• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1550
 • چهارشنبه 1386/7/4
 • تاريخ :

استقلال - صبا، حساس‌ترین دیدار هفته هفتم

استقلال - صبا، حساس‌ترین دیدار هفته

تیم‌های استقلال تهران و صباباتری، حساس‌ترین دیدار هفته هفتم رقابت‌های فوتبال باشگاه‌های برتر ایران را برگزار خواهند كرد.

این بازی در حالی جمعه شب در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد كه دو تیم استقلال تهران و صبا باتری تهران با شرایط كاملا متفاوتی برابر هم صف آرایی می‌كنند.

استقلالی‌ها كه شروع ناامیدكننده ای را درفصل جاری لیگ برتر داشته‌اند، در دو هفته گذشته پنج امتیاز حیاتی را از دست دادند تا فعلا از جمع مدعیان خارج شوند.

این تیم كه به دلیل تغییرات فراوان در فهرست بازیكنان خود ، هنوز به انسجام و هماهنگی لازم دست نیافته‌اند در سه هفته آتی سه بازی مهم را برابر تیم‌های صبا باتری،سپاهان اصفهان و پرسپولیس تهران پیش رو دارد كه بدون شك نتایج این دیدارها می‌تواند نقش بسزایی درآینده كادرفنی‌استقلال تهران داشته باشد.

اما تیم صبا باتری بر خلاف سال گذشته شروع خوبی را در لیگ برتر داشته بطوریكه با كسب ? ??پیروزی و ? ??تساوی همراه با تیم پرسپولیس درصدر جدول رده‌بندی این رقابت‌ها ایستاده است.

مسئولان این باشگاه با جذب فریدون فضلی، ابوالفضل حاجی زاده، عادل كلاه كج، محمد نوری ، غلامرضا رضایی، علی یحیی نژاد و رضا حاج اسبویی نقاط ضعف فصل گذشه خود را برطرف كردند تا بار دیگر در جمع مدعیان لیگ برتر قرار گیرند.

در دیگر دیدار مهم این هفته، دو تیم پاس همدان و پرسپولیس تهران در ورزشگاه قدس همدان به مصاف هم خواهند رفت.

امتیازات این بازی برای هر دو تیم از اهمیت بسزایی برخوردار است، صدرنشینی تیم پرسپولیس با دو تساوی مقابل تیم‌های راه آهن تهران و مقاومت سپاسی شیراز به خطر افتاده به گونه‌ای كه این تیم برای باقی ماندن در صدر جدول نیاز مبرمی به هر سه امتیاز این دیدار دارد.

تیم پاس همدان هم در سه هفته اخیر با شكست مقابل تیم‌های سایپا و صباباتری و تساوی برابر برق شیراز به رده‌های میانی جدول سقوط كردند تا شاگردان "وینگو بگوویچ" كروات راه سختی را برای بقا در لیگ برتر داشته باشند.

از سوی تقابل بگوویچ با تیم سابق خود می‌تواند جذابیت‌های این بازی را افزایش دهد.

بگوویچ چهار فصل قبل شروع توفانی را با تیم پرسپولیس در لیگ برتر داشت اما این تیم در ادامه رقابت‌ها با مشكلات فراوانی روبرو شد تا اینكه پرسپولیس در پایان فصل در مكان پنجم جدول رده بندی قرار گرفت.

دو تیم ملوان بندر انزلی و سایپا تهران دیگر دیدار مهم هفته هفتم را در ورزشگاه تختی انزلی برگزار خواهند كرد.

روند شكست ناپذیری تیم جوان ملوان هفته گذشته در كرمانشاه قطع شد تا شاگردان "محمد احمدزاده" به نخستین شكست خود در این رقابت‌ها تن دهند.

تیم سایپا تهران (مدافع عنوان قهرمانی) نیز در ورزشگاه انقلاب كرج مقابل استقلال‌اهواز متوقف شد تا این تیم نتواند به جمع مدعیان اضافه شود.

 

برنامه هفته هفتم لیگ برتر به شرح زیر است :

پنجشنبه 5/07/1386 ساعت20

پاس همدان - پرسپولیس - ورزشگاه قدس همدان

برای نخستین بار است كه بازی تیم‌های پاس و پرسپولیس در شهر دیگری به غیر از تهران برگزار می‌شود. سالیان سال بازی پرسپولیس و پاس دومین داربی بزرگ تهران بود اما، در این فصل واگذاری امتیاز باشگاه پرسابقه‌ی پاس به استان همدان برای نخستین بار پای پرسپولیسی‌ها را به پایتخت باستانی ایران كشانده است. تیم نهم جدول كه هفت امتیاز دارد، روز پنج‌شنبه از تیم صدرنشین 14 امتیازی میزبانی می‌كند.

وینگو بگوویچ كه روزهای پرفراز و نشیبی را در پرسپولیس تجربه كرده است، اكنون رو در روی جوانی قرار می‌گیرد كه بسیاری معتقدند سرانجام سرنوشت او را در پرسپولیس پیدا می‌كند. در هر صورت پرسپولیس پس از توقف در دو دیدار خانگی برای ماندن در صدر جدول باید، میزبان همدانی را شكست دهد و تیم پاس نیز برای پایان دادن به تمامی حاشیه‌های چند هفته‌ی اخیر به دنبال ثبت نخستین شكست پرسپولیس است.

 

جمعه 6/07/1386ساعت 20

پیكان - صنعت نفت - ورزشگاه ایران خودرو

این روزها پیكان و صنعت نفت دو تیم با سابقه‌ی ایرانی روزهای خوبی ندارند. پیكان با شش امتیاز در مكان یازدهم قرار دارد و نفت آبادان با شرایطی به مراتب نامناسب‌تر در مكان هفدهم ایستاده است و از هم اكنون یكی از كاندیداهای سقوط به دسته‌ی پایین‌تر است. ساموئل دارابینیان سرمربی پیكان و ابراهیم قاسم‌پور سرمربی صنعت نفت هر دو در لبه‌ی تیز انتقادات قرار دارند و بی‌تردید شكست در این دیدار به منزله‌ی پایان كار یكی از این دو مربی خواهد بود. شاید شانس تیم تهرانی به دلیل بازی در خانه بیش از صنعت نفت باشد اما، شاگردان قاسم‌پور به تهران می‌آیند تا حداقل با كسب نتیجه‌ی آبرومند بار دیگر امیدهای طلایی‌پوشان آبادانی را زنده كنند.

 

استقلال اهواز - برق شیراز - ورزشگاه تختی اهواز

فیروز كریمی و تیمش در لیگ هفتم هنوز نتوانسته‌اند قدرت فصل گذشته را پیدا كنند و به نظر می‌رسد حاشیه‌های استقلال اهواز در این لیگ مانع پیشرفت این تیم بوده است. اكنون تیم دوازدهم جدول در حالی كه تنها شش امتیاز دارد به مصاف برق شیراز می‌رود كه با وجود جوانگرایی توانسته است با هشت امتیاز خود را در میانه‌ی جدول نگه دارد. بی‌تردید بر روی كاغذ تیم اهوازی شانس بسیاری برای شكست دادن برق دارد.

 

مقاومت سپاسی - پگاه گیلان - ورزشگاه حافظیه شیراز

مقاومت شهید سپاسی همان تیم همیشگی است. تیم جوان غلام پیروانی بار دیگر با تمام اندوخته‌هایش به لیگ گام گذاشته و در برابر تیم‌های قدرتمند دیگر می‌جنگد. این تیم اكنون تنها شش امتیاز به دست آورده و پانزدهم است اما، روحیه‌ی برتری طلبی آنها در هفته‌ی گذشته مقابل پرسپولیس نشان داد كه مقاومت در این مكان باقی نمی‌ماند. بازی خانگی مقابل پگاه گیلان آخرین تیم جدول رده‌بندی لیگ برتر فرصت خوبی است تا تیم شیرازی از انتهای جدول فرار كند اما، در مقابل پگاه گیلان كه نیاز بسیاری به سه امتیاز این دیدار دارد تنها با هدف پیروزی به شیراز می‌آید. شاید هفته‌ی هفتم برای مجید جهانپور نیز آخرین روز كاری‌اش در پگاه باشد.

 

 

ملوان انزلی - سایپا - ورزشگاه تختی انزلی

سال‌ها بود كه هواداران ملوان تیم خود را در اوج ندیده بودند اما، در لیگ هفتم ملوان تنها با سه امتیاز كمتر از تیم صدرنشین در مكان چهارم قرار دارد. اكنون این تیم در خانه میزبان قهرمان فصل گذشته است كه با هشت امتیاز در مكان ششم قرار دارد. علی دایی وعده داده است كه دیگر تیمش شكست را تجربه نمی‌كند و سایپا بار دیگر به صدر جدول بازمی‌گردد. با این حال قوهای سپید در انزلی حریف سرسختی خواهند بود. به خصوص در بازی كه زیر نور و در ورزشگاه انزلی برگزار می‌شود. با این حال تیم سایپا نیز در این فصل نشان داده است كه در خارج از خانه بهتر نتیجه می‌گیرد.

 

راه آهن - ابومسلم - ورزشگاه اكباتان

بی‌تردید قرار گرفتن اكبر میثاقیان و خداداد عزیزی در مقابل یكدیگر به اندازه‌ی كافی حاشیه‌ساز خواهد بود. این در حالی است كه ابومسلم با پنج امتیاز در مكان شانزدهم جدول رده‌بندی قرار دارد و راه‌آهن تنها با یك امتیاز بیشتر در مكان سیزدهم. بنابراین هر دو سوی میدان جنگ می‌دانند كه پیروزی در این دیدار چه موقعیت‌ خطرناكی را برای رقیب رقم خواهد زد. دیدار راه‌آهن و ابومسلم بازی انگیزه‌ها خواهد بود واكبر میثاقیان در تهران به دنبال مغلوب كردن خداداد و ابومسلم است. هر چند كه شاگردان عزیزی نیز برای فاصله گرفتن از انتهای جدول تنها به دنبال پیروزی خواهند بود.

 

مس كرمان - شیرین فراز - ورزشگاه بم كرمان

شاگردان فرهاد كاظمی در لیگ هفتم با كسب هشت امتیاز در مكان هشتم قرار دارند. تیمی كه قرار بود در این فصل جزو مدعیان باشد همانند فصل گذشته روند پرفراز و نشیبش را ادامه می‌دهد. مس در بعضی مسابقات مانند بازی برابر استقلال و صنعت نفت ایده‌آل نتیجه می‌گیرد و در بعضی مسابقات نیز ناامید كننده ظاهر می‌شود. این بار آنها در خانه از شیرین فراز كرمانشاه میزبانی می‌كنند. تیم كرمانشاهی در این فصل با هفت امتیاز در مكان دهم جدول قرار گرفته است و تلاش می‌كند نماینده‌ی غرب كشور را در لیگ برتر حفظ كند. آنها باید برای رسیدن به این هدف به كسب امتیاز از دیدارهایی چون دیدار مقابل مس كرمان عادت كنند.

 

همچنین دیدار تیم‌های ذوب آهن و سپاهان اصفهان به دلیل حضور سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا به زمان دیگری موكول شد.

ردیفتیمبازیبردمساویباختزدهخوردهتفاضلامتیاز
1پرسپولیس تهران 86201789+20
2صبا باتری8440844+16
3ملوان انزلی 84221064+14
4سپاهان اصفهان 54101046+13
5سایپا کرج 73221091+11
6استقلال اهواز82421192+10
7راه آهن تهران 8242862+10
8شیرین فراز کرمانشاه 831410133-10
9استقلال تهران7232111019
10مقاومت سپاسی شیراز 823310122-9
11پیکان تهران 8152101008
12صنعت نفت آبادان 82248102-8
13مس کرمان7223792-8
14پاس همدان7223572-8
15ابومسلم مشهد82246104-8
16برق شیراز82247125-8
17ذوب آهن اصفهان7133572-6
18پگاه گیلان8044188-4
UserName