• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
کاراگاه خصوصی مشهد ( تعداد مطالب : 0 ) ( تعداد نظرات : 0 )
چگونه می توان کاراگاه خصوصی را در پرونده قضایی دارای سمت نمود:

نماینده پرونده قضایی

در تمامی پرونده های ردیابی ، ردزنی ، کشف مخفیگاه ، پیدا کردن ، دستگیری متهمین ، کلاهبرداران و بدهکاران مالی ، مسئولیت و وظیفه کاراگاه خصوصی انجام کار اطلاعاتی دقیق و پیوسته تا حصول نتیجه و پیدا کردن متهم فراری و همچنین کشف محل اختفای وی ، سپس تماس با شاکی ، دعوت وی به محل ، انتقال اطلاعات به شاکی است و بقیه کارها از جمله تماس با پلیس 110 ، انجام حکم جلب و دستگیری متهم بر عهده شخص شاکی می باشد.
حال در این بین نیاز به اخذ استعلام های متعدد و دریافت دستورات قضایی مختلف از دادگاه صادر کننده حکم جلب وجود دارد و از آنجاییکه کاراگاه خصوصی سمتی در پرونده قضایی ندارد و دادگاه ها نیز تنها پاسخگوی افراد و اشخاص دارای سمت در پرونده می باشند و لذا برای هر اقدام و درخواست ، شاکی میبایست شخصا در محل شعبه دادگاه حاضر شده و با توجه به شلوغی دادگاهها و تعدد استعلامات و دستورات مورد نیاز ، شاکی به شدت معطل شده و روزهای زیاد و پیاپی از کار و زندگی خود می افتد.

 


گاهی نیز شاکی پرونده در شهر دیگری ساکن است یا بقدری سرش شلوغ است که امکان حضور در زمان های لازم در دادگاه را ندارد و یا اینکه خانواده متهم شاکی را می شناسند و هر حضور وی در محل منجر به مطلع شدن متهم و فرار وی می گردد. در چنین شرایطی می بایست کاراگاه خصوصی بعنوان نماینده شاکی به دادگاه معرفی شود و همه یا بخشی از اختیارات شاکی به وی محول گردد.
نمایندگی در پرونده قضایی دو نوع است:
1- نماینده در پرونده : در این نوع نمایندگی ، فرد نماینده در کل پرونده و امورات آن اجازه فعالیت و اقدام خواهد داشت.
2 - نماینده در جلب : در این حالت فقط نام فرد نماینده در حکم جلب افزوده شده و وی نیز امکان تماس با پلیس 110 و اجرای حکم جلب را خواهد داشت و همچنین درخواستهای مرتبط با جلب را نیز می تواند به دادگاه ارائه نماید.
مراحل اداری اعطای نمایندگی به کاراگاه خصوصی:
معرفی نماینده در پرونده قضایی بسیار آسان و سریع بوده و شاکی با یک مرحله حضور به همراه کاراگاه خصوصی در دادگاه ، ظرف چند دقیقه کار را انجام خواهد داد. ابتدا از کارت ملی نماینده کپی پشت و رو اخذ نموده و مبلغ هزار تومان تمبر روی آن ابطال می نماید و با درخواست کتبی به دفتر شعبه ارائه می نماید. حال دیگر کار شاکی تمام است و کاراگاه خصوصی در پرونده دارای سمت گردیده و می تواند شخصا پرونده را پیگیری نموده و درخواستهای لازم را ارائه و استعلام هاو دستورات قضایی مد نظر خود را که در دستگیری سریعتر متهم فراری تاثیر به سزایی دارد شخصا و بدون حضور شاکی اخذ نماید.
البته شایان ذکر است نمایندگی تنها به افراد مورد وثوق اعطا گردد و کاراگاه خصوصی را که شناخت زیادی از وی ندارید تنها نماینده در جلب معرفی کنید.
از آنجاییکه در طول ایام کار بر روی پرونده ها با توجه به موضوع و ماعیت هر پرونده نیاز به دستورات و استعلامات متفاوت و متعدد قضایی می باشد ، پس از اعطای نمایندگی ، کاراگاه خصوصی می تواند در طول پیگیری ها برای کشف مخفیگاه و دستگیری متهم متواری ،همه روزه بدون نیاز به حضور شاکی در دادگاه حاضر شده و نیاز به دستورات جدید را به سرعت مرتفع نماید. همچنین پس از اطلاع و اطمینان از کشف مخفیگاه متهم با توجه به اینکه نام وی در حکم جلب درج گردیده می تواند راسا و بدون حضور شاکی با پلیس 110 تماس گرفته و حکم جلب را ارائه و نسبت به اجرای حکم جلب و دستگیری متهم اقدام نماید. در نمایندگی جلب پس از دستگیری متهم شاکی حتما میبایست شخصا در دادگاه حاضر شده و درخواست بازداشت متهم را نماید زیرا در نمایندگی جلب کاراگاه خصوصی اختیار چنین کاری ندارد اما در صورتی که به کاراگاه خصوصی نمایندگی در پرونده داده شده باشد در هیچ یک از مراحل کار نیازی به حضور شخص شاکی وجود ندارد.


برگرفته از وبگاه کاراگاه خصوصی http://karegah-khosoosi.blog.ir

زمان آخرین مطلب این کاربر: 14ساعت و 47دقيقه قبل
جمعه 8/2/1396 - 15:30
mohsen_yahoo ( تعداد مطالب : 2468 ) ( تعداد نظرات : 2596 )

کجایی مولا جان که دلها پریشان است و جانها دردمند

دلها درگیر دنیاست و چشمها جادو شده ی لحظه های زود گذر

دلها شیفته ی لذت های دنیوی و دستها گرم ِ گرمای فانی ِ دنیا

پاها دوان دوان به سوی نیازها

و قلب ها آکنده از تیرگی های گاه و بیگاه

خسته ایم آقا.. خسته ی دست و پای دل بسته

به دادمان برس یا پسر فاطمه (س)
زمان آخرین مطلب این کاربر: 19ساعت و 3دقيقه قبل
جمعه 8/2/1396 - 11:14
mj1375 ( تعداد مطالب : 3 ) ( تعداد نظرات : 0 )

"حجت مسلمانی" من اقبال لاهوری، جمال الدین اسدآبادی، شریعتی و مانند آن‌ها نیستند.

 جنبش‌های آزادی‌ خواهی محترم‌ اند اما، هیچ‌کدام "حجت مسلمانی من" نیستند.

در "حجت مسلمانی من" چاوز، مشائی، سیمون بولیوار، عمرمختار و خالد اسلامبولی هم هیچ جایگاهی ندارند.

"حجت مسلمانی من" در حرارت محبت آل علی علیهم السلام است که در دلم فوران کرده است.

"حجت مسلمانی من" سلمان است، مقداد است و ابوذر.  نه آن ابوذر که روشن‌فکران برای فروش کالایشان از خود ساخته اند، هرگز! ابوذری که در تاریخ به نام محب علی علیه السلام خودنمایی کرده، او "حجت مسلمانی" من است.

"حجت مسلمانی من" آن یاران تشنه لب دشت کربلا هستند که در آخرین لحظات عمرشان نگران بودند، نکند به عهدم وفا نکرده باشم.

"حجت مسلمانی من" قرآن است و حدیث است که به عمق جانم پذیرفته‌ام و به هیچ ژولیده‌ی تازه اتو کشیده‌ای! نمی‌فروشم‌اش.

"حجت مسلمانی من" حضور امام زمان علیه السلام است. گرچه ایشان را ندیده‌ام و قراری با حضرتشان نداشته‌ام و نامه‌ای و پیغامی نگرفته‌ام و در خواب و رویاء و مکاشفه‌ای هم صورتشان را ندیده‌ام اما با تمام وجود حضورشان را در دنیای خود یافته‌ام و یافته‌ام و یافته‌ام.

 

 

 آری! این است "حجت مسلمانی من"

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
پنج شنبه 7/2/1396 - 15:33
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 3375 ) ( تعداد نظرات : 29 )


مدیران دانشگاه عالی دفاع ملی پاکستان ضمن بازدید از ایستگاه های مترو تهران، زیبایی، امنیت و ارزانی آن را تحسین كردند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شركت بهره برداری راه آهن شهری تهران وحومه، مدیران دانشگاه عالی دفاع ملی پاکستان پس از بازدید از عمیق ترین ایستگاه مترو تهران(تجریش) از سایر ایستگاه ها نیز بازدید كردند.

بنابراین گزارش، مدیر عامل شركت بهره برداری مترو تهران توضیحاتی را پیرامون نحوه عملكرد مترو و میزان تردد مسافران به هیات پاكستانی ارائه كرد. 

همچنین این گروه با ورود به اتاق راهبر از نزدیك با مكانیزم حركت قطارهای شهری آشنا شدند.

در این بازدید، مدیران دانشگاه عالی دفاع ملی پاکستان پیشرفت مترو در ایران را عالی و مثال زدنی دانستند وافزودند: مترو تهران با مترو های بزرگ جهان برابر است.

اعضای این گروه مترو تهران را دارای طراحی منحصر به فردی دانستند و اذعان داشتند که مترو این شهر هم‌پای مترو شهرهای صاحب صنعت، در حال حرکت و فعالیت قابل تحسینی است.

در حاشیه این بازدید هلنا اقبال سعید معاون بازرسی پلیس كل پاكستان گفت: مترو تهران از تمام جوانب بسیار خوب و پیشرفته است.

وی با اشاره به وجود اتاق مادرو كودك  در برخی ایستگاه ها افزود: احداث اتاق مادرو كودك در ایستگاه های مترو برای زنان شاغل كه از وسیله حمل و نقل عمومی استفاده می كند اقدامی جالب و بسیار مفید و تاثیر گذار است.

این هیات پاكستانی، حدفاصل ایستگاه مترو تجریش تا ایستگاه مصلی امام خمینی (ره) را با قطار پیموده و از بخش‌های مختلف آن بازدید کردند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
چهارشنبه 6/2/1396 - 16:15
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 3375 ) ( تعداد نظرات : 29 )

 

 

 

 

 

 

معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه21 از برگزاری دوره های متمرکز آموزش ترافیکی ویژه دانش آموزان "دبستان های پسرانه باهنر و انصار" این منطقه با هدف نهادینه سازی فرهنگ و قوانین و مقررات ترافیکی در این قشر آینده ساز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه21، غلامحسین سلمانی معاون حمل و نقل و ترافیک این منطقه ضمن بیان خبر فوق گفت: پارک آموزش ترافیک منطقه21 در راستای ضرورت آموزش قوانین ترافیکی به دانش آموزان دبستانی به عنوان سفیران ترافیکی و آینده سازان ایران اسلامی؛ اقدام به برگزاری دوره های متمرکز آموزش ترافیکی در پارک آموزش ترافیک این منطقه کرده است.

وی در خصوص اهمیت ویژه ی آموزش های متمرکز در یادگیری قوانین و نهادینه سازی فرهنگ ترافیکی در میان دانش آموزان افزود: آموزش حضوری موقعیتی است كه در آن، آموزش‌دهنده و مخاطب رو در رو قرار می‌گیرند و هر دو امكان تجدیدنظر و استفاده از روش‌های تازه و به روز بودن را می‌یابند؛ تا جایی كه گاه مخاطب روش‌های آموزشی آموزش‌دهنده را تغییر یا اصلاح می‌كند ولی با این حال آموزش مستقیم و حضوری، نیروی انسانی و امكانات وسیع و زیادی را می‌طلبد.

معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه21 از محوریت پارک های آموزش ترافیک با هدف آموزش حضوری-مستقیم و درآمیختن آموزش نظری و عملی، در چهار محور "عابرپیاده"، "دوچرخه"، "خودرو" و "علائم" گفت و تاکید کرد: پارك آموزش ترافیك كه در اصل تجسم واقعیت است، در كنار آموزش، بر بُعد تفریح و سرگرمی نیز تمركز كرده؛ به عبارتی، اگر با دانش‌آموز در خارج از چهارچوب مدرسه و پیش دبستانی به‌صورت آموزش كلاسیك مدرسه‌اش رفتار شود، از یادگیری كناره می‌گیرد که از این منظر، در آموزش های این پارك سعی شده دانش‌آموز احساس ناخوشایند مخاطب واقع شدن را نداشته و در محیط، احساس آزادی و نشاط كند.

سلمانی در پایان خاطرنشان کرد: برنامه های آموزشی چون نحوه تردد از خیابان، آشنایی باچراغ ها، تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی، اجرای نمایش شاد و جذاب موزیکال، پخش انیمیشن های ترافیکی، برگزاری مسابقه و پرسش و پاسخ در خصوص مسائل ترافیکی برای 100 نفر از دانش آموزان "دبستان های پسرانه باهنر و انصار" اجرا شد.

 

 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
چهارشنبه 6/2/1396 - 16:10
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 3375 ) ( تعداد نظرات : 29 )

معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه از همسطح سازی برای سهولت تردد توان یابان در 250نقطه از معابر سطح منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10، رضا زلفی با اشاره به اجرای فعالیت های عمرانی و خدماتی برای ایجاد بستر مناسب حضور توان یابان در محیط های عمومی و حفظ رفاه و امنیت آنان گفت: با تلاش های صورت گرفته در سال گذشته بالغ بر 250 نقطه از منطقه برای تردد توان یابان و سالمندان همسطح سازی شد.

 وی افزود: همچنین برای سهولت در روان سازی ترافیک عملیات اصلاح هندسی در 15نقطه از معابر سطح منطقه واقع در سه نقطه از خیابان اکبر آبادی تقاطع یادگارامام (ره)، دو نقطه از خیابان قزوین دوراهی قپان، چهار نقطه خیابان رنجبر، خیابان قزوین، کشاورز، تقاطع سبحانی کمیل، دوربرگردان امام خمینی (ره) بعد از جیحون، دو نقطه از میدان جمهوری در سال گذشته صورت گرفت.

 

زلفی یادآور شد: بازگشایی تقاطع قصرالدشت امام خمینی(ره) به همراه چراغ های راهنمایی و تابلوهای اطلاعاتی و انتظامی، راه اندازی پارکینگ های مکانیزه در سه نقطه، ساماندهی و بهره برداری از پارکینگ های روباز با گنجایش 200 خودرو و ساماندهی پایانه اتوبوسرانی مالک اشتر از دیگر اقدامات منطقه برای روان سازی ترافیک بوده است.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
چهارشنبه 6/2/1396 - 16:6
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 3375 ) ( تعداد نظرات : 29 )

شهردارمنطقه 12 تهران از برپایی جشنواره سلامت قلب طهران در میدان امام حسین تا هفتم اردیبهشت ماه خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 12 تهران ، مهندس عابد ملکی شهردار این منطقه گفت : همزمان با هفته ی ملی سلامت ، برنامه های متعددی با شعار"زندگی سالم و با نشاط" با الویت محلات كم برخوردار در سطح محدوده منطقه 12 اجرایی می شود.

وی با اشاره به برپایی جشنواره سلامت قلب طهران در میدان امام حسین (ع) افزود: در این جشنواره 24 غرفه در قالب 4 عنوان (سلامت جسم ، سلامت روان ، سلامت اجتماعی ، و ورزش و سلامت ) شامل : سنجش فشارخون و غربالگری دیابت ، مشاوره فردی روانشناسی ، مشاوره کودک ، مشاوره خانواده ، سبک زندگی سالم ، مسابقات ورزشی کودک ، مسابقات ورزشی بزرگسالان ، مرکز بهداشت شرق ، بیمارستان طرفه ، بیمارستان معیری ، بیمارستان امیراعلم ، مرکز فرآموز شهید امینی ، ویزیت پزشک ، مشاوره تغذیه ، ورزش ویژه توان یابان ، پیشگیری از ایدز ، کلینیک ارتوپد فنی ، دانشکده توانبخشی دانشگاه تهران ، بازیافت ، فضای سبز ، آتش نشانی و ایمنی ، جشنواره گلاب گیری فعالیت می کنند.

شهردار منطقه 12 تهران برپایی ایستگاه های سلامت در محلات کم برخوردار ، اجرای پیاده روی خانوادگی در بوستان زندگی محله هرندی ، جشنواره ی غذای سالم در بوستان خواجوی کرمانی ، چکاپ سلامت ، مشاوره تغذیه و روانشناسی در 7 ایستگاه مترو منطقه و 5 میدان میوه و تره بار ، کارگاههای آموزشی و تورهای گردشگری (بازدید از کاخ گلستان ، پارک شهر و ...) را از دیگر برنامه های هفته سلامت در قلب طهران برشمرد.

 

 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
چهارشنبه 6/2/1396 - 16:4
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 3375 ) ( تعداد نظرات : 29 )

معاون حمل وترافیک شهرداری منطقه دو از برنامه ریزی و آماده سازی سرویس های حمل و نقل عمومی منطقه دو برای عزیمت شهروندان به نمایشگاه سالانه كتاب خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو ، حمید رضا رنجبر با اعلام این خبر اظهار داشت  : با عنایت به در پیش بودن برگزاری نمایشگاه سالانه كتاب در محل نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب و لزوم آماده سازی سرویس های حمل و نقلی عمومی جهت رفت و آمد شهروندان محترم به نمایشگاه فوق الذكر ، این معاونت با هماهنگی شركت واحد اتوبوسرانی تهران ، ضمن برنامه ریزی مناسب ، تمهیدات لازم در خصوص برقراری خط اتوبوسرانی از میدان صنعت به مقصد شهر آفتاب و بالعكس و همچنین تامین ناوگان و تعیین ساعات فعالیت را در بازه زمانی بازدید در نظر گرفته و آماده سرویس رسانی می باشد . 

وی گفت : امید است با انجام این اقدامات بتوانیم خدمات مطلوب تری را به شهروندان برای عزیمت به نمایشگاه سالانه كتاب در محل نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب  ارائه دهیم وگام موثری در ارتقاء فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی و کاهش استفاده شهروندان از خودروهای شخصی و به تبع آن کاهش آلودگی هوا برداشته شود.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
چهارشنبه 6/2/1396 - 16:1
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 3375 ) ( تعداد نظرات : 29 )
 
معاون خدمات شهری شهرداری تهران اقدامات شهرداری تهران برای برگزاری سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در شهر آفتاب را تشریح کرد و گفت:شهرداری تهران با بسیج کلیه امکانات، آمادگی صدرصدی جهت برگزاری باشکوه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در شهر آفتاب را دارد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران،مهندس مجتبی یزدانی در تشریح برنامه های شهرداری تهران برای برگزاری باشکوه سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در شهر آفتاب گفت:با توجه به تجربه برگزاری نمایشگاه در سال گذشته امسال هم این نمایشگاه برای دومین سال پیاپی توسط شهرداری تهران برای برگزاری بزرگ ترین رویداد فرهنگی کشور آماده سازی شده است.
یزدانی با بیان این که 14 کمیته برای برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در شهر آفتاب فعالیت های مستمری را از سال گذشته آغاز کرده اند، به ذکر برخی از آنان پرداخت و گفت:کمیته فنی و عمران،کمیته خدمات شهری، کمیته حمل و نقل و ترافیک، کمیته فنی، کمیته اسکان، کمیته جانمایی، کمیته فرهنگی، کمیته سلامت و بهداشت، کمیته اطلاع رسانی، کمیته ارتباطات و فناوری و.... از جمله این کمیته ها هستند.
وی با بیان این که این نمایشگاه از تاریخ 13 تا 23 اردیبهشت ماه در شهر آفتاب برگزار خواهد شد، افزود:با برنامه ریزی های انجام شده امور اصلی و زیرساختی سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به پایان رسیده است.
وی با اشاره به این که از اواخر سال 95 اقدامات شهرداری تهران برای آماده سازی شهر آفتاب جهت برپایی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران آغاز گردیده است به اقدامات سازمان زیباسازی در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب پرداخت و گفت:نصب و راه اندازی 2500 متر مربع فضای چادر با داربست جهت گمرک، نصب و راه اندازی حدود 25000متر مربع چادر جهت غرفه نمایشگاهی، نصب و راه اندازی حدود 10000 مترمربع چادر جهت خدمات رفاهی شامل نمازخانه، پست، استراحتگاه، راهنما و...،اختصاص بیش از 404 چشمه سرویس بهداشتی و... از جمله اقدامات این سازمان می باشد.
یزدانی خاطرنشان کرد:هماهنگی جهت تبلیغات محیطی در داخل و بیرون از نمایشگاه انجام شده است. ضمن این که برای رفاه حال بازدیدکنندگان عزیز بیش از50 دستگاه شاتل برقی نیز در نمایشگاه به شهروندان محترم خدمات رسانی خواهند کرد.
 
ترمیم مجدد فضای سبز و کاشت حدود 6000 اصله درخت و 15000 گلدان گل فصلی
 
معاون شهردار تهران در خصوص ایجاد و ترمیم فضای سبز پیرامونی داخل و بیرون نمایشگاه گفت: ترمیم مجدد فضای سبز و کاشت حدود 6000 اصله درخت و 15000 گلدان گل فصلی با اجرای سیستم آبیاری تحت فشار تاکنون در محوطه نمایشگاه توسط سازمان بوستانها به انجام رسیده است.
 
حضور برندهای معتبر برای عرضه انواع مواد غذایی  در بیش از 60 کانکس/ اختصاص غرفه های عرضه میوه، آب میوه با تخفیفات 10درصدی
 
یزدانی در خصوص عرضه مواد غذایی مورد نیاز و میوه توسط شرکت شهروند و سازمان میادین در فضای حدود 625 مترمربع پرداخت و عنوان کرد:برای رفاه حال بازدید کنندگان ارائه خدمات در سه رسته مواد غذایی گرم، سرد، فست فود با حضور برندهای معتبر، تنقلات و آب آشامیدنی توسط شرکت ساماندهی در بیش از 60 کانکس با ابعاد مختلف و یک رستوران و کافی شاپ در طول مدت برگزاری نمایشگاه صورت خواهد پذیرفت.
وی  در ادامه با بیان این که جانمایی غرفه های تنقلاب،آب و... توسط شرکت ساماندهی به اتمام رسیده است، گفت: موضوعات تامین برق و آب این غرفه ها نیز انجام شده است.همچنین سازمان میادین نیز با ایجاد غرفه های عرضه میوه، آب میوه، سرو میوه و... با تخفیفات 10درصدی به شهروندان عزیز خدمات رسانی خواهد کرد.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران در ادامه گفت:مجموعا 4 پارکینگ در بیرون و داخل محوطه نمایشگاه برای بازدیدکنندگان(بیرون از محوطه نمایشگاه)، غرفه داران، تاکسی و اتوبوس(داخل محوطه نمایشگاهی شهر آفتاب) پیش بینی شده است که توسط 160 پارکبان در دو شیفت کاری کنترل و هدایت می شود.
یزدانی با بیان این که آسفالت 45000 مترمربع داخل نمایشگاه جهت قطعات جدید احداث غرفه انجام شده است، اظهار کرد:لکه گیری و آسفالت کلیه معابر داخل و خارج از محوطه نمایشگاه نیز در حال اتمام می باشد.
وی به آمادگی شرکت مترو جهت جابجایی روزانه بیش از 300هزار بازدید کننده از نمایشگاه کتاب پرداخت و خاطرنشان کرد: سال گذشته سرفاصله حرکت قطارها 15 دقیقه بود که  150هزار نفر جابجا شدند. اما امسال با برنامه ریزی های صورت گرفته سرفاصله حرکت قطارها 8 دقیقه کاهش داشته است تا شهروندان بتوانند از این مدل حمل و نقلی پاک استفاده کنند.
معاون شهردار تهران خاطرنشان کرد:برای رفاه حال بازدیدکنندگان ایستگاه مترو شهر آفتاب در کل مدت برپایی نمایشگاه کتاب دایر و سرویس دهی می کند.
 
راه اندازی 8 خط اتوبوسرانی برای جابجایی بازدیدکنندگان/ خدمات رسانی رایگان اتوبوس های دو کابین
 
یزدانی به خدمات رسانی شرکت اتوبوسرانی برای جابجایی بازدیدکنندگان اشاره کرد و گفت:همچون سال قبل، 8 خط اتوبوسرانی به‌منظور انتقال مسافران از نقاط مختلف شهر تهران (میدان رسالت، پایانه خاوران، میدان راه‌آهن، پایانه آزادی، پایانه نعمت‌آباد، پایانه بیهقی، پایانه جنوب، پایانه شاهد و میدان صنعت) به مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب راه اندازی خواهد شد.همچنین اتوبوس‌های دوکابین نیز به‌ صورت رایگان و روزانه به انتقال بازدیدکنندگان از پارکینگ ها به محل نمایشگاه و بالعکس خواهند پرداخت.
 
راه‌اندازی 8 خط تاکسیرانی به‌منظور انتقال مسافران از نقاط مختلف شهر تهران
 
معاون شهردار تهران به راه‌اندازی 8 خط تاکسیرانی به‌منظور انتقال مسافران از نقاط مختلف شهر تهران (میدان تجریش، میدان نوبنیاد، میدان صنعت، میدان رسالت، پایانه آزادی، پایانه خاوران، پایانه نعمت‌آباد و پایانه شرق) به مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب و همچنین خطوط تاکسی ویژه پرداخت و گفت:ون ها به‌صورت رایگان به انتقال بازدیدکنندگان از 3 نقطه تعیین‌ شده به محل نمایشگاه و بالعکس به شکل روزانه خواهند پرداخت.همچنین جابجایی بازدیدکنندگان از پارکینگ شماره 2 نیز بصورت رایگان به محل نمایشگاه با 400 عدد خودروی ون صورت خواهد گرفت.
به گفته یزدانی انتقال بازدیدکنندگان به مجموعه شهر آفتاب توسط وسایل حمل ونقل عمومی از 4 ایستگاه میادین اصلی (خاوران،رسالت،آزادی،مترو شاهد)  ون و تاکسی در نظر گرفته شده است که با نرخ کرایه مصوب انجام خواهد شد.
معاون شهردار تهران به نصب و راه اندازی 125 تابلوی هدایت مسیر از شبکه بزرگراهی تهران و 40 کیلومتر خط کشی مسیر در داخل و بیرون نمایشگاه اشاره کرد و گفت:همچنین اجرای زیرگذر عابر پیاده حدفاصل پارکینگ شماره 1 و2 بصورت باکس بتنی با ارتفاع 5/2 متر و  طول 40 متر و تعریض خیابان امام خمینی(ره) به 3 لاین و اجرای دوربرگردان در انتهای بلوار امام خمینی(ره)،تکمیل اجرای طرح ورودی اصلی نمایشگاه و اجرای کنارگذر به منظور برقراری اتصال به رینگ جنوبی و...نیز از جمله اقدامات ما در این مجموعه می باشد.
 
هماهنگی های لازم جهت اسکان بازدیدکنندگان از اقصی نقاط کشور
 
وی خاطرنشان کرد: تدابیر لازم برای تامین آب مورد نیاز مصارف غیرشرب سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اندیشیده شده است.
یزدانی خاطرنشان کرد:طبق برنامه ریزی ها نظافت و پاکسازی محوطه نمایشگاهی همانند سال گذشته در چند شیفت کاری توسط سازمان مدیریت پسماند انجام خواهد شد.
به گفته یزدانی هماهنگی های لازم با سازمان بهشت زهرا(س) جهت اسکان مسافران عزیزی که از اقصی نقاط کشور برای حضور در این نمایشگاه به تهران سفر می کنند، فراهم گردیده است.
 
تامین ایمنی نمایشگاه توسط سازمان آتش نشانی / استقرار 200 آتش نشان در 4 نقطه برای تامین ایمنی نمایشگاه شهر آفتاب
 
یزدانی در خصوص تامین ایمنی نمایشگاه گفت: تامین ایمنی نمایشگاه توسط سازمان آتش نشانی و مدیریت بحران با استقرار تجهیزات، امکانات و نیرو در طول و حین برگزاری نمایشگاه صورت خواهد گرفت.
وی در ادامه خاطرنشان کرد:200 آتش نشان به صورت شبانه روز در 4 نقطه(جنب مترو،گمرک،شمال غرب و جنوب) و  30 دستگاه خودرو و موتورسیکلت عملیاتی در محل نمایشگاه حضور دارند.
یزدانی ادامه داد:برپایی نمایشگاه لوازم و تجهیزات حریق و نجات، جانمایی خاموش کننده های دستی اطفاء حریق در محل نمایشگاه،برپایی نمایشگاه آثار هنری اهدایی به سازمان آتش نشانی،جذب آتش نشان داوطلب،آموزش ایمنی کودکان،آموزش کلیه پرسنل غرفه داران، مسئولان و مدیران نمایشگاه و... از جمله اقدامات این سازمان می باشد.
یزدانی اضافه کرد:تعداد 11 دستگاه آمبولانس توسط شرکت شهر سالم در محل شهر آفتاب مستقر و به خدمات رسانی به شهروندان و بازدیدکنندگان محترم خواهند پرداخت.
وی در ادامه گفت:با برنامه ریزی های انجام شده در این دوره از نمایشگاه فعالیت های فرهنگی چندین برابر افزایش یافته است و فعالیت های متعددی در حوزه های مختلف در دستور کار قرار گرفته است.
معاون شهردار تهران تاکید کرد:همچنین برنامه ریزی ها و اقدامات لازم جهت تامین اوقات فراغت بازدیدکنندگان توسط معاونت فرهنگی اجتماعی و سازمان ورزش با ایجاد 7500 مترمربع سالن به منظور ارائه خدمات فرهنگی ورزشی در 200 عنوان ، از جمله اقدامات شهرداری برای نمایشگاه کتاب می باشد.
یزدانی با بیان این که  حدود 300 نفر نیروی شهربان و 60 دستگاه خودرو و 15 دستگاه موتورسیکلت در محل شهر آفتاب حضور دارند، گفت:ساماندهی و کنترل دستفروشی و سد معبر در داخل و بیرون نمایشگاه، کنترل موارد سد معبر در اتوبان های منتهی به نمایشگاه و در داخل نمایشگاه توسط شرکت شهربان با همکاری ادارات مربوطه صورت خواهد گرفت.
به گفته یزدانی رفع و جمع آوری دست فروشان در محوطه اصلی نمایشگاه کتاب،جمع آوری چرخ دستی های غیرمجاز در محوطه نمایشگاه کتاب، توزیع گل به بازدیدکنندگان و... از جمله اقدامات شرکت شهربان خواهد بود.
یزدانی در پایان تاکید کرد:در تلاش هستیم که مجموعه اقداماتمان در شهر آفتاب منجر به رضایتمندی حداکثری بازدیدکنندگان؛ خصوصا قشر فرهیخته جامعه گردد.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
چهارشنبه 6/2/1396 - 13:37
mansoor43 ( تعداد مطالب : 1669 ) ( تعداد نظرات : 1202 )

فعل نکو گر شود عادت به خردی بی گمان

نخل بن بار آرود تازه رطب در هــر زمان

با درایت کودکت را پــروری در کار و بار

شاد وسـرزده شـود ایـن کودکت با کودکان

فی البداهه: منصور مقدم 6/2/1396

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
چهارشنبه 6/2/1396 - 12:45
  • تعداد رکورد ها : 629746