• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 840
 • شنبه 1386/6/10
 • تاريخ :

نتایج هفته سوم لیگ برتر

در ادامه‌ی رقابت‌های هفته‌ی سوم لیگ برتر فوتبال كشور، دیدار های مختلفی در شهرهای مختلف برگزار شد که نتایج زیر بدست آمد .

میثاقیان باز هم در اندیشه برج میلاد

دومین شکست میثاقیان برابر صبا

بازى بین ۲ تیم راه آهن و صباباترى با حملات صباباترى در دقایق اول آغاز شد به طورى كه در ۵ دقیقه پس از سوت شروع بازى صباباترى صاحب دو ضربه كرنر روى دروازه راه آهن شد كه هیچ كدام از این ضربات كرنر خطر جدى براى گشودن دروازه میزبان نبود.

در طول نیمه نخست بازى بیشتر دقایق توپ و میدان به صباباترى تعلق داشت و خطرناك ترین موقعیت راه آهن به موقعیتى ختم شد كه در دقیقه ۱۲ روى نفوذ احمد تقوى و پاس عرضى او، جمشیدیان صاحب توپ شد كه از ۲ قدمى دروازه تولیا را كج دید و توپ را به بیرون فرستاد.

این تنها هنرنمایى شاگردان اكبر میثاقیان در طول مسابقه بود چرا كه نه تاكتیك و نه تكنیك یاران راه آهن در حدى نبود كه بتوانند مقابل میهمان خود ایستادگى كنند و پس از ۳-۲ موقعیت گل جدى كه صبا روى دروازه راه آهن ایجاد كرد سرانجام در دقیقه ۳۸ بازى پاس رو به عقب فریدون فضلى علیرضا رضایى را صاحب توپ كرد تا او با شوت پاى چپ كنج دروازه مهدى ثابتى را نشانه بگیرد و نتیجه را به سود صباباترى رقم بزند.

هر ۲ تیم با همین نتیجه به رختكن رفتند تا در نیمه مربیان باز هم با هنرنمایى هاى غلامرضا رضایى كه نفس  تیم راه آهن را گرفته بود، حسین ضیایى برنده بازى باشد و با حفظ میدان صاحب ۳ امتیاز خارج از خانه شود و فكر خانه نشین شدن میثاقیان را در ذهن اش دوباره به جریان بیندازد.

اگر همین روند ادامه پیدا كند بى تردید اكبر میثاقیان زمستان لیگ را نخواهد دید و مسؤولان راه آهن اجازه نمى دهند كه مثل سال گذشته تیمشان سیرى قهقرایى داشته باشد.

 

سایپا نفس کشید

پاس در روزی که نزدیک به 8 هزار نفر را در ورزشگاه  قدس همدان پشت سر خود می دید بازی یک بر صفر باخته را با یک شکست سنگین عوض کرد تا هواداران همدانی در حسرت سومین برد متوالی بمانند و صدر نشینی آنها در لیگ برتر فعلا به تعویق بیافتد. در این دیدار لفته حمیدی در دقیقه 27 اولین گل دیدار را برای پاس همدان به ثمر رساند . در ادامه کار و در حالی که همگان تصور می کردند سایپا سومین شکست خود را تجربه خواهد کرد و دایی که ثابت کرده  در سخت ترین لحظات و انتقادات همیشه پیروز خواهد بود این بار هم این کار انجام داد تا تیمش پیروز میدان شود تا باز هم دستان خود را برای شکر گذاری از خدای خدا رو به آسمان کند . آدریانو آلوز در دقایق 3+45 و 90 و مجید غلام نژاد در دقیقه 61 گلهای سایپا را به ثمر رساندند.

 

اولبن برد شیرین فراز در لیگ برتر

شیرین فراز کرمانشاه اولین برد خود در تاریخچه لیگ برتر را در برابر ذوب آهن بدست آورد . نداشتن مهاجم تمام کننده باعث شد تا تیم جوان ذوب آهن نتواند این بازی را با امتیاز از زمین ترک کند . تیم شیرین فراز نیز که از 2 بازی خود 1 امتیاز کسب کرده بود نشان داد که تیم غیر قابل پیش بینی است . به هر حال روح الله عطایی روی یک حرکت عمقی در دقیقه 48 تک گل شیرین فراز را به ثمر رساند تا وضعیت این تیم بهتر از قبل شود .

 

سپاهان تنها تعقیب کننده صدر نشین

باز هم تیم دارابینیان همچون ۲ دیدار اول دیر شروع كرد هرچند این بار سپاهان تیمى نبود كه در نیمه دوم نتواند از بردش دفاع كند.

لوكا نشان داد كه قصد ندارد از همین ابتدا از كورس صدر جدول عقب بماند و مدعى مثل پیكان را در خانه حریف شكست داد. سپاهان با تعویض هاى لوكا در نیمه دوم توانست از اندوخته ۲ گله خود دفاع كند و با ۳ امتیاز با ارزش به اصفهان برگردد. در مقابل هرچند دارابینیان با آوردن ماركوسى و قربانى نیمه دوم را تهاجمى آغاز كرد اما لوكا هم بیكار ننشسته و با آمدن عزیززاده به جاى عمادرضا، بهادرانى با خصوصیات دفاعى بهتر نسبت به كاظمى و بازى دادن به پیستون چپ باتجربه ترى مثل لوینیان به جاى حاج صفى جوان راه را بر نیروهاى تهاجمى حریف بست تا در نهایت با كسب سومین برد ۹ امتیازى شود.

بازى در حالى شروع شد كه هر ۲ مربى با تركیبى محتاطانه و با یك مهاجم به مصاف حریف آمدند. البته لوكا با قرار دادن عمادرضا كه خود یك مهاجم گلزن است در پشت سر كریمى گلزن اول این روزهاى سپاهان با چهره اى تهاجمى تر نسبت به میهمان تیمش را به میدان فرستاد.

از همان ابتدا شاگردان لوكا با یك بازى حساب شده توپ و میدان را به دست گرفتند و پیكان هم همچون ۲ دیدار اول شروعى ناامیدكننده و ناهماهنگ داشت. دقیقه ۱۰ روى اشتباه حسین آشنا در دفع توپ محمود كریمى گل اول تیم اش را به ثمر رساند و ۳ دقیقه به پایان نیمه باز هم پاس عمقى نویدكیا با اشتباه معمار و آشنا به كریمى رسید و او بعد از گذشتن از مدافع و دروازه بان اندوخته هاى سپاهان را ۲ برابر كرد. در نیمه دوم هرچند پیكان با تعویض هاى دارابینیان براى جبران به میدان آمد و به حق هم توانست بازى را از میهمان قدرتمند بگیرد اما دفاع فشرده سپاهان اجازه نداد پیكان به گل تساوى برسد. رضاپور و ماركوسى هم چندین موقعیت پیكان را از دست دادند تا گل دقیقه ۹۲ میثم رضاپور كه روى یك حركت انفرادى به ثمر رسید دردى از میزبان دوا نكند.

سومین شکست پگاه

دو تیم تازه لیگ برتری شده پگاه و صنعت نفت در ورزشگاه عضدی رشت به مصاف هم رفتند تا بتوانند با غلبه بر دیگری اولین 3 امتیاز خود را دشت کنند .پگاه علاوه بر آنکه نتوانسته امتیازی کسب کند حتی گلی هم وارد دروازه حریفان نکرده تا در این بازی با 2 مهاجم بازی را آغاز کند اما این کار هم دلیل نشد تا بتواند گلی را وارد دروازه آبادانی ها کند .نیمه اول دیدار دو تیم متعادل بود و موقعیت گلی روی دروازه دو تیم خلق نشد تا اینکه در نیمه دوم پگاه بازی را با حمایت هوادارانش بهتر آغاز کرد و توانست چند موقعیت خوب گلزنی ایجاد کند ولی نتوانست به گلی دست یابد .پگاهی ها که سوار بر بازی بودند در دقیقه 62 کارت قرمر داور را روی چشمان محمد مختاری دیدند تا 10 نفره بازی را ادامه دهند .همین اخراج کافی بود تا آبادانی ها با شجاعت بیشتری به کار خود ادامه دهند و در دقایق پایانی صاحب یک پنالتی شوند و آن را لئوناردو بیمنا در دقیقه 83 به گل تبدیل کند تا صنعت نفت با خوشحالی شمال کشور را به مقصد جنوب ترک کند .

برق برنده دربی شیرازی ها

دربی شیرازی ها را برق با پیروزی پشت سر گذاشت تا با دو پیروزی امیدوارانه تر به ادامه رقابتها بپردازد .

در این دیدار برقی ها  بازی را خوب آغاز کردند و توانستند توپ های زیادی را روی دروازه فجری ها ارسال کنند که اشتباه مدافعان فجری ها باعث بوجود آمدن موقعیت برای برقی ها می شد .در پایان نیمه اول برقی صاحب یک ضربه کاشته شدند که با ارسال آن و ضربه تمام کننده کریمیان در دقیه 43 برقی ها به گل برسنند .

در ابتدای نیمه دوم شاغلام دست به تعویض زد و همین تعویض ها روند بازی را به سود فجری ها کرد اما آنها نتوانستند در 45 دقیقه کاری از پیش ببرند .

در آخرین دیدار از  هفته سوم دو تیم استقلال اهواز و ملوان به مصاف هم رفتند که که در پایان به تساوی بدون گل دست یافتند .و استقلال اهواز با این تساوی همچنان بدون برد باقی ماند و ملوان توانست خود را در رده های بالای جدول خفط کند .

 

مطالب مرتبط :

 

UserName