• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
کد: 885013

پرسش

سلام
ببخشید چندتا سوال درمورد رشته های دانشگاهی داشتم

1. آینده شغلی رشته علوم آزمایشگاهی چیست و چه میزان درآمد دارد؟
2. آینده شغلی رشته کامپیوتر چیست و چه میزان درآمد دارد؟
3. آینده شغلی رشته فیزیوتراپی چیست و چه میزان درآمد دارد؟
4.برای هرکدام از رشته های فوق باید حداقل چه رتبه ای در کنکور کسب کنم؟

لطفاً به طور کامل پاسخ دهید چون خیلی برام مهم هست.

با تشکر

پاسخ

با سلام

1) آینده شغلی رشته علوم آزمایشگاهی: فارغ التحصیلان این رشته می توانند در زمینه درمانی – بهداشتی – آموزشی – پژوهشی و تشخیصی در مراکز زیر اشتغال یابند: مراکز آموزشی – درمانی و بهداشتی وابسته به دانشگاه‌های علوم پزشکی، بیمارستانها و آزمایشگاه‌های تشخیص طبی خصوصی، بیمارستان‌های وابسته به سازمان تامین اجتماعی و بیمه خدمات درمانی، پزشکی قانونی، مراکز سازمان انتقال خون، مراکز پژوهشی – تحقیقاتی دولتی و خصوصی، آزمایشگاه‌های صنایع دارویی و غذایی و. . . رشته علوم‌آزمایشگاهی از جمله رشته‌هایی است که بازار کار نسبتاً خوبی دارد ( البته در شهرهای مختلف و اینکه متقاضی استخدام در چه نوع آزمایشگاهی باشید متفاوت است ) . زیرا امروزه جامعه ما به امر بهداشت و سلامتی پی برده است و بی شک بدون استفاده از آزمایشگاه‌های تشخیص طبی حفظ سلامت جامعه و جلوگیری از شیوع بیماری‌های عفونی و آلرژی‌ها یا مبارزه با بیماری‌های ژنتیکی امکان‌پذیر نیست‌.

2) آینده شغلی رشته کامپیوتر: با توجه به گسترش روزافزون دنیای كامپیوتر امروزه بیش از هر زمان دیگری نیاز به متخصصان كامپیوتر احساس می شود. امروزه یك مهندس كامپیوتر اگر علاقمند به كار باشد، هیچ وقت با مشكل بیكاری روبه رو نمی شود. به خصوص مهندسین نرم افزار فرصت های شغلی بیشتری داشته و برای كاركردن نیاز به امكانات و تجهیزات زیادی ندارند. فرصت های شغلی این رشته به حدی گسترده و متعدد است كه نه تنها فارغ التحصیلان این رشته به راحتی جذب بازار كار می شوند بلكه دانشجویان دو سال آخر این رشته نیز می توانند وارد بازار كار شده و فعالیت كنند. برای مهندسین سخت افزار هم امكان كار در شركتهای تولید كننده قطعات و دستگاهها و مراكز صنعتی – تولیدی بسیار فراهم است و از نظر سطح درآمدی هم با توجه به دانش و پشتكار شخصی در حد قابل قبول و ایده آلی قرار دارند. از طرفی با توجه به استفاده روزافزون از شبكه اینترنت زمینه كار در این موضوع نیز بسیار مهیاست.

3) آینده شغلی رشته فیزیوتراپی: فارغ‌ التحصیلان‌ می‌توانند در بیمارستانها، سازمان‌ بهزیستی‌ ،هلال‌ احمر، کلینیک‌های‌ توانبخشی‌ و سازمانهای‌ مربوط‌ به‌ توانبخشی‌ مشغول‌ به‌ کار شوند. همچنین‌ فارغ‌ التحصیلان‌ می‌توانند مطب‌ و مراکز توانبخشی‌ خصوصی‌ تأسیس‌ کنند.علاقه‌مندی‌ شرط‌ مهمی‌ برای‌ موفقیت‌ و ادامه‌ تحصیل‌ در این‌ رشته‌ می‌باشد.به‌ دلیل‌ ارتباط‌ نزدیک‌ و تنگاتنگ‌ با بیماران‌ و معلولان‌، داشتن‌ صبر و حوصله‌ و همچنین‌ عشق‌ و علاقه‌ به‌ این‌ کار مهم‌ می‌باشد.

4) به طور دقیق نمی توان گفت اما برای قبولی در دوره های روزانه رشته علوم آزمایشگاهی رتبه زیر 4000 ، برای رشته کامپیوتر رتبه زیر 3000 و برای رشته فیزیوتراپی رتبه زیر 25000 منطقه 1 لازم است.

موفق باشید

مشاور : آقای غفوري فرد | پرسش : يکشنبه 19/4/1390 | پاسخ : پنج شنبه 30/4/1390 | | ديپلم | 18 سال | كنكور کارشناسی | آشنايي با رشته ها و دانشگاهها تعداد مشاهده: 870 بار

تگ ها :

مشاوره های مرتبط

سلام خسته نباشید من کد 780585 حدود50 رشته انتخاب کردم و به ترتیب علاقه اونا رو زدم علوم ازمایشگاهی(کرمانشاه-کردستان-اراک-قزوین-همدان)-اتاق عمل(همان شهرها)-هوشبری(همان شهرها)-زیست سلولی مولکولی(کرمانشاه-کردستان-اصفهان و گیلان )زیست جانوری (کرمانشاه -گیلان-اراک)-زیست عمومی (کرمانشاه -کردستان ) مهندسی منابع طبیعی -مرتع وابخیزداری و جنگلداری (کرمانشاه )كارشناسی بهداشت عمومی و محیط (کرمانشاه )-ومهندسی منابع طبیعی محیط زیست و مرتع وابخیزداری(اصفهان)- ومهندسی منابع طبیعی محیط زیست و مرتع وابخیزداری و جنگلداری ( کردستان )كاردانی بهداشت حرفه ای (کرمانشاه )ومهندسی منابع طبیعی محیط زیست ( اراک) ومهندسی منابع طبیعی محیط زیست و مرتع وابخیزداری و جنگلداری( گیلان) و در اخر هم سه رشته ی شبانه ی زیست شناسی/علوم جانوری و زیست عمومی و حسابداری بومی رو زدم البته خیلی هم به مهندسی هایی که انتخاب کردم و حسابداری علاقه ندارم اما به دلایلی دیگه زدمشون حالا به نظر شما چی قبول می شم در ضمن توی انتخاب رشته ی مجازی این مهندسی هارو برام زده بود درضمن یه سری از مناطق محروم هم زدم .

با سلام
من میخواستم بدانم با توجه به اینكه در یك مدرسه نمونه دولتی درس می خوانم و همان طور كه می دانید ساعات درسی مدرسه در مدرسه نمونه دولتی بیشتر از سایر مدارس است در طی سال در كدام یك از كنكور های آزمایشی ثبت نام كنم؟قلم چی یا سنجش .من در سر این دو راهی مانده ام .از یك رو تعداد آزمون های قلمچی بسیار بیشتر از سنجش است(22به8)و به نظر من برنامه ریزی آزمون های قلم چی بهتر از سنجش است.اما كیفیت سوال های سنجش خیلی بهتر از قلم چی است.لطفا جواب مرا بدهید.یا مثلا می شود در هر دو آموزنهای آزمایشی شركت كرد.آیا مشكل به وجود نمی آید؟
ضمنا تعداد و سطح دانش آموزان شركت كننده هر دو آموزنه آزمایشی را با هم مقایسه كنید.من امسال وارد پیش دانشگاهی می شوم و معدل كتبی دیپلم من 5/18 است.با تشكر فراوان
- 17 ساله - دیپلم

با سلام خدمت شما مشاور محترم
من یه سوال از خدمتتون داشتم كه در مورد كنكور دانشگاه آزاد می باشد و آن این است كه من در كنكور گروه پزشكی شركت كردم و با توجه به اینكه نظام انتخابی ام سالی واحدی بود در درس عربی به سوالات ترمی واحدی پاسخ دادم حال می خواهم بدانم كه آیا كلید تصحیح این دو نظام یكسان است یا خیر
با تشكر فراوان

دیپلم

UserName