• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1053
 • يکشنبه 1383/3/31
 • تاريخ :

ایران با 4 گل روحیه گرفت

سایوان كاپ پله صعود تیم ملی

ایران 4............ لبنان صفر

گل ها: علی دایی (19- پنالتی، 61 و87) و جواد نكونام(81)

داور: عیسی حسین فریم

بهترین بازیكن میدان: علی دایی

تماشاگر: بیش از 5 هزار نفر

بازیكنان ایران: سید مهدی رحمتی، رحمان رضایی، محمد نصرتی، حسین كعبی، علی بداوی، یحیی گل محمدی( سید محمد علوی)، جواد نكونام، فرهاد مجیدی (علیرضا نیكبخت واحدی)، علی كریمی (رضا عنایتی)، ایمان مبعلی و علی دایی

سرمربی: برانكوایوانكوویچ

ایران پس از شكست مقابل اردن در رقابت های مقدماتی جام جهانی 2006 آلمان آمده بود تا در بازی مقابل لبنان در رقابت های غرب آسیا سایوان كاپ (2004)، جبران مافات كند و روحیه از دست رفته را باز یابد!

در دقیقه 16 حركت زیبایی كعبی یك پنالتی برای ایران به ارمغان آورد كه علی دایی پشت توپ ایستاد و با ضربه ای مطمئن بر خلاف جهت دروازه بان، گل اول ایران را به ثمر رساند. پس از این گل بازی متعادل شد و تا پایان نیمه اول دو تیم گهگاهی روی دروازه ها خطر ساز شدند.

با آغاز نیمه دوم برانكو سید محمد علوی را به جای یحیی گل محمدی به میدان فرستاد و همین تغییر، كفه ترازو را به سود ایران سنگین كرد و سبب شد ملی پوشان كشورمان سه گل دیگر وارد دروازه حریف نموده و صاحب چندین موقعیت گل خوب شوند.

در دقیقه 61 علی دایی از سانتر عالی ایمان مبعلی استفاده كرد و بالاتر از مدافعان لبنان با ضربه سر دروازه لبنان را گشود.

در دقیقه 87 كرنر مبعلی در یك رفت و برگشت پشت محوطه شش قدم به نكونام رسید و این بازیكن با یك ضربه بغل پای مطمئن گل سوم ایران را به ثمر رساند و بالاخره در دقیقه 87 علی دایی روی پاس در عمق علوی با یك چرخش و شوت پای چپ زیبا دروازه لبنان را برای بار چهارم گشود تا همه چیز به خوبی به پایان برسد.

در پایان بازی علی دایی بعنوان بهترین بازیكن میدان انتخاب شد و  از سوی مسئولان برگزاری و سایوان جایزه 500 دلاری دریافت كرد.

توقف اردن مقابل فلسطین

مسابقه دو تیم اردن و فلسطین در رقابتهای غرب آسیا به تساوی 1-1 انجامید. اردن در راه مرحله مقدماتی جام جهانی، در تهران با یك گل تیم ملی ایران را شكست داد ولی حریف فلسطین نشد!

برنامه 2 دیدار فوتبال غرب آسیا جام سایوان

در ادامه برگزاری رقابت های جام سایوانا امروز( شنبه) دو دیدار دیگر در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می شود كه برنامه آن به شرح زیر خواهد بود.

شنبه 30 خرداد 83

30/16: عراق........ فلسطین (گروه اول)

15/19: سوریه....... لبنان (گروه دوم)

اخبار جام سایوان كاپ 2004

گلزن برتر جام سایوان 2004 جایزه‌ی ویژه دریافت می‌كند

گلزن برتر جام سایوان 2004 از سوی هیات‌مدیره‌ی شركت سایوان صنعت جایزه‌ی ویژه‌ای دریافت خواهد كرد.

به گزارش ایسنا، مهندس میلاد آقایی، عضو هیات‌مدیره‌ی شركت سایوان صنعت با بیان این مطلب گفت: در پی هنرنمایی غرورآفرین «علی دایی» كاپیتان محبوب تیم ملی كشورمان در بازی ایران ـ لبنان اعضای هیات‌مدیره شركت سایوان صنعت به عنوان برگزاركنندگان این دوره از مسابقات غرب آسیا تصمیم گرفته‌اند، جایزه‌ی ویژه‌ای را برای بهترین گلزن این تورنمنت در نظر گیرند.

وی افزود: با توجه آمادگی تیم ملی كشورمان، بسیار امیدواریم این جایزه همانند جام به اعضای تیم ملی فوتبال كشورمان تعلق گیرد.

آقایی همچنین با اشاره به تندیس نمادین این جام گفت: سعی كرده‌ایم برای طراحی این تندیس از هنر اصیل ایران استفاده كنیم.

مسابقات سایوان كاپ 2004 اهدا خواهد شد.

وی افزود :این تندیس به بهترین بازیكن، مربیان و سرپرستان تیم‌های حاضر در مسابقات به عنوان نماد یادبود

مدیرعامل شركت سایوان صنعت در پایان ابراز امیدواری كرد با ورود صنعت به عرصه‌ی فوتبال و توسعه‌ی اسپانسری از تیم‌های باشگاهی و ملی ، فوتبال كشورمان بتواند جایگاه شایسته و درخوری را در سطح جهان حاصل كند.

UserName