• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 785
 • پنج شنبه 1386/6/29
 • تاريخ :

نمایشگاه بزرگ فروش آثار هنر معاصر ایران برپا می‌شود

نمایشگاه بزرگ فروش آثار هنر

مدیر مجموعه فرهنگی، تاریخی سعدآباد از برپایی نمایشگاه بزرگ فروش آثارحجم و نقاشی معاصر ایران خبر داد كه با همكاری مجموعه فرهنگی،تاریخی سعدآباد و انجمن هنرمندان نقاش نیمه آبان‌ماه سال جاری در موزه هنرهای معاصر تهران برپا می‌شود. 

افشین كرمی مدیر مجموعه فرهنگی،تاریخی سعدآباد با اعلام این خبر به فارس گفت:برای حمایت از هنرمندان معاصر كشورمان در برپایی این نمایشگاه با انجمن هنرمندان نقاش مشاركت داریم.

وی از تشكیل كمیته‌های مختلفی برای برنامه‌ریزی و پیگیری كارهای این نمایشگاه خبر داد و درباره رایزنی با مؤسسات دولتی و خصوصی برای خرید آثار گفت: كمیته اطلاع‌رسانی و تبلیغات این نمایشگاه، درحال رایزنی با مؤسسات دولتی و خصوصی برای جلب حمایت مالی آنها و یا ترغیب آنها به خرید این آثار هنری است.

كرمی درباره خرید آثار این نمایشگاه برای مجموعه فرهنگی،تاریخی سعدآباد هم گفت:‌ما آثار بسیاری در مجموعه سعدآباد در اختیار داریم و هنوز بودجه‌ای برای خرید آثار هنری معاصر به ما اختصاص نیافته است، بنابراین تنها برای حمایت از هنرمندان معاصر ایران در برپایی این نمایشگاه بزرگ مشاركت داریم.

نعمت‌الله كیكاووسی، دبیر جشنواره‌های مجموعه فرهنگی -هنری سعدآباد نیز گفت:این نمایشگاه بزرگ در سه طبقه موزه هنرهای زیبا با 3600 متر زیربنا عرضه خواهد شد و آثار بیش از 200 هنرمند نقاش و مجسمه‌ساز در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

وی افزود:‌ این نمایشگاه برای بازدید و فروش آثار هنری به مدت دو هفته تا یك ماه برپا خواهد بود.

كیكاووسی گفت:‌هر هنرمند یك تا سه اثر در این نمایشگاه خواهد داشت كه با فروش هر تابلو، اثر دیگری جایگزین آن خواهد شد.

كیكاووسی درباره كمیته‌های مختلف این نمایشگاه هم گفت:‌ تاكنون كمیته اطلاع رسانی و تبلیغات شروع به كار كرده است و كمیته دیگری هم كار جمع‌آوری آثار را انجام می‌دهد كه در حال حاضر آثار هنرمندان را برای ارزیابی در كمیته كارشناسی تحویل می‌گیرد.

كیكاووسی درباره انتخاب آثار این نمایشگاه گفت: این آثار در كمیته انتخاب آثار مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت كه هنوز اعضای این كمیته به طور دقیق مشخص نشده است و تا هفته اول مهرماه اعضای آن مشخص خواهند شد.

كیكاووسی از چاپ و انتشار كتاب این نمایشگاه خبر داد وگفت: آثار این نمایشگاه در قالب كتابی چاپ و منتشر خواهد شد كه كار آماده سازی این كتاب نیز در حال انجام است.

كیكاووسی درباره اكسپوی بزرگ سال كه از سوی مركز هنرهای تجسمی زمستان امسال برگزار خواهد شد گفت: انجمن هنرمندان نقاش با بیش از 400 عضو به احتمال زیاد در این اكسپو نیز حضور خواهد داشت و مجموعه فرهنگی،‌تاریخی سعدآباد هم احتمال دارد كه در این اكسپو شركت كند ولی هنوز از سوی مركز هنرهای تجسمی با این مجموعه صحبتی نشده است.

وی افزود: مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد سالن‌های متعددی برای برپایی نمایشگاه دارد كه می‌تواند دراختیار این اكسپوی بزرگ سال قرار بگیرد ولی هنوز مركز هنرهای تجسمی برای استفاده از امكانات فضای نمایشگاهی، با این مجموعه وارد مذاكره نشده است.

كیكاووسی درباره خرید آثار نمایشگاه هنرمندان معاصر در موزه هنرهای معاصر هم گفت: مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد تنها آثاری را كه از سوی میراث فرهنگی خریداری می‌شود نگهداری می‌كند و اشیائی كه در این مجموعه نگهداری می‌شود بیش از 80 سال قدمت دارند و در ردیف میراث فرهنگی ماست و هنوز برای خرید آثار هنری معاصر بودجه‌ای در اختیار ما قرار داده نشده است.

 

UserName