• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1508
 • سه شنبه 1386/6/6
 • تاريخ :

شرایط نامزد های فدراسیون فوتبال

نبی و خبیری از انتخابات فدراسیون می گویند

دكتر مهدی خبیری و محمد مهدی نبی شرایط ثبت نام کاندیداهای فدراسیون فوتبال و نحوه برگزاری انتخابات را تشریح کردند .

 در نشستی كه با حضور نمایندگان رسانه‌های گروهی برگزار شد، دكتر خبیری عضو کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال و  نبی  دبیر موقت فدراسیون فوتبال شرایط برگزاری انتخابات و همچنین چگونگی ثبت نام نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال و هیات رییسه را تشریح كردند.

در ابتدای این نشست دبیر فدراسیون فوتبال با تشكر از رسانه‌هایی كه در این جلسه حاضر هستند گفت: لازم است در ابتدا نكات ضروری را مطرح كنم. فدراسیون فوتبال پس از دوره‌ای كه قرار شد كمیته‌ی انتقالی این كار دشوار را بر عهده بگیرد به رغم مشغولیت‌های كاری كه داشت بسیار خالصانه و مثبت برای كمك به فوتبال وقت خود را در اختیار گذاشتند و پس از كش و قوس‌هایی كه بر روی بند بند اساس‌نامه وجود داشت این اساس‌نامه تدوین وبه تایید فیفا و هیات دولت رسید.

نبی افزود: وقتی به بند بند این اساس‌نامه رجوع می‌كنیم متوجه می‌شویم كه در مقایسه با گذشته باید برای اجرا شدن این اساس‌نامه دقت زیادی صرف شود تا در سلامت كامل اساس‌نامه اجرا شود. در دوره‌های گذشته در انتخاب روسای فدراسیون‌ها مقررات خاصی وجود داشت ولی در این اساس‌نامه نكات متفاوتی وجود دارد. من اطمینان دارم كه شاهد انتخابات بسیار خوبی خواهیم بود و این نوید را می‌توانم به شخصه بدهم.

وی درباره‌ی تاخیر در ثبت نام از نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال گفت: هفته‌ی گذشته و بر اساس مكالمات تلفنی كه از طرف حداقل نیمی از اعضای هفتادو چهار نفره‌ی مجمع داشتیم متوجه شدیم كه آنها اطلاعی از چگونگی حضور در انتخابات و شركت در مجمع ندارند. بر اساس این مساله به این جمع بندی رسیدیم كه با موافقت هیات رییسه فدراسیون فوتبال جلسات توجیهی را با حضور این هفتاد و چهار نفر برگزار كنیم.

نبی از جلسه‌ی توجیهی یكشنبه‌ی هفته‌ی آینده با حضور اعضای مجمع خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه‌ای كه دیروز در كمیته‌ی انتقالی فدراسیون فوتبال داشتیم، یكشنبه‌ی آینده ساعت 10 صبح در محل آكادمی ملی فوتبال در كمپ تیم‌های ملی جلسه‌ای با حضور اعضای مجمع برگزار می‌شود تا وظایف تك تك اعضا مشخص شود و فرم‌های لازم در اختیار اعضا قرار گیرد. ضمن آن كه اساس‌نامه در اختیار كل اعضای مجمع قرار خواهد گرفت و این اساس‌نامه را در اختیار رسانه‌ها قرار خواهیم داد.

نبی و خبیری از انتخابات فدراسیون می گویند

وی افزود: دستورالعمل ضمیمه‌ی الف، چگونگی برگزاری انتخابات را مشخص كرده است.

در ادامه دكتر مهدی خبیری، عضو كمیته‌ی انتقالی فدراسیون فوتبال نیز در سخنانی گفت: امیدوارم از فرصتی كه به دست آمده استفاده شود و باید از "ایسنا" كه بانی خیر شد نیز تشكر كرد. رسانه‌ها كمك بزرگی می‌توانند به روشن شدن اذهان عمومی كنند.

وی افزود: حساسیتی در رابطه با برگزاری انتخابات بوجود آمده كه نباید تا این حد ایجاد می‌شد. هم اكنون این مساله بسیار حساس شده و همه می‌خواهند بدانند كه انتخابات چگونه برگزار می‌شود. در حالی كه در شرایط عادی باید تنها كسانی كه می‌خواهند رای بدهند و نامزدها باید شرایط حضور در انتخابات را بدانند. اما هم اكنون این مساله فراگیر شده و مسوولیت ما نیز سنگین‌تر شده است.

خبیری ادامه داد: هفت فرم وجود دارد كه تمام امتیازهایی كه اعضای مجمع باید داشته باشند در آن خلاصه شده است. یكی از این فرم‌ها برای انتخاب رییس و دیگری برای اعضای هیات رییسه است كه در واقع باید با دقت و به صورت محرمانه پر شود و فدراسیون هم موظف است كه آن را محرمانه حفظ كند. برای جلوگیری از اشتباهات احتمالی این فرم‌ها در رنگ‌های مختلفی به چاپ رسیده است و حقوق اعضای مجمع باید در این هفت فرم ظاهر شود. بسیاری از اعضای مجمع نمی‌دانند كه باید چگونه این فرم‌ها را پر كنند.

در ادامه‌ی نشست خبری دكتر خبیری و مهدی محمدنبی در محل خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دبیر موقت فدراسیون فوتبال به تشریح شرایط چگونگی ثبت نام كاندیداها و استفاده از فرم‌های تعریف شده برای اعضای مجمع پرداخت.

وی در این رابطه گفت: در مجموع 12 فرم برای برگزاری انتخابات به چاپ رسیده است كه از فرم ششم تا دوازدهم برای اعضای مجمع خواهد بود. 74 عضو مجمع فدراسیون فوتبال باید با دریافت مجموعه این فرم‌ها نسبت به پر كردن آنها به صورت محرمانه اقدام كنند.

نبی خاطرنشان كرد: قرار است در روز یكشنبه‌ی هفته‌ی آینده، نشست اختصاصی با اعضای مجمع فدراسیون فوتبال برگزار كنیم تا شرایط چگونگی ثبت نام و تكمیل فرم‌ها را برای آنها توضیح دهیم.

دبیر فدراسیون گفت: فرم شماره‌ی یك برای كسانی است كه می‌خواهند برای ریاست فدراسیون فوتبال ثبت‌نام كنند و فرم دو نیز برای داوطلبان پست نواب رییس است. فرم شماره‌ی سه نیز برای داوطلبان پست هیات رییسه است.

نبی همچنین با بیان این كه فرم‌های چهار و پنج نیز برای خزانه‌دار و بازرس خواهد بود، گفت: بر اساس اساسنامه‌ی اعضای مجمع رییس و نواب رییس را معرفی خواهند كرد؛ اما، انتخاب خزانه‌دار و بازرس با معرفی هیات رییسه فدراسیون انجام خواهد شد كه در انتخابات آینده نیز اعضای كمیته‌ی انتفالی نیز این دو عضو را به مجمع معرفی خواهند كرد.

وی افزود: فرم‌هایی كه در اختیار اعضای مجمع و یا كاندیداهای فدراسیون قرار می‌گیرد، می‌تواند توسط نماینده‌ی آنها یا خودشان تحویل گرفته شود؛ اما، نامزدهای انتخابات باید فرم‌های مخصوص خود را شخصا با مدارك به فدراسیون تحویل كنند. در حالی كه اعضای مجمع می‌توانند فرم‌ها را پس از فكس از طریق پست به فدراسیون ارسال كنند.

نبی همچنین با تاكید بر برگزاری انتخابات در 23 مهرماه گفت: اعضای كمیته‌ی انتقالی كار اصولی و زیبایی را انجام دادند. نمی‌خواهیم با این كار عجولانه عملكرد آنها را زیر سوال ببریم. بر اساس نامه‌ای كه به فیفا زده‌ایم، تاریخ مجمع 23 مهرماه خواهد بود. این تاریخ یك توافق سه طرفه است. هر چند هنوز جوابی از فیفا و كنفدراسیون نگرفته‌ایم؛ اما، اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، انتخابات قطعا در همان تاریخ برگزار می‌شود.

دبیر فدراسیون فوتبال اظهار كرد: فیفا احتمالا برای برگزاری انتخابات نماینده‌ای را به ایران اعزام خواهد كرد؛ اگر هم نماینده‌ای اعزام نشد، انتخابات با شرایط تعریف شده برگزار می‌شود. هر چند این احتمال نیز وجود دارد كه فیفا به دلیل حضور نماینده‌اش در انتخابات بخواهد زمان جدیدی را اعلام كند؛ ولی، عرف این است كه معمولا همان تاریخی كه فدراسیون پیشنهاد می‌كند، فیفا نیز با آن موافقت می‌كند.

نبی تاكید كرد: پس از جلسه‌ای كه با اعضای مجمع در ساعت 10:30 روز یكشنبه در محل آكادمی كمپ تیم‌های ملی خواهیم داشت، تاریخ دقیق ثبت‌نام از كاندیداها را اعلام می‌كنیم. احتمال دارد ثبت‌نام از روز دوشنبه یا سه‌شنبه هفته‌ی آینده آغاز شود.

نبی و خبیری از انتخابات فدراسیون می گویند

مهدی خبیری، عضو كمیته‌ی انتقالی فدراسیون فوتبال در ادامه و در پاسخ به تاریخ اعلام شده از سوی نبی برای ثبت نام از كاندیداها گفت: ما تلاش كرده‌ایم كه فدراسیون را مجاب كنیم تا تحت هر شرایطی انتخابات در 23 برگزار شود؛ بر این اساس، برای آن كه تغییری در این تاریخ ایجاد نشود، ثبت‌نام هرچه سریع‌تر شروع شود. ما بخش اجرایی فدراسیون را به زحمت انداخته‌ایم؛ اما، برنامه‌ای كه داشتیم، این بود كه از شنبه و یا یكشنبه ثبت‌نام شروع شود. حالا كه قرار است روز یكشنبه جلسه‌ای با اعضای مجمع برگزار شود، باز هم از فدراسیون می‌خواهیم سریع‌تر از تاریخ اعلام شده‌، ثبت نام را آغاز كند تا در روز پایانی مشكلی نداشته باشیم.

خبیری گفت: تعطیلات آخر هفته‌ی جاری غیرمنتظره بود و برنامه‌های كاری ما را به هم ریخت. امیدواریم كه مشكل زمانی برای برگزاری انتخابات به وجود نیاید؛ تا آن جا كه امكان دارد، فشار می‌آوریم تا پروسه‌ی زمانی موجود به هم نخورد. قول برگزاری انتخابات در روز 23 نیز به سختی از فدراسیون گرفته‌ایم.

خبیری نیز گفت: معمولا فیفا یا AFC نماینده‌ای را برای برگزاری انتخابات به كشورهای مختلف اعزام می‌كند؛ اگر نماینده‌ای برای برگزاری انتخابات به تهران آمد، اتفاق خاصی نخواهد افتاد.

در ادامه‌ی نشست خبری دبیر فدراسیون فوتبال و عضو كمیته‌ی انتقالی فدراسیون پرسش‌هایی مطرح شد.

خبیری درباره‌ی حضور نمایندگانی از فیفا در مجمع فدراسیون فوتبال گفت: نمایندگان فیفا اساس‌نامه‌ی فدراسیون فوتبال ایران را در اختیار دارند و بر اساس این اساس‌نامه گزارشی از انتخابات تهیه می‌كنند و تنها نقش ناظر دارند. گزارش آنها مسایلی نظیر این كه انتخابات در كجا برگزار شده و چند نفر حضور دارند را شامل می‌شود.

نبی در پاسخ به این سوال كه چرا جلسات توجیهی برای اعضا مجمع پیش از اعلام زمان ثبت نام از كاندیداها برگزار نشد؟ گفت: پس از آن كه دستورالعمل تهیه شد تماس‌هایی را از سوی اعضای مجمع داشتیم و آنها به ما اعلام كردند كه آشنایی كامل با چگونگی حضور در انتخابات ندارند. بر همین اساس به این جمع‌بندی رسیدیم كه جلسات توجیهی را با حضور این نمایندگان برگزار كنیم.

خبیری نیز در پاسخ به این سوال گفت:‌ اعتقادمان بر این است كه هر چقدر جلسات توجیهی برگزار شود فرایند انتخابات با سرعت بیشتری برگزار می‌شود. پیش از این فكر می‌كردیم كه نیازی به برگزاری جلسات توجیهی نیست. اما سوال‌هایی كه بویژه از سوی رسانه‌ها مطرح شد به ما كمك فراوانی كرد تا متوجه شویم برخی نقاط تاریك وجود دارد. ضمن آن كه بعضی از اعضا نیز از ما خواستند كه جلسه‌ی توجیهی داشته باشیم كه این پیشنهاد بسیار خوبی بود.

نبی همچنین در پاسخ به این سوال كه پیش بینی می‌كنید چند نفر از اعضای مجمع در جلسه‌ی توجیهی شركت كنند؟ گفت: ضرورت داشت كه این جلسه را برگزار كنیم و همین جا از تمام اعضای مجمع می‌خواهیم كه یكشنبه یازدهم شهریور ساعت 10:30 صبح به آكادمی ملی فوتبال بیایند و در این جلسه شركت كنند. در این روز باشگاه‌ها و روسای هیات‌های فوتبال زمان آزاد در اختیار دارند و می‌توانند در این جلسه شركت كنند.

وی در پاسخ به این پرسش كه برخی از اعضا نظیر مهدی مهدوی‌كیا به عنوان كاپیتان تیم ملی و مهدی رجب زاده به عنوان آقای گل لیگ نمی‌توانند در این جلسه شركت كنند گفت: ما این جمع زیاد را فدای دو نفر نمی‌كنیم. می‌دانیم كه ممكن است دو نفر از بازیكنان نتوانند در جلسه شركت كنند اما، این دو می‌توانند نماینده‌ی خود را به جلسه‌ی توجیهی بفرستند.

خبیری نیز گفت: این جلسه اجباری نیست و تنها برای پرسش و پاسخ است. ما پیش بینی كرده‌ایم كه اگر تمامی اعضا نیز حضور داشته باشند می‌توانیم پاسخگوی سوال‌های آنها باشیم و اگر كسی هم نیاید مشكلی ایجاد نمی‌شود. این تنها یك جلسه‌ی توجیهی است. اما در جلسه‌ی مجمع به هیچ پرسشی پاسخ داده نخواهد شد.

خبیری درباره‌ی چگونگی بررسی صلاحیت نامزدهای ریاست فدراسیون و هیات رییسه گفت: دو مقطع داریم یكی آن كه یك گروه سه نفره مدارك نامزدها را می‌گیرند و پس از تطابق مدارك به نامزدها یك برگه‌ی رسید می‌دهند و آن را برابر اصل می‌كنند. اما در قسمت دوم صلاحیت‌های عمومی توسط مراجع ذیصلاح تایید می‌شود و آنها قول داده‌اند كه حداكثر ظرف دو هفته پاسخ بررسی صلاحیت‌ها را بدهند.

نبی نیز گفت: بررسی صلاحیت‌ها سه بخش دارد، یكی آنكه مدارك نامزدها كنترل می‌شود. این كار توسط كمیته سه نفره انجام می‌شود. پس از این كه مدارك به فدراسیون ارسال شد باید پیشنهادات اعضای مجمع با نامزدها تطابق پیدا كند و در مرحله‌ی آخر مدارك به مراجع ذیصلاح می‌رود.

خبیری درباره‌ی رییس مجمع فدراسیون فوتبال نیز گفت: در گذشته رییس مجمع از طرف سازمان تربیت بدنی انتخاب می‌شد و ما بر روی این مساله با فیفا و كنفدراسیون فوتبال آسیا صحبت كردیم و در واقع این مساله محل مناقشه‌ی اصلی ما با فیفا و AFC بود و از آنها خواستیم كه سنت گذشته در ورزش ایران را حفظ كنیم. آنها توجیه ما را پذیرفتند و ما بسیار خوشحالیم كه به لحاظ شكلی این مساله به هم نخورد و در نتیجه‌ی كار نیز تاثیری نخواهد داشت و رییس سازمان به همراه معاون وی هر كدام یك رای در انتخابات خواهند داشت.

نبی نیز درباره‌ی حضور رییس فدراسیون فوتبال در مجمع نیز گفت: رییس فدراسیون جز اعضای رای دهنده نیست. ضمن آن كه در جلسه مجمع تمام اعضای كمیته انتقالی حضور دارند اما، حق رای ندارند و این تنها صفایی فراهانی است كه به دلیل داشتن كرسی در كنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا در مجمع حق رای خواهد داشت.

خبرنگاری درباره‌ی نداشتن حق رای رسانه‌ها در مجمع فدراسیون فوتبال از خبیری پرسید كه این عضو كمیته انتقالی در پاسخ گفت: به عنوان نمونه نبودن نماینده كمیته ملی المپیك در مجمع یك ضعف است. كمیته‌ای كه هم اكنون فعال است و رسانه‌ها نیز به این مساله به خوبی پرداختند. بخش دیگر نداشتن حق رای رسانه‌هاست. ما این مساله را بررسی كردیم و به این نتیجه رسیدیم كه در هیچ یك از استانداردها رسانه‌ها در مجمع فدراسیون حق رای ندارند. بلكه تنها كسانی حق رای دارند كه در اداره‌ی فوتبال نقش دارند. فیفا معتقد است كه باید تعادل قدرتی بین اداره كنندگان فوتبال وجود داشته باشد. آنها به ما تاكید می‌كردند كه باید تعادلی بین باشگاه‌ها و هیات‌های فوتبال بوجود آوریم و مجبور شدیم تعداد اعضای باشگاه‌ها در مجمع را بیشتر كنیم. چرا كه در واقع هیات‌ها و باشگاه‌ها نقش اساسی را در اداره‌ی فوتبال ایران بر عهده دارند.

در ادامه‌ی نشست خبری خبرگزاری دانشجویان ایران در مورد چگونگی ثبت نام و برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال بحث و تفسیر برخی از بندهای اساس‌نامه جدید مطرح شد كه دكتر خبیری در توضیح سوالی مبنی بر چگونگی عضویت اعضای فدراسیون و پرداخت حق عضویت توضیح داد: بر اساس اساس‌نامه جدید و مقررات الزامی فیفا برای هماهنگ شدن باشگاه‌ها در زمینه حرفه‌ای تا سال 2009 باید ساختارها و بندهای موجود در زمینه‌ی حرفه‌ای شدن باشگاه‌ها و فوتبال ایران در اساس‌نامه جدی تلقی شود.

وی افزود: اساس‌نامه جدید پس از این كه در اولین دقایق برگزاری مجمع به تصویب اعضای مجمع فدراسیون فوتبال رسید در شرایطی قرار می‌گیرد كه باید زمینه‌ای را برای تغییر و تصویب اساس‌نامه‌های سایر حوزه‌های مربوط به فوتبال در باشگاه‌ها و هیات‌ها نیز اصلاح شود.

خبیری اظهار كرد: بر اساس اساس‌نامه جدید شرط شركت اعضا در مجمع و یا حضور در مجموعه فوتبال عضویت در فدراسیون فوتبال است كه بر این اساس كلیه‌ی بازیكنان، مدیران ، داوران و همه‌ی اعضای مربوط به فوتبال برای فعالیت در فوتبال باید عضو فدراسیون فوتبال باشند كه در این راستا نیز با پرداخت حق عضویت از حقوق خود در راستای تصمیم‌گیری در فوتبال بهره خواهند برد.

وی در مورد بحث مربوط به حضور بانوان در استادیوم‌ها با توجه به موارد تاكید شده در اساس‌نامه جدید گفت: بحث حضور بانوان در ورزشگاه‌ها از موضوعاتی است كه معمولا در اكثر كشورها و حتی در پرداختن فیفا و AFC برای اعطای میزبانی به كشورها مورد توجه قرار می‌گیرد. شاید این موضوع در برگزاری مسابقات بین‌المللی برای ایران مشكلاتی ایجاد كند اما، برخی از نهادهای اجرایی فیفا و AFC این موضوع را به عنوان قانون داخلی ایران پذیرفته‌اند و مشكل خاصی در این زمینه برای لیگ‌های داخلی وجود ندارد.

خبیری گفت: تاكید اساس‌نامه جدید در حضور مدیران اجرایی فوتبال بر اساس عدم تبعیض است و این عدم تبعیض نیز شامل رنگ، نژاد،مذهب و گرایشات سیاسی است كه بیشتر این موضوعات مورد تاكید فوتبال خواهد بود.

خبیری همچنین در مورد پرداخت حق پخش تلویزیونی و اشاره‌ی آن در اساس‌نامه جدید گفت: حق پخش تلویزیونی داستانی بیست ساله دارد، ما در زمان مهندس صفایی فراهانی بارها و با شرایط مختلف پیگیر این موضوع بودیم، در برخی از موارد و در بازی‌های خارجی تیم ملی توانستیم به موفقیت‌هایی در زمینه دریافت حق رایت دست یابیم. اما باید واقعیت را بگویم و آن این است كه متاسفانه باشگاه‌های فوتبال ایران در زمینه‌ی دریافت حق واقعی خود در موضوع پخش مسابقات تلویزیونی كم كاری كرده‌اند. استقلال و پرسپولیس می‌توانند حق و حقوق خودشان را به راحتی از این موضوع بگیرند و حتی این موضوع نیز به راحتی قابل پیگیری است. ولی سهل‌انگاری باشگاه‌ها تا كنون منجر به حصول نتیجه نشده است.

نبی و خبیری از انتخابات فدراسیون می گویند

وی افزود: در كشورهای چین و ویتنام نیز چنین مشكلی برای فوتبال آنها وجود داشت اما، پله به پله و با فراهم كردن شرایط این مشكلات حل شد. در ایران نیز باید این مشكل جدی گرفته شود تا قابل حل باشد.

در ادامه محمد مهدی نبی اظهار كرد: در دهه‌ی هفتاد حتی تبلیغات دور زمین فوتبال نیز برای فوتبال نبود. فدراسیون و باشگاه‌ها باید تلاش كنند تا در برنامه‌های آینده خود به كلیه‌ی حقوق مادی و مالی خود در زمینه‌ی درآمدزایی دست یابند. با توجه به شرایطی كه فوتبال ایران دارد و با اذعان تمام كارشناسان و صاحب نظران وجود یك كانال مخصوص فوتبال در ایران قابل لمس و مشهود است و امیدواریم كه در آینده شرایط برای تاسیس یك كانال تلویزیونی مخصوص فوتبال فراهم شود.

نبی در پاسخ به این سوال كه آیا عدم اجرای بند موجود در اساس‌نامه باعث دخالت فیفا خواهد شد؟ گفت: اصولا چنین دخالتی انجام نخواهد شد. اما خبیری عضوی كمیته انتقالی در پاسخ به این سوال تاكید كرد كه هر بندی كه در اساس‌نامه وجود دارد تعهد‌آور است و زمینه اجرایی دارد.

وی افزود: یكی از دلایل من برای خروج از فوتبال در سال 67 نتیجه نگرفتن پیگیری‌های پرداخت حق پخش تلویزیونی بود. پرداخت رایت تلویزیونی حق مسلم فوتبال و ورزش كشور است، بارها و در هر زمانی كه در فوتبال حضور داشتم همیشه این موضوع را پیگیری كرده‌ایم. خیلی راحت امكان دارد كه باشگاه‌ها به این حق دست پیدا كنند. ما بازی ایران و آمریكا را به یك شركت آرژانتینی فروختیم و به راحتی توانستیم حق رایت خود را پرداخت كنیم. اگر باشگاه‌ها نیز به این نتیجه برسند كه با عدم دادن سیگنال بازی‌های بین‌المللی خود به تلویزیون می‌توانند به حق مسلم خود دست پیدا كنند همه مشكلات حل می‌شود. ما در این زمینه خیلی ابتدایی و مقدماتی عمل می‌كنیم. باید این روند تغییر كند.

خبیری تاكید كرد: اجرای كلیه‌ی برنامه‌ها مورد تایید اساس‌نامه امتیازآور است و اگر بندی از اساس‌نامه اجرا نشود امتیاز ایران كم خواهد شد.

نبی همچنین درباره‌ی ممنوعیت تاسیس كانال تلویزیونی گفت: پیش از این تبلیغات محیطی نیز نداشتیم اما هم اكنون وضعیت به گونه‌ای رسیده كه كل درآمد تبلیغات محیطی برای فوتبال است. صدا و سیما باید برای پخش تلویزیونی ردیف بودجه‌ی مخصوص بگیرند. فوتبال در ایران مخاطب بسیار زیادی دارد و حتی كشورهای حاشیه‌ی خلیج فارس نیز از طریق شبكه‌ی جام جم لیگ ما را دنبال می‌كنند. نیاز است كه بحث درآمدزایی باشگاه از طریق رایت تلویزیونی در بحث خصوصی‌سازی باشگاه‌ها پیگیری شود. ما اگر می‌خواهیم از چهار سهمیه‌ در لیگ قهرمانان آسیا استفاده كنیم باید امتیازهای لازم را كسب كنیم و داشتن حق پخش تلویزیونی نیز یكی از مواردی است كه باعث امتیاز گرفتن كشورها می‌شود. برخورد انفعالی در ورزش صحیح نیست و ما نیازمند تعامل هستیم.

خبیری نیز گفت: باید به گونه‌ای عمل شود كه فوتبال از امكانات خود استفاده كند. صدا و سیما در زمینه‌های مختلف نیز برای خرید برنامه‌ها تامین اعتبار می‌كند. بسیاری از كشورها از جمله چین و ویتنام مشكل ما را داشتند اما، هم اكنون این مشكل در این دو كشور حل شده است. اگر این مساله را در بالاترین سطح ببینیم این مساله قابل حل است.

نبی همچنین گفت: ممنوعیتی برای تاسیس شبكه‌های تلویزیونی وجود ندارد و می‌توانیم شبكه آموزشی با همكاری باشگاه‌ها تاسیس كنیم. خبیری در پاسخ به این سوال كه آیا اعضای كمیته‌ی انتقالی و دادكان به عنوان رییس پیشین فدراسیون فوتبال می‌توانند در انتخابات فدراسیون فوتبال و هیات رییسه كاندیدا شوند؟ گفت: این امكان وجود دارد كه اعضای كمیته ی انتقالی پس از استعفا در انتخابات شركت كنند. اما در توافقی كه بین خودمان انجام دادیم تا به حال هیچ تمایلی برای عضویت اعضای كمیته‌ی انتقالی فدراسیون در هیات رییسه وجود ندارد چرا كه كار ما نظارتی است و ممكن است حضور در انتخابات در این وظیفه تاثیرگذار باشد.

وی درباره‌ی امكان كاندیدا شدن دادكان نیز گفت: در اساس‌نامه آمده است رییس فدراسیونی كه پیش از به پایان رسیدن دوران چهار ساله‌اش در فدراسیون از سمت خود كناره‌گیری كند یا بركنار شود نمی‌تواند در انتخابات بعدی فدراسیون شركت كند.

 

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا
آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید
UserName
عضویت در خبرنامه