• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1233
 • پنج شنبه 1382/11/16
 • تاريخ :

اخبار ادبی و هنری 15 بهمن ماه 1382

**نمایش فیلم

برگزیدگان جشنواره بیست و دوم تئاتر فجر معرفی شدند

بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، دیشب در تالار وحدت با اهدای جوایز بهترین های بخش مسابقه به كار خود پایان داد.

به گزارش ایسنا، امسال قرار بود تا بیانیه هیأت داوران به صورت فیلم پخش شود؛ ولی با در نظر گرفتن اینكه با این كار از تئاتر دوری می شود، مثل سال های گذشته بیانیه توسط بهزاد فراهانی – نماینده هیأت داوران – قرائت و سپس جوایز گروه های برگزیده توسط داوران اهدا شد.

در شروع این مراسم از سه اجرا تقدیر شد؛ از نمایش یكی از خیلی ها به كارگردانی شراره پورخراسانی به خاطر تأثیر گذاری و ارتباط صمیمانه با مخاطب، نمایش من دیگه آدم بشو نیستم به كارگردانی مهدی محمدی به خاطر طراوت و نوپایی نمایش و همینطور به حامد محمد طاهری به خاطر خلاقیت ابتكار و اجرای صحنه تقدیر شد.

اما بهترین های بخش های طراحی لباس به این شرح معرفی شدند: هیات داوران، تندیس جشنواره، لوح سپاس و 10 سكه بهار آزادی را به خاطر طراحی لباس نمایش رابعه و بكتاش به كارگردانی حسین سحرخیز به هما بهجتی داد. هیات داوان جشنواره در بخش موسیقی هم دو انتخاب داشت: رتبه دوم با اهدای لوح سپاس و 10 سكه بهار آزادی برای موسیقی نمایش «شكلك» به حمید ساجدی و رتبه اول این بخش نیز با اهدای تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و 15 سكه برای موسیقی نمایش روی خط خاكستری به شاهین جلیلی اهدا شد.

اما نتایج هیات داوران در بخش طراحی صحنه به این شرح است:

رتبه سوم طراحی صحنه با اهدای لوح سپاس و هفت سكه بهار آزادی به «فرید قربان زاده» برای نمایش «آئین فاطیما» داده شد.

رتبه دوم نیز با اهدای لوح سپاس و 10 سكه بهار آزادی برای طراحی صحنه «سه خانه كوچك» به سپیده نظری پور اهدا شد.

رتبه اول این بخش هم با اهدای تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و 15 سكه به سیامك احصایی برای طراحی صحنه نمایش های «رقصی چنین» و «با دهان بند سكوت» داده شد.

در بخش بازیگری زن هیات داوران نتایج خود را با سه جایزه،اعلام كرد:

رتبه سوم با اهدای لوح سپاس و 10 سكه بهار آزادی به خاطر بازیگری «فرحناز زادیانی»  در نمایش «روی خط خاكستری» داده شد.

جایزه دوم كه شامل لوح سپاس و 15 سكه بهار آزادی بود به خاطر باز «پانته آ بهرام» در نمایش شكلك اهدا شد.

جایزه اول هیأت داوران كه شامل دیپلم افتخار و تندیس جشنواره و 20 سكه بهار آزادی بود، به شبنم طلوعی برای بازی در نمایش های «می بوسمت و اشك» و «31/6/1377» داده شد.

هیات داوارن برگزیده های خود را در بخش بازیگری مرد به شرح زیر اعلام كرد:

رتبه سوم با كسب لوح سپاس و 10 سكه به بازی «سیروس كهوری نژاد» به خاطر بازی در نمایش «رعنا» داده شد.

رتبه دوم این بخش هم با اهدای لوح سپاس و 15 سكه بهار آزادی به «فرزین صابونی» به خاطر بازی در نمایش «سه خانه كوچك» داده شد.

و در نهایت دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و 20 سكه بهار آزادی به خاطر بازی «پیام دهكردی» در نمایش های «می بوسمت و اشك» و «تیغ كهنه» داده شد.

جوایز داوران در بخش نمایشنامه نویسی نیز به این  شرح است: لوح سپاس و 10 سكه بهار آزادی به حمید امجد به خاطر نمایشنامه «بی شیر و شكر» داده شد. لوح سپاس و 15 سكه بهار آزادی نیز به محمد امیر یاراحمدی برای نمایشنامه «تیغ كهنه» اهدا شد. و رتبه اول جشنواره با اهدای دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و 20 سكه بهار آزادی به نغمه ثمینی به خاطر نمایشنامه «شكلك» اهدا شد.

نتایج داوران در بخش كارگردانی به شرح زیر است:

لوح سپاس و 10 سكه بهار آزادی به نادر برهانی مرند به خاطر نمایش «تیغ كهنه» ، لوح سپاس و 15 سكه بهار آزادی به خسرو امیری به خاطر نمایش «روی خط خاكستری» و دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و 20 سكه بهار آزادی به محمد عاقبتی به خاطر نمایش « می بوسمت و اشك» داده شد.

اما جایزه منتخب مردم در جشنوارهبه نمایش «اودیسه» به كارگردانی ماركوس زونر از كشور سوئیس اهدا شد.

جایزه ویژه هیات داوران كه شامل لوح سپاس، 20 سكه و تندیس جشنواره بود نیز به خاطر هماهنگی اجرای صحنه یی و ارتباط عناصر دراماتیك، به محمد عاقبتی برای نمایش « می بوسمت و اشك» اهدا شد.

UserName