کلاهبرداری به شیوه آزادی زندانیان
توسط : rohi1346


جام جم آنلاین: رییس پلیس آگاهی استان البرز از دستگیری فردی که در ازای فراهم کردن وام و یا پرداخت وجه نقد با دریافت سند از افراد در قبال آزادی زندانی اقدام به کلاهبرداری میلیونی کرده بود، خبر داد.

به گزارش روز شنبه جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ حمیدرضا گل صباحی با اعلام این خبر، افزود: چندی قبل پرونده ای از كلانتری 21 مهرشهر كرج با عنوان كلاهبرداری به اداره مبارزه با جرایم جعل و كلاهبرداری پلیس آگاهی ارسال شد مبنی بر اینكه فردی به نام «هادی- الف» با شیوه های متقلبانه سند شاكی را برای آزادی یك زندانی به ضمانت گذاشته و از این طریق اقدام به كلاهبرداری کرده و متواری شده است.

وی افزود: با تحقیق از شاكی پرونده مشخص شد که وی به دلیل مشكلات مالی از طریق دوستانش با این فرد «هادی» آشنا شده و نامبرده با ادعای اینكه قادر به تهیه وام می باشد، از شاكی درخواست كرده ضمانت چك یک نفر زندانی را با دادن سند بر عهده بگیرد که به این ترتیب وی فریب وعده های متهم را خورده و سند خود را برای آزادی یك زندانی به ضمانت گذاشته و در قبال این موضوع مبلغ 10 میلیون تومان دریافت كرده است.

رییس پلیس آگاهی استان البرز تصریح كرد: در حالی كه ارزش ریالی سند شاكی بالا بوده است، وی پس از مدتی برای آزادی سند مراجعه می كند اما «هادی» موضوع را انكار كرده و این درحالی است كه زندانی نیز متواری می باشد.

وی اظهارداشت: در ادامه پیگیری ها، دستگیری متهم پرونده در دستور كار كارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت و سرانجام با اقدامات ویژه پلیس، آدرس «هادی – الف» در كرج شناسایی و در یك عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

سرهنگ گل صباحی اظهارداشت: متهم دستگیر شده در بازجویی ماموران به جرم خود اعتراف و مشخص شد از افراد دیگری نیز به این شیوه كلاهبرداری کرده است که بلافاصله دو نفر شاكی دیگر شناسایی و از متهم شكایت خود را مطرح كردند.

رییس پلیس آگاهی استان البرز افزود: یكی از مالباختگان در اظهاراتش به پلیس گفت: مبلغ 14 میلیون و 48 هزار تومان جهت ضمانت یك زندانی به متهم داده و قرار شد وی ملكی به ارزش 350 میلیون تومان بازداشت نماید، چند روزی زندانی آزاد شد ولی دوباره وی را دستگیر كردند كه با بررسی موضوع متوجه شدم قیمت ملكی كه بازداشت شده 8 میلیون تومان بیشتر ارزش نداشته است.

وی افزود: شاكی دیگر در شكایتش اظهارداشته پس از آشنا شدن با «هادی – الف» وی مدعی شده وام بلاعوض برای او تهیه نماید و ازسوی دیگر سند ملك را جهت اخذ وام به او داده ولی «هادی» با شیوه های متقلبانه در عوض دریافت چهار میلیون تومان ضمانت یك زندانی را نموده و اكنون زندانی متواری شده است.

رییس پلیس آگاهی استان البرز خاطرنشان كرد: متهم به تمامی كلاهبرداری های خود معترف و با تشكیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شد.

سرهنگ گل صباحی به شهروندان هشدار داد: به اینگونه افراد که با وعده های پوچ و واهی به آنها قول فراهم کردن وام و یا وجه نقد را می دهند، اعتماد نکرده و با هوشیاری و توجه به هشدارهای پلیس اجازه سوء استفاده به افراد کلاهبردار را که قصد اخاذی از آنها را دارند، ندهند.دوشنبه 19/10/1390 - 21:1
پسندیدم 0
UserName