باشد و متناسب با فرهنگ آن کشور.

به نظر شما بهترین دروازه بان ایران بعد از پیروزی انقلاب چه کسی است؟

بعد از انقلاب هنوز هیچ دروازه بانی روی دست احمدرضا عابدزاده بلند نشده است. عابدزاده واقعاً عقاب آسیا بود. البته میرزاپور ؛ رحمتی و واعظی هم خوب هستند اما احمدرضا چیز دیگری بود.

راجع به ابراهیم میرزاپور چه نظری دارید؟

میرزاپور فعلاً بهترین دروازه بان ایران است. متاسفانه مدتی قبل روزنامه ها از صحبتهای من راجع به این دروازه بان برداشت دیگری کرده بودند. من معتقدم میرزاپور که 5 سال است به عنوان دروازه بان اول تیم ملی درون چارچوب دروازه می ایستد ، تجربه خوبی پیدا کرده اما هنوز او دروازه بان کاملی نشده و باید معایب خود را برطرف کند.

قبول دارید استقلال بدون حجازی ، استقلال نیست؟

استقلال همیشه ، استقلال است ، چه حجازی باشد و چه نباشد.

یک جمله خوب در رابطه خودتان و تیم استقلال بگویید؟

زندگی ام با استقلال شروع شد به عشق استقلال هم به آخر خط خواهد رسید.

چرا ناصر حجازی در شهرهای رشت و اهواز موفق نبود؟

اگر دقت کرده باشید ، حتماً متوجه می شوید که استقلال اهواز فصل قبل از حضور من ، برای فرار از سقوط می جنگید اما سالی که من در این تیم بودم ، اهوازی ها در جدول هشتم شدند . اما در رابطه با تیم استقلال شهرداری رشت حق را به شما می دهم .

در حال حاضر آتیلا در کدام تیم بازی می کند ؟

فعلاً آتیلا بازی نمی کند اما قرار است برای بازی به اتریش برود!

از کدام تیم های باشگاهی و ملی دنیا خوشتان می آید ؟

منچستر یونایتد و برزیل.

مسئولان باشگه استقلال چه خصومتی با شما دارند؟

آنها دنبال آدمهای بله قربان گو هستند. چون من از این آدمها نیستم که به کسی باج بدهم، زیاد از من خوششان نمی آید.

اگر به شما پیشنهاد سرمربیگری تیم ملی را بدهند قبول می کنید ؟

اصلاً فکرش را هم نکنید. خیالتان راحت ، آقایان هیچوقت حجازی را سرمربی تیم ملی نمی کنند.

استقلال قلعه نوعی چطور است ؟

به اعتقاد من استقلال این فصل خوب بازی می کند  . منتهی به نظر من استقلال نباید با سیستم 2-4-4 بازی کند چون ابزار لازم را برای بازی در این سیستم ندارد. بازی با 4 دفاع نیاز به نفراتی دارد که هم سرعتشان خوب باشد ، هم تکنیک و قدرت سرزنی شان ، چون اگر تیم با این سیستم بازی کند و توپ از دفاع هم رد شود این یعنی تک به تک شدن مهاجم حریف با دروازه بان .

فکر می کنید ، این فصل کدام تیم قهرمان بازیهای لیگ برتر می شود؟

به نظر من رقابت اصلی برای کسب عنوان قهرمانی بین تیم های استقلال و فولاد خوزستان خواهد بود.

برای آنکه فوتبالمان از پایه درست شود چه کار باید بکنیم ؟

بهترین کار این است که فدراسیون فوتبال ، یکسری مربی به شهرستانها اعزام کند تا آنها دست به شناسایی استعدادهای فوتبال بزنند. من رحمان رضایی را از شهرستان نور کشف کردم و حالا این بازیکنن در مسینای ایتالیا بازی می کند.

چرا ناصر حجازی هیچوقت سرمربی تیم ملی نشده ؟

چرایش را من می دانم اما فقط می دانم قابل چاپ نیست. راستش را بخواهید قصد دارم تمام خاطراتم را مو به مو در تعدادی نوار ضبط کنم و در اختیار یکی از دوستانم قرار دهم تا بعد از مردنم آن را چاپ کنند و در اختیار مردم بگذارند. مطمئن باشید در آن کتاب تمام واقعیتها را خواهم گفت.

وقتی آقای قلعه نوعی سرمربی استقلال شد ، شما گفتید بازیکنان بزرگ استقلال همه از این تیم رفته اند و قلعه نوعی از کارکردن با بازیکنان بزرگ می ترسد چرا؟

شما نگاه کنید کاظمی در سایپا ، سیاوش اکبرپور در فجر سپاسی و خیلی های دیگر در تیم های ضعیف ستاره بوده اند و به استقلال آمده اند ولی آیا این بازیکنان با نفراتی مثل نوازی ، سامره و همدانی قابل قیاس هستند؟

چرا شما رابطه خوبی با مسئولان باشگاه استقلال ندارید؟

من با کسانی می توانم رابطه حسنه داشته باشم که مثل خودم صادق باشند و به قول معروف زیر و رو نکشند. البته خیلی وقتها به خاطر اینکه با یکسری آدمها نتوانسته ام کنار بیایم ضرر کرده ام اما حاضرم تاوان بدهم اما با هر کسی کار نکنم.

 آیا حاضرید به آقای پروین کمک کنید؟

باید بگویم من هم پرسپولیسی ها را دوست دارم و تا این لحظه نه از آنها بی احترامی دیده ام و نه به پرسپولیسی ها بی احترامی کرده ام. در خصوص کمک به آقای پروین هم باید بگویم ایشان خودش همه فن حریف است و احتیاج به کمک ندارد.

چرا یک بازیکن مثل علی سامره بعد از آنکه تعویض می شود اعتراض می کند اما علیرضا منصوریان هیچوقت بعد از تعویض شدن معترض نمی شود؟

اگر می بینید منصوریان اعتراض نمی کند به دلیل رفاقتی است که با امیر قلعه نوعی دارد . آنها حتی با هم رفت و آمد خانوادگی دارند و به همین دلیل حتماً منصوریان خجالت می کشد از قلعه نوعی انتقاد کند.

اینکه می گویند آقای شفیعی زاده می خواهد 51 درصد سهام باشگاه استقلال را بخرد چقدر صحت دارد؟

من از این مسئله اطلاعی ندارم اما بعید می دانم 51 درصد سهام استقلال را به آقای شفیعی زاده بدهند چون آن وقت ایشان همه کاره استقلال می شود و مسئولان فعلی هیچ کاره.

UserName