• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 922
 • سه شنبه 1387/2/10
 • تاريخ :

بازگشت آرامش به فوتبال

بازگشت آرامش به فوتبال

عصر روز دوشنبه و در محل هتل المپيک مسئولان و کادرهاي فني تيم هاي فوتبال مختلف ملي با رئيس سازمان تربيت بدني ديدار و گفتگو کردند.

در اين نشست ها محمد علي آبادي به ترتيب با مسئولان و کادرفني تيم هاي فوتسال، فوتبال ساحلي، زير 14 سال، نوجوانان، جوانان، بانوان و درنهايت تيم بزرگسالان به گفتگو نشست و ضمن شنيدن صحبت هاي آنها قول داد براي موفقيت اين تيم ها همه گونه همکاري مالي و حمايتي صورت بگيرد.

مسئولان اين تيم ها هم پس از پايان گفتگوهاي خود با رئيس سازمان، اين نشست ها را بسيار خوب ارزيابي کردند و با اميدواري از آينده تيم خود صحبت کردند تا بار ديگر آرامش به فوتبال ايران بازگردد.

 

علي آبادي: به زودي قرارداد دايي امضا مي‌شود

بازگشت آرامش به فوتبال

رييس سازمان تربيت بدني با بيان اين كه به زودي قرارداد سرمربي تيم ملي فوتبال منعقد خواهد شد، گفت:‌ علي دايي به طور كامل از حمايت سازمان تربيت بدني و فدراسيون فوتبال براي بردن تيم ملي به جام جهاني برخوردار است.

به نقل از ايسنا، محمدعلي آبادي پس از پايان نشست با اعضاي كادر فني تيم ملي فوتبال گفت: جلسه با فدراسيون فوتبال بر اساس روالي است كه ما در سازمان تربيت بدني داريم و بر اساس آن ميزان پيشرفت برنامه‌هاي فدراسيون را كنترل مي‌كنيم اما به دليل حساسيت مردم نسبت به فوتبال شايد زمان بيشتري براي اين رشته قائل شويم.

وي درباره انتقادهايي كه علي دايي پيش از حضور در جلسه مطرح كرده بود، گفت: دايي به طول كامل از حمايت فدراسيون فوتبال و سازمان تربيت بدني براي بردن تيم ملي به جام جهاني برخوردار است و اميدواريم چنين اتفاقي رخ دهد.

وي افزود: در بعضي از مواقع تيم ملي نتايج خوبي كسب مي‌كند اما مردم از روند تيم ملي رضايت ندارند، در بعضي مواقع نيز تيم ملي شكست خورده اما مردم ناراحت نمي‌شوند. مردم ايران به دنبال بازي خوب و جوانمردانه هستند.

علي آبادي در پاسخ به اين سوال كه پس از جلسه، مسوولان فدراسيون فوتبال خوشحال‌تر از قبل بودند، گفت:‌ مسوولان فدراسيون فوتبال قبل از جلسه خوشحال بودند و هم اكنون نيز خوشحال ترند.

وي در پاسخ به اين سوال كه آيا در مورد عقد قرارداد با دايي تصميمي گرفته شد؟ گفت: ما در اين جلسه تصميم نگرفتيم بلكه بررسي كرديم و تصميم را بايد مسوولان فدراسيون فوتبال بگيرند.

خبرنگاري پرسيد كه آيا مشكلات فدراسيون فوتبال حل مي‌شود كه علي آبادي گفت: شكر خدا كيسه جمهوري اسلامي ‌پربركت است.

خبرنگار ديگري در مورد شايعه حضور علي آبادي در وزارت راه پرسيد كه علي آبادي با خنده جواب داد: من خيلي وقت است كه از راه به در شده‌ام. اما هيچ زماني صحبتي با من نشده است. خدا به ما توفيق دهد كه به ورزشكاران كمك كنيم، با اين حال ورزش‌ راه خود را پيدا كرده و فدراسيون‌هاي ورزشي موفق بوده اند، به عنوان نمونه در قايقراني كه ما هيچ محلي از اعراب نداشتيم توانستيم سهميه المپيك بگيريم و اميدواريم كه بتوانيم به وعده‌هاي خود براي چهارم شدن در آسيا عمل كنيم.

علي آبادي در پايان درباره شايعه بركناري حبيب كاشاني گفت:‌ من كاشاني را بركنار نكردم. 

 

دايي: تنها دغدغه‌ام بازي دوستانه براي تيم ملي است

علي دايي در انديشه صعود به جام جهاني

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران پس از پايان نشست با رييس سازمان تربيت بدني، اين جلسه را مثبت توصيف كرد.

به نقل از ايسنا، علي دايي درباره اين جلسه گفت: جلسه بسيار خوبي بود، هم فدراسيون فوتبال و هم سازمان تربيت بدني نظرشان اين است كه به تيم ملي كمك كنند تا هم اردوي خوبي را برگزار كنيم و هم دغدغه‌اي نداشته باشيم.

وي افزود: هميشه اين قول‌ها وجود داشته ،ما تنها براي بازي تداركاتي مشكل داشتيم كه آن هم به دليل طولاني شدن ليگ انجام نشد، ما تصميم داشتيم 29 ارديبهشت با عمان بازي كنيم اما اين بازي به خاطر طولاني شدن ليگ برگزار نشد، با اين حال مسوولان فدراسيون فوتبال قول داده اند كه در روز پنجم خرداد ديدار دوستانه را با يك تيم آفريقايي برگزار كنند.

دايي درباره عقد قرارداد با فدراسيون فوتبال گفت: از فدراسيون كسي نگفته كه قرارداد نمي‌بنديم، يكي از مسائلي كه "كفاشيان" در جلسه امروز تاكيد كرد اين بود كه قراردادي با من منعقد شود.

وي در پاسخ به اين سوال كه ‌آيا تركيب تيم ملي نسبت به بازي‌هاي قبلي تغييري خواهد كرد؟ گفت:‌ من در بازي با كويت زمان كافي در اختيار نداشتم و نتوانستم ليگ را پيگيري كنم. اما در حال حاضر تمام بازي‌هاي ليگ را تماشا كردم و شناخت خوبي را از ليگ پيدا كرده ام و بازيكنان ليگ 20 روز ديگر فرصت دارند كه شرايط حضور در تيم ملي را پيدا كنند.

دايي درباره حاشيه‌هايي كه در مورد عدم امضاي قراردادش با فدراسيون فوتبال مطرح شده، گفت: دغدغه من قرارداد بستن نيست، دغدغه من اين است كه از تيم ملي حمايت شود و بتواند خوب كار كند. من آبروي چند ساله ام را براي موفقيت در تيم ملي گذاشته‌ام. خوشبختانه سازمان و شخص رييس سازمان قول حمايت داده‌اند.

دايي درباره صحبت‌هايي كه پيش از حضور در جلسه بيان كرده بود گفت: تنها دغدغه‌اي كه من داشتم بازي دوستانه تيم ملي است، غير از اين مورد من مشكلي با فدراسيون فوتبال ندارم.

وي درباره برنامه‌هاي تيم ملي گفت: 25 ارديبهشت بازيكنان تيم ملي دعوت مي‌شوند و از روز 29 ارديبهشت اردوي پنج، شش روزه‌اي را در اردبيل برپا خواهم كرد و پس از آن تمرينات را در تهران پيگيري مي‌كنيم.

سرمربي تيم سايپا در پاسخ به اين سوال كه آيا سايپا ليگ برتر را دست كم گرفته است؟ گفت: قطعا اين چنين نيست. ما هفتاد درصد بازي برابر صبا را در اختيار داشتيم و موقعيت‌هاي خوبي را به دست آورديم، اگر قرار بود تيمي ‌را دست كم بگيريم صبا را متوقف نمي‌كرديم، براي ما قهرماني سايپا مهم است نه قهرماني تيم ديگر.

وي درباره گلايه خود از پاداش ندادن به بازيكنان تيم ملي گفت: اين حق طبيعي است كه من چنين حرفي را بزنم، حتما در آن زمان تيم خوبي داشتند اما انتظار داريم كه به اين تيم نيز پاداش بدهند، بازيكنان هيچ وقت براي پاداش كار نمي‌كنند اما مي‌تواند انگيزه‌اي كوچك براي بازيكنان باشد.

دايي درباره دادگاه امروز خود و شكايت از "مايلي كهن" گفت: من اصلا درباره اين دادگاه خبر ندارم و وكيلم پيگير اين كار است، با اين حال هيچ وقت از حقم نمي‌گذرم و اين حق طبيعي من است كه دنبال حقم باشم، اين مساله هم تمركزم را به هم نمي‌زند.

از سوي ديگر دايي پس از حضور در هتل المپيك و پيش از جلسه با رييس سازمان تربيت بدني با انتقاد از سياست‌هاي فدراسيون فوتبال در قبال تيم ملي گفت: اگر مسوولان فدراسيون فوتبال براي جلسه با من وقت ندارند من هم وقت زيادي ندارم و آنها مي‌توانند كس ديگري را كه دوست دارند انتخاب كنند.

وي گفت: من پس از عيد نتوانستم در جلسه با مسوولان فدراسيون فوتبال شركت كنم، اگر كفاشيان وقت ندارد كه براي بازي‌هاي دوستانه تيم ملي و قراردادم با من صحبت كند من هم وقتي ندارم و بايد فكر ديگري كرد. آبرويم را از سر راه نياورده‌ام و اگر وضعيت همين جور پيش برود بايد فكر ديگري كرد و مي‌توان كس ديگري را آورد كه آنها دوست دارند.

وي افزود: من به يك بازي دوستانه هم قانع هستم اما، هنوز اين يك بازي نيز قطعي نشده است. وضعيت قراردادم نيز نامشخص است. تاج و ديگر دوستان در فدراسيون فوتبال از صحبت‌هاي من ناراحت شدند. چرا مسوولان فدراسيون فوتبال زماني كه تيم ملي در مالزي بود 850 هزار دلار پول با خود به مالزي آوردند. تيم ملي براي يك تساوي مقابل كره‌جنوبي در اين كشور پول زيادي گرفت.

وي درباره وضعيت تيم ملي با برگزاري رقابت‌هاي ليگ گفت: اين‌ها هم مي‌خواهند ليگ برگزار كنند و هم اينكه تيم ملي موفق شود.

خبرنگاري به دايي گفت: خودتان خواستيد كه ليگ برگزار شود پس چگونه به اين مساله اعتراض مي‌كنيد؟ گفت: آن زماني كه مي‌خواستند ليگ را تعطيل كنند گفتند دايي گفته و وقتي كه تصميم گرفته شد ليگ برگزار شود باز هم گفتند علي دايي گفته. اگر من اين حرف را زده باشم تنها به خاطر حمايت از مربيان ايراني بوده است و تنها من نظرم را داده‌ام. اما نبايد همه چيز را به نام من تمام كنند.

دايي در پايان گفت: وقتي مربي خارجي را به ايران مي‌آوردند برايش صندلي بيزينس كلاس رزرو كردند اما براي من حتما صندلي اكونوميك رزرو خواهند كرد

 

شجاعي: علي آبادي به فوتبال نگاه توسعه اي دارد

فريده شجاعي نائب رئيس بانوان فدراسيون فوتبال

رئيس کميته بانوان فدراسيون فوتبال گفت: مهندس علي آبادي نگاه ويژه اي به فوتبال بانوان دارد و خواستار توسعه و همگاني کردن اين رشته در سطح کشور است.

فريده شجاعي رئيس کميته بانوان فدراسيون فوتبال با بيان اين مطلب به خبرنگار مهر افزود : خوشبختانه رئيس سازمان تربيت بدني نگاه مثبتي بر روي فوتبال بانوان دارند و تاکنون نيز حمايت هاي خوبي از اين رشته داشته اند که در گسترش اين ورزش در بين بانوان بسيار تاثيرگذار بوده است .

شجاعي با اشاره به نشست عصر امروز با رئيس سازمان تربيت بدني اظهار داشت : در اين نشست کادر فني و مربيان تيم فوتبال بانوان نقطه نظرات، مشکلات و برنامه هاي آتي خود را با مهندس علي آبادي در ميان گذاشتند و ايشان قول دادند تا حمايت هاي لازم را براي توسعه اين رشته در ابعاد همگاني و قهرماني به عمل آورند.

وي در خصوص اينکه مشکلات مالي فدراسيون فوتبال تا چه اندازه مانع از اجراي برنامه هاي کميته بانوان شده است، تصريح کرد : به اعتقاد من مديريت فدراسيون فوتبال يک مديريت نوپاست و طبيعي است که هر مجموعه اي در ابتداي راه با مشکلاتي روبرو باشد اما فدراسيون فوتبال تاکنون درحد بضاعت خود از برنامه هاي کميته بانوان به خوبي حمايت کرده و هرگز مشکلات مالي مانع از تحقق برنامه اي ما نشده است .

وي درپايان گفت : در نشست امروز با رئيس سازمان تربيت بدني سند راهبردي چشم انداز چهار ساله کميته بانوان، برنامه اردوها و ديدارهاي تدارکاتي براي بازيهاي آسيايي گوانگجو و حضور درسومين دوره بازيهاي داخل سالن آسيا ارائه شد که مهندس علي آبادي آمادگي خود را جهت همه گونه حمايت از اين برنامه هاي کميته بانوان اعلام کردند.

 

نيکوليچ : پشتوانه مناسبي براي تيم بزرگسالان مي شويم

نيکوليچ: هدف صعود به مرحله نهايي

سرمربي تيم فوتبال جوانان گفت: علي آبادي قول دادند همه گونه حمايت هاي مالي و معنوي را از برنامه هاي تيم جوانان داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، نناد نيکوليچ سرمربي تيم هاي فوتبال جوانان و اميد کشورمان که پس از ديدار عصر امروز با رئيس سازمان تربيت بدني درجمع خبرنگاران سخن مي گفت ، با بيان اين مطلب افزود : دراين جلسه برنامه هاي آماده سازي تيم جوانان براي حضور در مسابقات قهرماني آسيا و همچنين سرمايه گذاري روي تيم جوانان براي شرکت در بازيهاي آسيايي 2010 و مقدماتي المپيک 2011 لندن را ارائه کردم و به ايشان اطمينان خاطر دادم سرمايه گذاري روي اين بازيکنان که آينده فوتبال ايران را تشکيل مي دهند، مي تواند موفقيت فوتبال اين کشور را تضمين کند.

وي تصريح کرد : در اين ديدار مهندس علي آبادي خواستار تشکيل چهار تيم جوانان بطورهمزمان شده و تاکيد کردند تيم اصلي از بهترين نفرات اين تيم ها انتخاب شود. ايشان همچنين قول دادند همه گونه حمايتي را در راه آماده سازي يک تيم قوي در سطح جوانان از ما داشته باشند.  نيکوليچ درخصوص برنامه هاي آينده تيم جوانان اظهار داشت : طبق برنامه ريزي انجام شده پيش از اردوي تدارکاتي آلمان با سفر به استان هاي فارس، آذربايجان، اصفهان، خوزستان و مازندران با تماشاي بازيهاي انتخابي جوانان در اين استان ها بهترين نفرات را به تيم ملي دعوت خواهم کرد تا با برگزاري اردوها و ديدارهاي تدارکاتي مناسب تيم قدرتمندي را براي بازيهاي قهرماني آسيا در عربستان آماده کنيم . 

سرمربي تيم فوتبال جوانان مشکلات مالي را عمده ترين مشکل در راه آماده سازي تيم جوانان عنوان کرد و اظهار داشت : درصورتي که بودجه مناسب دراختيار مسئولان کميته جوانان قرار گيرد و بتوانيم تمامي برنامه هاي آماده سازي تيم جوانان را به طور کامل به اجرا درآوريم قول مي دهم که تيم جوانان پشتوانه مناسبي براي تيم فوتبال بزرگسالان خواهد شد .

وي از مردم و رسانه هاي گروهي خواست تا از تيم جوانان حمايت کنند و با نوسانات اين تيم دچار نا اميدي نشوند چرا که تيم جوانان از بازيکنان کم تجربه اي تشکيل شده و اين بازيکنان به زمان کافي نياز دارند تا به بازيکنان کاملي تبديل شوند .

نيکوليچ در پايان گفت: من به تيم جوانان اعتقاد دارم و با وجود اينکه پيشنهادهاي خوبي از سوي تيم هاي داخلي داشتم اما ترجيح دادم با اين تيم همکاري کنم چرا که مي دانم اين تيم بازيکنان آينده داري دارد که مي توانند آينده فوتبال ايران را تضمين کنند.

 

دوستي: بايد با تيم هاي بزرگ دنيا بازي کنيم

دوستي: تيم از پيش باخته وجود ندارد

سرمربي تيم فوتبال نوجوانان با تاکيد بر اينکه رئيس سازمان تربيت بدني نگاه ويژه اي بر روي تيم هاي پايه دارد، گفت: اميدوارم با حمايت هاي علي آبادي برنامه هاي آماده سازي تيم نوجوانان پيش از مسابقات قهرماني آسيا اجرايي شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علي دوستي که در پايان نشست عصر امروز با رئيس سازمان تربيت بدني سخن مي گفت ، با بيان اين مطلب افزود : آقاي علي آبادي در خصوص تيم هاي پايه نقطه نظرات بسيار خوبي داشتند و معتقد بودند نبايد فعاليت تيم نوجوانان تنها به يک تيم محدود شود بلکه بايد بطورهمزمان 6 تيم در سطح نوجوانان داشته باشيم که هر سه ماه يکبار با انجام مسابقات داخلي بتوانيم بهترين نفرات اين تيم ها را در تيم اصلي نوجوانان بکار گيريم .

وي تصريح کرد : ايشان قول دادند در صورت برنامه ريزي مناسب بر روي تيم هاي پايه همه گونه حمايت را از نظر تامين بودجه جهت برپايي اردوهاي تدارکاتي و برگزاري ديدارهاي تدارکاتي از تيم نوجوانان داشته باشند.

علي دوستي يادآور شد : مهندس علي آبادي در اين جلسه از عملکرد تيم نوجوانان در مسابقات مرحله مقدماتي قهرماني آسيا ابراز رضايت کردند و حتي گفتند که دو ديدار اين تيم را از نزديک تماشا کرده اند. ايشان همچنين اعتقاد داشتند اين تيم از بازيکنان خوبي تشکيل شده که مي تواند در مسابقات قهرماني آسيا نيز حضور درخشاني داشته باشد.

سرمربي تيم فوتبال نوجوانان در خصوص مشکلات اين تيم گفت : ما بايد شرايطي را طوري فراهم کنيم تا نوجوانان ما با حضور در تورنمنت هاي معتبر با تيم هاي بزرگ دنيا بازي کنند و از اين طريق بار تجربي، روحي و فني خود را در تقابل با تيم هاي بزرگ ارتقا دهند. اميدوارم با حمايت هاي سازمان و وعده هاي مهندس علي آبادي بتوانيم برنامه هاي آماده سازي تيم نوجوانان را به بهترين شکل پيش از حضور در مسابقات قهرماني آسيا در ازبکستان اجرايي کنيم.

UserName