• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 775
 • دوشنبه 1383/4/29
 • تاريخ :

مرتضی محصص: منتظر شگفتی در این جام خواهیم بود

علی دایی می تواند ما را به سمت قهرمانی رهنمون كند


سیزدهمین دوره مسابقات جام ملت های آسیا از بیست و هفتم تیر ماه و با شركت شانزده تیم در كشور چین آغاز شد.

مرتضی محصص گفت: تیم ملی ایران تیم خوب و كاملی است ولی نباید حریفان خود را دست كم بگیرد و از حالا قهرمانی را ازآن خود ببیند.

مطمئنا در این دوره از جام ملت های آسیا تیم های زیادی مانند یونان حاضر خواهند شد و شگفتی ساز می شوند.

وی در ادامه افزود: در جام سیزدهم تیم های ژاپن، كره، عربستان، ایران و عراق را همچون دوره های گذشته مدعی اول قهرمانی می بینم.

البته نباید از تیم چین كه میزبان بازیهاست غافل شد زیرا این تیم قبل از آغاز مسابقات وسایل و امكانات زیادی برای تیم خود فراهم نموده و در سالهای اخیر بسیار خوب استعدادیابی كرده است.

در گروه ایران هم از حالا نمی توانیم تیم های ایران و ژاپن را صعود كرده بدانیم چون باید منتظر شگفتی در این گروه هم باشیم.

وی همچنین اضافه كرد: پیش بینی این بازی ها حداقل، زمانی ممكن می شود كه از تیم ها 2 یا 3 بازی به نمایش گذاشته شود.

ضمن اینكه در مورد حریفان تیم ملی باید بگویم، ژاپن در زمانی كه فیلیپ تروسیه سكان هدایتش را برعهده داشت، با دفاع سه نفره ، آفساید گیری و فشردگی در دفاع و حمله بازی می كرد.

این در حالی است كه زیكو مربی برزیلی این تیم با چهار نفر در خط دفاعی با پوشش دو یا سه لایه بازی می كند.

تایلند هم تیم دست و پا بسته ای نیست زیرا چندی پیش هنگامی كه در تایلند یك دوره كلاس مربیگری برگزار می شد توانستم دو بازی تیم تایلند را آنالیز كنیم.

تایلند تیمی با تكنیك و سرعت بالا است ولی از نظر آمادگی جسمانی و قدرت بدنی در حد سایر تیم های این گروه نیست.

همچنین تیم عمان با وجود مربی فهیمی كه دارد با برنامه ریزی های منظم و دقیقی كه انجام داده است و با بازی های تداركاتی خوبی كه در سطح اروپا برگزار كرده می تواند حریف خطرناكی باشد.

عمان تیمی است كه می تواند تمام تیم های این گروه را غافلگیر كند. تیم ایران در بازی های آسیایی بانكوك در زمان پورحیدری هم جلوی این تیم به مشكل برخوردیم.

محصص در ادامه گفت: اگر تیم ملی بخواهد تنها با تكیه بر افتخارات گذشته خود وارد این مسابقات شود سخت اشتباه كرده است.

برانكو برای این مسابقات از سیستم 1-3-2-4 استفاده خواهد كرد؛ البته در تمامی این مسابقات تنها به یك سیستم نباید اكتفا كند.

همان طور كه در جام ملت های اروپا دیدیم تمام تیم ها از سیستم ها و روش های مختلفی استفاده می كردند.

مطمئنا برانكو در مقابل ژاپن باید از دو سیستم مجزا برای دو نیمه بهره ببرد تا در مقابل این تیم و افكار زیكو به مشكل بر نخورد.

وی در مورد وضعیت تیم ملی گفت: تیم كشورمان نسبت به دوره گذشته جام ملت های آسیا تغییرات بسیاری كرده است.

امكانات خوب نظیر زمین های تمرینی مناسب، اردوها و مسابقات تداركاتی خوب و تجربه اندوزی بازیكنان ما همچون علی دایی، مهدی مهدوی كیا، علی كریمی و بسیاری از ملی پوشان سبب شده تا تیم ایران با تیمی پخته تر از مسابقات گذشته در این بازی ها حضور پیدا كنیم.

وی در خاتمه تصریح كرد: ما در تیم ملی بازیكن بزرگی به نام علی دایی داریم كه یكی از بزرگترین افتخارات فوتبال ایران و آسیاست.

از نظر خیلی ها فوتبال علی دایی به پایان دوران خود رسیده است ولی به عقیده من علی دایی همچنان امید اول تیم كشورمان برای گلزنی و پیروزی در مسابقات این دوره است. برانكو باید بداند از علی دایی در چه موقعیت هایی استفاده بكند، اگر بخواهد در تمام مسابقات از دقیقه یكم تا دقیقه نود از علی دایی استفاده كند حتما به مشكل برخواهد خورد. باید برای دایی زمان تعویض داشته باشیم و از سیستم چرخشی برای این بازیكن استفاده كند. . علی دایی در تیم ما یك مهره ارزشمند است كه باید بسیار خوب از آن استفاده كنیم. ایران می تواند با تك گل های علی دایی مقابل حریفان به پیروزی برسد و نه تنها از این گروه صعود كند بلكه به سوی قهرمانی گام بردارد.

ذوالفقارنسب: ژاپن حریف اصلی ایران است

نباید از عمان و تایلند غافل نشویم


بیژن ذوافقارنسب گفت: تیم ملی اردوی بلند مدتی را در اروپا برگزار كرد كه با توجه به آمار و اطلاعات موجود ، این اردوی برای ملی پوشان بسیار خوب و مفیدی بوده است.

وی در ادامه گفت: رقابتهای این دوره از جام ملتهای آسیا ، مسابقاتی است كه در سطح بالایی برگزار خواهد شد زیرا همه تیم ها با آمادگی كامل در این مسابقات شركت خواهند كرد.

در میان حریفان تیم ملی ، ژاپن از همه خطرناك تر است ولی نباید از بقیه حریفان بگذریم چون عمان و تایلند هم تیم های هجومی و خطرناك هستند.

وی در پایان افزود: در این دوره از مسابقات تیم های ژاپن، كره، چین، عربستان و عراق را بسیار قوی و مدعی می بینم.

امیدوارم تیم ملی كشورمان كه در دوره قبلی این مسابقات نتایج قابل قبولی را كسب نكرده ، در این دوره مقامی مناسب و در حد نام ایران بدست آورد.

پنجعلی: نتایج ایران غیر قابل پیش بینی است


محمد پنجعلی كاپیتان اسبق تیم ملی پیرامون وضعیت فعلی تیم ملی اظهار داشت: همیشه و در همه حال نتایج تیم ملی غیر قابل پیش بینی بوده است زیرا ما هیچ گاه نتوانسته ایم در سازمان فوتبال ایران ریشه ای كار كنیم.

در بعضی از مسابقات نتایج تعجب آور و درخشانی را كسب می كنیم، اما در یك مسابقه سه گل از بحرین دریافت می كنیم.

به عقیده بنده نتایج خوب تیم ملی نیز بیشتر براساس خلاقیت بازیكنان به دست می آید و ما از لحاظ تاكتیكی زیاد هماهنگ نیستیم.

وی ادامه داد: هر سه تیمی كه در گروه ایران قرار دارند می توانند خطرساز ظاهر شوند و نباید هیچ كدام از آنها را دست كم گرفت.

فكر می كنم كه در بازی مقابل ژاپن به مشكل بر بخوریم و بازیكنان باید نهایت سعی و تلاش خود را بكنند تا بتوانیم آنها را شكست دهیم.

پنجعلی افزود: كره جنوبی و عربستان از حریفان اصلی ایران به حساب می آید، ولی اگر بازیكنان خلاق ما همچون مهدوی كیا، دایی، كریمی و ... در حد و اندازه های خود ظاهر شوند قهرمانی دور از دسترس نمی باشد.

UserName