• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1011
 • چهارشنبه 1383/9/25
 • تاريخ :

خبرهای کوتاه از گوشه و کنار فوتبال اروپا


احتیاط مورینیو و ونگر

نمی‌توان قهرمان را پیش بینی كرد

چلسی پس از امتیازی كه در داربی لندن به چنگ آورد، گامی دیگر به قهرمانی در رقابت‌های لیگ برتر نزدیك شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گروه مورینیو چهار امتیاز بالاتر از اورتون در صدر جدول قرار دارد.

آیا هواداران «آبی‌ها» می‌توانند بار دیگر قهرمانی را پس از 1955 تجربه كنند؟

آرسن ونگر هنوز به نبرد قهرمانی امیدوار است. او از این كه آرسنال به چلسی نباخت خوشحال است:« هر امتیازی كه از صدر جدول فاصله دارید اختلاف زیادی است. پیش از دیدار برابر چلسی از مردانم پیروزی می‌خواستم. اما دست كم نمی‌توانستم شكست را بپذیریم. با نتیجه تساوی اختلاف ما همان پنج امتیاز ماند. می‌توانیم به بالای جدول بازگردیم. آرسنال جوان است فكر می‌كنم ماه مارس نمایش بهتری داشته باشیم. چرا كه هر روز این بازیكنان بهتر می‌شوند.»

مورینیو، سرمربی چلسی هم ادعا می‌كند با وجود امتیازی كه از هایبری به دست آورد، شرایط تغییری نكرده است و بیست دیدار تا پایان فصل مانده، پیش بینی سیمای قهرمان عجولانه است:« داربی مانند سایر دیدارها بود. روز رستاخیز نبود! این نتیجه فاصله چلسی و آرسنال را نگاه داشت. در لیگی به میدان می‌رویم كه هر تیمی می‌تواند پیروز شود.»

موراتی و سرزنش بازیكنان اینتر

ركوبا ژانویه هم می‌ماند!

ماسیمو موراتی، بازیكنان اینتر را بیشتر از روبرتو مانچینی برای تساوی‌های ناامید كننده‌ی این فصل سرزنش می‌كند.

به گزارش (ایسنا)، اینتر این هفته نیز برابر گروه ده نفره‌ی سیه‌نا پیروز نشد. موراتی در این باره گفت:« باید در سفر به سیه‌نا روند رو به رشد هفته‌ی پیش را ادامه می‌دادیم اما این چنین نشد. اشتباه‌های ساده‌ای در خط دفاعی دیدم كه نباید رخ می‌دادند.

باید هوشیارتر و منطقی‌تر باشم. نباید اجازه بدهیم این ناكامی‌ها مانند ضربه پنالتی كه آدریانو از دست داد تكرار شود.»

اینتر هفده امتیاز با یوونتوس در صدر جدول سری a فاصله دارد. با وجود شكست ناپذیری این تیم شرایط خوبی ندارد. شرایط آلوارو ركوبا به دردسرهای مانچینی و اینتر اضافه شده است. بازیكن اروگوئه‌ای در دیدار گذشته اینتر به میدان نرفت.

خبرهایی در مورد فروش ركوبا در بازار نقل و انتقالات ژانویه نیز به گوش می‌رسد، اما موراتی هنوز به او وفادار است:« به فروش ركوبا نیازی نداریم. برای دلیلی در دیدار برابر سیه‌نا همراه ما نیامد. خودش نمی‌خواهد فروخته شود، باشگاه هم چنین كاری را انجام نمی‌دهد. اینتر به بازار نقل و انتقالات میان فصل وارد نمی‌شود.»

جرارد هوادار آنلكا!

انتقاد كیگان از مهاجم فرانسوی

استیون جرارد یكی از علاقه‌مندان نیكولاس آنلكا مهاجم ناراضی منچستر سیتی است.

كاپیتان لیورپول خاطرات دو سال پیش به همراه مهاجم فرانسوی را به یاد می‌آورد:« نیكولاس آنلكا برای لیورپول بازیكن بزرگی بود. او راه دروازه‌ها را به راحتی پیدا می‌كرد. آنلكا یكی از بهترین مهاجمان جهانی است كه من در كنار او بازی كردم. او بارها توانایی‌هایش را اثبات كرد.»

آنلكا چندی پیش گفت كه می‌خواهد در لیگ قهرمانان اروپا بازی كند برای همین شاید منچستر سیتی را ترك كند.

این اظهار نظر مهاجم پیشین لیورپول واكنش كوین كیگان سرمربی سیتی را به دنبال داشت:« هنگامی كه بازیكنی می‌گوید می‌خواهد برای باشگاه بزرگی به میدان رود. هواداران را آزار می‌دهد. چرا كه منچستر سیتی باشگاه بزرگی است. به جای مقاله نوشتن در روزنامه‌ها آنلكا بهتر است بیشتر در میدان تمركز داشته باشد و گل‌های بیشتری بزند این كار او و ما را به لیگ قهرمانان خواهد برد. به آنلكا پول می‌دهیم كه گل بزند. قراردادی شش ساله دارد و هنوز سه سال از آن مانده است. برای همین هواداران و من نگران این شرایط هستیم.

آستون مارتین سیصد هزار دلاری، پاداش سه گل در جام حذفی اسكاتلند!

لحظه بزرگ «دوچار»

رییس باشگاه دسته سومی گرتنای اسكاتلند به «كنی دوچار» مهاجم بی‌نظیر خود و سومین گلزن فوتبال اروپا اجازه داد تا یك هفته از اتومبیل «آستون مارتین»اش استفاده كند.

به گزارش (ایسنا)، دوچار كه حرفه‌ی پزشكی‌اش را برای فوتبال بازی كردن كنار گذاشته، این فصل بیست و یك گل به ثمر رسانده است و بازیكن ماه نوامبر فوتبال اسكاتلند لقب گرفت.

«بروك میلسون»، رییس ثروتمند گرتنا پس از پاداش عجیب برای بازیكنی كه بتواند در دیدار جام حذفی اسكاتلند سه گل به ثمر رساند، اتومبیل سیصد هزار دلاری‌اش را به دوچار داد.

مهاجم گرتنا در این باره گفت:« برای من زمان بزرگی بود. اكنون یك هفته آستون مارتین رییس مال من است! تنها نگران مصرف بنزینش هستم. چرا كه اكنون تنها دوازده مایل می‌تواند برود!»

رونی‎‎ پسر طلایی اروپا نام‎ گرفت

لندن‎‎ ـ ویـن رونـی‎ مهـاجـم‎‎ تیـم فـوتبـال‎ منچستریونایتد انگلیس‎ به‎ عنوان‎‎ بـهتـریـن بازیكن‎‎ جوان اروپا, جایزه‎ پسر طلایی‎ را از آن‎ خود ساخت‎.

روزنامه‎ ورزشی‎ توتسپورت‎ ایتـالـیــا پــس‎ از رای‎‎ گیری از جـمعـی‎ از روزنـامـه‎ نگاران‎‎ بـرای‎ انتخاب‎ بهترین فوتبالـیســت‎ زیـر 21 سـال‎, مهاجم‎ جـوان‎ انگـلیـسـی‎ را شایسته‎‎ دریافت‎‎ این‎ جایزه دانست.

رونی‎‎ در ایـن‎ رقـابـت‎ از هـم‎ تـیمـی خــود "كـریسـتیـانـو رونـالـدو" و نـیـز فرنانـدوتـورس‎ , آرژن‎‎ روبـن و اوبـافـمـی‎ مارتینس‎ پیشی‎‎ گرفت‎ و عنوان‎ پسـر طلایـی را به‎ خود اختصاص‎ داد.

سال‎‎ گذشته‎ رافائل هان‎ در وارت‎ مهاجم‎ تیـم‎ آژاكس‎ هلند موفق‎ به‎‎ كسب‎ جایزه پســر طلایی‎ روزنامه‎‎ توتسپورت‎ شده بود.

UserName