معاون خدمات شهری شهرداری تهران خبرداد: بلوار کشاورز باغ راه می شود/تامین 14هزار تن میوه شب عید
توسط : abbaszadegan

  معاون خدمات شهری شهرداری تهران در تشریح استقبال از بهار96 با اشاره به اینکه  بلوار کشاورز "باغ راه "می شود، گفت: اجرای طرح تفکیک از مبدا در 173شهرک پایتخت و تامین 14 هزار تن میوه شب عیدانجام می گیرد.
بلوار کشاورز باغ راه می شود/تامین 14هزار تن میوه شب عید یزدانی در نشست خبری طرح استقبال از بهار 96 با بیان اینکه امسال سعی کرده ایم اقدامات ویژه ای را در پایتخت در دستور کار قراردهیم، گفت: تلاش شده ایرادات را رفع کنیم تا در بحث نگهداشت شهر مشکلی پیش نیاید . به طوری که براساس دیدگاه های شهردار تهران موضوعاتی را به مناطق و سازمان ها ابلاغ کرده ایم . در همین راستا مناسب سازی 22بوستان در 22 منطقه شهر تهران انجام شده است. همچنین 22 بوستان دیگر نیز درمناطق دردستور کارقرار گرفته است .

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه 98 پل عابر پیاده مکانیزه ساماندهی شده است، تصریح کرد: بیش از 70 درصد این پل ها اورهال شده اند . همچنین در بحث تردد ویژه معلولین در فروشگاه های شهروند ، بازارهای میادین میوه و تره بار و مجموعه بهشت زهرا(س) تمهیدات لازم در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در حال حاضر 10هزار چشمه سرویس بهداشتی درسطح شهر رفع اشکال شده اند. همچنین 85 درصد سقاخانه ها ساماندهی شده  و برای آبنماها نیز برنامه هایی را در دستور کار قرارداده ایم .

یزدانی با اشاره به شناسایی مراکز و نقاط بی دفاع شهری در پایتخت اضافه کرد: زمین های خالی و رها شده ای درسطح مناطق و محلات شهر تهران هستند که از هر منطقه دو مورد شناسایی شده اند و تا پایان سال ساماندهی خواهند شد .

وی با اشاره به طرح تفکیک پسماند ازمبدا درشهر تهران نیز گفت: 173 شهرک و 900 ساختمان بالای 50 واحد در طرح تفکیک از مبدا مشارکت دارند. سعی شده است مخازن اطراف این مجموعه ها جمع آوری شود تا زیبایی بصری در این فضاها تامین شود که بیشترین تعداد در منطقه 5 و کمترین درمنطقه 12 شهرداری تهران قرار دارد .

یزدانی با اشاره به اینکه به بخش فضای سبز درحال حاضر 1000هکتار افزوده شده ، یادآورشد: این درحالی است که به 39هزارو100 هکتار کمربند سبز رسیده ایم که بیشترین سرانه فضای سبز درمحدوده منطقه4 قرار دارد . 1400 اصل نهال در آستانه سال جدید به شهروندان داده شده و همچنین سعی شده تا گل لاله در تمامی مناطق وحداقل دریک بوستان در هر منطقه کاشته شود . به طوری که امسال 4 میلیون لاله و 14 هزار مترمربع فرش گل کاشته شده است .

معاون شهردار تهران بابیان اینکه سرانه فضای سبز در 21 بوستان به مساحت 28 هکتار درحال انجام است ، اذعان کرد: 30 هزارمترمربع کف پوش بازی کودکان و 100ست ورزشی دردستور کارقرارگرفته است همچنین بوستان نابینایان در منطقه 8 ، بوستان ویژه گیاهان دارویی در منطقه 9 و بوستانی درمنطقه 14 درحال انجام است .

وی بااشاره به بهره برداری از15 بازار میوه و تره بار تا پایان سال جاری تصریح کرد: 20 بازار میوه و تره بار  نیز به صورت فروشگاهی در آمده است . همچنین 14 هزار تن میوه برای شب عید تامین شده به گونه ای که سبد مهربانی را در 129 بازار داریم.

وی با اشاره به طرح استقبال از بهار درمبادی ورودی پایتخت اضافه کرد: مناطق 15 ، 4 ، 22 ،19 و 20 آماده استقیبالازعید نوروز از مسافران نوروزی شهر تهران خواهند بود. همچنین در بوسان های چیتگر ، سرخه حصار و لویزان مناسب سازی و فضای سبز را دستور کار قراردادیم به طریقی که 400 هکتار فضای بیرونی و مشرف به اتوبان ها را درختکاری کرده ایم . همچنین چهاراره ولیعصر تا تجریش درمناسق 1، 3 و 6 و 11 آماده استقبال از نوروز خواهند بود.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران بابیان اینکه درهر یک ازمناطق 22 گانه 40سفره هفت سین پهن می شود افزود: میادین محمدیه ، راه اآهن و انقلاب تا پایان سال آماده بهره برداری خواهند شد .

یزدانی با اشاره به جمعه آخر سال یادآورشد: دراین باره نیز هماهنگی مجموعه بهشت زهرا(س) با راهور درخصوص کنترل بار ترافیکی این محدوده در پنجشنبه و جمعه پایانی سال دردستور کار قرارگرفته است . همچنین کاشت نهال در 50 هکتار ازمجموعه بهشت زهرا(س) انجام شده است و این درحالی است که بازار میوه وتره باری نیزدربهشت زهرا(س) باتوجه به روزهای پایانی سال راه اندازی کرده ایم . 8ایستگاه صلواتی در این مجموعه با توجه به روزهای پایان سال جانمایی شده اند.

معاون شهردار تهران با اشاره به افتتاح سه فروشگاه شهروند تا پایان سال تصریح کرد: این فروشگاه ها درمناطق 5،21 وشهرک پرند راه اندازی میشوند همچنین بهره برداری از فاز دوم باغ پرندگان در فضایی 6 هکتاری تا قبل از عید نوروز انجام میگیرد.این درحالی است که در بحث دست فروشی درروزهای پایان سال نیز 50 نقطه مشخص برای دست فروشان در نظرگرفته شده است و طبق هماهنگی ها با استانداری و بازرگانی نیز5 بازار بهاره ویژه این افراد در نظرگرفته شده است .

یزدانی با بیان اینکه بلوارکشاورز دراستانه نوروز 96 ، "باغ راه" می شود ،گفت: برحسب دستور شهردار تهران در هر محله یک بوستان ، بازار میوه تره بار و ایستگاه آتش نشانی براساس بازدیدهای ستاد نظارت دوره ای شهردار تهران ساخته می شود . همچنین 7 ایستگاه آتش نشانی تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید .

 معاون خدمات شهری شهرداری تهران درپایان بااشاره به درنظرگرفتن زمینی جنب بهشت زهرا(س)برای دفن مردگان خاطرنشان کرد: کارهای این زمین در مرحله تشریح و آمادگی است .همچنین قبلاز سال جدید نیز 50 آمبولانس بهشت زهرا(س) به این مجموعه اضافه خواهد شد .
منبع :شهرنوشت
يکشنبه 15/12/1395 - 14:59
پسندیدم 0
UserName