• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 961
 • شنبه 1386/7/7
 • تاريخ :

فتح هگمتانه توسط ارتش سرخ 

فتح هگمتانه توسط ارتش سرخ

پنجشنبه 05/07/86

ورزشگاه: قدس همدان

چارچوب: هفته هفتم لیگ برتر

پاس: یك

گل: مصطفى چترآبگون (۱۹)

پرسپولیس: ۲

گل ها: عباس آقایى (۲۹)، علیرضا واحدى نیكبخت (۳۹)

داور: محمود رفیعى

كمك ها: اسماعیل صفیرى، حسن كامرانى فر

اخطار: زارعى، رضایى (پرسپولیس)، خورج، نظرى (پاس)

اخراج: شیث رضایى (۸۷)

تماشاگر: ۶ هزار نفر

پاس: ساندرو تومیچ، محسن میرابى، امید خورج، محمد اسماعیل نظرى، مصطفى چترآبگون (لفته حمیدى ۶۸)، سیدمحمد علوى، منصور احمدزاده، یدالله اكبرى، خسرو حیدرى، امیر اووجا (مهدى خیرى ۸۸)، فاروق اختیاروویچ (محمد غلامى ۸۲)

سرمربى: وینكو بگوویچ

پرسپولیس: حسن رودباریان، سپهر حیدرى، محمد نصرتى، پژمان نورى، مسعود زارعى (شیث رضایى ۶۴)، الونگ الونگ (فرزاد آشوبى ۷۲)، حسین بادامكى، عباس آقایى، محمدرضا مامانى، محسن خلیلى، علیرضا واحدى نیكبخت (نبى الله باقرى ها ۹۳)

سرمربى: افشین قطبى

پرسپولیس در حالى كه براى روى گرداندن از بحران نیازمند سه امتیاز هفتمین دیدار بود، رو در روى پاس ایستاد. آن هم در حالى كه آقاى سرمربى واعظى، شیث و آشوبى را به دلیل عملكرد ضعیف شان در دیدارهاى قبلى راهى نیمكت كرده و رودباریان، زارعى و الونگ را به ترتیب جایگزین آنها كرده بود.

مامانى هم در غیاب باقرى مصدوم و نیمكت نشینى شیث، این فرصت را یافت تا در نخستین حضورش در تركیب ثابت پرسپولیس بازوبند كاپیتانى را نیز بر بازو ببندد. پرسپولیس البته گرچه همان سیستم ۱-۳-۲-۴ را همچون دیدارهاى هفته هاى گذشته به كار گرفته بود اما به هر دلیل سرخپوشان چندان هماهنگ نشان ندادند و با شروع بازى شاهد بودیم كه پاسى ها در حضور هزاران تماشاگر همدانى، با انگیزه تر از پرسپولیس نشان دادند، آن هم در حالى كه وینكو بگوویچ كروات به دلیل محرومیت، از نشستن روى نیمكت تیم اش محروم بود و به ناچار شاگردانش را از روى سكوها هدایت مى كرد. با این حال تیم او بود كه در دقایق ابتدایى برتر از حریف نشان داد.

فتح هگمتانه توسط ارتش سرخ

آنها البته خیلى زود مزد بازى برتر و حملات پرتعداد را گرفتند و در دقیقه ۱۹ بود كه ضربه كرنر یدالله اكبرى پس از آنكه توسط دروازه بان پرسپولیس برگشت داده شد، توسط مصطفى چترآبگون و دور از دستان حسن رودباریان تبدیل به گل اول بازى شد. این گل البته خیلى زود سرخپوشان را هوشیار كرد و باعث شد شاگردان قطبى در صدد جبران گل خورده بربیایند.

آنها اما تنها ۵ دقیقه پس از دریافت گل بهترین فرصت خود را براى گلزنى از دست دادند و ضربه نیكبخت در آستانه ورود به دروازه توسط امید خورج رفع شد.

این اما آخرین فرصت پرسپولیس نبود و در حالى كه چیزى به پایان دقیقه ۲۹ بازى نمانده بود، عباس آقایى با یك شوت سركش از فاصله ۲۵ مترى دروازه پاس را باز كرد تا همه چیز برابر شود. سرخپوشان دقایقى بعد باز هم موقعیت مناسبى را براى گلزنى به دست آوردند و چیزى نمانده بود كه خلیلى زننده گل دوم تیم اش لقب بگیرد اما او با بى دقتى توپ را از كنار دروازه به بیرون زد تا آه از نهاد پرسپولیسى ها بلند شود.

سرخپوشان اما دست از حمله نكشیدند و بالاخره توانستند ثمره تلاش هاى خود را ببینند.

در دقیقه ۳۹ مسعود زارعى پس از یك نفوذ موفق توپ را به روى دروازه پاس فرستاد و توپ پس از عبور از وى از روى سر خلیلى به نیكبخت رسید تا بازیكن شماره ۱۰ با یك بغل پا توپ را به درون دروازه هدایت كند و زننده گل برترى سرخپوشان لقب بگیرد و پرسپولیس با برترى ۲ - یك نیمه نخست را به پایان برساند.

با شروع نیمه دوم خسرو حیدرى یك فرصت عالى را براى تیم اش از دست داد و در دقیقه ،۷۱ در حالى كه یك و دو الونگ و نیكبخت مى توانست روى دروازه پاس خطرساز شود، مدافعان حریف توپ را برگشت دادند و در ادامه ضربه خلیلى هم تبدیل به گل نشد.

سه دقیقه بعد رودباریان شوت سركش اختیاروویچ را مهار كرد تا دروازه پرسپولیس براى دومین بار فرو نریزد. شوت محكم آشوبى در دقیقه ۷۷ كه شباهت زیادى به گل نخست بازى داشت در حالى كه فاصله اى تا ورود به دروازه نداشت توسط دروازه بان پاس مهار شد و در دقیقه ۸۰ هم تنها بودن نیكبخت در خط حمله باعث شد فرصت دیگرى براى پرسپولیس از دست برود.

در دقایق پایانى بازى و در حالى كه پرسپولیس به دلیل اخراج شیث رضایى، ۱۰ نفره به بازى ادامه مى داد، پاسى ها با تدارك حملات نصفه و نیمه در صدد باز كردن دروازه پرسپولیس برآمدند كه عجله و بى دقتى آنها در ضربات نهایى مانع از باز شدن دروازه این تیم شد تا قطبى و شاگردانش در پایان این دیدار و در حالى كه خیلى ها انتظار ناكامى دوباره پرسپولیس را مى كشیدند، توانستند با فتح نبرد هگمتانه میدان را ترك كنند و به تهران بازگردند.

UserName