• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1232
 • دوشنبه 1382/11/13
 • تاريخ :

گفتگو با مربیان سپاهان و ذوب آهن

فرهاد كاظمی:

كوچك‌ترین اشتباه برابر نفتچی جبران ناپذیر است

برای تشویق ذوب آهن به استادیوم می‌روم

سرمربی تیم فوتبال سپاهان با اشاره به آمادگی این تیم برای آغاز رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا، گفت: تیم از لحاظ شرایط آمادگی فیزیكی و روحی در وضعیت مناسبی است و تنها مشكل ما برطرف نشدن مصدومیت ادموند بزیك می‌باشد كه با زحمت و تلاش سایر بازیكنان، كمبود وی نیز جبران خواهد شد.

فرهاد كاظمی اظهار داشت: تمرینات در دو مرحله‌ی تئوری و عملی صورت می‌گیرد و رسول خطیبی نیز از امروز با تمرینات سبك در كنار تیم می‌باشد.

وی تصریح كرد: جایگاه فعلی تیم سپاهان با سختی فراوان كسب شده و نباید به راحتی از آن گذشت كنیم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان با ارزیابی نخستین حریف تیمش، نفتچی ازبكستان، خاطر نشان كرد: تیم نفتچی، تیم قدرتمندی است و در رده‌ی پنجم جدول رقابت‌های لیگ ازبكستان قرار دارد، لذا كوچك‌ترین اشتباه در برابر این تیم جبران ناپذیر است، چرا كه اولین دیدار در صعود سپاهان بسیار سرنوشت ساز می‌باشد.

كاظمی افزود: در آغاز مسابقات برای كسب آمادگی بیشتر، برگزاری دیدارهای تداركاتی را مناسب نمی‌دانم چرا كه معتقدم در این فرصت كم نباید ریسك كنیم، در رقابت‌های لیگ برتر تیم‌های قدری حضور داشتند كه بهترین میدان برای ارزیابی تیم بود.

وی با اشاره به بازدید اعضای هیات مدیره باشگاه سپاهان از تمرینات این تیم، گفت: پس از بازدید امروز، برنامه‌ها و هماهنگی‌های بعدی در مورد اردو، انجام خواهد گرفت و این اقدام هیات مدیره تاثیر مثبتی در روحیه‌ی بازیكنان خواهد داشت لذا امیدوارم برای بازی نخست همه‌ی عوامل و امكانات محیا شود تا نتیجه‌ی دلخواهی را كسب كنیم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در ادامه افزود: امیدوارم در فرصت باقی مانده تا روز دیدار با تیم نفتچی، دست یابی به فیلم آخرین دیدارهای این تیم میسر شود تا با بررسی‌ نقاط قوت و ضعف این تیم سه امتیاز را در اصفهان حفظ كنیم، البته بازی این تیم مقابل استقلال تهران را كاملا بررسی كرده‌ایم ولی فیلم جدیدی از این تیم نداریم.

كاظمی با ارزیابی نوع بازی تیم‌های آسیای میانه، افزود: تیم‌هایی همچون پاختاكور و نفتچی ، خلاقیت فردی ندارند و فوتبال را ماشینی و كلاسیك بازی می‌كنند ولی در دفاع عملكرد خوبی دارند و بیشتر حملاتشان را بر روی ضد حملات برنامه‌ریزی می‌كنند و از حوصله‌ی دفاعی بالایی برخوردارند.

وی در پایان با تاكید بر اتحاد دو تیم اصفهانی حاضر در رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا، اظهار داشت: حضور و حمایت تماشاگران از لحاظ روحی، حرف اول را در فوتبال می‌زند، لذا برای حمایت از تیم ذوب آهن در روز دیدار با تیم پاختاكور، برای تشویق آنها به استادیوم خواهم رفت چرا كه معتقدم باید به سمت وفاق ملی حركت كنیم تا نام ایران و تیم‌های ایرانی را در آسیا هر چه بیشتر مطرح كنیم.

كاظمی در پایان با اشاره به اعلام آمادگی فدراسیون برای كمك و حمایت از دو باشگاه سپاهان و ذوب آهن جهت حضور موفق در رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا، تاكید كرد: نیازی به كمك نداریم و از مسوولان فدراسیون می‌خواهیم فقط تخریب روحیه نكنند؛ چرا كه تیم روند روحی بسیار خوبی را طی می‌كرد ولی فدراسیون تمامی افكارمان را خراب كرد و میزان لطف خود را به تیم سپاهان ثابت كرد.

كربكندی:

بازیكنان كمكی به بازی اول نمی‌رسند

سه امتیاز مقابل پاختاكور پله صعود ذوب آهن است

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان با تاكید بر اهمیت دستیابی به امتیاز دیدار مقابل تیم پاختاكور ازبكستان گفت: تیم ذوب آهن با كسب سه امتیاز این بازی پله‌های صعود از این گروه را راحت‌تر طی خواهد كرد.

محمدرضا كربكندی ، در مورد آخرین وضعیت این تیم، در آستانه‌ی آغاز رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا، اظهار داشت: تیم ذوب آهن پس از بازی مقابل استقلال روحیه‌ی خود را باز یافته و روند صعودی را طی كرده است و هم اكنون نیز در مرحله‌ی آمادگی بدنسازی به سر می‌برد.

وی تنها مساله‌ی موجود در مورد تیم را بحث بازیكنان كمكی عنوان كرد و افزود: مسوولان باشگاه قول‌هایی را در مورد جذب بازیكنان خارجی داده بودند كه احتمالا به علت عدم صدور روادید برای این بازیكنان، تاكنون وارد كشور نشده و در تمریناتمان حضور نیافته‌اند.

كربكندی خاطر نشان كرد: در فرصت كمی كه تا روز مسابقه با تیم پاختاكور باقی است با همین نفرات، اردوی 11 روزه‌ای را پیش بینی و برنامه‌ریزی‌ كرده‌ام كه سه روز آخر آن شبانه‌روزی خواهد بود، بخش اعظمی از تمرینات فیزیكی ویژه بدنسازی است و مابقی نیز به مرور تاكتیك و بررسی تئوری نقاط قوت و ضعف حریفان می‌باشد.

وی اولین دیدار تیم ذوب آهن را حیاتی دانست و گفت: تیم پاختاكور از مدعیان صعود در این گروه می‌باشد، لذا تیم ما نیز باید با رسیدن به شرایط ایده‌آل اولین گام را محكم بردارد، بنابراین با اطمینان كامل به نفرات تیم به دنبال كسب نتیجه هستیم و در مورد این بازی در انتظار بازیكنان كمكی نخواهیم بود.

كربكندی با اشاره به تماشای یكی از دیدارهای تیم پاختاكور از نزدیك، اظهار داشت: تیم پاختاكور، فوتبال منظم و محكمی دارد، ولی شكست ناپذیر نیست، البته این تیم با تیمی كه در دوره‌ی قبل با تیم پرسپولیس بازی كرده بود بسیار تغییر كرده و مهره‌هایش عوض شده است، در مجموع با توجه به امتیاز میزبانی شانس ذوب آهن بیشتر است.

UserName