• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 80162
 • جمعه 1386/8/4
 • تاريخ :

 چگونه فضای بین خط‌ها را تنظیم كنیم 

Line Spacing (فضای بین خط‌ها)، میزان فضای بین خطوط یك پاراگراف است. بصورت پیش فرض،‌ Word هر سند را با یك فاصله بین خطوط شروع می‌كند كه فقط آنقدر فضا ایجاد می‌شود كه حروف روی هم نیافتد. ممكن است بخواهید برای سندهای چرك‌نویس، از دو خط فضای خالی استفاده كنید تا به حد كافی جا برای ویرایش دستی وجود داشته باشد، یا از فضای یك و نیم خطی استفاده كنید كه با جدا كردن خطوط با نیم خط اضافی، خواندن متن را آسان‌تر می‌كند. میزان فضای خالی بین پاراگراف‌ها را نیز می‌توانید كنترل كنید. سندهایی كه نیم خط فضای اضافی بین پاراگراف‌ها دارند خواناتر می‌باشند و لازم نیست كه Enter را دوبار بزنید تا پاراگراف به پایان برسد و یك خط اضافی دیگر بین پاراگراف‌ها درج كنید.


پاراگراف را انتخاب كنید  

برای تغییر دادن فضای خالی برای فقط یك پاراگراف، روی این پاراگراف كلیك كنید، برای تغییر فضای خالی بین چندین پاراگراف، ابتدا آنها را انتخاب كنید. برای تغییر فضای خالی برای كل سند،Ctrl + A را بزنید تا كل سند انتخاب شود.

 استفاده از دكمه Line Spacing   

 روی دكمه كشوئی Line Spacing روی نوار ابزار Formatting كلیك كنید و برای میزان فضای بین دو خط، یك عدد را انتخاب كنید.

 كادر محاوره‌ای Paragraph را باز كنید  

یك راه دیگر برای تنظیم فضای بین دو خط، استفاده از كادر محاوره‌ای P aragraph است. با كلیك كردن روی More در لیست كشویی Line Spacing یا با انتخاب گزینه Paragraph از منوی Format، می‌توانید این كادر محاوره‌ای را باز كنید.

 فضای بین دو خط را انتخاب كنید  

 در بالای كادر محاوره‌ای Paragraph، برگه Indemts and spacing را انتخاب كنید. بعد روی لیست كشویی Line Spacing كلیك كنید و یكی از موارد Single، (یك خط) 1.5 Lines (5/1 خط) یا Double (دو خط) را انتخاب كنید.

 فضای بین پاراگراف‌ها را تغییر دهید   

برای تغییر دادن فضای بین پاراگراف‌ها در متن انتخاب شده،‌ در كادرهای Before و After در قسمت Spacing، مقدار مورد نظر را وارد كنید. از فلش‌های بالا پائین برای تنظیم فاصله بین پاراگراف‌ها بر حسب نقطه استفاده كنید و یا مقدار مورد نظر را وارد كنید. كادر Before، فضای بالای پاراگراف را تنظیم می‌كند و كادر After فضای پائین پاراگراف را مشخص می‌كند. روی Ok كلیك كنید تا كادر محاوره‌ای بسته شود.

 این تنظیمات را اعمال كنید  

هر تغییری كه در كادر محاوره‌ای Paragraph صورت دادید روی متن انتخاب شده اعمال می‌شود.


*توجه*

 ابتدا پیش تصویر را مشاهده كنید

وقتی كه تنظیمات كادر محاوره‌ای Paragraph را تغییر می‌دهید، اثرات آن را در قسمت Preview بررسی كنید تا مشاهده كنید كه این تغییرات چه اثری بر متن خواهد گذاشت.


اشتباه كردید؟

اگر اثرات فضای بین دو خط مورد نظر شما نمی‌باشد، فقط كافی است كه روی دكمه Undo كلیك كنید و بر طبق خواسته خود آن را تغییر دهید.

 

 

تغییر تنظیمات اوت لوك اكسپرس

تغییر تنظیمات اوت لوك اكسپرس

تغییر تنظیمات اوت لوك اكسپرس
 ارسال نامه بوسیله اوت لوك اكسپرس

ارسال نامه بوسیله اوت لوك اكسپرس

ارسال نامه بوسیله اوت لوك اكسپرس
چگونه یك دیاگرام درج كنیم

چگونه یك دیاگرام درج كنیم

چگونه یك دیاگرام درج كنیم
چگونه صندوق نامه‌ها را پاك‌سازی كنیم

چگونه صندوق نامه‌ها را پاك‌سازی كنیم

چگونه صندوق نامه‌ها را پاك‌سازی كنیم
UserName
عضویت در خبرنامه