• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 5724
 • چهارشنبه 1382/11/1
 • تاريخ :

Gozilla

Go zila برنامه ای است بسیار كارآمد و پرطرفدار كه برای طبقه بندی و تنظیم نحوه Download شدن فایل ها از اینترنت استفاده می شود. با این برنامه می توان فایل هایی را كه خوبDownload نشده اند  یا با اشكالDownload شده اند را بازیابی نمود. می توان فایل ها را طبقه بندی و مرتب كرد تا در فرصت های بعدی از سایت هایی كه بهتر عكس العمل نشان می دهندDownload نمود. می توان لینك هایی را كه به فایل های مورد علاقه مرتبط هستند به آسانی از هر جستجوگریDrag نمود و بهZilaGo اضافه كرد.
در یك لحظه می توان اندازه ی فایل و زمان لازم برای Download شدن و دیگر مشخصات آن را در پنجره یGo Zila مشاهده نمود. حتی می توان موقعیت های متفاوتی برای یك فایل منفرد تعریف نمود  یا می توان به برنامه اجازه داد تا با جستجو در سایت هایFTP بهترین و مناسبترین سایت را برایDownload نمودن فایل مورد نظر انتخاب كند. با استفاده از امكانات خرید این برنامه می توان تنظیمات را به صورتی انجام داد كهGo Zila به صورت هوشمند بین سایت های قرینه جستجو كرده و سایتی را كه كمترین سرعت برای انتقال فایل را لازم دارد پیداكند.
Download كردن كاملاً قابل برنامه ریزی است و می توان آن را برای ساعاتی كه ترافیك كمتری دارد تنظیم نمود. باMonster Update به صورت خودكار در به روز شدن اطلاعات برنامه های مورد علاقه خود آگاه می شویم. با تنظیم پهنای باندDownload می توانیم سرعتDownload خود را به صورت گرافیكی مشاهده و تنظیم نماییم. این مورد در مواقعی سودمند است كه بخواهیم همزمان باDownload، گردش خود در وب را نیز ادامه دهیم.


طریقه ی تنظیم برنامه ی Go Zila
وقتی برنامهGo Zila را برای اولین بار بعد از نصب اجرا می كنید پنجره Setup برای شما ظاهر می گردد.
در این پنجره شما در ابتدا سرعت مودم، نامDial-up، نام كاربری و كلمه ی رمز مربوط به آن را وارد می كنید. اگر سرویس اینترنتی شما دارایProxy است گزینه یUse Proxy Server را فعال كنید و پس از آن دكمهOK را فشار دهید. بدین ترتیب وارد برنامه یGo Zila می شوید.


تنظیم نحوی Download فایل ها به طور (دستی و غیر دستی)
برایDownload كردن فایل ها به صورت دستی ابتدا روی منویFilelist كلیك كرده و سپس گزینه یAdd File را انتخاب كنید (یا از طریق نوار ابزار بالای برنامه؛ دكمه ایAdd Fileرا برگزینید) پنجره یAdd Fileدر قسمتAddress فایل مورد نظر و در قسمتDescription توضیحی در مورد فایل مورد نظر وارد كرده و سپس دكمهOK را فشار دهید. در این زمان پنجره یDownload برنامهGo zila  باز می شود. این پنجره شامل گزینه های مختلفی از جملهCategory می باشد كه برای مشخص كردن دسته بندی فایل مورد نظر به كار می رود. برای این كار شما باید روی گزینه یNew كلیك كنید تا پنجره یCategory ظاهر شود.
در این قسمت شما می توانید نام دسته بندی و محل ذخیره ی فایلDownload شده را مشخص كنید و سپس روی دكمهOK كلیك نمایید تا پنجره قبل باز گردید.
اگر روی دكمه یDownload كلیك كنید برنامه شروع بهDownload كردن فایل مورد نظر می كند. با حركت دادن میله ی طوسی رنگ سمت راست می توانید پهنای باند را برایDownload فایل مورد نظر تغییر دهید كه با كم كردن پهنای باند؛ سرعتDownload كم می شود و شما می توانید همزمان كارهای دیگری را روی صفحات وب و اینترنتی انجام دهید.
با كلیك روی علامت چرخ دنده می توانید تعداد تكرار دفعاتDownload و اسكن فایل ها برای ویروس یابی و فاصله ی بین تكرارها را تحت كنترل داشته باشید.

اگر به هر علتی درDownload فایل مورد نظر وقفه ایجاد شود شما با دوبار كلیك روی نام فایل مورد نظر در برنامه یGo zila می توانیدDownload را از سر بگیرید.
اگر روی دكمهTrask كلیك كنید فایل مورد نظر از لیست فایل هایGo zila پاك می گردد.
اگر روی دكمه یSchedule كلیك كنید می توانید برای زمانDownload كردن فایل مورد نظر برنامه ریزی كنید. می توانید زمان خاصی را برایDownload فایل انتخاب كنید تا برنامه به طور خودكار این كار را انجام دهد یا حتی مشخص كنید برنامه هر چند روز یكبار فایل مورد نظر را به روزو یا تعویض كند.
علاوه بر روش دستی؛ چند روش غیر دستی برایDownload كردن فایل ها وجود دارد. یكی از این روش ها عبارت است از اینكه شما با مشاهدی مورد قابلDownload در صفحات اینترنتی؛ فقط كافیستLink مورد نظر را ازExplorer در قسمت آدرس صفحه یGo zila درگ كنید، و یا آدرس مورد نظر را در آیكونAdd File كپی وPasteنمایید.


استخراج فایل هایی با فرمت های خاص از یك سایت
شما در صفحه ی اصلیGo zila در قسمت نوار ابزار علاوه بر آیكون Add Fileبا آیكون های دیگری روبرو می شوید كه یكی از این آیكون ها دكمهLeech-Files است كه با كلیك روی آن آیكون ظاهر می شود.
از طریق این پنجره می توانید فایل هایی را با فرمت های خاص از یك سایتDownload كنید. برای این كار ابتدا آدرس سایت مورد نظر را در قسمت بالای صفحه تایپ كرده؛ سپس در قسمت پایین صفحه، نوع فایل های مورد نظر را كه در چهار دسته بندی فایل های صوتی، فایل های تصویری فایل های اجرایی و كل انواع فایل ها قرار دارند انتخاب كنید. می بینید كه نام فایل های پیدا شده از سایت مورد نظر در جعبه مربوط بهServer نمایش داده می شود. حال شما با انتخاب فایل وAdd كردن آن به جعبهDownload می توانید با فشار دادن دكمهLeech آنها را از سایت مورد نظر استخراج كنید و با فشار دادن دكمه یOK تمام فایل ها راDownload نمایید.


جستجو یك فایل در اینترنت برای Download كردن
با كمك موتور جستجوگری كه برای برنامه یGozila تعریف شده شما می توانید فایل مورد نظر خود را در اینترنت جستجو كرده و سپسDownload كنید. برای این كار رویFindfile در نوار ابزار برنامه یGozila كلیك نمایید. بدین ترتیب صفحهFind File ظاهر می شود.
در قسمتSearchfor نام فایل مورد نظر را تایپ كرده؛ سپس محدوده ی فایل مورد جستجو را انتخاب كنید و نوع جستجو را مشخص نمایید. به طوری كه مثلاً نسبت به حروف بزرگ و كوچك حساس باشد یا خیر و نوع مرتب كردن بر اساس سایز یا تاریخ و غیره را مشخص كنید. سپس برای انجام عمل جستجو روی دكمهSearch كلیك نمایید.


آگاهی از به روز شدن فایل ها
برای اطلاع از به روز شدن فایل ها روی دكمه Monster Update در نوار ابزار برنامه یGo zila كلیك كنید. حال پنجره ای ظاهر می گردد.
با كلیك روی دكمهAdd می توانید نام فایل مورد نظر خود را وارد كرده و به لیستMonter Update اضافه كنید تا در صورت تغییر به شما اطلاع دهد.

دیگر قابلیت های برنامه Gozila
اگر دكمه Disconnect when Done روی نوار ابزار برنامه یGo zila فشرده شده باشد بعد از بارگذاری كامل فایل، ارتباط با اینترنت به طور خوكار قطع می شود.
اگر دكمه یDrop Target را از نوار ابزار برنامه یGozila فشار دهید برنامه به شكل آیكون در می آید، كه شمامی توانید آن را در هر جایی از صفحه قرار دهید تا هر وقت بخواهیدLink فایل های مورد نظر خود را ازExplorer كشیده و بهGo Zila اضافه كنید و در زمان مورد نظر خود آن راDownload نمایید.

UserName