کد: 310888

پرسش

با سلام و تبریك عید مبعث-
در قرآن آمده است كه یهودیان و مسیحیان در دین خود تغییراتی داده اند. وقتی من به اصول 13گانه دین یهود نگاه میكنم، شباهت زیادی به اسلام دارد؛ و چون متن كتاب آنها را نخوانده ام تغییرات آنها را در كتابشان ندیده ام.
می خواستم تغییراتی كه در قرآن بیان شده درباره دین یهود را از كتاب خودشان مشاهده كنم(از زبان خودشان بشنوم).
لطفا قسمتهای تغییر یافته به من معرفی كنید.
- 18 ساله - دیپلم

پاسخ

با عرض سلام و تحیت.
دوست محترم!
اصول ادیان الهی و جوهر آنها یكی است؛ اعتقاد به وجود خدا و امر به خداپرستی و پرهیز از شرك، اعتقاد به وجود نظم و تدبیر در عالم و همچنین اخلاقی بودن نظام عالم، اعتقاد به روز قیامت، اعتقاد به نبوت و لزوم التزام به وحی الهی.
بلكه مثل خداپرستی در ادیان غیر الهی نیز به چشم می خورد. حتی آن كه گاو را مقدس می داند، خداپرستی را امری واجب می داند.
از این اصول مشترك ادیان كه بگذریم، در غیر این جوهر ادیان با هم متفاوت است و تحریفات نیز بیشتر دامن گیر این حوزه از ادیان است. مثلا شما نباید انتظار داشته باشید كه در انجیل آمده باشد خداپرستی جرم است ولی این تحریف به چشم می خورد كه معجزه عیسی(ع) شراب سازی است.("عهد جدید"، انجیل متی)
بله، به مرور ایام، عمدا و سهوا، تحریفاتی در كتابهای آسمانی سابق واقع شد كه نه صریحا، بلكه تلویحا، با تعالیم اصلی آن ادیان هم ناسازگار است.
در قرآن اشاره ای گذارا به این تحریفات شده مثل این كه در باره یهود این نكته آمده كه آنها حضرت عزیر ـ از پیامبران الهی ـ را پسر خدا می دانستند، همان گونه كه مسیحیان نیز عقیده ای مشابه این تحت عنوان تثلیث دارند؛ اگر چه در صدد توجیه آن برآمده اند. این نوع تعالیم در نهایت می تواند ضربه به اصل و جوهر دین هم وارد كند.
یكی از تحریفهای جدی بشارت آمدن پیامبر خاتم است، كه به سبب خطری كه برای منافع بعضی علمای آنها داشته، به تدریج از این متون حذف و یا تغییر یافته است.
دوست گرامی! تفصیل این مبحث را در كتب مربوط به ادیان بررسی كنید. در كتاب زیر نمونه ای از این تحریفات به چشم می خورد.
"بشارات عهدین"، تألیف دكتر محمد صادقی تهرانی، تهران: دار الكتب.
با آرزوی توفیق.
موسسه ذكر ـ قم.
باستانی.

مشاور : موسسه ذکر | پرسش : سه شنبه 31/5/1385 | پاسخ : پنج شنبه 2/6/1385 | | ديپلم | 18 سال | معارف اسلامي | تعداد مشاهده: 20 بار

تگ ها :

UserName