• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
mo_1443 ( تعداد مطالب : 20352 ) ( تعداد نظرات : 1181 )

طرز تهیه کیک آلو و هلو,كیک آلو و هلو وارونه


موردمصرف : دسر 
آماده سازی : 60 دقیقه 
پخت : 50 دقیقه 

مواد لازم برای 5 نفر :

کره  180 گرم
 تخم مرغ  4 عدد
 شیر  100 میلی لیتر (1 استکان)
 آلو 6 عدد
هلو 1 عدد
شکر 180 گرم
وانیل چند قطره (به میزان لازم)
آرد 220 تا 240 گرم
بیکینگ پودر یک و نیم قاشق مربا خوری
جوش شیرین نصف قاشق چای خوری


طرز تهیه :

همه مواد را از قبل از یخچال بیرون می آوریم ( كره ١٨٠ گرم تخم مرغ ٤ عدد ، شیر یک استكان یا ١٠٠ میل ) تا به دما مناسب برسند.

قالب موردنظر را با كمى كره چرب و روى كره را خوب با شكر قهو ه اى بپوشانید براى كاراملى كردن ( نیاز به پاشیدن آرد نیست ).

سپس شش عدد آلو را نصف كرده روى شكر ته قالب بچیند و سه عدد آلو و یک عدد هلو را ریز خرد میكنیم براى داخل كیک و كنار می گذاریم.

حالا ١٨٠ گرم شكر را با ١٨٠ گرم كره خوب با همزن بزنید تا مواد یك دست و كرم رنگ شود ، ٤عدد تخم مرغ را یكى یكى اضافه و خوب هم میزنیم سپس چند قطره وانیل یا وانیل شوگر اضافه میكنیم و هم می زنیم من مقدارى پودر هل و دارچین به مایه كیک اضافه كردم.

در این جا فر را روشن كردم تا گرم شود و و زیاد داغ نشود با حرارت ١٨٠، حالا آرد ( ٢٢٠ گرم تا ٢٤٠ گرم )، یك و نیم قاشق مرباخورى بكینگ پودر و نصف قاشق چایخورى جوش شیرین سه بار الك كرده و كم كم با شیر به مواد اضافه و با همزن دستى میزنیم تا مخلوط شود.

در آخر هم آلو و هلو خرد شده و كمى پودر بادام افزودم هم زدم و مایه را داخل قالب روى آلوهاى چیده كه ته قالب گذاشته بودیم ریختم و كیک را براى مرحله پخت در فر بمدت ٥٠ دقیقه قرار دادم.

من این میزان مواد را در دو تا قالب كوچک ریختم براى همین بافت كیک خیلى نرم و جالب شده بود بستگى به اندازه قالبتان دارد.

بعد از پخت و خنك شدن كیک آلو و هلو وارونه آن را وارانه و سرو میكنیم.

 

طرز تهیه کیک آلو و هلو,كیک آلو و هلو وارونه

 

منبع : beryooni.com

زمان آخرین مطلب این کاربر: قبل
سه شنبه 11/6/1393 - 9:26
( تعداد مطالب : 343 ) ( تعداد نظرات : 7 )

طرز تهیه نان کره ای تبریز

 

نان کره ای تبریز,طرز پخت نان کره ای تبریز


آماده سازی : 120 دقیقه  
پخت : 120 دقیقه  

مواد لازم :

 آرد به اندازه ای که خمیر به دست نچسبد  500 تا 600 گرم
 ماست نصف لیوان
روغن مایع یا کره 150 گرم
پودر زنجبیل  1 قاشق غذا خوری
تخم مرغ 1 عدد
آب نصف لیوان
نمک 1 قاشق مربا خوری
خمیر مایه 1 قاشق غذا خوری
شکر 1 قاشق مربا خوری


مواد لازم برای رومال نان کره ای تبریز:

روغن مایع  یک قاشق مرباخوری
 زرده تخم مرغ یک عدد
شیر  یک قاشق مرباخوری


مواد لازم برای مغز نان کره ای تبریز:

 آرد  یک و نیم پیمانه سرخالی
 زردچوبه   دو قاشق مربا خوری سرپر
 زنجبیل یک دوم قاشق مرباخوری
 کره یا روغن حیوانی  100 گرم


طرز تهیه :
آب نیمه ولرم را در کاسه کوچکی ریخته و شکر را در آن حل میکنیم. دمای آب را با انگشت کوچک امتحان کرده و در صورتی که دمای آن مناسب بود و انگشت را نسوزاند خمیر مایه را روی سطح آب می پاشیم و کمی مخلوط میکنیم و اجازه میدهیم خمیر مایه عمل آمده و کف کند.

تخم مرغ، کره نرم، نمک، ماست و زنجبیل را مخلوط کرده و کمی با چنگال یا مفتول میزنیم تا تخم مرغ ها از لختگی خارج شود. خمیر مایه آماده شده را به مواد افزوده و آرد را به تدریج اضافه می کنیم. وقتی خمیر منسجم تر شد روی سطح کار آرد پاشیده و خمیر را روی آن منتقل میکنیم. در صورتی که خمیر چسبنده بود به آن آرد اضافه کرده و ورز میدهیم تا خمیر حاصله به دست نچسبد و در عین حال نرم و لطیف بماند. بعد از گرفتن چسبندگی خمیر چند دقیقه آن را ورز داده یا دو تا سه بار به آن ضربه میزنیم.

خمیر آماده شده را در کاسه ای با گنجایش کافی که مقداری چرب شده است قرار داده و خمیر را یک دور در آن میچرخانیم تا تمام قسمتهای خمیر چرب شده و در طول استراحت خشک نشود. روی خمیر را با دستمال نخی تمیزی پوشانده و در جای مناسبی قرار می دهیم تا استراحت کرده و حجمش دو برابر شود (نیم تا یک ساعت).

برای تهیه مواد میانی نان کره ای تبریز به دو روش می توان عمل کرد:

1- آرد را با کره ذوب شده، زردچوبه و زنجبیل مخلوط کرده و بین دو دست می سابیم تا مواد به خورد هم رفته و مثل دانه ارزن (کمی درشت تر) شود. مقدار زردچوبه به اندازه ای است که رنگ مواد میانی را زردرنگ کند. این روش در نوع سنتی رایج تر است.

2- آرد را با کره تفت می دهیم تا خامیش برود. زردچوبه و زنجبیل را افزوده و کره را به آن اضافه میکنیم تا با حرارت آرد ذوب شود. مواد را کاملاً به خورد هم داده و کنار می گذاریم تا خنک شود.

بعد از آماده شدن خمیر آن را روی یک کاغذ روغنی آرد پاشی شده به ضخامت 4 میلی متر باز کرده و به کمک یک پیشدستی، گرد می بریم. خمیر برش داده شده را به سینی مناسبی که کاغذ روغنی انداخته ایم منتقل کرده و مقداری از مغز آماده شده را با رعایت فاصله از لبه های خمیر، روی آن پخش میکنیم. مجدداً خمیر دیگری را به شکل گرد روی کاغذ روغنی برش داده و آن را روی مواد میانی انداخته و لبه های خمیر را کمی فشار میدهیم تا دو لبه به هم بچسبد. با باقی مانده های خمیر گیس بافهای ظریفی تهیه کرده و دور نان قرار میدهیم (نیازی به مرطوب کردن و ... نیست چون در حین پخت این گیس بافها به نان خواهد چسبید). روی نان را با کاتر گردی که در مرتباً در آرد فرو می بریم طرح انداخته و روی سینی را مجدداً با دستمال پوشانده و بیست دقیقه دیگر استراحت می دهیم.

بعد از اتمام استراحت تمام مواد رومال را با هم مخلوط کرده و با قلم مو به آرامی و در یک جهت روی سطح نان می کشیم (اینکار را با ملایمت انجام دهید تا پف نان نخوابد).

نان را در طبقه وسط فری که از یک ربع قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد گرم شده است به مدت سی دقیقه یا تا زمانی که سطح نان طلایی شود می پزیم.

نکاتی در تهیه نان کره ای تبریز:
- این دستور 255 گرم کربوهیدرات، 60 گرم پروتئین، 255 گرم چربی و 3555 کیلوکالری انرژی دارد.


- میتوان در مواد میانی به جای زرد چوبه از یک قاشق سوپخوری زعفران دم کرده و یا یک قاشق سوپخوری زنجبیل استفاده کرد که طعم نان را تند میکند و برای کسانی که از طعم زنجبیل لذت می برند مناسب است.


- مقدار زردچوبه در مواد میانی بسته به مرغوبیت آن میتواند متفاوت باشد. زرد چوبه را به اندازه ای اضافه کنید که رنگ مواد میانی زرد خوشرنگ شود.


- میتوانید مقدار زنجبیل موجود در خمیر را کمتر یا بیشتر کنید.
- برای تهیه نانهای کوچک یکنفره می توانید گلوله هایی از خمیر برداشته و مثل کوفته مقداری از مواد میانی داخل آن گذاشته و خمیر را ببندید. بعد خمیر را در سینی قرار داده و روی آن با کف دست فشار دهید تا پهن شود و مراحل را ادامه دهید.


- در صورتی که بعد از سی دقیقه سطح نان طلایی نشد آن را به یک طبقه بالاتر از وسط منتقل کنید و چند دقیقه صبر کنید.


- میتوانید بعد از رومال کردن نان، روی آن مقداری کنجد بپاشید.
- نان کره ای تبریز اصالتاً با کره تهیه می شود ولی امکان جایگزینی کره با روغن مایع وجود دارد که طعم دلچسب نان کره ای را نخواهد داشت.

 

منبع : beryooni.com

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
يکشنبه 9/6/1393 - 11:39
mo_1443 ( تعداد مطالب : 20352 ) ( تعداد نظرات : 1181 )

اگر تا بحال از کلم بروکلی استفاده نکرده‌اید دستور پخت‌های زیر را امتحان کرده و بروکلی را وارد رژیم غذایی خود کنید.
سیمرغ: اگر تا بحال از کلم بروکلی استفاده نکرده اید دستور پخت های زیر را امتحان کرده و بروکلی را وارد رژیم غذایی خود کنید.


۳ غذای خوشمزه با کلم بروکلی

قطعا شما از خواص بیشمار کلم بروکلی و ضرورت استفاده از آن آگاه هستید. این سبزی کم کالری و سرشار از ویتامینها، مواد معدنی و فیبر می باشد. علاوه بر همه اینها منبع فوق العاده غنی از آنتی اکسیدانها و مواد شیمیایی گیاهی محسوب می شود. اگر تا بحال از این سبزی منحصر بفرد استفاده نکرده اید دستور پخت های زیر را امتحان کرده و بروکلی را وارد رژیم غذایی خود کنید:

۱ - بروکلی چرب

۲ فنجان بروکلی را بخار پز کنید تا نرم شوند، سپس آنها را به یک غذاساز منتقل کرده و یک عدد آووکادو خرد شده را به آن اضافه کنید و ۵ تا ۱۰ ثانیه مخلوط کنید تا یکدست شوند.

سپس ۱ عدد گوجه فرنگی خرد شده، یک چهارم فنجان پیاز قرمز خرد شده، کمی فلفل سبز تند خرد شده، یک چهارم فنجا ن گشنیز، یک چهارم قاشق چایخوری پودر سیر و کمی نمک را به بقیه مواد درون غذاساز اضافه می کنیم وتا جایی که یک مخلوط همگن بدست آید هم می زنیم. می توانید این غذا را با کاسنی و کرفس نیز سرو کنید.

۲ - بروکلی با سس فتا

۲ فنجان کلم بروکلی را بخارپز کرده و کنار می گذاریم. در یک تابه نچسب یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و نصف یک پیاز ریز شده و پخته و ۲ حبه سیر رنده شده را می ریزیم و تفت می دهیم تا همه آنها نرم شوند. بروکلی را به این مواد اضافه کرده و تفت می دهیم تا وقتی پیازها بیرنگ شوند.

۲ قاشق غذاخوری آب لیمو ترش تازه را به مواد تابه اضافه کرده و مواد را درون غذاساز یا مخلوط کن ریخته و نصف فنجان پنیر فتا ، یک چهارم فنجان آب و سبزیجاتی مانند جعفری یا شوید را به آنها می افزاییم و هم می زنیم تا نرم و یکدست شوند.

۳ - پوره بروکلی

یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را بر روی حرارت ملایم گرم کرده و یک دسته کوچک گل کلم و یک دسته کوچک بروکلی را خرد کرده و به آن می افزاییم و به مدت ۸ دقیقه تفت می دهیم، سپس سه چهارم فنجان آب اضافه کرده و شعله را زیاد کرده تا نرم شوند(حدود ۵ دقیقه). مواد را به یک کاسه منتقل کرده و یک چهارم فنجان پارمیزان به آنها اضافه می کنیم.

می توانیم این مخلوط را له کرده و بصورت پوره در بیاوریم و با نمک و فلفل طعم دار کنیم. این پوره را می توان به جای پوره سیب زمینی به عنوان یک پوره کم کالری و سالم سرو کرد.
زمان آخرین مطلب این کاربر: قبل
يکشنبه 9/6/1393 - 11:29
er_66 ( تعداد مطالب : 157 ) ( تعداد نظرات : 1 )


مواد لازم: تخم مرغ: 2 عدد، آب: نصف پیمانه، آرد: 5 پیمانه، خمیر ترش: نصف قاشق چایخوری، روغن: نصف پیمانه.
مواد داخل خمیر: عدس: یک‌و‌نیم لیوان، پیاز یک عدد، فلفل سیاه: یک قاشق چایخوری، زعفران دم کرده: نصف قاشق غذاخوری، دارچین: 2 قاشق، چایخوری، قارچ:100 گرم، نمک و فلفل و روغن: به میزان لازم.

طرز تهیه: ابتدا پودر خمیر ترش را با نصف فنجان آب ولرم مخلوط کنید. در یک ظرف جداگانه تخم‌مرغ را​ همراه آب و روغن مخلوط و خمیر ترش را به آن اضافه کنید. به میزانی آرد اضافه کنید که خمیر حاصل شده به دست نچسبد.​ آن را پوشانده دو ساعت و نیم استراحت دهید تا حجم آن دو برابر شود.

عدس‌ها را ​ همراه کمی آب و نمک و روغن بپزید و سپس له کنید. در یک ماهیتابه کمی روغن بریزید و پیاز نگینی خرد شده را در آن سرخ کنید. سپس عدس را ​ همراه قارچ خرده شده در آن بریزید و تفت دهید. در این مرحله دارچین، فلفل سیاه و نمک را به غذا اضافه و صبر کنید تا خنک شود. در یک سطح صاف خمیر را پهن کنید و با سر یک لیوان قالب بزنید. یک قاشق از مخلوط عدس را داخل خمیر قرار دهید و آن را ببندید. پیراشکی‌ها را روی سینی فر چرب شده قرار دهید و ​ به مدت 30 دقیقه داخل فر از قبل گرم شده با حرارت 180درجه سانتی‌گراد بپزید. این پیراشکی را می‌توانید داخل روغن نیز سرخ کنید. بعد از آماده شدن پیراشکی‌ها را به همراه زیتون و سس گوجه تزئین کنید.

http://press.jamejamonline.ir/Newspreview/1618925255297678677
زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 8/6/1393 - 22:25
er_66 ( تعداد مطالب : 157 ) ( تعداد نظرات : 1 )


مواد لازم: سیب: 6کیلو، نان لواش: یک برش به اندازه کف ظرف ، سبزی معطر شامل: ترخون، مرزه و نعنا: از هر کدام چند شاخه ،​ سرکه: یک لیوان ، نمک: 3 قاشق غذاخوری. 
طرز تهیه: ابتدا سیب‌ها را بشویید. اگر لکه یا گندیدگی روی آنها مشاهده می‌کنید حتما برطرف کنید تا سرکه‌ای با کیفیت بالا تهیه شود. ظرفی مناسب تهیه کنید که بیش از مواد لازم موجود، گنجایش داشته باشد. ابتدا برش نان را کف ظرف گذاشته و تکه‌های سیب را درون ظرف بریزید و لابه‌لای آنها را سبزی‌های معطر بریزید و سعی کنید ظرف را تا انتها پر نکنید، چون بعد از چند روز مواد بالا آمده و سر می‌رود. نمک و سرکه را مخلوط کنید وروی سیب‌ها بریزید و آنها را فشار دهید. حتما در ظرف سرکه را محکم ببندید. برای این منظور مقداری آرد را خمیر کرده، اطراف در ظرف سرکه را با خمیر بپوشانید تا هوا درون آن نفوذ نکند. ظرف سرکه را در جای گرم و تاریک به مدت سه ماه نگهداری کنید. بعد از این مدت مواد سرکه را در صافی​ و بعد در یک تنظیف بریزید. سرکه شما آماده است.

http://press.jamejamonline.ir/Newspreview/1618923904662772757
زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 8/6/1393 - 22:24
er_66 ( تعداد مطالب : 157 ) ( تعداد نظرات : 1 )


مواد لازم: پیاز: یک عدد، فلفل سبز: یک عدد متوسط، روغن: دو قاشق غذاخوری، سس سویا: دو تا سه قاشق غذاخوری، شکر: یک قاشق مرباخوری، آب لیمو: نصف فنجان کوچک، آرد: یک قاشق مرباخوری، آب: نصف فنجان، گشنیز تازه: دو قاشق غذاخوری، فلفل: به میزان لازم.
طرز تهیه: روغن را داغ کنید و پیاز ریز خرد شده رادر آن سرخ کنید. فلفل دلمه خرد شده راهم به پیاز اضافه کنید و تفت دهید. آرد را بیفزایید و مخلوط کنید. چنانچه بعد از اضافه کردن سس سویا غذا کم نمک بود به همراه فلفل کمی نمک هم به غذا اضافه کنید. در این مرحله حرارت را کم کنید و گشنیز خرد شده را روی مواد بریزید و مخلوط کنید.​سس آماده است و می​توانید از این سس برای ماهی و سبزیجات بخار پز شده هم می‌توانید استفاده کنید.

http://press.jamejamonline.ir/Newspreview/1618924579092028204
زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 8/6/1393 - 22:24
er_66 ( تعداد مطالب : 157 ) ( تعداد نظرات : 1 )

مواد لازم: گوشت چرخ کرده ماهی: 200 گرم ، نمک و فلفل: به میزان لازم ، کنجد: یک پیمانه ، جعفری خرد شده: 3 قاشق غذاخوری ، نان تست: 12 عدد ، پودر سیر: یک قاشق غذاخوری، روغن: به میزان لازم .
طرزتهیه: ابتدا گوشت ماهی را چرخ کنید و به آن مقداری پودر سیر و نمک و فلفل اضافه کنید. جعفری را هم ریز خرد کنید و به آن بیفزایید و خوب مخلوط کنید و ورز دهید. با یک کاردک کوچک از مواد آماده شده بردارید و روی نان تست بمالید. وقتی که گوشت ماهی را روی نان تست گذاشتید و صاف کردید مقداری کنجد روی آن بریزید و با پشت قاشق فشار دهید تا کنجد‌ها فیکس شده و نریزند. وقتی تمام مواد را روی نان تست‌ها گذاشتید و به کنجد آغشته کردید، آنها را در روغن داغ سرخ کنید و بعد روی یک دستمال تمیز گذاشته و روغن اضافی آنها را بگیرید. نان‌های تست سرخ شده را برش مثلثی بزنید و در یک ظرف مناسب چیده و روی آنها را با سس گوجه‌فرنگی تند تزئین و میل کنید. این میان وعده را می‌توان به عنوان پیش غذا هم مصرف کرد.

http://press.jamejamonline.ir/Newspreview/1618925523786152396
زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 8/6/1393 - 22:24
m_hadi47 ( تعداد مطالب : 6794 ) ( تعداد نظرات : 82 )

همشهری - مریم صالح:
یکی از معضلات خانواده‌ها، به‌خصوص بعد از مهمانی شام یا ناهار، غذاهای باقیمانده است.

دیده شده گاهی تا یك هفته اعضای خانواده مجبورند غذاهای تكراری بخورند و دم برنیاورند. در بدترین حالت هم غذاها راهی سطل زباله می‌شوند و كوله باری از عذاب وجدان برای آدم باقی می‌گذارند. البته راه‌های دیگری هم وجود دارد. می‌شود به جای غذای تكراری خوردن و عذاب وجدان حمل كردن، كمی خلاقیت به خرج داد و بسته به ذائقه خانواده، با غذاهای مانده، غذای جدیدی درست كرد. ما برایتان چند پیشنهاد داریم.

پلوسفید

توپ برنجی
برنج پخته را با كمی جعفری خرد شده، كمی زیره و پنیر پارمزان رنده شده مخلوط كنید. در 2ظرف جداگانه پودر سوخاری و كنجد بریزید و در ظرفی دیگر یك تخم‌مرغ بشكنید. در ماهیتابه‌ای روغن بریزید و بگذارید تا داغ شود. با مایه برنج، گلوله‌هایی به اندازه گردو درست كنید، ابتدا در تخم مرغ بغلطانید، بعد در پودر سوخاری، دوباره در تخم‌مرغ و بعد در كنجد، در نهایت هم در روغن بیندازید تا كمی سرخ شود. حالا شما یك وعده غذایی خوشمزه و سبك دارید.

ته‌چین
می‌توانید برنج‌های اضافی را حتی اگر پلو قاطی (عدس پلو، لوبیاپلو، باقالی پلو) هستند، با تخم‌مرغ و ماست و كمی زعفران مخلوط كنید و یك ته‌چین خوشمزه با آن درست كنید. اگر كمی گوشت یا مرغ پخته ریش ریش شده هم بین لایه‌های برنج بگذارید كه دیگر یك ته‌چین مجلسی خواهید داشت. روی ته‌چین را با كمی زرشك و خلال بادام و خلال پسته و كشمش پلویی كه در روغن و كمی زعفران تفت داده شده‌اند تزیین كنید. هیچ‌یك از اعضای خانواده متوجه نمی‌شوند قبلا از آن غذا خورده‌اند.

ماكارونی و لازانیا

سالاد ماكارونی
اگر لازانیا درست كردید و ورق‌های لازانیای غوطه ور در آب جوش زیاد آمد، نگران نباشید. می‌توانید آنها را درحالی‌كه بین‌شان سلفون یا نایلون قرار داده‌اید در فریزر نگه‌دارید و یك‌بار دیگر از آنها استفاده كنید. یا اینكه آنها را در قطعه‌های كوچك برش بزنید و با آن سالاد ماكارونی درست كنید. كافی است كمی ذرت، سوسیس یا كالباس، گوجه‌فرنگی و خیارشور نگینی خرد شده و به میزان لازم سس مایونز و نمك و فلفل به آن اضافه كنید.

كیك اسپاگتی
اگر ماكارونی شب قبل زیاد آمد و اهل غذای مانده خوردن نیستید، می‌توانید به آن دو، سه تخم‌مرغ كامل اضافه كنید و با كمی زعفران مخلوط كنید و در ماهیتابه بریزید و با آن كوكو درست كنید. حتی می‌توانید این مواد را در ظرف كیك بریزید و در فر بگذارید و كیك ماكارونی داشته باشید.

كاهو

كوكوی كاهو 
برگ‌های ضخیم و بیرونی كاهو یا كاهوهای سس‌نزده سالاد را دور نریزید. آنها را در میكسر خرد كنید و سبزی معطر، بیكینگ پودر، دارچین، زردچوبه، پودر سیر، گردوی خرد شده و اگر دلتان خواست كمی زرشك و كمی نمك و زعفران به آن اضافه كنید. حالا به میزان لازم تخم‌مرغ در آن بشكنید و خوب هم بزنید تا همه مواد با هم مخلوط شوند و در روغن داغ شده بریزید. حتما از طعمش خوشتان می‌آید؛ این یك غذای قدیمی مادربزرگانه است.

مرغ پخته

ساندویچ و پیتزای مرغ
مرغ‌های پخته را می‌توانید خرد كنید و با كمی قارچ و فلفل دلمه‌ای و ذرت تفت بدهید. بعد روی نان تست بگذارید و روی آن پنیر پیتزا بریزید و در ساندویچ ساز قرار دهید تا یك میان وعده یا غذای پیك‌نیكی سریع نصیب‌تان شود. می‌توانید همین مواد را روی نان تست بریزید، با پنیر پیتزا و سس گوجه فرنگی روی همه مواد را بپوشانید و در فر قرار دهید تا نان برشته و پنیر آب شود. پیتزا یك نفره خوشمزه شما آماده است.

پلومرغی
اگر مرغ‌تان از قیافه افتاده و خرد شده بود، می‌توانید پلو مرغی درست كنید. به این ترتیب كه برنج را بپزید و آبكش كنید و بعد مرغ را كه كمی ادویه (دارچین، فلفل و زعفران) زده‌اید، لایه لایه، بین برنج قرار دهید و به‌جای آب و روغن، آب مرغ را روی آن بریزید. در آخر با زرشك و برنج زعفرانی تزیینش كنید.

كوكوی مرغ
مرغ‌های پخته‌ای را كه رب ندارند ریش ریش كنید. 2یا 3سیب‌زمینی متوسط را بپزید و رنده كنید. حالا مرغ‌ها و سیب‌زمینی‌ها را با 3تخم‌مرغ و كمی نمك، فلفل، زعفران، زردچوبه و دارچین خوب مخلوط كنید. در ماهیتابه روغن بریزید و بعد از اینكه داغ شد همه مواد را در آن بریزید. بعد از سرخ شدن یك طرف، كوكو را قطعه قطعه كنید و برش گردانید. یك شام پیك‌نیكی خوشمزه در انتظار شماست.

سیب‌زمینی شكم‌پر

سیب‌زمینی را خوب بشویید و بگذارید تا بپزد ولی له نشود. وقتی خنك شد، بخش كوچكی از سر آن را ببرید و داخل آن را تا نیمه خالی كنید. حالا تكه‌های مرغ پخته و فلفل دلمه‌ای و پنیر پیتزا را با كمی پودر آویشن داخل شكم سیب‌زمینی بریزید و آن را در فویل بپیچید و در فر بگذارید، آنقدر كه پنیر آن آب شود. حالا خانواده خود را به یك عصرانه هیجان‌انگیز دعوت كنید.

نام: مربای بالنگ
شغل: درمان درد مفاصل

آنها كه دستی در طب سنتی دارند، بالنگ را به نام «اترج كبیر» یا «بادرنج» می‌شناسند. این میوه‌ كه از مركبات است ظاهری شبیه گریپ‌فروت دارد. اگر بالنگ را قاچ كنید، بعد از پوست، یك لایه نرم می‌بینید كه قطور است و پالپ‌هایی كه نسبت به لایه نرم، حجم كمتری دارد. بالنگ را شسته و پوست آن را خیلی نازك بكنید. حالا میوه را از وسط 2نیم كرده و مغز آن را جدا كنید، آب آن را بگیرید و كنار بگذارید. بالنگ را در اندازه‌های دلخواه خرد و سپس هم‌وزن آنها شكر كنار بگذارید. بالنگ‌های خرد شده را یك ساعت در آب سرد بگذارید. حالا آنها را از آب خارج كنید و اگر دوست دارید مربای تردی داشته باشید یك شبانه‌روز در آب آهك نگه دارید. (یك كیلو آهك را در 15لیوان آب خوب هم بزنید تا آهك به‌صورت دوغ غلیظی درآید. سپس صبر كنید تا آب در سطح ظرف كاملاً زلال بایستد.) بعد از اینكه بالنگ‌ها را از آب آهك خارج كردید و شستید، آنها را در آب در حال جوشیدن بریزید تا20دقیقه بجوشد. سپس آب آن را خالی كنید و دوباره در آب جدید بجوشانید. این كار را 3یا 4بار تكرار كنید تا تلخی پوست بالنگ گرفته شود. بعد از همه این مراحل، بالنگ‌ها را با 2لیوان آب و شكری كه كنار گذاشته بودید روی شعله گاز قرار دهید و بگذارید آنقدر بجوشد تا شربت آن غلیظ شود. می‌توانید كمی زعفران و گلاب هم به آن بیفزایید.در آخر آب مغز بالنگ یا یك قاشق مرباخوری آبلیمو را به مربا اضافه كنید تا شكرك نزند .

این میوه طبیعت خاصی دارد؛ پوست زرد آن كمی گرم و خشك است و لایه نرم گوشتی‌اش در انواع شیرین آن سرد است و تر. برگ و شكوفه بالنگ هم گرم و خشك است. پوست این میوه قلب، فكر، كبد و معده را قوی و دهان را خوشبو می‌كند و محلل غذاست. اگر این پوست را با شكر یا عسل، مربا كنند، مربایی مقوی و مفرح با خاصیت ضدسمی خواهد شد. اما یادتان باشد در خوردن آن زیاده‌روی نكنید چون مصرف بیش از حدش باعث شدت حرارت در افراد گرم‌مزاج می‌شود. در روزگاران قدیم از این میوه به‌عنوان درمان دریازدگی، مشكلات ریوی و بیماری‌های روده استفاده می‌شد. چینی‌ها از ریشه و پوست بالنگ، جوشانده‌ای درست می‌كنند كه ضدسرفه و نرم‌كننده سینه است.


زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 8/6/1393 - 21:38
m_hadi47 ( تعداد مطالب : 6794 ) ( تعداد نظرات : 82 )

همشهری - ندا نوربخش:
آیا کارمند یا دانشجو هستید و وقت کافی برای تهیه صبحانه مفصل ندارید؟ آیا دوست دارید که صبحانه گرمی بخورید و راهی محل کار یا تحصیل خود بشوید؟

 آیا فكر می‌كنید كه تهیه تمام صبحانه‌های گرم به وقت زیادی نیـــاز دارد؟‌آیا می‌دانید كه كاملا در اشتباه هستید؟ باور نمی‌كنید؟ پس این صفحه را بخوانید تا مطمئن شوید در عرض كمتر از 5دقیقه می‌توان صبحانه‌ای گرم و خوشمزه درست كرد.

كوكوی آویشن

آویشن، گیاهی با طبع گرم است كه مصرف آن باعث ایجاد آرامش و رفع اضطراب می‌شود. شروع روز با خوردن صبحانه‌ای كه خاصیت آرام‌بخشی دارد، می‌تواند بسیار مطلوب باشد. آویشن، مدر و ضدعفونی‌كننده مجاری ادراری هم هست. خواص ضد‌میكروبی، ضد‌قارچی و ضد‌انگلی آن هم به اثبات رسیده است. كوكوی آویشن كه بیشتر در مناطق مركزی ایران طرفداران زیادی دارد، كمتر از 5دقیقه آماده می‌شود و بسیار هم خوشمزه و مقوی است.

مواد لازم برای یك نفر| 1عدد تخم‌مرغ،1قاشق مرباخوری آرد گندم،1قاشق غذاخوری سرصاف پودر آویشن،نمك به میزان لازم،یك‌ونیم قاشق غذاخوری روغن مایع

طرز تهیه| تخم‌مرغ، آرد، نمك و پودر آویشن را به‌مدت یك دقیقه با چنگال بزنید. روغن را داخل تابه بریزید و آن را حدود 30ثانیه روی حرارت قرار دهید تا گرم شود. مایه آماده شده را داخل تابه بریزید و در آن را بگذارید. حرارت را پایین بیاورید و بعد از 2دقیقه در تابه را بردارید و كوكو را برگردانید. یك دقیقه دیگر در تابه را ببندید و سپس كوكوی شما در كمتر از 5دقیقه آماده است.

همراهان| گوجه‌فرنگی تازه‌ای كه با چند قطره آبلیمو، آب نارنج یا آبغوره طعم‌دار شده باشد، بهترین همراه این صبحانه است.

ساندویچ نان و پنیر و گردو

بیشتر ما نان و پنیر را با شكل سنتی آن تصور می‌كنیم اما همین صبحانه سنتی می‌تواند به‌سادگی شكل و طعم جدید و متفاوتی به‌خود بگیرد. به اندازه یك قوطی كبریت یا 30تا 40گرم پنیر می‌تواند معادل یك واحد لبنیات محسوب شود و مقداری از نیاز بدنمان به پروتیئن را هم تأمین كند. بهتر است نان تستی كه قرار است برای تهیه این غذا مورد استفاده قرار بگیرد، تست سبوس‌دار باشد. نان‌های سبوس‌دار، فیبر بیشتری دارند و می‌توانند ما را برای مدت طولانی‌تری سیر نگه‌دارند. ضمن اینكه فیبرهای غذایی با تحریك حركات دودی روده‌ها، تاحد قابل‌قبولی جلوی ابتلا به یبوست را هم می‌گیرند.

مواد لازم برای 1نفر| 4عدد نان تست، یك قوطی كبریت پنیر
2تا 3قاشق غذاخوری گردوی خردشده
طرز تهیه|پنیر را روی هر 4نان‌ تست بمالید. روی 2 عدد از نان‌های تست را با گردوهای خردشده بپوشانید. 2نان دیگر را روی این تست‌های گردویی بگذارید. این 2ساندویچ را به‌مدت 2تا 3دقیقه داخل دستگاه ساندویچ‌ساز قرار دهید. در عرض كمتر از 5دقیقه، ساندویچ داغ نان و پنیرتان كه بوی گردوی حرارت‌دیده آن فضا را پر می‌كند، آماده است.
همراهان| این صبحانه داغ و خوشمزه را با یك لیوان چای شیرین، تكمیل كنید.

نان كنجدی سوخاری

این غذا كمی پركالری‌تر از صبحانه‌های معرفی‌شده قبلی است و بیشتر برای بچه‌ها و افراد لاغر مناسب است. كنجد جزو دانه‌های چرب و سرشار از ویتامین‌ها و املاح مختلفی است كه مصرف آن مقداری از نیاز بدن به ویتامین E، كلسیم، منیزیم، روی، پروتئین و فسفر را تأمین كند. اسیدهای چرب اشباع‌نشده موجود در آن هم به كاهش چربی بد و افزایش چربی خوب خون كمك می‌كند.
مواد لازم برای 1نفر| 2عدد نان تست،1عدد تخم‌مرغ كوچك
2تا 3قاشق غذا خوری كنجد،نمك، پودر فلفل سیاه و دارچین به میزان لازم،روغن مخصوص سرخ كردن به میزان لازم
طرز تهیه| تخم‌مرغ را با نمك، فلفل و كمی پودر دارچین به خوبی هم بزنید. نان‌های تست را ابتدا در تخم‌مرغ و سپس در كنجد خام بغلتانید. حالا این نان‌های كنجدی را در تابه‌ای كه از قبل روغن ریخته‌اید و گرم كرده‌اید، سرخ كنید.
همراهان| آب پرتقال یا آب انار ملس، بهترین تحریك‌كننده‌های اشتهای صبحگاهی و مناسب‌ترین همراهان این صبحانه هستند.

املت دانشجویی

مدت‌هاست كه املت تهیه شده با رب، لقب املت دانشجویی را یدك می‌كشد اما این املت، هم در مدت كوتاهی آماده می‌شود و هم با كمی خلاقیت، طعم منحصر به فردی به‌خود می‌گیرد. رب گوجه‌فرنگی مانند خود گوجه‌فرنگی حاوی لیكوپن فراوانی است. مصرف این آنتی‌اكسیدان بسیار مفید به پیشگیری از ابتلا به سرطان، مخصوصا سرطان پروستات، كمك می‌كند. اگر روغن مصرفی‌تان هم كانولا یا كلزا باشد، می‌توانید از دریافت اسیدهای چرب امگا3در وعده صبحانه مطمئن شوید و به این ترتیب، سلامت قلب و عروق‌تان را تضمین كنید.
مواد لازم برای 1نفر| 1عدد تخم‌مرغ،2قاشق سرخالی رب گوجه‌فرنگی،2قاشق سر خالی روغن كانولا،نمك و فلفل سیاه به میزان لازم،1قاشق مرباخوری مرزه خشك،نصف قاشق مرباخوری ترخون‌خشك
طرز تهیه| روغن را درون تابه بریزید و 30ثانیه اجازه دهید تا گرم شود. رب، نمك و فلفل سیاه را اضافه كنید و آن را 2دقیقه تفت بدهید. مرزه و ترخون را به رب بیفزایید و 30ثانیه دیگر آن را تفت بدهید. حالا تخم‌مرغ را روی رب بشكنید، تفت مختصری بدهید و حدود 2دقیقه بدون هم زدن اضافی، اجازه بدهید تا تخم‌مرغ بپزد. حالا املت شما ظرف مدت فقط 5دقیقه حاضر است.
همراهان| پیاز خام كه سرشار از ویتامین C است، همراه خوبی برای این صبحانه محسوب می‌شود. شما می‌توانید با یك آدامس نعنایی از شر بوی پیاز قبل از خروج از خانه رها شوید. اگر دوست ندارید، خیار طعم‌دار شده با آبلیمو را همراه این صبحانه فوق‌العاده كنید.


زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 8/6/1393 - 21:35
mo_1443 ( تعداد مطالب : 20352 ) ( تعداد نظرات : 1181 )

پخت رزت ژامبون,طرز درست کردن رزت ژامبون


آماده سازی : 60 دقیقه  
پخت : 20 دقیقه 

مواد لازم :

 شیر ولرم  150 میلی لیتر
 پودر خمیر ترش  1 قاشق غذا خوری
 شکر و نمک کمی ( به میزان لازم )
آرد 350 گرم
تخم مرغ 1 عدد
زرده تخم مرغ 1 عدد
کره 50 گرم


طرز تهیه :
شیر ولرم را با پودر خمیر ترش وشکر مخلوط کرده 10 دقیقه استراحت دهید سپس در ظرفی دیگر تخم مرغها کره نمک آرد + شیر مخلوط کرده 30 دقیقه خمیر را در دمای بیرون از یخچال استراحت دهید حتما روی خمیر را بپوشانید.

خمیر بدست آمده را میتوان با هر مواد ی که دوست دارید پر کنید.

پیچیدن رزت ها تقریبا به همین ترتیب است فقط ورقه های ژامبون و پنیر روی هرشعاع قرار میگیرد و با خمیر پیچیده میشود.

 

پخت رزت ژامبون,طرز درست کردن رزت ژامبون

 

پخت رزت ژامبون,طرز درست کردن رزت ژامبون

 

پخت رزت ژامبون,طرز درست کردن رزت ژامبون

 

پخت رزت ژامبون,طرز درست کردن رزت ژامبون

 

پخت رزت ژامبون,طرز درست کردن رزت ژامبون

 

پخت رزت ژامبون,طرز درست کردن رزت ژامبون


رزت های پیچیده شده به مدت زمان 20 تا 25 دقیقه در فر 200 درجه طبخ شود.

 

پخت رزت ژامبون,طرز درست کردن رزت ژامبون

 

منبع : beryooni.com

زمان آخرین مطلب این کاربر: قبل
شنبه 8/6/1393 - 10:7
  • تعداد رکورد ها : 8724