• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 580
 • سه شنبه 1386/6/6
 • تاريخ :

مرادی از فینال دوومیدانی جهان بازماند

رقابتهای جهانی دو ومیدانی اوزاکا 2007

در سومین روز از مسابقه‌های جهانی دوومیدانی، سجاد مرادی نماینده‌ی ایران در 1500 متر از صعود به فینال بازماند.

مرحله‌ی نیمه نهایی رقابت‌های دوی 1500 متر مسابقه‌های جهانی اوزاكا 2007، لحظاتی پیش در ورزشگاه ناگایی ژاپن برگزار شد و طی آن سجاد مرادی نماینده‌ی ایران در گروه اول این ماده، با زمان 3 دقیقه و 46 ثانیه و 21 صدم ثانیه درگروه خود دهم شد و از صعود به مرحله‌ی بعدی بازماند.

در این گروه "برنارد لاگات" دونده‌ی كنیایی‌ اصل كشور آمریكا با زمان 3 دقیقه و 42 ثانیه و 39 صدم ثانیه به عنوان نفر اول به فینال راه یافت. همچنین در این گروه دوندگان دیگری ازكشورهای الجزایر، كنیا، فرانسه و انگلستان نیز به فینال راه یافتند.

اما، در گروه دوم این رقابت‌ها هم "رشید رمزی" دونده‌ی مراكشی اصل كشور بحرین با زمان 3 دقیقه و 40 ثانیه و 53 صدم ثانیه به عنوان نفر اول از گروه خود به فینال راه یافت. در این رقابت چهار دونده‌ی دیگر از كشورهای مكزیك، اسپانیا، بحرین و آمریكا به صورت مستقیم به فینال رقابت‌های 1500 متر راه یافتند و دو دونده‌ی دیگر از كشورهای اسپانیا و كنیا هم با داشتن ركوردهای خوب در این گروه فینالیست شدند.

سجاد مرادی فردا  دوباره رقابت خودش را در دوی 800 متر مسابقه‌های جهانی اوزاكا آغاز می‌كند.

رقابتهای جهانی دو ومیدانی اوزاکا 2007

*** موروفوشی هم ژاپن را از كسب مدال ناامید كرد

در حالی كه سه روز از مسابقه‌های جهانی دوومیدانی می‌گذرد، كشور ژاپن به عنوان میزبان رقابت‌ها هنوز مدالی را كسب نكرده است. در این راستا كوجی موروفوشی قهرمان با سابقه‌ی پرتاب چكش دنیا هم در رقابت‌های فینال این ماده در اوزاكا به مقامی بهتر از عنوان ششمی دست نیافت. در این رقابت ایوان تسیخان از بلاروس با ركورد 83 متر و 63 سانتی‌متر با ركورد دنیا مساوی كرد و مدال طلا را بر گردن آویخت.

مرادی از صعود باز ماند

پریموژ كوزموس از اسلونی با ركورد 82 متر و 29 سانتی‌متر دوم شد و لیبر چارفریتاگ از اسلواكی با ركورد 81 متر و 60 سانتی‌متر در مكان سوم ایستاد.

تسیخان در حالی در رقابت‌های امروز مدال طلا را از آن خود كرد كه از مجموع 6 پرتاب خود، سه بار خطا كرد و تا پرتاب پنجم در مكان ششم قرار داشت، اما او در پرتاب آخرش توانست خود را در صدر جدول تثبیت كند.

*** طلای سه هزار متر با مانع زنان به روسیه رسید

رقابت‌های نهایی دوی 3 هزار متر با مانع زنان لحظاتی پیش با قهرمانی دوندگان روس و كنیا به پایان رسید. در این رقابت كه 15 دونده حضور داشتند، یكاترینا ولكوفا از روسیه با زمان 9 دقیقه و 6 ثانیه و 57 صدم ثانیه ركورد اروپا را شكست و به مدال طلا رسید. تاتیانا پتروفا دیگر هموطنش با زمان 9 دقیقه و 9 ثانیه و 19 صدم ثانیه در مكان دوم ایستاد و یونیسه جپكوریر از كنیا با زمان 9 دقیقه و 20 ثانیه و 9 صدم ثانیه مدال برنز را از آن خود كرد. البته در این رقابت نایانگو دیگر هموطن كنیایی‌اش با زمان 9 دقیقه و 25 ثانیه و 25 صدم ثانیه ركورد جوانان جهان را بهبود بخشید و چهارم شد.

نفرات برتر رقابت‌های پرش سه گام مردان، ده هزار متر مردان و صدمتر زنان تا ساعاتی آینده در ورزشگاه ناگایی ژاپن مشخص می‌شوند.

 

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا
آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید
UserName
عضویت در خبرنامه