• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 3077 ) ( تعداد نظرات : 29 )

اولین بوستان ویژه جانبازان و معلولین در منطقه ۱۴ تهران با حضور سید مجید طباطبایی رئیس هیئت ورزش جانبازان و معلولین استان تهران, امیری معاون اداره کل سلامت شهرداری تهران، "فرهود حمیدی فراهانی" شهردار منطقه،قائم‌مقام،معاونان،مدیران و جمعی از جانبازان و معلولان منطقه14 افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 14 تهران،در ابتدای این مراسم "فرهود حمیدی فراهانی" شهردار منطقه 14 ضمن گرامیداشت یاد و خاطره‌ی شهدای دفاع مقدس،شهدای گمنام،شهدای مدافع حرم و 2700 شهید دارالمؤمنین شهر تهران گفت: خداوند سبحان را شاکریم كه امروز شاهد بهره‌برداری از بوستان بسیج، ویژه جانبازان،معلولان و كم‌توانان جسمی و حركتی باشیم.
وی ادامه داد :رویكرد شهردار محترم تهران جناب آقای دکتر قالیباف در ارتباط با مسائل زیست شهری،افزایش و ارتقای كیفیت زندگی است و مدیریت شهری در این دوره توجه ویژه‌ای به كم‌توانان دارد كه راحت‌تر بتوانند در این کلان‌شهر زندگی كنند. در یك دهه اخیر اقدامات قابل‌توجهی جهت رفاه حال شهروندان تهران به‌خصوص معلولان و کم‌توانان عزیز انجام‌شده و در همین راستا موارد بسیار دیگری نیز در دست اقدام می‌باشد.
"فرهود حمیدی فراهانی" با اشاره به نقش بی‌بدیل سیستم مدیریت یکپارچه شهری در ارتقای کیفیت زندگی شهروندان گفت : باید تمام دستگاه‌های متولی برای رفاه حال شهروندان در كنار یكدیگر قرار گیرند و با هم‌افزایی در ایجاد این بستر مناسب تلاش كنند.امیدوارم روزی جامعه معلولان عاری از مشكلات شهری و اجتماعی باشد.
شهردار منطقه 14 با اشاره به انتخاب بوستان بسیج به‌عنوان بوستان ویژه معلولان در منطقه 14 گفت: این بوستان ازنظر جغرافیایی در بزرگراه شهید محلاتی و جنب اتوبان بسیج واقع است و دسترسی  سهل و مناسبی برای استفاده شهروندان دارد.
وی افزود :همچنین بوستان دیگری در منطقه 14 تهران جهت استفاده جانبازان، معلولان و کم‌توانان در دستور كار است كه تلاش می‌كنیم تا پایان سال جاری مورد بهره‌برداری قرار گیرد و تمامی بوستان‌های سطح منطقه در دستور کار قرار دارد که معلولان، کم‌توانان و سالمندان و کودکان به‌راحتی بتوانند از امکانات و تجهیزات خدمات رفاهی این بوستان‌ها بهره ببرند.
شهردار منطقه 14 تهران از ایجاد پارکینگ برای جانبازان و معلولین, مناسب‌سازی سرویس‌های بهداشتی، ایجاد رمپ‌های مناسب  تردد كم‌توانان, هم‌سطح سازی و ایجاد بستر مناسب برای تردد نابینایان, تجهیز بوستان به وسایل ورزشی ،احداث ایستگاه ویلچر و دوچرخه ، احداث زمین‌های چندمنظوره ازجمله زمین مینی بسکتبال،پینگ‌پنگ، فوتبال دستی به‌عنوان امکانات احداث‌شده در بوستان بسیج  جهت رفاه حال معلولان و کم‌توانان نام برد.
به گفته "فرهود حمیدی فراهانی" برگزاری دوره‌های آموزشی پیشگیری از معلولیت،آموزش معلولان و کم‌توانان و برگزاری برنامه‌ها و مسابقات ویژه معلولان از اقدامات صورت گرفته توسط شهرداری منطقه 14 تهران جهت رفاه حال این عزیزان است كه به‌صورت مستمر در این منطقه انجام می‌شود.
در ادامه‌ی این برنامه سید مجید طباطبایی رئیس هیئت ورزش جانبازان و معلولین استان تهران هم با اشاره به اقدامات شهرداری تهران جهت ارتقای کیفیت زندگی کم‌توانان گفت :چند سالی است كه  شهرداری تهران اقدامات قابل‌توجهی را در خصوص رفاه حال جانبازان و معلولان انجام می‌دهد كه جای تقدیر و تشکر دارد.ورزش برای جانبازان و معلولان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و جای خرسندی است كه شهرداری تهران به این مهم توجه ویژه‌ای دارد.
وی با اشاره به مناسب‌سازی بوستان بسیج به پارك ویژه معلولان گفت: مناسب‌سازی یكی از بوستان‌های منطقه14 برای استفاده كم‌توانان  از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا ورزش همگانی معلولان و افزایش سرانه‌های مربوط به آن از اولویت‌های ضروری زندگی این عزیزان است.
گفتنی است در پایان این  مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدیه از جانبازان و معلولان نخبه‌ی ساکن در منطقه 14 توسط دکتر "حمیدی فراهانی" تقدیر به عمل آمد.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 5دقيقه قبل
دوشنبه 2/12/1395 - 19:3
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 3077 ) ( تعداد نظرات : 29 )
 

 نفرات برتر مسابقه شماره یک عکس مترو با موضوع رعایت حریم خط زرد مشخص شدند. 

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه، به منظور ایجاد ارتباطی دو سویه با مسافران مترو به عنوان مخاطبان  اصلی شهر زیر زمینی مسابقه‌ای با موضوع رعایت حریم خط زرد روی سکوتوسط معاونت فرهنگی و اجتماعی شركت بهره برداری مترو تهران برگزار شد که طی آن مسافران عکس‌های خود را با این مضمون ارسال کردند.

پس از اطلاع رسانی از طریق شبکه‌های اجتماعی معاونت فرهنگی و بنرهای نصب شده در سطح ایستگاه‌های مترو، نسبت به جمع آوری و دسته بندی تصاویر ارسال شده اقدام شد.

این مسابقات در دو مرحله مورد داوری قرار گرفت كه در مرحله اول بیش از ۳۰۰ فریم عکس از میان تصاویر ارسالی مورد بازدید اولیه توسط هیأت داوری واقع شدو در مرحله دوم تصاویر منتخب جهت بازدید و اظهار نظر در اختیار مخاطبان کانال تلگرام معاونت قرار گرفت.

براین اساس، آقایان کامبیز استاد مهری و سجاد محمدی و هم چنین خانم ماه تیسا کرامتی به عنوان برندگان اولین مسابقه عکس مترو انتخاب و جوایز خود رادریافت کردند.

گفتنی است، مسابقه عکس دیگری با عنوان رعایت نظافت در مترو در حال اجرا استکه مخاطبان می‌توانند تا اواخر اسفند ماه سال جاری نسبت به ارسال آثار خوداز طریق کانال تلگرام معاونت فرهنگی مترو  به نشانی farhangimetro @ اقدام و در این مسابقه عکس شرکت کنند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 5دقيقه قبل
دوشنبه 2/12/1395 - 18:30
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 3077 ) ( تعداد نظرات : 29 )

 

 

آلک آشتونگو مشاور وزیر محلی مسکو که در راس هیاتی 25 نفره از مدیران شهری و تجار این شهر به منظور شرکت در گردهمایی مدیران شهری تهران،عقد قرارداد و نشست در اتاق بازرگانی ایران روسیه وارد تهران شده بود،در اولین دقایق ورود خود به تهران به منطقه 22 سفر کرد و از جاذبه های گردشگری، فرهنگی و اجتماعی این منطقه دیدن کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 22،آلک آشتونگو ضمن ابراز خرسندی از مهمان نوازی مردم ایران در سخنانی خاطرنشان کرد:شهر مسکو همانند شهر تهران طی پنج سال گذشته در شرایط تحریم در حال توسعه بوده و این شرایط نتایج بسیار خوبی را برای هر دو کشور رقم زده است.

وی هدف از سفر خود و هیات همراه به تهران را به اشتراک گذاشتن تجارب حوزه شهری مسکو با مردم تهران در حوزه مدیریت شهری برشمرد و گفت:با توجه به تجارب بسیار زیاد ما در حوزه شهری بسیار علاقمند به شنیدن دستاوردها و مشکلات شهری شهر تهران هستیم تا بتوانیم از دستاوردهای شما در مدیریت شهری تهران استفاده و با کمک هم راه حل مناسبی برای بیرون رفت از مشکلات پیدا نماییم. اما آنچه که واضح به نظر می رسد اینکه شهر مسکو وجه اشتراکات بسیار زیادی با تهران دارد و همین وجوه مشترک نشاندهنده مشکلات مشترک نیز خواهد بود.

مشاور وزیر محلی روسیه گسترش خطوط ریلی تهران را سمبل پیشرفت و توسعه این شهر دانست و گفت:با توجه به مشکلات عدیده ای که در رابطه با افزایش شهرنشینی در کلان شهر های مختلف وجود دارد،بحث ترافیک یکی از مهمترین معضلات این شهرها در همه جای جهان است و از آنجایی که این مشکل به نوعی مختص همان شهر و کشور است همکاران بنده با طراحی یک سیستم هوشمند شهری برای تنظیم و حل و فصل مشکلات ترافیکی در صدد ارائه این سیستم به مدیران شهری تهران هستند و در جلسه ای که در سازمان حمل و نقل وکنترل ترافیک شهر تهران برگزار می شود، به مدیران شهری شما ارائه خواهند داد و همانگونه که ما با کمک این سیستم هوشمند توانسته ایم بیش از 25 درصد تصادفات شهری مسکو را کاهش دهیم،امیدواریم شما هم بتوانید ترافیک تهران را نیز کنترل نمایید.

آلک آشتونگو افزود: ما به منظور توسعه و پیشرفت شهر مسکو بهترین ایده ها را از سراسر جهان جمع می کنیم و با مطالعه و بررسی دقیق از آنها بهره برداری می کنیم و از آنجایی که در این زمینه دارای تجارب بین المللی زیادی هستیم بسیار علاقمند به توسعه همکاری ها و ارائه دستاوردهای شهری خود به مدیران شهری تهران هستیم.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 5دقيقه قبل
دوشنبه 2/12/1395 - 18:25
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 3077 ) ( تعداد نظرات : 29 )

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 از تجهیز و آماده سازی بوستان های شهر خبر داد و گفت: در آستانه نوروز و استقبال شایسته از مسافران نوروزی و شهروندان، بوستان های شهر تجهیز و مناسب سازی می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4 حسین سیگارودی در این باره افزود: در آستانه فصل زیبای بهار و پیش بینی حضور گسترده ای از مسافران نوروزی در شهر و همچنین استفاده شهروندان از فضاهای سبز و بوستان های منطقه کلیه بوستان های شمال شرق تهران مناسب سازی می شود.
وی گفت: در این طرح بیش از 200 هزار گل لاله در بوستان های یاس فاطمی، الغدیر، ارکیده، صدف، ساحل، پلیس، رسالت ، تولد و ... کاشت می شود.
سیگارودی افزود: تا به امروز بیش از صدو پنجاه هزار از این گل های لاله کاشت شده که تا پایان سال جاری کاشت این گل های زیبا ادامه خواهد داشت.
معاون خدمات شهری منطقه 4 با اشاره به زیباسازی لچکی ها و فضاهای سبز در گوشه گوشه شمال شرق تهران افزود: در این راستا می توان به بازپیرایی رفیوژ خیابان حجربن عدی به عنوان یکی از پرتردد ترین خیابان های منطقه اشاره داشت.
وی افزود: در این طرح انواع گونه های گیاهی از جمله بربریس، خرزهره و یاس هلندی به سرانه فضای سبز منطقه افزوده شد.
سیگارودی در پایان با اشاره به دیگر فعالیت های این حوزه در بوستان ها گفت: رنگ آمیزی نیمکت ها، تعمیر و نظافت المان های بوستانی از جمله دستگاه های ورزشی و بازی های کودکانه، مرمت آبخوری های معیوب، ترمیم جداول، آب نماها، تابلوهای راهنمایی و شناسایی در بوستان ها ، رسیدگی به شبکه روشنایی بوستان ها و ... از دیگر اقدامات این حوزه است.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 5دقيقه قبل
دوشنبه 2/12/1395 - 18:23
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 3077 ) ( تعداد نظرات : 29 )

 

 

همزمان با فرارسیدن ایام فاطمیه  و برگزاری مراسم عزاداری شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س)، سازمان مدیریت پسماند در بخش های نظافت ، پاكیزه سازی،  جمع آوری، تفكیك و بازیافت پسماندهای خشك خدمات ویژه ای را به شهروندان محترم ارائه می دهد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند، با تعامل و برنامه ریزی انجام شده توسط این سازمان با شهرداران نواحی و رؤسای ادارت مدیریت پسماند و خدمات شهری مناطق 22 گانه ؛  شستشو و پاكسازی فضای خارجی مساجد، تكایا و حسینیه ها و همچنین نظافت معابر و گذرهای پیرامون مراكز مذكور و مسیر حركت هیئت های عزاداری در اولویت كاری این سازمان قرار دارد و تلاش جمعی بر این است که ترتیبی اتخاذ شود كه  نظافت معابر، انهار، فضای سبز، پیاده روها و ... منتهی به اماكن مذهبی،كه در ایام سوگواری كانون تجمع شهروندان می باشد؛ در حداقل زمان ممكن و توام با كیفیت مناسب اقدام گردد.
بر اساس این گزارش اجرای عملیات رفع آبگرفتگی احتمالی معابر پیرامون مساجد و حسینیه ها، در صورت بارش نزولات  بعنوان اولویت اصلی فعالیتها در ایام فاطمیه بوده و به منظور تسریع در برنامه جمع آوری پسماندها و تخلیه مخازن  و برقراری نظافت در معابر پیرامون مساجد، حسینیه ها و تكایا و همچنین محلهای شاخص توزیع نذورات ، این سازمان با همکاری مناطق 22 گانه،  ضمن چاپ و نصب بنر اطلاع رسانی،  تمهیدات لازم در خصوص  استقرار نیروی انسانی لازم در نزدیكی اماكن فوق فراهم کرد.

با توجه به  اهمیت جلب مشاركت شهروندان و مسئولین هیئت ها در حفظ و برقراری نظافت شهر ؛   بهره گیری از ظرفیت هیئت امنای مساجد و امامان جماعت و بكارگیری نیروی اطلاع رسان طرح تفكیك و بازیافت، واگذاری مخازن ویژه پسماند خشك با حجم و به میزان مناسب ، ارائه كیسه های بزرگ ویژه پسماند و پیام های آموزشی به تعداد لازم به متولیان مساجد، تكایا و حسینیه ها، بخشی دیگر از فعالیتهای این سازمان در ایام فاطمیه  می باشد.

مدیر روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند در انتها بهره گیری از ظرفیت پیمانكاران تفكیك پسماند در مبدا در جمع آوری پسماند های خشك خصوصا"ظروف یكبار مصرف و رسیدگی مستمر به وضعیت مخازن موجود اعم از  بازبینی ، تخلیه ، شستشو ، تعویض ، تعمیر وبازسازی مخازن معیوب را از دیگر برنامه های این سازمان عنوان کرد.


زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 5دقيقه قبل
دوشنبه 2/12/1395 - 18:22
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 3077 ) ( تعداد نظرات : 29 )


شهردار منطقه 19 از افتتاح سرای محله خانی آباد نو جنوبی تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19،  پیمان قربانی با اعلام این خبر در جمع نمازگزاران مسجد الزهرا محله خانی آباد نو جنوبی تصریح کرد: این محله تنها محله فاقد سرای محله منطقه است که با عنایت به پیشرفت فیزیکی 75 درصدی این پروژه بزودی شاهد بهره برداری و آثار اجتماعی این طرح خواهیم بود.

قربانی درخصوص آسفالت شهرک تازه تأسیس شده وصال نیز گفت: خدمات آب، برق، گاز و فاضلاب این شهرک هنوز تکمیل نشده است با این حال درخصوص پلاک های احداث شده زیرسازی انجام می شود و درصورتیکه بحث فاضلاب و خدمات این شهرک حل شود آسفالت آن در اسرع وقت انجام خواهد شد.

وی در ادامه به ارائه بسته های تشویقی به شهروندانی که نسبت به تجمیع حداقل دو پلاک مساحت پایین اقدام کنند اشاره کرد و گفت: مالکین املاک با مساحت پایین درصورتی که نسبت به تجمیع دو پلاک اقدام کنند علاوه بر طبقات اعطایی، طبق ضوابط و مقررات امکان اعطای یک طبقه تشویقی را هم دارند.

قربانی همچنین با اشاره به مشکل کمبود پارکینگ در محلات شهر تهران تصریح کرد:  شهروندانی که  متقاضی ساخت پارکینگ هستند از بسته تشویقی شامل بخشودگی عوارض و اختصاص جواز  تجاری برای بخشی از زمین می شوند ضمن اینکه درصورت فاقد کاربری شهرداری علاوه بر جواز ساخت امتیاز کاربری را نیز به مالکان می دهد.

وی در ادامه این دیدار در پاسخ به مشکلات شهروندان درخصوص نبود درمانگاه متمرکز در این منطقه بیان کرد: با عنایت به اینکه شهرداری مجوز احداث هیچ نوع پروژه جدیدی را در سال جدید ندارد در صورتی که خیرین عهده دار ساخت درمانگاه با اختصاص بودجه لازم باشند، شهرداری زمین لازم را در اختیار آنها قرار می دهد.

وی یادآور شد: با توجه به قرارگرفتن در آستانه سال جدید، بوستانهای سطح منطقه بازپیرایی و اصلاح می شود. ضمن اینکه هر کوچه ای که نیاز به ترمیم آسفالت، جوی و جدول داشته باشد پیگیری و رفع خواهد شد.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 5دقيقه قبل
دوشنبه 2/12/1395 - 18:21
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 3077 ) ( تعداد نظرات : 29 )

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری منطقه دو از ساماندهی تقاطع خیابان خسرو جنوبی- خیابان گلاب  در منطقه دو خبر داد

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو ، حمید رضا رنجبر با اعلام این خبر گفت :  باتوجه به وجود تداخلات حرکتی متعدد در تقاطع خیابان خسرو جنوبی خیابان گلاب و به تبع آن افزایش زمان تاخیر در این معبر و ایجاد گره ترافیکی به خصوص در ساعات اوج ترافیک، معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 2 در راستای ارتقاء ایمنی عبور و مرور و روان سازی بار ترافیک بلوار گلاب در محدوده مذکور پس از مطالعه، بررسی و برداشت احجام تردد، اقدام به بهبود زمانبندی چراغ راهنمایی نمود که در حال حاضر توسط زمان بندی مناسب به صورت ترکیبی از حالت های حفاظت شده و حالت همزمان با حرکت مقابل، تبدیل شده است.

رنجبر گفت : به این معنی که در رویکرد رو به غرب، زمانبندی دیر آزاد شونده اعمال شد تا حجم چپ گرد مقابل آن قادر به تخلیه سریعتر باشد.
ویدر ادامه تصریح کرد :  این امر علاوه بر ارتقاء ایمنی و جلوگیری از تداخل خودروها، باعث کاهش حدود 30 درصدی زمان تاخیر وارده به خودروها گردیده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 5دقيقه قبل
دوشنبه 2/12/1395 - 18:20
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 3077 ) ( تعداد نظرات : 29 )

معاون اجتماعی شهرداری منطقه 11 از آغاز طرح جهاد کار آفرینی با عنوان "محله بدون بیکار" در محله های کم برخوردار با رویکرد اقتصاد مقاومتی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11 ، سید عباس طباطبایی در این باره گفت: طرح جهاد کار آفرینی با عنوان " محله بدون بیکار" به صورت پایلوت در محله عباسی آغاز خواهد شد و در صورت موفقیت در تمام محله های این منطقه به اجرا در می آید.
معاون اجتماعی شهرداری منطقه 11 افزود: این طرح با همکاری کارآفرینان، شهرداری تهران و خیرین با هدف کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از بیکاری به اجرا در آمده و سبدهایی برای کارآفرینی و تولید انواع صنایع دستی در نظر گرفته شده که نوع تولید، زمان تولید و ارزش افزوده آن به طور مشخص تعیین شده است.
طباطبایی ادامه داد: مواد اولیه مورد نیاز برای افراد شرکت کننده به صورت اعطای تسهیلات غیرنقد داده می شود و منابع مالی آن نیز توسط صندوقی با حمایت خیرین با بودجه اولیه 300 میلیون تومان تأمین شده است.  همچنین در این طرح آموزش‌های لازم با توجه به انتخاب افراد در سرای محله ارائه و پس از پایان آموزش‌ها نیز با توجه به تفاهم‌نامه میان شهرداری منطقه و سازمان فنی و حرفه‌ای، مدرک پایان این آموزش ها به افراد داده می شود.
 
وی به تشکیل اتاق فکری اشاره کرد و افزود: در اتاق فکر تدابیری برای بسترسازی بازاریابی تولیدات اندیشیده شده که می‌توان به تهیه نرم‌افزاری اشاره کرد که افراد می‌توانند با تهیه عکس از محصولات تولید شده خود، محصول را برای فروش در این نرم‌افزار تحت وب قرار دهند تا شهروندان سراسر کشور امکان خرید این تولیدات را داشته باشند.
 
معاون اجتماعی شهرداری منطقه 11 تاکید کرد: به منظور تضمین فروش محصولات و کاهش دغدغه فروش آن ها ؛ با مراکز فروش بزرگ سطح منطقه رایزنی‌هایی انجام شده تا فضای حداقلی برای فروش تولیدات طرح جهاد کارآفرینی اختصاص داده شود. همچنین در ایستگاه مترو تقاطع میدان انقلاب و ولی عصر (عج) تفاهم‌نامه‌ای با شرکت بهره‌ برداری مترو به امضاء رسیده تا محصولات تولیدی این طرح درنمایشگاهی در این ایستگاه برای نمایش به فروش گذاشته شود.
طباطبایی خاطر نشان کرد: در این طرح جامعه هدف شامل همه شهروندان محله می‌شود. اما تاکید ما بر روی اقشار در معرض آسیب و فاقد شغل است.
وی درخصوص تعداد افرادی که می‌توانند در این طرح شرکت کنند، گفت: صندوق خیریه‌ای که برای اعطای تسهیلات غیرنقد و به صورت اعطای مواد اولیه تشکیل شده است، روز به روز در حال افزایش است، لذا پیش‌بینی می‌کنیم که بتوانیم افراد زیادی از سطح محله عباسی را در فاز اول برای شرکت در این طرح ثبت نام کنیم.
 
طباطبایی تعداد ساکنان محله عباسی منطقه 11 را حدود 13 هزار نفر برآورد کرد و افزود: حدود 19 درصد افراد در این محله بیکار هستند که می‌توانند در طرح جهاد کارآفرینی با توجه به نیاز و توانایی‌های خود شرکت کنند. هر یک از این افراد در طول اجرای این طرح یک مربی آموزشی دارند و پس از ثبت‌نام می‌توانند در طول اجرای طرح مشکلات خود را با این مربی مطرح کنند. در سبد کارآفرینی در نظر گرفته شده صنایعی همچون زیورآلات، تابلوفرش، ماهی‌های تزیینی، قالیبافی، صنایع چرم و... وجود دارد که هر یک از افراد با توجه به علاقه و توانایی خود می توانند از آن بهره بگیرند.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 5دقيقه قبل
دوشنبه 2/12/1395 - 18:19
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 3077 ) ( تعداد نظرات : 29 )

 

معاون فنی و عمران شهرداری منطقه 6 از اتمام ساخت پله های دسترسی دو محله یوسف آباد و نظامی گنجوی به یکدیگر خبر داد و گفت: اهالی محله یوسف آباد برای رفتن به محله نظامی گنجوی و مراجعه به بازار تره و بار این محله باید از مسیر خاکی و پرپیچ و خم عبور می کردند که با ساخت پله های دسترسی این دو محله به یکدیگر، راهشان هموار شده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 6، سید رامین حسینی نژاد تصریح کرد: اختلاف ارتفاع محله نظامی گنجوی با پله آبشار 21 متر بود که با ساخت 140 پله برطرف شد و شهروندان به راحتی می توانند از این مسیر تردد داشته باشند.

او در ادامه تصریح کرد: طرح ساخت پله های دسترسی این دو محله به یکدیگر در بهمن ماه امسال به پایان رسید.

حسینی نژاد اضافه کرد: برای این مسیر استراحتگاه هم در نظر گرفته شده و قرار است جشن های مناسبتی در همین استراحتگاه که در مسیر طبیعت قرار دارد برگزار شود.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 5دقيقه قبل
دوشنبه 2/12/1395 - 17:55
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 3077 ) ( تعداد نظرات : 29 )

 

 

شهردار منطقه 9 از ثبت 27 هزار اثر از شهروندان این منطقه در پنجمین دوره جشنواره مشکات خبر داد و گفت: این آثار در محورهای مختلف تفکیک شده و در حال داوری است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9 ، حمید محسنی با اعلام این خبر اظهار داشت: این جشنواره با هدف الگوسازی، نشاط آفرینی، معرفی ظرفیت های محلی و توانمندسازی اقشار مختلف جامعه در فعالیت های آموزش شهروندی در منطقه برگزار می شود و فعالیت کانون های خانه های آموزش شهروندی را به رقابت فرا می خواند.

وی افزود: جشنواره مشکات با هدف ایجاد بستر مناسب برای مشارکت نهادهای مردمی و آحاد و اقشار اجتماعی در مدیریت شهری برگزار می شود.

شهردار منطقه 9 بیان داشت: اصلی ترین نقش محوری در جشنواره  مشکات را سراهای محلات انجام می دهند و اطلاع رسانی به مخاطبان ، دریافت و ثبت آثار از مهمترین کارکردهای سرای محلات در این جشنواره است .

وی ادامه داد: امسال پنجمین جشنواره مشکات در سرای محلات و مدارس برگزار شد و برگزاری کارگاه های آموزشی، جلسات توجیهی ویژه مدیران مدارس و دانش آموزان و مسئولین حانه های آوزش شهروندی سبب مشارکت و شناخت بیشتر به جشنواره بود.

محسنی تصریح کرد: این آثار از ابتدای زمان جشنواره تا پایان مهلت ارائه آثار در 3 محور و  8 موضوع و 13 قالب ثبت شد و در طول این مدت مسئولان حوزه اجتماعی این شهرداری با همکاری مدیران سراهای محلات سطح منطقه شهروندان را به طور مستمر با بایدها و نبایدهای فرهنگ شهروندی به خوبی آشنا کرده اند.

وی با اشاره به تفکیک آمار آثار ثبت شده بر اساس محورها در پنجمین دوره جشنواره مشکات گفت: آثار ثبت شده شهروندان در این جشنواره در محور اخلاق شهروندی به میزان 6 هزار و 753 ، در محور زمین پاک 4 هزار و 553 و در محور آسمان آبی 15 هزار 676 اثر بود که در مجموع 27 هزار اثر از شهروندان ثبت شد.

شهردار منطقه 9 خاطرنشان کرد: حدود 75 درصد آثار در محورهای آسمان آبی و زمین پاک به دبیرخانه رسیده که نشان از دغدغه شهروندان در این بخش داشته و طرح آسمان آبی و زمین پاک با هدف آموزش رفتارهای ترافیکی و ارتقای فرهنگ رانندگی و نیز توجه شهروندان به موضوعات زیست محیطی از سوی شهرداری اجرایی شد تا کیفیت زندگی ارتقا یافته و شهروندان بیش از پیش به حقوق یکدیگر احترام بگذارند.

به گفته محسنی، آثار پس از جمع آوری ، تفکیک در محورها و ثبت در سامانه، هم اکنون در حال داوری است.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 5دقيقه قبل
دوشنبه 2/12/1395 - 17:54
  • تعداد رکورد ها : 626609