• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 901
 • يکشنبه 1383/4/28
 • تاريخ :

حاج رضایی: امید به موفقیت در آسیا ، فریب دادن است


با توجه به نتایجی كه تیم های ملی و باشگاهی ایران در میادین بین المللی به دست آورده اند، نشانه های ناكامی در تیم ملی بزرگسالان در مسابقات جام ملت های آسیا دیده می شود.

امیر حاج رضایی ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: شكست تیم ملی ایران در رقابتهای مقدماتی جام جهانی 2006 آلمان برابر اردن در خانه ، علامت خوبی برای فوتبال ایران نیست.

این نتایج را این طورمی توان توجیه كرد كه به گذشته تعلق داشته و در آینده آنها را جبران خواهیم كرد.

حاج رضایی در ادامه گفت: وقتی تیم امید كه بهترین تیم در چند سال گذشته محسوب می شود از راهیابی به المپیك بازماند، فدراسیون از ادبیاتی برای توجیه خود استفاده كرد كه نشان می داد از گذشته درس نگرفته است و از ترفند های سختی استفاده و قصد دارد با تغییر مربی جو را آرام كند.

وی در ادامه افزود: با این شرایط به این تیم باید با بیم و ناامیدی نگاه كرد و به نظر من امیدواری برای كسب نتایج مطلوب در مسابقات آسیایی فریب دادن خود است.

زیرا مشكلاتی بر تیم ملی حاكم است كه از گذشته بوده و هنوز برای رهایی از آن هیچ كس اقدامی انجام نشده است.

حاج رضایی در خصوص مشكلات تیم ملی گفت: در هیچ كجای دنیا نمی بینید كه مدیر فنی روی نیمكت مربیگری بنشیند.

زمانی كه برانكو با تفكرات مدرنش كادر فنی سابق تیم ملی را می پذیرد و با آنها مشغول به كار می شود ، نشان می دهند او با مسئولان تیم ملی تفاهم ندارد.

بلكه سازش كرده و این به معنای آن است كه برانكو پس از حضورش در ایران با معادلات ایران كار می كند.

نظر من این است كه بخشی از شخصیت او شفاف نیست ، اما امیدوارم درباره برانكو به درستی قضاوت كرده باشم.

حمید درخشان: نباید حریفان را دست كم گرفت


حمید درخشان بازیكن اسبق تیم ملی ،پیرامون این دوره از مسابقات اظهار داشت: با توجه به اینكه تمامی تیم های حاضر در جام ملت ها پیشرفت قابل ملاحضه ای را داشته اند ما نباید حریفان خود را دست كم بگیریم.

ایران در گروهی قرار گرفته است كه تیم های حاضر در آن به هیچ عنوان برای رسیدن به اهداف خود پا پس نخواهند كشید.

ما در مقابل ژاپن و تایلند هر دو فوتبال را سرعتی و هماهنگ بازی می كنند كار بسیار مشكلی را خواهیم داشت و عمان هم با توجه به خصوصیات فوتبال اعراب برای ما دردسرساز خواهد بود.

وی گفت: بهتر بود كه در آستانه این جام دو بازی تداركاتی را با تیم های قدرتمند انجام دادیم تا مربیان بتوانند نقاط قوت تیم را تقویت و نقاط ضعف را برطرف سازند.

به هر حال بازیكنان ایران از توانائی های زیادی بهره مند هستند و كادر فنی باید از این موضوع به نحو احسن استفاده كنند.

درخشان در پایان تصریح كرد: تیم های كره جنوبی، چین و ژاپن از حریفان اصلی ما برای تصاحب جام به حساب می آیند.

فیروز كریمی: رقیبان ما موقعیت جهانی دارند


فیروز كریمی سرمربی استقلال اهواز ، پیرامون این رقابت ها اظهار داشت: ملی پوشان و مربیان ایران باید سعی و تلاش خود را دو چندان كنند، زیرا حریفان ما در آسیا صاحب یك موقعیت جهانی شده اند و با برنامه ریزی مشخص و تعیین شده برای قهرمانی جام ملت ها در كمین نشسته اند.

به عقیده بنده تیم هایی چون كره جنوبی و ژاپن نسبت به چهار سال قبل رشد بی نظیری را داشته اند و قدرت این دو تیم به خارج از قاره آسیا هم نفوذ كرده است.

وی در ادامه گفت: اگر تمامی تیم ها با تمام توان در این مسابقات شركت كنند به طور حتم شاهد بازی های حساس و زیباتری در جام ملت ها خواهیم بود. تیم های هم گروه ایران نیز به اندازه خودشان خطرناك هستند و ما نباید هیچ تیمی را دست كم بگیریم.

كریمی در پایان تصریح كرد: نمی توانم بگویم ایران قهرمان می شود، اما به همان اندازه كه مدعیان شانس تصاحب این جام را دارند ما نیز به همان اندازه برای قهرمانی امیدواریم.

UserName