رکورد های باور نکردنی گینس در فوتبال
توسط : nikbonyad

رکورد بیشترین تعداد ضربه به توپ: نیکلای کوتسنکو اوکراینی در سال 1995 در کیف 24 ساعت و سی دقیقه با پا، سر و شانه به صورت متوالی به توپ ضربه زد.
رکورد بیشترین تعداد ضربه به توپ توسط یک زن: میلین دومینگوئز برزیلی که 9ساعت و شش دقیقه به توپ ضربه زد.
بیشترین مسافت طی شده در حال روپایی زدن به ریکاردو سیلوا نوز برزیلی تعلق دارد که 721 کیلومتر را در سال 1992 در حال روپایی زدن طی کرد، او 12 روز با توپ راه رفت.
بیشترین مسافت طی شده در حال هد زدن: آگیم آگوشی از کوزو در سال 2002 در مونیخ در عرض سه ساعت توانست پانزده کیلومتر را در حالت هد زدن طی کند.
رکوردار بیشترین مسافت طی شده در حال ضربه زدن به توپ در طی یک ساعت: ژوزف لاچمن از جمهوری چک که در یک ساعت 8680 متر را با توپ در حال روپایی زدن طی کرد.
بیشترین تعداد روپایی در طی سی ثانیه: فردی آدو (بازیکن تیم ملی آمریکا، نیجریه ای الاصل) در سال 2003 در نیویورک در طی سی ثانیه 141 ضربه به توپ زد.
بیشترین تعداد روپایی در طی یک دقیقه: ساشانیکول تهرانی (کودک سرراهی ایرانی که توسط خانواده ای آمریکایی به فرزندی پذیرفته شد و به آمریکا برده شد) با 269 ضربه در طی یک دقیقه در سال 2003 در  آتلانتا.
رکورد تعداد ضربه سر: گیودرزی ماخارادزه از گرجستان در سال 1996 در استادیوم تفلیس هشت ساعت و 12 دقیقه و 25 ثانیه با سر به توپ ضربه زد.
رکورد تعداد ضربه به سر در حالت نشسته: آگم آگوشی از کوزو که در سال 2005 در آلمان چهار ساعت و دو دقیقه به توپ با سر در حالت نشسته ضربه زد.
بیشترین مسافت طی شده در حال رانندگی با اتومبیل (بدون سقف) در حال ضربه زدن با سر به توپ: آگیم آگوشی از کوزو در سال 2004 در آنتالیا هفت کیلومتر را با ماشین در حال هد زدن طی کرد.
بالا رفتن و پایین آمدن از پله در حال روپایی زدن: آبراهام مونو از آمریکا در سال 2002 در طی یک ساعت و 19 دقیقه 2754 پله را در حال روپایی زدن طی کرد.
حفظ یک توپ روی سر به صورت ثابت و نه با ضربه زدن: آدآلبرتو سانچز از مکزیک که دو ساعت توپ را روی سرش نگه داشت.
حفظ یک توپ روی پا به صورت ثابت و نه با ضربه زدن: آبراهام مونز از آمریکا در سال 2001 که سیزده دقیقه و 49 ثانیه توپ را روی پایش نگه داشت.
و اما آمار بچه معروف های فوتبال
رکورددار بازی ملی: کلودیوسوارز از مکزیک با 179 بازی ملی (عربستانی ها مدعی هستند که محمدالدعایه دروازه بان آنها با 181 بازی ملی رکوردار است، اما این ادعای آنها پذیرفته نشده است)
رکورددار گل زده ملی: علی دایی از ایران با 109 گل زده
رکورددار گل زده باشگاهی: پله با 1103 گل زده
رکورددار زدن پنالتی در یک بازی: فرانکی کاهیل بازیکن تیم ملی استرالیا در بازی استرالیا مقابل جزایرگوام پنج پنالتی را به گل بدل کرد، اما پنالتی ششم را هدر داد.
رکورددار گل زدن در بازی باشگاهی: مالک عبدالطیف از باشگاه الزمالک مصر در بازی تیمش مقابل النویه در سال 1981، به تنهایی 14 گل از 23 گل تیمش را به ثمر رساند، البته این بازی بعدا به دلیل تبانی لغو شد.

(منبع : سایت iranpress)

چهارشنبه 30/10/1388 - 11:21
پسندیدم 1
UserName