• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1383
 • پنج شنبه 1382/11/16
 • تاريخ :

مربیان تیم ملی بزرگسالان و امید درجمع خبرنگاران؛

برانكو: بازیكنانی را دعوت كرده‌ام كه نیازهای تیم رابرطرف كنند

مایلی كهن: با هیچ كدام از باشگاه‌ها مشكلی ندارم

نشست مطبوعاتی و رادیو تلویزیونی برانكو ایوانكوویچ، همایون شاهرخی و محمد مایلی كهن بعدازظهرسه شنبهدر محل آكادمی فوتبال برگزار شد.

در ابتدای این نشست همایون شاهرخی مدیر فنی تیم ملی فوتبال بزرگسالان ضمن ابراز امیدواری برای تیم‌های بزرگسالان و امید جهت دستیابی به اهداف آینده‌ی خود نسبت به حضور در جام جهانی و المپیك تصریح كرد: تا كنون با حضور برانكو و مایلی كهن جلسات مختلف و مثبتی برگزار شده است كه امروز به دلیل نزدیك شدن به زمان مسابقات یكی دیگر از این جلسات تشكیل شد لذا امیدوار هستیم تا دروازه‌های المپیك و جام جهانی از این پس به روی فوتبال ایران باز شود و همچنین با سوالات فنی خود راهگشای فوتبال ایران باشیم.

در ادامه‌ی این نشست برانكو ایوانكوویچ با اشاره به اینكه تمرینات تیم ملی بزرگسالان از ساعت 16سه شنبه با هدف آماده‌سازی تیم برای بازی مقابل قطر آغاز خواهد شد گفت: این اردوها با 25 بازیكن تا 29 بهمن ادامه خواهد داشت و در این راستا سه برنامه كوتاه مدت پیش بینی شده

است گرچه در مجموع فرصت كافی جهت آماده‌سازی تیم نداریم.

وی ادامه داد: اولین اردو به دلیل شركت تیم‌های ذوب آهن و سپاهان در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا بدون بازیكنان این دو تشكیل خواهد شد كه تا 11 فوریه این بازیكنان را نخواهیم داشت. پس از آن بازیكنانی چون مهدوی‌كیا، زندی، رضایی و كریمی از 15 فوریه به اردوی بزرگسالان ملحق خواهند شد گرچه با توجه به برنامه‌ی مسابقات لیگ امارات امیدوار هستم طی روزهای چهارشنبه یا پنجشنبه كریمی به اردوی تیم ملی ملحق شود. همچنین بازیكنان تیم امید نیز پس از بازگشت از ژاپن به اردو خواهند پیوست.

برانكو با اشاره به هجده جلسه‌ی تمرینی در صبح و بعد از ظهر و انجام یك بازی تداركاتی با فجر سپاه خاطر نشان كرد: از 11 فوریه اردوی شبانه‌روزی بازیكنان در هتل لاله‌ی تهران پیگیری خواهد شد.

سرمربی تیم ملی بزرگسالان در پایان مسابقه‌ی بین تیم ‌های پرسپولیس و استقلال را یك داربی سطح بالا دانست كه از جذابیت‌های خاص خود برخوردار بود و از این كه در بازی برابر قطر تماشاگران قادر به حضور در ورزشگاه نیستند ابراز تاسف كرد.

محمد مایلی كهن نیز با تشكر از برانكو به جهت حضور شش بازیكن دعوت شده به اردوی تیم امید برای انجام بازی دوستانه با ژاپن یادآور شد؛ در اینجا رسما اعلام می‌كنم كه بسیار خوشحال خواهم شد از نقطه نظرات كادر فنی تیم ملی بزرگسالان در راستای موفقیت‌های تیم امید بهره‌مند شوم.

در ادامه‌ی این نشست برانكو در پاسخ به سوالات خبرنگاران و پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر تداخل اردوهای تیم‌های امید و بزرگسالان و چگونگی برنامه‌ریزی لازم برای استفاده از شش بازیكن مشترك بین دو تیم گفت: به هر شكل برنامه‌های مسابقات به صورتی است كه خواه ناخواه با این تداخل روبرو می‌شویم. این تداخل به هر شكل در سایر كشورها نیز قابل مشاهده است كه نمونه‌ی بارز آن را تیم كرواسی می‌دانم به شكلی كه پنج بازیكن بین تیم‌های امید و بزرگسالان این كشور مشترك می‌باشند و به فاصله‌ی دو یا سه روز مانده به مسابقات بزرگسالان این نفرات در اختیار تیم خود قرار می‌گیرند از طرفی اصول تمرین خیلی متفاوت نیست و بایستی با این شرایط كنار آمد.

وی در پاسخ به سوالی در مورد چگونگی دعوت از فریدون زندی و عدم پیش بینی مسابقات تداركاتی خارجی خاطرنشان كرد: بازی‌های تداركاتی با تیم‌های خارجی را نمی‌توان به سادگی برنامه‌ریزی كرد زیرا این مسابقات باید در زمانی برگزار شود كه سودمند باشد از طرفی زندی را سه سال است كه زیر نظر دارم و تمامی اطلاعات مورد نیاز را در مورد وی جمع‌آوری كرده‌ام، در عین حال پس از ارزیابی‌های لازم در مورد وی می‌توان اظهار نظر كرد كه آیا در تركیب ثابت تیم ملی به میدان خواهد رفت یا خیر زیرا پست بازی وی با كریمی یكسان است البته راجع به لیست تیم ملی می‌توان ساعت‌ها صحبت كرد و هر كدام از ما دلایل خاص خود را داریم اما به عنوان سرمربی تیم ملی بازیكنانی را دعوت كرده‌ام كه نیازهای تیم را برطرف سازند.

برانكو در توضیح شناخت خود از تیم قطر نیز گفت: قطر از فیلیپ تروسیه به عنوان یكی از بهترین مربیان دنیا سود می‌برد كه لیگی سطح بالا داشته و در مسابقات جام خلیج نیز بسیار خوب بازی كردند به هر شكل فكر می‌كنم این تیم دست به هر كاری خواهد زد تا در تهران بازنده نباشد و این بازی یك مسابقه‌ی حیاتی محسوب می‌شود.

سرمربی تیم ملی فوتبال بزرگسالان در مورد دعوت از شش بازیكن جدید به تیم ملی و عدم دعوت از خداداد عزیزی گفت: از اینكه عزیزی یك بازیكن خوب می‌باشد شكی نیست اما تمامی نفراتی كه در لیست 25 نفره قرار دارند هم در مسابقات باشگاهی و هم در تیم ملی بسیار خوب ظاهر شده‌اند گرچه در تیم ملی به روی هیچ كس بسته نیست و همانطور كه قبلا نیز گفتم بازیكنان را بر اساس نیاز تیم ملی دعوت كرده‌ام.

محمد مایلی كهن نیز در ادامه‌ی این نشست در مورد برنامه‌های تیم ملی امید گفت: برنامه‌های آماده‌سازی تیم امید از 23 آذر و با توجه به مسابقات لیگ بر مبنای تمرین در 3 روز اول هفته آغاز شد كه با هدف هماهنگی و آشنایی با بازیكنان و گوشزد كردن موارد تكنیكی و تاكتیكی مورد نظر بازیكنان را به اردو فرا خواندیم و با توجه به وقفه‌های ایجاد شده در تمرینات و توجه به اینكه باشگاه‌ها نیز صدمه نبینند این حداقل چیزی بود كه می‌توانستیم انجام دهیم.

در ادامه‌ی كار نیز مسابقه‌ی تداركاتی برابر سنگاپور را به دلیل شباهت شیوه‌ی بازی با مالزی انجام دادیم كه روز چهارشنبه نیز با هدف بازی با تیم المپیك ژاپن عازم این كشور خواهیم شد، در عین حال به فاصله‌ی 10 روز مانده تا مصاف با مالزی یك مسابقه‌ی تداركاتی در داخل با تیمی خارجی خواهیم داشت كه تا كنون درخواست ونزوئلا و عربستان را به دلیل عدم شباهت با بازی حریفان خود رد كرده‌ایم.

وی با اشاره به اینكه شناخت كاملی از حریفان تیم ملی امید دارد تاكید كرد: كار بسیار دشواری را برای صعود در پیش داریم اما دلیلی برای ناامیدی نیست.

مایلی كهن در پاسخ به سوالی در خصوص تاكید كفاشیان نسبت به استفاده از مشاور خارجی گفت: سوالات این چنینی باید با حضور طرفین مطرح شود زیرا با جابجایی یك حرف كل مطلب عوض خواهد شد اما در مجموع نه تنها از یك مشاور بلكه از هزار مشاور خارجی استقبال می‌كنم.

سرمربی تیم ملی امید در ادامه ضمن رد هر گونه مشكل با نصرتی و برهانی بازیكنان تیم پاس یادآور شد: با هیچ كدام از باشگاه‌ها مشكلی ندارم و به آنها حق می‌دهم اما زمانی كه بحث منافع ملی مطرح می شود باید اولویت را به تیم ملی داد كما اینكه حتی بدون درخواست ذوب آهن و سپاهان بازیكنان آنها را به اردوی تیم امید فرا نخوانده‌ایم.

وی در بخش دیگری از توضیحات خود اظهار داشت: هم اینك حتی برای سه روز تمرین در هفته با مشكل روبرو هستیم و در حالی كه در دوره‌های گذشته مشكلات این چنینی وجود نداشته است. البته اگر احساس می‌كردم كه نمی‌شود كاری كرد مسلما این مسوولیت را قبول نمی‌كردم اما مساله این است كه در فرصت زمان باقی مانده بیشتر باید به یكدیگر كمك كنیم.

مایلی كهن در پایان یادآور شد: فوتبال یك خانواده‌ی بزرگ است كه تمامی اهالی این خانواده لازم و ملزوم یكدیگر می‌باشند و باید به یكدیگر كمك كنند. تمرینات آماده‌سازی تیم‌های ملی امید و بزرگسالان بعدازظهر در كمپ تیم‌های ملی آغاز شد كه در این راستا تیم ملی امید تا پیش از اعزام به ژاپن سه مرحله تمرین انجام خواهد داد.

UserName