• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1362
 • سه شنبه 1386/6/6
 • تاريخ :

رفع مظلومیت از بخش فرهنگ

 

رهبر انقلاب استقبال دولت از همه انتقادها را مفید دانستند و با تأكید بر ضرورت جدی تر گرفتن بخش فرهنگ افزودند: باید از بخش فرهنگ رفع مظلومیت شود.

 

به گزارش خبرگزاری فارس حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر  یكشنبه در دیدار رئیس جمهور و هیئت دولت، پایبندی دولت نهم به اصول و ارزشها، عدالت خواهی، شوق خدمت به مردم، پركاری و تلاش، شجاعت و قاطعیت، برخورداری از «روحیه تحول گرایی و اصلاح حقیقی» و ایستادگی در برابر زیاده طلبی های استكبار را از ویژگیهای برجسته دولت آقای احمدی نژاد برشمردند و با توصیه به دولت برای توجه بیشتر به برخی مسائل تأكید كردند: خدمت به مردم، توفیق بزرگی است كه باید با تلاش و فعالیت گسترده تر، شكر حقیقی آن را به جا آورد.

ایشان با تبریك ایام شعبانیه به ویژه میلاد پر نوید حضرت ولیعصر (عج)، امید و عدالت را دو خصوصیت برجسته عید نیمه شعبان خواندند و با اشاره به تلاش دولت برای تحقق آرزوها و امیدهای برخاسته از نیمه شعبان افزودند: جامعه بشری و ملت ایران تشنه امید و عدالت است و دولت نهم نیز با بلند كردن پرچم عدالت، در دلهای ملت امید ایجاد كرده است و به همین علت مصادف شدن هفته دولت و ایام نیمه شعبان، دلنشین و با معناست.

حضرت آیت الله خامنه ای با گرامی داشت یاد شهیدان رجایی و باهنر افزودند: آن دو بزرگوار نیز برای تحقق خصوصیات نیمه شعبان یعنی امید و عدالت و با عشق به ارزشهای انقلاب، فعالیت می كردند و باید هفته دولت را با یاد آنها گرامی داشت.

رهبر انقلاب با اشاره به گذشت 2 سال از آغاز فعالیت دولت نهم، زودگذر بودن فرصت خدمت به مردم را نوعی درس و عبرت دانستند و به همه مسئولان توصیه كردند: هیچ لحظه ای را برای فعالیت در راه خدا و خدمت به مردم از دست ندهید.

ایشان در تبیین شاخصهای دولت، پایبندی به اصول و ارزشها را بسیار مهم برشمردند و خاطرنشان كردند: پایبندی انقلاب اسلامی به همان شعارها و اصول اولیه، پدیده ای بی نظیر است كه در هیچیك از انقلاب‌های جهان وجود نداشته است و علت استمرار خصومتهای سلطه گران نیز همین ویژگی ممتاز نظام اسلامی است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در همین زمینه افزودند: البته در برخی دوره ها، غبارهایی برروی اصول انقلاب نشسته اما اصول و مبانی انقلاب، امروز زنده تر و برجسته تر از همیشه در قول و عمل دولت مطرح و پیگیری می شود و فضای اصولگرایی و وفاداری به مبانی انقلاب و امام را بر جامعه حاكم كرده است.

ایشان پیگیری عدالت را از دیگر شاخص های بسیار برجسته دولت نهم برشمردند و خاطرنشان كردند: حركت در «وادی طولانی – دشوار و پرخطر عدالت»، طبعاً در كوتاه مدت به همه نتایج مورد نظر نمی رسد اما جهت گیری عدالت طلبانه و همین قدمهایی كه دولت در این مسیر برمی‌دارد بسیار با ارزش است و باید این حركت را با همه قوا، ادامه و گسترش داد.

رهبر انقلاب اسلامی، پركاری و تلاش بی وقفه را از دیگر خصوصیات دولت دانستند و با اشاره به شجاعت و قاطعیت دولت نهم افزودند: كار عظیم و بسیار خوبِ مدیریت مصرف سوخت، قدم اول در راه هدفمند كردن یارانه هاست كه باید با اتخاذ تصمیمات مناسب دیگر، این هدف پیگیری شود.

ایشان با قدردانی از حاكم بودن روحیه «تحول گرایی، نوآوری و اصلاح» بر دولت افزودند: اصلاح واقعی «یعنی ایجاد تغییرات اساسی و ساختاری در جهت صلاح»، و دولت نهم به این كار همت گماشته است.

حضرت آیت الله خامنه ای، ایستادگی در برابر زیاده خواهیهای استكبار را ویژگی دیگر دولت دانستند و افزودند: در جهان كنونی كه «قدرت»، تنها منطق حاكم بر روابط بین المللی است هرگونه وادادگی باعث خسارت و ضرر خواهد شد و دولت با درك همین واقعیت در مقابل زیاده خواهان ایستاده و باعث عزت ملی شده است.

ایشان سفرهای استانی و درك عینی و عمیق درد دلها و مشكلات مردم را از دیگر خصوصیات خوب دولت خواندند و افزودند: درك مسائل و خواسته‌های مردم از روی كاغذ، با درك واقعیات زندگی مردم در مواجه‌ی رو در رو، كاملاً متفاوت است و دولت این كار پر زحمت راجدی گرفته است.

حضرت آیت الله خامنه ای پس از تبیین ویژگی های دولت، رئیس جمهور و كابینه را به شكرگذاری حقیقی موفقیتها توصیه كردند و افزودند: شوق و توان و فرصت خدمت به مردم، توفیقی الهی است بنابراین باید از لغزشگاه خطرناك غرور كاملاً دوری جست و با تأمل در كارها و رفع اشتباهات احتمالی، خدمت به مردم را گسترش داد.

ایشان در بخش دیگری از سخنانشان دولت را به چند مسئله مهم سفارش كردند.جدی تر گرفتن سند چشم انداز 20 ساله اولین این سفارشها بود.

رهبر انقلاب اسلامی در این زمینه تأكید كردند: سند چشم انداز به عنوان برنامه كلان 20 ساله كشور، سندی فرادولتی و محصول كار متراكم و صحیح كارشناسی است و باید به عنوان یك میثاق، در همه قانونگذاریها، برنامه ریزیها و فعالیتها مورد توجه كامل قرار گیرد و هر برنامه و فعالیتی كه در جهت سند چشم انداز نیست اصلاح شود.

 

باید از بخش فرهنگ رفع مظلومیت شود و ضمن اختصاص اعتبارات لازم، فرهنگ عمومی و «عرصه ها و وسایل فرهنگی»، جهت گیری ارزشی بیابند.

ایشان تقویت نگاه كارشناسی را به ویژه در كارهای مبنایی و بنیانی بسیار ضروری خواندند و افزودند: برای ماندگاری و پایداری برنامه ها و فعالیتها، باید كار كارشناسیِ عمیق، دقیق، همه جانبه و متبحرانه بر روی آنها صورت گیرد.

رهبر انقلاب اسلامی، تعامل با نخبگان را باعث تقویت جنبه ی كارشناسی برنامه ها و فعالیتها دانستند و افزودند: نخبگان فراوانی در دانشگاهها و محیطهای مختلف سراسر كشور وجود دارند كه مشتاق و آماده كمك هستند و دولت باید در عمل، خواهان و جویای این نخبگان باشد تا قدرت كارشناسی برنامه ها و اقدامات، بیشتر شود.

ایشان روابط قوای سه گانه را خوب ارزیابی كردند و در عین حال افزودند: روحیه سازگاری و «تعامل منطقی و صحیح با دیگر قوا»، باید در بدنه سه قوه تقویت شود.

تلاش برای اطلاع رسانی صحیح به مردم از دیگر سفارشهای رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با هیأت وزیران بود.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به ظرافتهای اطلاع رسانی هنرمندانه افزودند: مردم از بسیاری از كارهای دولت بی خبرند و برای رفع این مشكل، باید دولت اطلاعات لازم را در اختیار رسانه ها و رسانه ملی قرار دهد تا آنها هنرمندانه به مردم ارائه كنند كه این كار، ضمن امیدزایی و روشنگری، كمك بیشتر مردم را به دنبال خواهد آورد.

ایشان استقبال دولت از همه انتقادها را مفید دانستند و با تأكید بر ضرورت جدی تر گرفتن بخش فرهنگ افزودند: فرهنگ مانند هوا برای زندگی انسان اهمیتی حیاتی دارد و بسیاری از مشكلات جامعه با فرهنگ سازی حل می شود، بنابراین باید از بخش فرهنگ رفع مظلومیت شود و ضمن اختصاص اعتبارات لازم، فرهنگ عمومی و «عرصه ها و وسایل فرهنگی»، جهت گیری ارزشی بیابند.

رهبر انقلاب اسلامی، همچنین توجه بسیار جدی به نهضت علمی را خواستار شدند و افزودند: هیچ كشوری و ملتی بدون موفقیتهای علمی به آرزوهای ملی و بزرگ دست نمی یابد و باید با برنامه ریزی و اقدامات لازم از جمله افزایش قابل توجه بودجه تحقیقات، كشور را در قافله پرشتاب علم، به جلو برد.

توجه كامل به سیاستهای اصل 44 دیگر سفارش رهبر انقلاب به دولت بود. ایشان تأكید كردند: جدی گرفتن سیاستهای اصل 44 هیچ منافاتی با عدالتخواهی ندارد و به گونه ای برنامه ریزی و عمل كنید كه اقتصاد كشور در پرتو اجرای سیاستهای اصل 44 شكوفا شود.

ایشان در پایان سخنانشان، تقویت ارتباط با پروردگار را زمینه ساز توفیقات بیشتر دولت خواندند و همه را به استفاده كامل از بركات ماه شعبان توصیه كردند.

زمان ارائه اولین گزارش برجام

زمان ارائه اولین گزارش برجام

زمان ارائه اولین گزارش برجام
حق سکوت آمریکا لو رفت!

حق سکوت آمریکا لو رفت!

حق سکوت آمریکا لو رفت!
بدعت مضحک داعش

بدعت مضحک داعش

بدعت مضحک داعش
آمریکا انگلستان را تهدید کرد!

آمریکا انگلستان را تهدید کرد!

آمریکا انگلستان را تهدید کرد!
UserName
عضویت در خبرنامه