• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 5222
 • پنج شنبه 1383/10/3
 • تاريخ :

به دنبال آغاز به كار استادیوم ثامن

مدیركل تربیت بدنی خراسان رضوی:
فقط بازی‌ با استقلال و پرسپولیس در این مجموعه برگزار می‌شود
نگرانی ما نگهداری مجموعه است


مدیر كل اداره تربیت بدنی خراسان رضوی گفت: در نظر داریم كه از سال آینده دیدارهای لیگ را در استادیوم ثامن برگزار كنیم.

منوچهر پورحسن كه در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت ضمن بیان خبر فوق به ارایه گزارشی از عملیات احداث پروژه استادیوم ثامن پرداخت و اظهار داشت: تاكنون اداره كل مستاجر منابع طبیعی بوده است اما در حال حاضر مراحل دریافت سند طی شده است.

وی با اشاره به استانداردهای رعایت شده در استادیوم ثامن، این ورزشگاه را آماده‌ی برگزاری مسابقات بین‌المللی عنوان كرد.

پورحسن تصریح كرد: در برنامه‌ی چهارم همه‌ی هم و غم اداره كل تربیت بدنی تكمیل پروژه ثامن بوده است، در حالی كه در سال 81 كه مجموعه به ما تفویض شد تنها 30 درصد پیشرفت فیزیكی داشته است اما بعد از آن با اختصاص اعتبار توانستیم شاهد پیشرفت چشم‌گیری باشیم.

وی از نصب هزار و پانصد صندلی نشیمن خبر داد و افزود: با این وجود هفت هزار و 350 صندلی پشتی‌دار نیز نصب شده است و در نظر داریم كه همه‌ی سكوها را صندلی نصب كنیم. همچنین 4 پایه نورافكن نصب شده كه هر كدام دارای 42 پروژكتور بوده و 1000 لوكس نور دارد در حالی كه برای انجام یك دیدار بین 500 تا 700 لوكس نور كافی است.

پورحسن از آغاز به كار عملیات پیست تارتان استایوم در اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد و اظهار داشت: قراردادی 300 میلیون تومانی بسته شده اما طرف قرارداد در طول زمستان از اجرای كار در فضای روباز معذور است.

وی افزود: ما هنوز چمن ورزشگاه را تحویل نگرفته‌ایم اما چمن استادیوم 105 متر طول دارد كه تنها 5 متر از چمن آزادی كوچك‌تر است، این وسعت چمن به نفع ابومسلم خواهد بود، همچنین چمن ذخیره‌ای برای ترمیم چمن اصلی در نظر گرفته شده است و حتی جهت تقویت صوت استادیوم نیز سیستم تقویت صوت در نظر گرفته شده است.

پورحسن خاطرنشان ساخت: این استادیوم نیازی به فاز دوم ندارد، به تلاش در جهت تكمیل كل پروژه می‌اندیشیم چرا كه هنوز پیست دوچرخه‌سواری نیمه تمام است و بایستی دریاچه، پیست اتومبیل‌رانی، سالن 6 هزار نفری و استخر قهرمانی ایجاد و تكمیل شود.

مدیر كل تربیت بدنی خراسان رضوی با بیان این كه طبق قرارداد باید تا تیرماه 84 این پروژه تحویل سازمان مدیریت شود افزود: اما نگرانی ما بحث اداره این استادیوم بعد از تحویل خواهد بود چرا كه برای نگهداری اماكن ورزشی مشكل داریم از طرفی با افزایش اماكن ورزشی روبرو هستیم.

در ادامه این مراسم رحمان نادری رییس هیات فوتبال استان، پروژه ثامن را نقطه عطف پروژه‌های ورزشی بعد از انقلاب عنوان كرد و افزود: در روز افتتاح استادیوم ما منتظر حضور 15 تا 20 هزار نفر خواهیم بود.

وی در خصوص نحوه بلیت فروشی دیدار ابومسلم و پرسپولیس اظهار داشت: بلیت فروشی در 8 باجه( 3 باجه در استادیوم تختی، یك باجه در سالن مهران و یك باجه در سالن شهید بهشتی) صورت خواهد گرفت ضمن این كه 10 باجه در مجموعه‌ی ثامن فعال خواهند بود.

وی از فروش 2 نوع بلیت 1000 و 500 تومانی خبر داد و در خصوص قیمت بلیت‌ها اظهار داشت: در خصوص قیمت بلیت‌ها ما تابع سازمان لیگ هستیم اما دانشجویان و دانش‌آموزان با ارایه معرفی نامه معتبر و مراجعه به هیات می‌توانند از امكانات رایگان استفاده كنند چرا كه هدف ما كشاندن جوانان به ورزشگاه‌هاست.

وی تصریح كرد: از سال آینده تمامی بازی‌های ابومسلم با تدابیر اندیشیده شده در ثامن برگزار می‌شود.

در ادامه این گزارش سرهنگ بشیری معاونت راهنمایی و رانندگی مشهد در سخنانی با اشاره به وضعیت نامطلوب راه‌هایی كه به مجموعه‌ی ثامن ختم می‌شود افزود: با كار مطالعاتی كه انجام شده است در آینده محورهای مواصلاتی تصحیح شده و توسعه می‌یابد.

وی افزود: با طرح ویژه ترافیكی در روز مسابقه، نیم ساعت قبل از اتمام بازی دو راهی شاندیز به سمت ثامن محدودیت ترافیك خواهیم داشت.

سرهنگ بشیری از اختصاص 150 دستگاه اتوبوس جهت حمل و نقل تماشاچیان خبر داد كه از 4 پایانه كار رساندن تماشاچیان را بر عهده دارند.

UserName