• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1719
 • يکشنبه 1383/5/25
 • تاريخ :

مدرسه فوتبال تبیان در اولین مسابقه خود درخشید


اگر خاطرتان باشد چندی پیش خبر از تشكیل مدرسه فوتبال تبیان و ثبت نام آن در روی سایت دادیم هر چند بنا به دلایلی خیلی از دوستان نوجوان و جوان ما موفق به حضور در آن نشدند و یا دیر متوجه شروع این كلاسهای آموزش فوتبال شدند به هر حال اولین دوره مدرسه فوتبال تبیان در روز شنبه 27/4 /83  آغاز و شروع به كار كرد ، در این جمع پاك و صمیمی و در  روزهای زوج و از ساعت 2 تا 4 بچه های تیم مدرسه فوتبال تبیان در زمین چمن مجموعه ورزشی انقلاب دور هم جمع می شوند و زیر نظر مربیان خود به آموزش و تمرین فوتبال می پردازند .

هدف تبیان از این برنامه و تشكیل مدرسه فوتبال در موازات اهداف دیكر فرهنگی اش است و قصد داشتیم علاوه بر ایجاد فضا و محیطی مناسب برای دانش آموزان در اوقات فراغت ، كانونی گرم ، مطمئن و متناسب را چه به لحاظ مادی معنوی و از همه مهمتر سلامت محیط برای جوانان با نشاط تبیانی و والدین گرامی آنها فراهم كنیم .

هر چند شاید ما كمی دیر مجال شروع كلاسها را پیدا كردیم و اكثر دوستان اوقات خود را با برنامه های مختلف پر كرده بودند اما این كلاسها با تعدادی حدود 15 نفر دلگرمی خوبی برای تجربه اول ما بود .

چهارشنبه گذشته یعنی 21/5/83 جلسه یازدهم این كلاسها بود و تیم مدرسه فوتبال تبیان در زمین خود در یك دیدار دوستانه به مصاف تیم مدرسه فوتبال آموزش پرورش منطقه نه  (9) رفت و با ارایه یك بازی منطقی و دور از انتظار موفق به كسب نتیجه مساوی بدون گل شد .

مدرسه فوتبال تبیان 0  مدرسه فوتبال آموزش و پرورش منطقه نه 0

چون به بچه ها قول دادیم تا گزارشی از بازی آنها به روی سایت قرار دهیم و هم شما دوستان از وضعیت مدرسه فوتبال تبیان مطلع شوید این چند خط زیر را از ما بپذیرید .

در تیم مدرسه فوتبال تبیان نفرات مختلفی جمع شده اند علاوه بر شرایط و تفاوتهای سنی و وزنی و قدی آنها به لحاظ فنی و مهارت هم در یك سطح نبودند و این كار را برای ما در مسابقه با تیمی كه چه به لحاظ آمادگی بدنی و سنی و كیفیت فنی فوتبال بالاتر و بهتر بودند كمی سخت كرده بود اما تیم تبیان با انجام تمرینات منظم و مفید و با بكارگیری تاكتیكهای مربی خود توانستند با جسارت و تلاشی ستودنی در پایان 60 دقیقه بازی سخت و نفس گیر تن به تساوی بدون گل بدهند .

قبل از شروع بازی تیم زرد پوش تبیان با زدن یك حلقه دور هم و با ذكر كلمه ( یا زهرا ) بلند از بانوی بزرگ اسلام مدد جستند و نشان دادند كه در زمینه اخلاقی هم همچون فوتبالشان با استعداد هستند .

در تیم تبیان این نفرات بازی كردند كه فقط بعلت غیبت دروازه بان خوب این تیم سیاوش مجبور به استفاده از یار كمكی شدیم

سعید محمدزاده – علیرضا اكرامی – سینا جباری – امیر حسین اقبالی –  مرتضی صفایی -  رامین رفیعی – آیدین رفیعی – احمدرضا احمدی – جاوید آببخشانی – سعید طالب پور – امیر حسین نهاوندیان  در تركیب اولیه بازی كردند كه در ادامه و به تناوب نفراتی چون علیرضا اسماعیلی – میلاد قبادی -  فرشاد محمد خانی – تعویض می شدند .

مربیگری تیم  مدرسه فوتبال تبیان را علیرضا بابایی بازیكن سابق تیمهای ملی دانشجویان ونوجوانان ایران و دارنده مدرك

مربیگری درجه سه و دو آسیا و هدایت تیم آموزش و پرورش منطقه نه را مجید خرم بازیكن سابق باشگاهی تهران و دارنده كارت مربیگری آسیا بر عهده داشتند .

در اوایل بازی به علت كمی تجربه و عدم انسجام اولیه در نزد تیم تبیان تیم مدرسه فوتبال منطقه نه صاحب توپ و میدان بود و حملات زیادی را از زمین و هوا وجناح چپ تبیان طرح ریزی كرد و انجام داد اما خط دفاعی موفق و هوشیار تبیان این موقعیت ها را به خوبی دفع كردند بطوریكه حتی در كل بازی اجازه خلق موقعیت گل را به حریف آماده خود ندادند .

این مسابقه در چهار تایم و زمان 12 دقیقه ای برگزار شد .

در ادامه جریان بازی تیم تبیان با استفاده از سانتر از جناحین و چند ضربه ایستگاهی صاحب چند موقعیت خوب و جدی شد كه با كم شانسی و كم دقتی بازیكنان این تیم از دست رفت تا تبیان از رسیدن به گل باز ماند.

اما نكته جالب در این مسابقه این بود كه تیم حریف با 18 بازیكن نوجوان و جوان كه از بین 40 نفر گلچین شده بودند در این مسابقه شركت كرده بودند و همه در یك سطح آمادگی كیفی و فیزیكی بودند اما در تیم تبیان چاق و لاغر ، بزرگ و كوچك همگی 15 نفر بیشتر نبودند .

در ضمن میانگین سنی تیم تبیان چیزی حدود 2 الی 3 سال پائین تر از تیم مدرسه فوتبال منطقه نه بود .

در تیم تبیان همگی خوب كار كردند اما اكرامی ، اقبالی |، جباری ، طالب پور ، آببخشانی ، رفیعی  و نهاوندیان جزو بهترین ها بودند .

در پایان بازی بازیكنان تیم تبیان با شیرینی و شربت از تیم میهمان پذیرایی كردند و با خاطره ای خوش از همدیگر جدا شدند .

در انتها مربیان دو تیم برای جلسات باقیمانده و انجام چند مسابقه دیگر با هم صحبتهایی انجام دادند .

در لحظه ترك زمین و پایان جلسه یازدهم محمد برزگر بازیكن اسبق تیم ملی و پرسپولیس كه برای تمرین و دویدن به زمین مجموعه انقلاب آمده بود در درب ورودی زمین با بازیكنان مدرسه فوتبال تبیان روبرو شد و پس از خوش و بش  عكس یادگاری با آنها انداخت .

در جلسات و روزهای آینده به تفسیر و تشریح بیشتری از مدرسه فوتبال تبیان و نفرات آنها خواهیم پرداخت و عكسهایی از این كلاس را تقدیم حضورتان می كنیم .

جای شما دیگر دوستان خالیست ان شالله دوره های بعدی

UserName