• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1712
 • شنبه 1382/10/20
 • تاريخ :

قهرمان خروس وزن بوكس جهان در ایران

:

بمـی‌هـا را تنهـا نخـواهـم گـذاشـت

یكی از مسابقاتم را در تهران برگزار می‌كنم

مهیار منشی‌پور، با ابراز تاسف از زلزله‌ی اخیر بم، گفت: هموطنانم باید بدانند كه تا بازسازی كامل بم كمك‌هایم را ادامه خواهم داد.

قهرمان خروس وزن (55 كیلوگرم) بوكس جهان كه به منظور یاری رساندن به هموطنان و اقوام زلزله‌زده‌اش، پس از سال‌ها به ایران بازگشته است،‌ اظهار داشت: در هفته‌های اخیر مهم‌ترین تیتر خبری رسانه‌ها و مطبوعات فرانسه، اخبار زلزله‌ی تاسف‌بار بم بودند و چون اكثر فرانسوی‌ها از كرمانی بودن من خبر داشتند، لذا كمك‌های نقدی بسیاری جمع شد كه به نمایندگی از مردم فرانسه و برای اعطای این كمك‌ها به بم می‌روم. در ماه می (خرداد 83) نیز برای سپری كردن تعطیلات پانزده روزه و برگزاری یكی از مسابقاتم در تهران، مجددا به ایران سفر خواهم كرد.

وی با اشاره به مذاكرات خود با مسوولان فدراسیون بوكس و كمیته‌ی ملی المپیك برای برگزاری یكی از مسابقاتش در تهران، گفت: اگر با درخواستم موافقت شود این مسابقه را در استادیوم صدهزار نفری برگزار خواهیم كرد كه عوایدش به بازسازی شهر بم تعلق گیرد.

منشی‌پور، با اشاره به آغاز فعالیتش در بوكس، گفت: 28 سال سن دارم و در مدت 11 سالی كه به بوكس روی آورده‌ام، حدود هفت سال آن را به بوكس حرفه‌ای پرداخته‌ام كه موفقیت‌های چشم‌گیری داشتم. در این مدت، قبل از المپیك آتلانتا، سفری به ایران داشتم و حتی با اعضای تیم ملی مسابقه دادم تا با تركیب تیم ملی در مسابقات انتخابی المپیك آتلانتا شركت كنم كه زمینه سازی‌های لازم نشد و در آن موقع در حد و اندازه‌های لازم نیز نبودم، در همان زمان تصمیم گرفتم بوكس را به صورت حرفه‌ای و در كشور فرانسه دنبال كنم.

وی تاكید كرد: تنها امیدواری‌ام برای سفر به كشورم این است كه مسوولان ورزش ایران تا سال آینده یكی از مسابقاتم را در تهران برگزار كنند كه با این حال نمی‌دانم در این مورد چه مرجعی تصمیم‌ گیرنده است، ولی اطلاع دارم كه بوكس آماتور مدت 13 سال است كه دوباره در ایران رونق گرفته است و معتقدم زمان آن رسیده تا بوكسورهای ایرانی نیز اجازه‌ی حضور در رقابت‌های حرفه‌ای این رشته را داشته باشند تا شاید «مهیار» دومی در ایران پدیدار شود.

قهرمان خروس وزن جهان، افزود: در حال حاضر با یك باشگاه ورزشی در شهر «تولز» فرانسه قرارداد سه سال و نیمه‌ای را بسته‌ام و قصد دارم با تمدید این قرارداد تا پایان عمر قهرمانی‌ام به همكاریم با این باشگاه ادامه دهم.

وی با اشاره به این كه ورزش بوكس حرفه‌ای جهان، جایی در المپیك‌ها ندارد، گفت: متاسفانه تنها به تماشای رقابت‌های بوكس آماتور در المپیك‌ها اكتفا می‌كنم و همیشه با خود می‌گویم، اگر رشته‌ی بوكس حرفه‌ای هم المپین شود، عالی خواهد بود.

وی در ادامه گفت: از كودكی در فرانسه بوده‌ام و به زندگی كردن در آنجا عادت كرده‌ام، البته قصد دارم از این پس حضورم در ایران را بیشتر كنم و از هر كمكی برای ارتقا سطح بوكس در ایران، كوتاهی نخواهم كرد. از نظر برگزاری اردوهای آماده‌سازی تیم ملی بوكس در فرانسه نیز می‌توانم تسهیلات بسیاری را برای فدراسیون فراهم كنم ولی چون همسرم فرانسوی است نمی‌توانم به ایران بازگردم.

منشی پور در پایان با تاكید بر تداوم كمك رسانی‌هایش به زلزله‌زدگان بم، گفت: از شهرتی كه در فرانسه كسب نموده‌ام به نفع همشهریانم در بم استفاده می‌كنم و با توجه به تاثیرات خبری این حادثه كه احساسات فرانسوی‌ها را برانگیخته است، قصد دارم در این شهر مدرسه یا مركز ورزشی تاسیس كنم.

UserName