• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • 3702
  • دوشنبه 1382/11/20
  • تاريخ :

اخبار ادبی و هنری21 بهمن ماه 1382

نامزدهای بیست ‌ودومین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند


نامزدهای بهترین جلوه های ویژه :

1- مرتضی اكبری برای فیلم روایت سه گانه

2- محسن روزبهانی برای فیلم دوئل

3- محمدرضا شرف الدین برای فیلم مزرعه پدری

4- جواد شریفی راد و محسن روزبهانی برای فیلم خداحافظ رفیق

5- عباس شوقی برای فیلم اشك سرما

نامزدهای بهترین چهره پردازی :

1- مهری شیرازی برای فیلم عروس افغان

2- مهرداد میركیانی برای فیلم روایت سه گانه

3- مهرداد میركیانی برای فیلم قدمگاه

4- مهین نویدی برای فیلم میهمان مامان

5- مسعود ولدبیگی برای فیلم دوئل

نامزدهای بهترین طراحی صحنه و لباس :

1- امیرحسین اثباتی برای فیلم دوئل

2- سیامك احصایی برای فیلم قدمگاه

3- ایرج رامین فر برای فیلم برگ برنده

4- محسن شاه ابراهیمی برای فیلم میهمان مامان

5- كیوان مقدم برای فیلم شهر زیبا

نامزدهای بهترین صدابرداری :

1- اسحاق خانزادی برای فیلم سربازان جمعه

2- حسن زاهدی برای فیلم شهر زیبا

3- نظام الدین كیایی برای فیلم شمعی در باد

4- مهران ملكوتی برای فیلم مزرعه پدری

5- جهانگیر میرشكاری برای فیلم میهمان مامان

نامزدهای بهترین صداگذاری :

1- مسعود بهنام و حمید نقیبی برای فیلم دوئل

2- محمدرضا دلپاك برای فیلم رسم عاشق كشی

3- محمدرضا دلپاك برای فیلم روایت سه گانه

4- محسن روشن برای فیلم قدمگاه

5- امیرحسین قاسمی برای فیلم پروانه ای در باد

نامزدهای بهترین بازیگر نقش دوم زن :

1- آهو خردمند برای فیلم شهر زیبا

2- مریلا زارعی برای فیلم سربازان جمعه

3- فریده سپاه منصور برای فیلم میهمان مامان

4- آفرین عبیسی برای فیلم قدمگاه

5- حوریه میرمحمدی برای فیلم رسم عاشق كشی

نامزدهای بهترین بازیگر نقش دوم مرد :

1- بیژن امكانیان برای فیلم سربازان جمعه

2- پارسا پیروزفر برای فیلم میهمان مامان

3- سعید پورصمیمی برای فیلم معادله

4- شهاب حسینی برای فیلم شمعی در باد

5- كامبیز دیرباز برای فیلم دوئل

6- فرامرز قریبیان برای فیلم شهر زیبا

نامزدهای بهترین تدوین كننده فیلم :

1- شهرزاد پویا برای فیلم شهر زیبا

2- حسن حسندوست برای فیلم رسم عاشق كشی

3- مصطفی خرقه پوش برای فیلم دوئل

4- بهرام دهقانی برای فیلم مزرعه پدری

5- حسین موئینی برای فیلم شمعی در باد

نامزدهای بهترین سازنده موسیقی متن فیلم :

1- مجید انتظامی برای فیلم دوئل

2- سعید شعبانی برای فیلم خداحافظ رفیق

3- محمدرضا علیقلی برای فیلم قدمگاه

4- پیمان یزدانیان برای فیلم رسم عاشق كشی

5- پیمان یزدانیان برای فیلم مزرعه پدری

نامزدهای بهترین فیلمبرداری :

1- محمد آلادپوش برای فیلم گاوخونی

2- رسول احدی برای فیلم مزرعه پدری

3- بهرام بدخشانی برای فیلم دوئل

4- علیرضا زرین دست برای فیلم صبحانه برای دو نفر

5- علی لقمانی برای فیلم شهر زیبا

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن :

1- گلاب آدینه برای فیلم میهمان مامان

2- گوهر خیراندیش برای فیلم رسم عاشق كشی

3- ترانه علیدوستی برای فیلم شهر زیبا

4- گلشیفته فراهانی برای فیلم اشك سرما

5- فاطمه معتمد آریا برای فیلم روایت سه گانه

6- رویا نونهالی برای فیلم هم نفس

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد :

1- بابك انصاری برای فیلم شهر زیبا

2- پژمان بازغی برای فیلم دوئل

3- پرویز پرستویی برای فیلم مارمولك

4- حسن پورشیرازی برای فیلم میهمان مامان

5- بهرام رادان برای فیلم شمعی در باد

6- رضا ناجی برای فیلم او

نامزدهای بهترین نویسنده فیلمنامه :

1- محمد رضایی راد برای فیلم قدمگاه

2- اصغر فرهادی برای فیلم شهر زیبا

3- پیمان قاسم خانی برای فیلم مارمولك

4- رهبر قنبری برای فیلم او

5- خسرو معصومی برای فیلم رسم عاشق كشی

6- داریوش مهرجویی - هوشنگ مرادی كرمانی - وحیده محمدی فر برای فیلم میهمان مامان

نامزدهای بهترین كارگردانی :

1- سیروس الوند برای فیلم برگ برنده

2- احمدرضا درویش برای فیلم دوئل

3- محمدمهدی عسگرپور برای فیلم قدمگاه

4- اصغر فرهادی برای فیلم شهر زیبا

5- داریوش مهرجویی برای فیلم میهمان مامان

نامزدهای دریافت جایزه بهترین فیلم :

1- فیلم دوئل به كارگردانی احمدرضا درویش و تهیه كنندگی موسسه فرهنگ تماشا

2- فیلم رسم عاشق كشی به كارگردانی خسرو معصومی و تهیه كنندگی محمود فلاح

3- فیلم شهر زیبا به كارگردانی اصغر فرهادی و تهیه كنندگی ایرج تقی پور (محصول شركت نشانه)

4- فیلم قدمگاه به كارگردانی محمدمهدی عسگرپور و تهیه كنندگی محمدرضا تخت كشیان (محصول شبكه اول سیما و بنیاد سینمایی فارابی)

5- فیلم میهمان مامان به كارگردانی و تهیه كنندگی داریوش مهرجویی (محصول سیما فیلم)

نامزدهای دریافت جایزه بهترین فیلم كوتاه :

1- حفره به كارگردانی وحید نصیریان

2- سپیدبالان به كارگردانی عبداله علیمراد

3- طوفان سنجاقك به كارگردانی شهرام مكری

4- قربانی به كارگردانی پناه بر خدا رضایی

5- كاغذ باد به كارگردانی علی زمانی عصمتی

نامزدهای دریافت جایزه بهترین فیلم مستند (چشم واقعیت) :

1- آقایان پرنده به كارگردانی رضا بهرامی نژاد

2- از شمس تا شمس به كارگردانی ارد عطارپور

3- پنجره به كارگردانی بهزاد رسول زاده

4- خاكستر و خیال به كارگردانی مصطفی گودرزی

5- كاشفان نفت به كارگردانی هرمز امامی

نامزدهای دریافت جایزه فیلمهای اول و دوم :

1- او به كارگردانی رهبر قنبری

2- بوتیك به كارگردانی حمید نعمت اله

3- شهر زیبا به كارگردانی اصغر فرهادی

4- طوفان سنجاقك به كارگردانی شهرام مكری

5- قدمگاه به كارگردانی محمدمهدی عسگرپور

ضمناً هیات داوران جوایز ویژه خود را و از جمله جایزه ویژه هنر و تجربه را در مراسم اختتامیه اعلام و اهدا خواهند نمود و فیلم میهمان برگزیده نیز در مراسم اختتامیه معرفی خواهند شد.

UserName