• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 788
 • دوشنبه 1383/10/14
 • تاريخ :

تیم ملی با كویت دیدار می‌كند

دادگان: با همفكری اشكالات را به حداقل برسانیم


اولین جلسه ارائه پیشنهادات و راهكارهای صعود تیم ملی فوتبال كشورمان به مرحله‌ی نهایی مسابقات جام جهانی 2006 آلمان برگزار شد.

در این جلسه كه با حضور دكتر دادگان رئیس، ناصر نوآموز نائب رئیس، پهلوان دبیركل فدراسیون فوتبال و صاحبنظران و كارشناسان فوتبال كشور تشكیل شد پیشنهادات و اظهارنظرهای مطرح شد.

دكتر دادگان هدف از تشكیل این جلسه را تبادل نظر در مورد موفقیت تیم ملی و استفاده از راهكارها و پیشنهادهای كارشناسان عنوان كرد و با بیان اینكه «فوتبال امروز در دنیا جزئی از زندگی مردم است و علاقمندان بسیاری را دارد» گفت: از شما می‌خواهم با همكاری یكدیگر و با ارائه نظرها و پیشنهادها تا زمان باقیمانده به اولین بازی تیم ملی مقابل بحرین و بالا بودن سطح توقع مسئولین و مردم كه به حق است، اشكالات را به حداقل برسانیم.

دكتر دادگان همچنین تاكید كرد كه این جلسات استمرار خواهد داشت.

حسن حبیبی در ادامه نشست با بیان اینكه «بیشتر به كار در زمین فوتبال راغب است تا سخنرانی» ادامه داد: «برنامه‌ریزی كادر اداری و كادر فنی باید كاملا هماهنگ باشد و لازم است آنها را تقویت كرد. ضمنا رسانه‌ها و روزنامه‌ها نیز نقش بسیار مهمی دارند و باید از آنها خواست تا جایی كه می‌توانند تیم ملی را حمایت كنند.»

وی افزود: مشكلات حاشیه‌ای را باید ریشه‌كن كرد تا مانند گذشته مشكل‌ساز نشوند.

در ادامه‌ علی پروین با یادآوری این نكته كه علاقه و توقع عمومی نسبت به فوتبال در ایران بالاست و فدراسیون فوتبال كار سختی دارد، گفت: باید با یكدلی و همدلی دست به دست هم دهیم و یاور تیم ملی باشیم.

وی از فدراسیون خواست تا با زیر نظر گرفتن تیمهای هم گروه توسط كادرهای فنی مجرب اطلاعات كافی را در اختیار تیم ملی قرار دهد و گفت: اگر لازم است حتی بازیهای لیگ برتر را در مواقع لزوم تعطیل كنید.

دكتر ذوالفقارنسب تشكیل سه كادر فنی قوی را برای زیر نظر گرفتن تیمهای هم گروه ایران ضروری دانست و با بیان اینكه برانكو ظرفیت مشاور پذیری را دارد، درخواست كرد كه در رفع اشكالات با ایشان مشورت شود.

وی نقش مطبوعات را نیز بسیار تأثیر پذیر دانست و گفت: مطبوعات، تیم ملی را بیش از گذشته یاری دهند.

در ادامه، رضائیان مدیر عامل عامل فولاد خوزستان گفت: جو تیم ملی را باید طوری به وجود آورد كه بازیكنان احساس خطر نكنند و این تفكر نیز در آنها به وجود نیاید كه تیم ملی برای آنها همیشگی است. ضمن اینكه باشگاهها باید دست به دست هم دهند و تیم ملی را كمك كنند.

سپس پرویز زاهدی روزنامه نگار باسابقه كشور تاكید كرد: تیم ملی از نظر روحی روانی و اخلاقی نیاز به رسیدگی بیشتری دارد. تیم ملی ایران دارای بازیكنان با استعداد جوان و باتجربه زیادی است و دلیلی ندارد كه دچار مسائل حاشیه‌ای در میدان شویم. ضمن اینكه فوتبال یك فن است و ما از نظر فنی هیچ چیز كم نداریم. باید برای پیشرفت هرچه بهتر برنامه‌ریزی اصولی كنیم.

زاهدی در خاتمه تشكیل تیم ملی ب را ضروری دانست و در عین حال وجود اشكال در خط دفاع را بیان كرد و گفت: از این مشكل نباید به سادگی گذشت و برانكو باید این اشكالات را به حداقل برساند.

پهلوان دبیركل فدراسیون فوتبال در پایان این نشست با ابراز خوشحالی از فواید بدست آمده از این جلسه و اهمیت صعود به جام جهانی؛ وفاق، همدلی و همیاری را مهمترین عامل صعود به جام جهانی دانست و گفت: گذشتن از منافع شخصی و پرداختن به منافع ملی و سرلوحه قرار دادن آن بسیار پراهمیت است.

در پایان این نشست مطالب ذیل مطرح شد:

- گردهمایی برای زیر نظر گرفتن تیمهای هم گروه ایران از بین كارشناسان در حال شكل‌گیری است كه به زودی اعلام خواهد شد.

- تیم ملی ب در حال تشكیل است و در مسابقات كشورهای اسلامی شركت خواهد كرد.

- از هفته هجدهم لیگ برتر به مدت 21 روز لیگ برتر تعطیل می‌شود و تیم ملی پس از یك بازی با كویت در آن كشور و بازی با بوسنی در تهران به منامه سفر خواهد كرد و بیش از 40 ساعت نیز در بحرین نخواهد ماند.

- در دو سال گذشته تیمهای ملی ایران 48 اعزام داشته‌اند كه هیچ اشكالی از نظر اداری و فنی نیز پیش نیامده است.

- ستادی برای خروج تیم ملی كشورمان در بازیهای مقدماتی جام جهانی كشورهای میزبان و ورود تیمهای میهمان به كشور تشكیل خواهد شد.

پروین از جلسه نخبگان فوتبال می گوید

UserName