• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • 1116
  • شنبه 1383/9/21
  • تاريخ :

قرعه‌كشی مرحله‌ی نهایی مقدماتی جام جهانی 2006 آلمان انجام شد؛

ژاپن، بحرین و كره‌ی شمالی، حریفان ایران


قرعه‌كشی مرحله‌ی نهایی مقدماتی جام جهانی 2006 آلمان، ظهر روز پنج‌شنبه19/9/83 در كوالالامپور، مقر كنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار شد و تیمهای حاضر در این مرحله، حریفان خود را شناختند.

تیم ملی فوتبال كشورمان با تیم‌های ژاپن، بحرین و كره‌ی شمالی هم‌گروه شد و در دیگر گروه، كره‌ی جنوبی با تیم‌های عربستان، ازبكستان و كویت در گروه دوم قرار گرفت.

علی كریمی بهترین بازیكن سال 2004 آسیا پس از دریافت جایزه خود در روز چهارشنبه در مراسم قرعه كشی مسابقات مقدماتی جام جهانی شركت كرد و قرعه ایران را انتخاب نمود كه تیم ملی ایران در گروه دوم به سرگروهی ژاپن قرار گرفت.

كریمی پس از انتخاب این قرعه به خبرنگاران در خصوص هم گروهی مجدد با تیم ملی بحرین كه ایران را از راهیابی به جام جهانی 2002 كره و ژاپن بازداشت گفت: در آن دیدار تیم ملی ایران با مشكلات فراوانی مواجه شد ، اما آن اتفاقات تمام شد ، حالا ما در گروه خوبی قرار گرفته ایم ،البته ژاپن قدرتمند است و بحرین نیز در مسابقات آسیایی خوب كار كرده است.

وی در خصوص دیگر حریف ایران گفت: كره شمالی نیز در سال های اخیر پیشرفت زیادی داشته است ، در هر حال ما باید تلاش كنیم تا در دیدار اول خود نتیجه مطلوبی كسب كنیم.

گفتنی است در گروه اول این رقابت ها نیز تیم كره جنوبی سرگروه و تیم های عربستان ، ازبكستان و كویت حضور دارند .

در بین این هشت تیم ، تنها تیم های بحرین و ازبكستان تا به حال به جام جهانی راه پیدا نكرده اند.

برنامه كامل این رقابت ها به شرح زیر است:

(تیم های اول میزبان هستند)

* روز اول 21 بهمن

گروه اول:

1-كره جنوبی – كویت

2-ازبكستان – عربستان

گروه دوم:

1-ژاپن – كره شمالی

2- بحرین – ایران

* روز دوم 6 فروردین

گروه اول:

1-كویت – ازبكستان

2- عربستان – كره جنوبی

گروه دوم :

1-كره شمالی – بحرین

2-ایران – ژاپن

* روز سوم11 فروردین

گروه اول:

1-كویت – عربستان

2- كره جنوبی – ازبكستان

گروه دوم:

1-كره شمالی – ایران

2-ژاپن – بحرین

* روز چهارم14 خرداد

گروه اول :

1-عربستان – كویت

2- ازبكستان – كره جنوبی

گروه دوم:

1-ایران – كره شمالی

2- بحرین – ژاپن

* روز پنجم 19 خرداد

گروه اول:

1-كویت – كره جنوبی

2-عربستان – ازبكستان

گروه دوم

1-كره شمالی – ژاپن

2-ایران – بحرین

* روز ششم 27 مرداد

گروه اول :

1-كره جنوبی– عربستان

2-ازبكستان – كویت

گروه دوم:

1-ژاپن – ایران

2- بحرین – كره شمالی

نكته: تیم های اول و دوم هر گروه به طور مستقیم به جام جهانی راه پیدا كرده و تیم های سوم هر گروه دیدار پلی اف انجام می دهند و تیم برنده با تیم چهارم منطقه كونكاكاف مصاف خواهد كرد.

UserName