• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 1762 ) ( تعداد نظرات : 26 )

شهردار منطقه 11 در آستانه ماه مبارک رمضان و فرا رسیدن دهه غبار روبی مساجد از تخصیص اعتبار برای تأمین نیازها و رفع مشکلات مساجد محله های مرکزی شهر تهران خبر داد.
نصراله آبادیان با بیان این که محله های مرکزی شهر تهران دارای 74 مسجد است  که بیشترین سرانه در محله عباسی قرار دارد ؛ گفت: مدیریت شهری در سال های اخیر در حال گذار از یک سازمان خدماتی به نهاد اجتماعی بوده ورویکرد مسجد محوری و توجه به برنامه های فرهنگی از اهمیت بسیاری برخوردار است.
شهردار منطقه 11 افزود: بر همین مبنا مسجد محوری در رأس کارهای اجتماعی شهرداری مدیریت شهری قرار دارد و با توجه به وجود 2400 مسجد در شهر تهران ؛ ساختار سازمانی مرکز رسیدگی به امور دینی در شهرداری تهران شکل گرفته که تنها در سال گذشته 40میلیارد تومان از سوی این مرکز به مساجد پایتخت کمک شده است.
به گفته آبادیان نگاه مدیریت شهری به مسجد ترویج و استفاده از ظرفیت ها برای آباد سازی مساجد شهر تهران است و در این زمینه حداکثر استفاده از فرصت ها را خواهیم کرد تا مشکلات مساجد با کمک های مدیریت شهری رفع شود.
او خاطر نشان کرد در همین راستا اعتبار خوبی برای تأمین نیازها و رفع مشکلات مساجد به منطقه 11 تخصیص یافته و تا پیش از فرا رسیدن ماه مبارک رمضان بسیاری از نیازهای مساجد تأمین خواهد شد.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 3ساعت و 53دقيقه قبل
دوشنبه 10/3/1395 - 16:55
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 1762 ) ( تعداد نظرات : 26 )به مناسبت بیست و هفتمین سالگرد ارتحال جانسوز بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) ، اداره فرهنگی معاونت امور اجتماعی شهرداری منطقه 10 ویژه برنامه های امام دل ها را به منظور معرفی سیره عملی و تبیین اندیشه های والای حضرت امام خمینی(ره) و تعمیق منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در حوزه اقدام و عمل را در سطح محلات دهگانه تدارک دیده است.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10، علی تیرگرسرپرست معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ضمن اعلام این خبر، تحقق آرمان ها و اهداف بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به نسل های جوان را یک وظیفه همگانی برشمرد و افزود: برنامه های متنوعی با مشارکت وسیع محلات در قالب "فضاسازی و تبلیغات سطح منطقه با محوریت جملات و اشعار حضرت امام (ره)، برگزاری محافل فرهنگی، ادبی، آموزشی با محوریت تبیین اندیشه های والای حضرت امام خمینی(ره)، برپایی نمایشگاه های هنری، نمایش فیلم های مستند و فیلم های کوتاه با محوریت ابعاد شخصیتی حضرت امام (ره) و مسابقات فرهنگی و هنری با موضوع سبک زندگی اسلامی ایرانی در سیره ی امام خمینی(ره) و برنامه های متنوع دیگر از هفتم تا پانزدهم خرداد ماه تدارک دیده شده است.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 3ساعت و 53دقيقه قبل
دوشنبه 10/3/1395 - 16:50
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 1762 ) ( تعداد نظرات : 26 )

شهردار منطقه 21 از برطرف شدن مشکل آب ماندگی با اجرای پروژه تعریض پل بزرگراه فتح-رودخانه چیتگر  در این منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 21 ، دکتر جمال بافرانی شهردار منطقه ضمن بیان این مطلب و  با اشاره به پروژزه تقاطع شهید لشگری با بلوار ایران خودرو گفت : این پروژه در کیلومتر 14مسیر تندرو بزرگراه شهیدلشگری و در تقاطع بلوار ایران خودرو با طول تقریبی 2 هزار و 345 متر و در سه سطح روگذر ، زیرگذر و دوربرگردان های همسطح احداث شده است.

شهردار منطقه 21 اظهار داشت : اجرای این طرح باعث حذف چراغ راهنمایی و تسهیل در حرکت وسایل نقلیه و مسیرهای تندرو و گردش کننده و همچنین افزایش ایمنی و کاهش تصادفات می شود ، که تا پایان نیمه نخست سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

دکتر بافرانی با اشاره به زیرگذر بزرگراه شهید لشگری - ایران خودرو افزود : اتصال شمال و جنوب بلوار ایران خودرو به صورت زیرگذر، اتصال شمال بلوار ایران خودرو به شرق و غرب بزرگراه لشگری و همچنین اتصال جنوب بلوار ایران خودرو به شرق و غرب بزرگراه لشگری از جمله اهداف این پروژه بوده است.

وی در ادامه همچنین به تعریض پل بزرگراه فتح - رودخانه چیتگر که مشکل آب ماندگی را برطرف کرده است اشاره داشت و تصریح کرد : از آنجایی که بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی شهر تهران در این محدوده مشغول به فعالیت هستند و این بزرگراه به عنوان یکی از مسیرهای اصلی حمل و نقل بین المللی شناخته شده، لذا این منطقه یکی از پرتردد ترین نقاط شهر تهران به حساب آمده که بار ترافیکی سواره و پیاده آن بسیار زیاد است.

دکتر بافرانی همچنین با اشاره به شروع فصول بارندگی و جاری شدن سیلاب فصلی در رودخانه چیتگر خاطر نشان کرد : با در نظر گرفتن رسوبات موجود در زیر پل و آب گرفتگی معابر تشدید ترافیک را شاهد بودیم که اجرای این پروژه مشکل را مرتفع کرده است.

 

 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3ساعت و 53دقيقه قبل
دوشنبه 10/3/1395 - 16:48
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 1762 ) ( تعداد نظرات : 26 )


 

معاون خدمات شهری شهرداری منطقه 6 در پاسخ به دغدغه های شهروندان محدوده، توضیح داد: ایستگاه بازیافت منطقه 6 در ضلع شمالی پارکینگ بیهقی در حدود بیست سال پیش ساخته شده و دیگر فرسوده و قدیمی شده است و از سال 94 با تدبیر شهردار منطقه دستور بازسازی و نوسازی آن داده شد تا عملیات بازیافت بر اساس استانداردهای روز صورت گرفته و تفکیک مکانیزه در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 6، افشین خدامی با اشاره به اینکه از ابتدای سال 95 عملیات نوسازی و بازسازی ایستگاه بازیافت آغاز شد، ادامه داد: برای آنکه عملیات ساخت و ساز به مشکل برنخورد نیاز بود خودروهای بازیافت در محلی نزدیک به ایستگاه، توقف شبانه( از ساعت 22 شب تا 6 صبح ) داشته باشند و بر همین اساس پیش بینی شد خودروها به مدت شش ماه (مدت زمان بازسازی ایستگاه) در بلوار اقاقیان پارک شود.

معاون خدمات شهری شهرداری منطقه 6با تاکید بر آنکه هیچ گونه عملیات تفکیک یا انتقال پسماند در این بلوار صورت نمی گیرد، اضافه کرد: خودروها تنها توقف شبانه در این بلوار دارند.

خدامی همچنین توضیح داد: در سال گذشته با هماهنگی سازمان میوه و تره بار شهرداری مقرر شد تا این قطعه زمین جهت بازار میوه در نظر گرفته شود اما بعد از بررسی ها مشخص شد  به علت وجود تاسیسات برق فشار قوی امکان ساخت بازار میوه در این بلوار  وجود ندارد و درصدد هستیم زمین دیگری را در نزدیکی همین محل برای احداث بازار میوه و تره بار در نظر بگیریم.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3ساعت و 53دقيقه قبل
دوشنبه 10/3/1395 - 16:39
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 1762 ) ( تعداد نظرات : 26 )

 معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه دو از جانمایی مخازن های مدرن ایستگاهی وسه رنگ  ویژه جمع آوری پسماندها در بخش های مختلف تجاری  منطقه دو خبر داد

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو" مجید پریسائی" با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به وجود امکان تجاری در میادین اصلی منطقه دو و ضرورت بستر سازی برای تفکیک زباله در مبدا  مخازن مدرن ایستگاهی ویژه جمع آوری پسماند در سه رنگ آبی برای کاغذ، نارنجی برای پلاستیک و زرد برای فلز  در محوطه های تجاری جانمایی شد تا شهروندان با استفاده از این مخازن وتفکیک زباله ومدیریت پسماند در مبدا داشته باشند  پریسایی گفت : اکنون در محوطه ساختمان اصلی شهرداری منطقه دو این مخازن نصب وجانمایی شده و بر اساس در خواست شهروندان در سایر مراکز تجاری و بوستان های سطح منطقه نیز جانمایی خواهد شد 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3ساعت و 53دقيقه قبل
دوشنبه 10/3/1395 - 16:36
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 1762 ) ( تعداد نظرات : 26 )
 

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 از معرفی برگزیدگان جشنواره "کوچه زیبا و پلاک بهاری" خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4، حسین سیگارودی با اعلام این خبر افزود: جشنواره "کوچه زیبا و پلاک بهاری" که به منظور بالابردن مشارکت شهروندان محلات مناطق مختلف در مناطق 22گانه برای خلاقیت در آذین‌بندی کوچه های سطح تهران برگزار شده بود، با معرفی برگزیدگان در حال اجراست.
وی افزود: در این جشنواره که با همکاری و مشارکت شهروندان و شورایاران محلات صورت می گیرد، نمای بیرونی ساختمان های مسکونی و فضاهای سبز رنگ آمیزی و  نورپردازی می شود و این گونه عملیات در این جشنواره مورد ارزیابی قرار می گیرد.
سیگارودی ادامه داد: دراین خصوص شورایاران محلات و شهرداری های نواحی منطقه از بین 200 منزل مسکونی و آپارتمان برتر در سطح منطقه، با داوری هیات داوران از سازمان زیباسازی و نماینده شورایاران محلات و ناظرین زیباسازی تعداد 15 باب  انتخاب و به دبیرخانه جشنواره سازمان زیباسازی جهت رقابت با دیگر محلات تهران بزرگ معرفی شدند.
معاون خدمات شهری گفت: ازشاخص های ارزیابی جهت انتخاب پلاک بهاری می توان زیبایی و پاکیزگی نمای بیرونی ساختمان، ایجاد فضای سبز توسط اهالی محله، فعالیت های اجتماعی و فرهنگی، نور و روشنایی، فعالیت های عمرانی و.... در محلات را نام برد.
سیگارودی با تاکید بر این که برگزاری این جشنواره احیای سنت‌های نیکوی گذشته و حضور و مشارکت سازماندهی شده شهروندان به خصوص جوانان در برگزاری جشن‌های ایام مختلف، ایجاد فرهنگ به‌کارگیری الگوهای بومی برای آذین‌بندی و محیط‌آرایی به جای استفاده از الگوها و نمادهای خارجی است، افزود: این جشنواره نشان داد که نوجوانان می توانند با تکیه بر آموزش و یادگیری به ساخت و تولید اقلام و نمادهای تزیینی به جای به‌کارگیری انواع ساخته شده از خود خلاقیت و نوآوری نشان دهند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3ساعت و 53دقيقه قبل
دوشنبه 10/3/1395 - 16:32
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 1762 ) ( تعداد نظرات : 26 )

شهردار منطقه 15 از برگزاری دهها برنامه فرهنگی به مناسبت بیست و هفتمین سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در محلات 21 گانه منطقه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، دکتر انجمنی با اعلام این مطلب افزود: در این راستا برنامه های فرهنگی و هنری بسیاری شامل برپایی نمایشگاه کتاب و عکس، نشست های معرفتی، تقدیر از خانواده شهدا، غبارروبی مزار شهدا، اعزام خانواده شهدا و شهروندان به مرقد مطهر و ... پیش بینی شده که با همکاری و مشارکت ادارات اجتماعی و فرهنگی نواحی و ظرفیت های محلی به اجرا درخواهد آمد.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: اعزام شهروندان محلات و خانواده معظم شهدا به مرقد مطهر ، برپایی مراسم شب شعر از اشعار حضرت امام خمینی(ره)، برپایی نمایشگاه کتاب، عکس و پوستر در نواحی هشتگانه منطقه از جمله برنامه های اجرایی منطقه به همین مناسبت خواهد بود.
شهردار منطقه در ادامه به برگزاری نشست های معرفتی در نواحی اشاره کرد و اظهار داشت: این نشست ها در مساجد شاخص نواحی هشتگانه با ایراد سخنرانی مذهبی با موضوع دیدگاه امام (ره) با هدف آشنایی بیشتر نسل جوان با سیره امام (ره )و اندیشه های ایشان برگزار خواهد شد.
وی در ادامه یادآور شد: در این راستا همچنین ضمن غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا در نواحی منطقه، مسئولین شهرداری منطقه و نواحی با دیدار با خانواده های معظم شاهد ساکن در منطقه ، از آنان تقدیر به عمل می آورند.
شایان ذکر است، ادارت زیباسازی و روابط عمومی منطقه نیز در این ایام با سیاهپوش نمودن ساختمان های اداری شهرداری منطقه و ادارات تحت پوشش و نصب بنرهای تبلیغاتی با موضوع دیدگاه امام راحل نسبت به هویت بخشی سیمای بصری منطقه فعال خواهند بود.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 3ساعت و 53دقيقه قبل
دوشنبه 10/3/1395 - 16:31
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 1762 ) ( تعداد نظرات : 26 )تعداد 26 کانون پیشگیری از دخانیات شهرداری منطقه یک با داشتن بیش از یک هزار و 800 نفر عضو، فعالیت های گسترده ای را در راستای ارتقاء سطح سلامت جامعه و کاهش مصرف مواد دخانی انجام می دهند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک سعید کارگران معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک  با حضور در همایش نقش خانواده ها در پیشگیری از مصرف مواد دخانی و قلیان که با عنوان "خانواده ها علیه قلیان" به مناسبت هفته ملی بدون دخانیات در منطقه یک با همکاری اداره سلامت و بیمارستان مسیح دانشوری برگزار شد با اعلام خبر فوق اظهار داشت: امروز گرایش جوانان و نوجوانان به استعمال دخانیات به ویژه قلیان رو به افزایش است که با ید با اجرای برنامه های آموزشی، اطلاع رسانی، فرهنگی و... جوانان را با این معضل آشنا کرد.
وی گفت: در این هفته بیش از 50 کلاس و کارگاه آموزشی در خصوص مضرات مصرف مواد دخانی، به خصوص قلیان و... در سطح محلات شمال تهران برگزار شده است که مورد استقبال شهروندان به خصوص خانواده ها قرار گرفت.
گفتنی است در ادامه این مراسم رشت آبادی مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام به معرفی فعالیت های این انجمن پرداخت و این برنامه با سخنرانی دکتر معدنی دبیر فراکسیون مبارزه با دخانیات مجلس شورای اسلامی با موضوع نقش خانواده در پیشگیری از استعمال دخانیات به پایان رسید و با اهدای لوح تقدیر و هدایا از دبیران کانون پیشگیری از دخانیات وکانون جوانان تقدیر و تشکر به عمل آمد
زمان آخرین مطلب این کاربر: 3ساعت و 53دقيقه قبل
دوشنبه 10/3/1395 - 16:28
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 1762 ) ( تعداد نظرات : 26 )

شهردار منطقه 19 از ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی ویژه بزرگداشت سالروز ارتحال معمار کبیر انقلاب در حرم مطهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، پیمان قربانی گفت: همزمان با بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) برنامه های فرهنگی ویژه این منطقه در پردیس « امام و خانواده» که با مناطق 2، 4 و 5 مشترک دیده شده است، ارائه خواهد شد.

وی افزود: جایگاه این پردیس در ضلع شمالی حرم مطهر امام (ره) مقابل بخشداری شهر آفتاب قرار دارد و 20 غرفه نیز جهت فعالیتهای فرهنگی این منطقه تدارک دیده شده است.

 قربانی در تشریح فعالیتهای محتوایی غرفه ها بیان کرد: به منظور پرداختن به مباحث کودک و سرگرمی آنان غرفه فرزندان روح الله مستقر می شود. همچنین غرفه فرزند پروری و سبک زندگی با محوریت قرار دادن سبک زندگی امام و خانواده به شهروندان خدمات ارائه می دهد.

در غرفه تربیت بدنی نیز فعالیت های ورزشی ویژه بانوان در نظر گرفته شده است. ضمن اینکه شهروندان و مسافران می توانند در غرفه عکس، تصاویری یادگاری از خود ثبت کنند.

به گفته این مسئول سایر غرفه ها به ارائه نگارگذر های حضرت امام و هنرمندان شمسه، نمایش عروسک های ایرانی اسلامی، تصاویر مدافعین حرم و ماکت حرم حضرت زینب (س)، نظرسنجی از شهروندان توسط مسئولین 137 و 1888 اختصاص یافته است.

قربانی پخش صدای امام راحل از رادیو، پرده خوانی، مرشدخوانی، سرود و فیلم های سخنرانی حضرت امام را ازدیگر برنامه های سالروز ارتحال امام خمینی (ره) در جایگاه ویژه این منطقه خواند.

وی همچنین به تدارک ده ها برنامه فرهنگی در سراهای محلات به مناسبت سالگرد ارتحال امام اشاره وبیان کرد:  برپایی مراسم ختم سوره «یس» با حضور فعالان و موسسات قرآنی در سطح محلات، برگزاری گفتمان های  آموزشی با موضوعات آشنایی با شخصیت و جایگاه حضرت امام خمینی(ره) ، امام خمینی(ره) و تحول درسبک زندگی سیاسی- دینی و " امام و خانواده" ، برگزاری مسابقه کتابخوانی از کتابهای وصیت نامه سیاسی الهی امام(ره) و زندگی به سبک روح اله، برگزاری مراسم سوگواری، مرثیه خوانی و راه اندازی دسته های عزاداری درایام ارتحال حضرت امام(ره) از دیگر برنامه هایی است که به همین مناسبت پیش بینی شده است.  

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3ساعت و 53دقيقه قبل
دوشنبه 10/3/1395 - 16:22
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 1762 ) ( تعداد نظرات : 26 )

 

 

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه یازدهمین جلسه دیدار مردمی شهردار منطقه 9 گفت: پروژه های عمرانی و حمل و نقل پایتخت سهمی حدود 40 درصد از بودجه 95 را دارند و توسعه حمل و نقل عمومی و به ویژه مترو در اولویت برنامه های پیشرو است و امتداد بزرگراه یادگار امام (ره) مشکل بودجه ندارد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9 ، احمد دنیامالی پس از پاسخگویی به مشکلات شهروندان در یازدهمین دیدار مردمی شهردار منطقه با بیان اینکه در بودجه ریزی همه تلاش مان این بود که در برنامه دوم منابع خوبی سهم حوزه حمل و نقل شود اظهار داشت: موضوع توسعه حمل و نقل عمومی مدنظر اکثریت اعضای شورا بوده و بر همین اساس حدود 40 درصد از کل منابع به توسعه زیربنایی حمل و نقل و مسایل عمرانی اختصاص یافت.

وی تصریح کرد: در حال حاضر جدی ترین اولویت شورای شهر ، توسعه حمل و نقل عمومی و در راس آن مترو است.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به پروژه امتداد یادگار امام (ره) گفت: بزرگراه یادگار امام (ره) در بخش جنوبی یکی از بهترین پروژه هایی است در سطح منفی یک کار شد و گسست فرهنگی بالا دست را حفظ کرد و در واقع هیچ گسستی ایجاد نشده و شبکه های کند رو ودسترسی های خیلی خوبی برای این شبکه بزرگراهی طراحی شده است.

وی با تاکید بر اینکه امتداد این بزرگراه مشکل بودجه عمرانی ندارد نیز گفت: مشکلی که از گذشته این شبکه با آن روبرو بوده ، بحث تملک اراضی مردم است که با توجه به بافت فشرده و ریزدانه و ویژگی های خاص این بخش کار بسیار مشکلی است.

دکتر دنیامالی با اشاره به پیامهای زیاد از سوی شهروندان در خصوص تعیین تکلیف پروژه یادگار امام (ره) ابراز امیدواری کرد: توسعه بزرگراه یادگار امام (ره) با سرعت قابل قبولی انجام شود و خوشبختانه با تعامل خوبی که شهرداری منطقه 9 با نهادها و سازمان ها برقرار کرده ، مشکل پادگان جی و رفع این معارض بزرگ به نوعی حل شده و طبیعتا آثار بسیار خوبی در زندگی مردم این بخش خواهد داشت.

منطقه 9 مهمترین مرکز مبادله سفر و جریان ترافیکی غرب تهران

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به ویژگیهای منطقه 9 و مباحث عمرانی و ترافیکی این بخش از پایتخت گفت: منطقه 9 مهمترین مرکز مبادله سفر و جریان ترافیکی است و به واسطه میدان آزادی و ویژگیهای اطراف آن از اهمیت خاصی برخوردار است و کارکرد محوری در غرب تهران دارد.

وی افزود: این ویژگی ها هم یک فرصت است و هم به شکلی محدودیت و امیدوارم بخش های محدودیت آن کمتر شده و بخش های فرصت آن شرایط زندگی بهتری برای مردم فراهم کند.

 

مدیریت واحدی بر برج آزادی و فضای پیرامون حاکم باشد

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در خصوص مباحث پیرامون برج آزادی و میدان بزرگ آزادی گفت: میدان آزادی با چندین مشکل مواجه است و به نوعی فصل مشترک بین چند منطقه است و محدودیت فرودگاه مهرآباد و ترمینال غرب پیچیدگی مدیریت در این نقطه را بیشتر کرده است.

وی تصریح کرد: میدان آزادی مرکز مبادله سفر خیلی مهمی است و به شکلی این میدان سمبل معماری و المان شهری است و طبیعتا رسیدگی به آن وابسته به شرایطی است که مردم بتوانند بر همین اساس از موزه اش بازدید کرده و به راحتی به طبقات بالاتر این بنا دست یابند.

دکتر دنیامالی افزود: برای برج آزادی و فضای پیرامون کارهای خوبی انجام شده ولی همچنان برج آزادی تحت تاثیر مزاحمت های ترافیکی اطراف است و علی رغم کارهایی که هم از سوی شهرداری و هم از سوی پلیس راهور انجام شده ، این محدودیت ها بطور کامل رفع نشده است.

وی با بیان اینکه مدیریت واحد برای برج آزادی لازم و ضروری است نیز اذعان داشت: به اعتقاد خیلی از کارشناسان مدیریت برج آزادی و فضای پیرامونی آن باید واحد باشد و به سازمان میراث فرهنگی پیشنهاد شده که مدیریت برج در اختیار شهرداری قرار گیرد و شهرداری اجازه داشته باشد که برای بنا هزینه کرده و نگهداری کند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: بهره برداری از برج و فضای اطراف آن قابل توجه است و علی رغم ساماندهی ترافیکی انجام شده ، همچنان میدان آزادی با مسایل و مشکلاتی مواجه اشت.

وی تاکید کرد: باید شرایطی را به وجود آوریم که مردم بتوانند با امنیت مناسب از فضای پیرامون برج آزادی به عنوان یک فضای تفرجگاهی بهره مند شوند و همه این موارد منوط بر این است که مردم در اطرافشان حجم زیادی از ماشین ها را نبینند.

دکتر دنیامالی اضافه کرد: رسیدن به این هدف ، مستلزم این است که ترافیک را به فضای زیرسطحی ببریم و برای میدان ، فنداسیون برج آزادی و مسایل تاسیساتی موضوعات تعیین کننده است.

وی خاطرنشان کرد: میدان آزادی عهده دار طرح تقسیم جریانات ترافیکی مختلفی است و این حرکت ها باید در فضای زیرسطحی سازماندهی و در حالت کلی باید ترافیک به فضای زیرسطحی هدایت شود و با توجه به فضای سبز در حاشیه رینگ و فضای پارکی مناسب ، مجموعه تفرجی مناسبی برای شهروندان ایجاد می شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: خوشبختانه به وضعیت برج آزادی بیش از گذشته رسیدگی شده و توجه ویژه ای به این بنای تاریخی و ملی شده است و در هر صورت با مدیریت واحد در جهت انتفاع بیشتر مردم از این مجموعه ، گام بر می داریم.

 

شهردار منطقه 9 :

 رمپ و لوپ تقاطع بزرگراه یادگار امام با خیابان حضرت امام خمینی ( ره ) آماده بهره برداری است 

همچنین مهندس محسنی شهردار منطقه 9 در جلسه با دکتر دنیامالی با اشاره به تسریع فعالیتهای عمرانی در پادگان جی و امتداد بزرگراه یادگار امام (ره) گفت: عملیات عمرانی در مجموعه پادگان جی سرعت خوبی دارد و در حال حاضر رمپ و لوپ تقاطع بزرگراه یادگار امام (ره) با خیابان حضرت امام خمینی (ره) احداث شده و آماده بهره برداری است.

وی احداث رمپ و لوپ تقاطع بزرگراه یادگار امام با خیابان حضرت امام خمینی ( ره )  را از جمله امور باقی مانده ارتباط شبکه معابر در آن نقطه برشمرد و اظهار داشت: با تکمیل عملیات اجرایی مربوطه ، امکان رویکرد ترافیکی از زیرگذر بزرگراه یادگار امام به خیابان حضرت امام خمینی ، به آسانی برقرار شده و بدلیل کاهش طول مسافت طی شده ، منجر به کاهش زمان سفر شهروندان می شود.

شهردار منطقه 9 ادامه داد: با پیش بینی عملکرد چراغ های راهنمایی و رانندگی زماندار این تقاطع ، نسبت به احداث لوپ اتصالی از تراز همسطح به زیرگذر ، اقدام شده که با امکان رویکرد ترافیکی مورد نظر نیز ، زمان تأخیر خودروهای عبوری در مسیر شمال به جنوب ، کاهش می یابد .

محسنی خاطرنشان کرد: قطعه بزرگراه یادگار امام ( ره ) در حدفاصل خیابان آزادی تا پادگان جی ، در تراز همسطح و زیرگذر که در سال 1391 به بهره برداری رسید و هم اکنون با ادامه مسیر به سمت غرب ( بزرگراه فتح ) در حال اجرا است.

به گفته وی ، این پروژه دارای رمپ دسترسی مسیر شمال به جنوب بزرگراه یادگار امام(ره) به خیابان امام خمینی (ره) به طول 275 متر و مسیر دسترسی خیابان امام خمینی (ره) به تراز منفی یک این بزرگراه به طول 247متر است.

برپایه این گزارش، در یازدهمین جلسه دیدار مردمی شهردار منطقه با حضور رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران به مشکلات 60 شهروند در حوزه های مختلف رسیدگی شد.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3ساعت و 53دقيقه قبل
دوشنبه 10/3/1395 - 16:20
  • تعداد رکورد ها : 615052