• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1484
 • سه شنبه 1383/9/10
 • تاريخ :

سرمربی تیم ملی تنیس ایران:

در گذشته بی‌مهری‌ها زیاد بود
تنیس ایران دچار ركود شده است
نباید همه امكانات به جام دیویس خلاصه شود


مصطفی صالح درباره‌ی وضعیت تنیس ایران گفت: در گذشته بی‌مهری‌ها زیاد بود و این امر باعث حذف چهره‌های فنی شده است.

سرمربی تنیس ایران در گفت‌وگو با خبرنگار تبیان اظهار كرد: تنیس ایران در شرایط فعلی دچار ركود شده و تلاش ما حفظ وضعیت كنونی ایران در دسته دوم آسیاست و باید برای رسیدن به این مهم تلاش خود را انجام دهیم. مشكل اصلی ما نبود برنامه‌های مناسب برای تیم‌های پایه‌ای و نداشتن پشتوانه برای تیم ملی است. به طوری كه 14 سال پیش دو بار توانستیم توسط منصور بهرامی فینالیست شویم؛ پس از آن به هیچ مقامی نرسیدیم.

وی در ادامه افزود: در گذشته نوعی فردگرایی بر فدراسیون بود. امیدوارم با حضور خروشی سرپرست فعلی این موارد از بین برود و روز به روز شاهد پیشرفت بیشتر تنیس باشیم.

صالح در خصوص حضور مربی خارجی برای تیم ملی گفت: من منكر ارزش‌های مربیان خوب خارجی نیستم، اما باید حضور آنها به عنوان فرد اول باشد. چراكه اگر به عنوان تمرین دهنده در كنار تیم‌های ملی حضور یابند، نمی‌توانند مفید باشند. بهتر است به جای هزینه‌ برای جذب‌ آنها، تیم‌های پایه‌ای را به مسابقات مهم و خارجی اعزام كنیم تا در مقابل حریفان بزرگ محك خورده و بیمی از رویارویی با حریفان خارجی نداشته باشند.

وی در ادامه همین بحث افزود: یكی دیگر از كارهای مفید می‌تواند اعزام مربیان داخلی به كلاس‌ها و دوره‌های مربیگری در خارج از كشور باشد كه متاسفانه در گذشته فقط عده‌ی اندكی آن هم با هزینه‌های شخصی به این گونه كلاس‌ها و سمینارها اعزام شدند. البته باید اذعان كرد كه در گذشته نظارت خوب و دقیقی بر روند آموزش و به كارگیری مربیان وجود نداشته است و مربیان ابتدا حكم می‌گرفتند و سپس آزمایش می‌شدند كه این امر درست نبود.

سرمربی تیم ملی كشورمان در خصوص اردو و سطح مسابقات كیش گفت: در این اردو ما به صد درصد از اهداف برنامه‌ریزی شده خود رسیدیم و از برگزاری این اردو و روند آن رضایت كامل دارم. به طوری كه توانستیم بازیكنان تیم ملی را در شرایط مسابقه قرار دهیم و آنها را به شرایط روانی لازم برسانیم. البته باید گفت تغییرات فنی در تنیس به زودی حاصل نمی‌شود و مستلزم وقت كافی است. به طور كلی من از كلیه‌ی مسوولان و كسانی كه این امكانات را برای تیم ملی فراهم كردند، تشكر و قدردانی می‌كنم.

وی در خصوص سطح برگزاری مسابقات اضافه كرد: با توجه به این كه این مسابقات در تقویم مسابقات جهانی در زمان مناسبی قرار گرفته و آخر سال برگزار می‌شود، با حضور و استقبال خوبی مواجه شده كه در نهایت برگزاری این گونه مسابقات كه طبق استانداردهای جهانی است و در سطح بالایی قرارداد و به نفع پیشرفت تنیس ایران است. در این سفر ما توانستیم رضا كوهستانی و امید سوری دو استعداد خوب و جوان را در شرایط مسابقه محك زده و آنها را كشف كنیم كه به آینده آنها خیلی امیدوارم.

وی در خصوص مسایل فنی و جام دیویس گفت: خوشخبتانه در مورد مسایل فنی كاملا مستقل تصمیم می‌گیرم و خروشی سرپرست فدراسیون علاوه بر عدم دخالت به كار اینجانب، نهایت همكاری را با كادر فنی دارند و اخیرا دستگاه خارجی توپ انداز با سرعت بالا را برای تیم ملی تهیه كرده‌اند كه در بازگشت به تهران از آن در تمرینات استفاده خواهیم كرد. تركیب ما برای جام دیویس هنوز مشخص نشده و ما در آخرین جلسات تمرینی تركیب انفرادی و دوبل ایران را مشخص خواهیم كرد. امیدوارم بتوانیم برای مقابله با كویت تمام تلاش خود را به كار ببندیم.

صالح در پایان در خصوص برنامه بازگشت ملی‌پوشان از كیش عنوان كرد: بعد از پایان مسابقات كیش به تهران بازگشته و دوباره از شنبه در دو نوبت صبح و بعدازظهر تمرینات آماده‌سازی خود را در زمین استقلال برای مسابقات فیوچرز قطر آغاز می‌كنیم.ه در پایان هفته آینده نیز برای شركت در مسابقات قطر عازم این كشور می‌شویم كه امیدوارم بتوانیم در آنجا و با توجه به حضور محمد قریب حریف سرشناس كویتی ایران در جام دیویس، شناخت بهتری از سبك بازی او به دست آوریم و بازی او را مورد آنالیز جدی‌تری قرار دهیم.

UserName