• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1130
 • شنبه 1386/6/3
 • تاريخ :

اولین شکست استقلال در لیگ هفتم

شادی طهماسبی بعد از به ثمر رسیدن گل پیروزی

ملوان انزلى ۲ - استقلال تهران یك

ورزشگاه: تختى انزلى

ساعت: ۱۷

ملوان: ۲

گل ها: هادى تأمینى (۶۸) و على طهماسبى (۲+۹۰)

استقلال: یك

گل: پیروز قربانى (۷۲)

داور: محسن تركى

كمك ها: اخطار: سان جان اورسوویچ (استقلال) و بابك پورغلامى (ملوان)

تماشاگر: ۱۵ هزار نفر

 

اولین شکست استقلال در هفته دوم

از نیمه اول هیچ نگوییم بهتر است؛ یك مسابقه سرد و ملال آور كه اصلاً در شأن لیگ برتر نبود. مدام پاس هاى اشتباه و یكى پس از دیگرى اشتباه. ناصر خان حجازى تیم اش را مثل بازى اول به زمین فرستاده بود، با این تفاوت كه پژمان منتظرى در زمین حضور داشت و مجتبى جبارى در تهران پاى تلویزیون نشسته بود.

تنها موردی که بیشتر از همه در نیمه اول به چشم آمد از جا در آمدن پرچم کرنر زمین بود که بار ها موجب توقف بازی شد تا بازی از جریان عادی خود خارج شود . در نیمه اول تیم ملوان بیشتر صاحب توپ و میدان بود اما از این برتری نسبی راه به جایی نبرد .

 و بالاخره نیمه اول اتفاق خارق العاده اى رخ نداد و صفر - صفر به پایان رسید.

نیمه دوم هم مثل نیمه اول شروع شد؛ ۵ دقیقه از بازى گذشت كه با فشار هواداران، ملوان بر بازى مسلط شد. مازیار زارع بیشتر مى دوید و رضا نیك نظر هم در درگیرى ها شركت مى کرد در این میان هادی تامینی نیز خوب بازی کرد و توانست با بازی درگیرانه خودش میانه میدان را از آن ملوانی ها کند .

بازى با همین روند پیش مى رفت كه تابلوى تعویض بالا رفت و علیرضا رمضانى هافبك ریزنقش و چپ پاى ملوان كه از ابتدا عملكردى قابل قبول داشت، جایش را به محمد حیدرى داد

 

استقلال باز هم به ملوان باخت

در ادامه بازی در جناح چپ خود صاحب یك ضربه خطا شد. مدافعان استقلال ، نفر به نفر یار گرفتند. توپ به تیر اول ارسال شد و هادى تأمینى ضربه سرش را زد و توپ در گوشه دروازه آرام گرفت و در ورزشگاه انزلى غوغایى به پا شد. شعار «ملوان...ملوان» بلند و بلندتر شنیده مى شد كه استقلال حمله را شروع كرد تا گل خورده را جبران كند. ۵ دقیقه بیشتر طول نكشید تا استقلال در همان سمت زمین صاحب ضربه ایستگاهى مناسبى شد. محمد نوازى پشت توپ ایستاد و ضربه اش را مثل همیشه عالى به محوطه جریمه زد تا پیروز قربانى با یك ضربه سر بازى را مساوى كند و به یكباره ورزشگاه ساكت شود.

پس از این گل، هر دو تیم تا حدودى محافظه كارانه بازى را دنبال مى كردند تا اینكه احمدزاده ریسك كرد و طهماسبى را به جاى مهران جعفرى - كه ۷۵ دقیقه هیچ حركتى نداشت - به زمین فرستاد.

بیاتی نیا یک موقعیت گل صد در صد را از دست داد

از آن طرف تابلوى تعویض بالا رفت و حمید شفیعى به جاى محسن بیاتى نیا به زمین آمد. این تعویض نشان مى داد كه حجازى برد مى خواهد و پس از آن هم استقلال تلاش كرد تا نتیجه را تغییر بدهد اما زور خط هافبك این تیم به هافبك هاى قلدر ملوان نمى رسید. در دقیقه ۹۰ - شاید هم ۲+۹۰ بود - ورزشگاه پایان بازى را انتظار مى كشید و استقلال توپ را در حمله لو داد تا جلال رافخایى توپ را بردارد و پا به توپ ضدحمله اى را ترتیب دهد. پس از چند یك و دو، خود رافخایى به عمق زد و پا به توپ جلو آمد و دفاع استقلال را داخل محوطه جریمه دور زد و توپ را رو به عقب فرستاد. همه دنبال یك نفر مى گشتند كه ضربه را بزند كه على طهماسبى از راه رسید و با یك بغل پا توپ را وارد دروازه كرد تا ورزشگاه - منهاى مرد ۵۹ ساله - به هوا برود و طهماسبى با همان حركات عجیب و غریب به سمت احمدزاده شادى كند.

استقلالى ها توپ را وسط زمین كاشتند اما دو دقیقه زمان مناسبى براى جبران گل خورده نبود و محسن تركى با سوتى بلند، اولین پیروزى ملوان و اولین شكست استقلال در لیگ ۸۷-۸۶ را سند زد!

ناصر حجازی سرمربی استقلال

بازى تمام شد و ناصر خان با چهره اى پریشان و عرق كرده مقابل دوربین ها قرار گرفت. حتماً او هم مى دانست كه تیم اش در میانه میدان یك لیدر تمام عیار ندارد ولى نمى توانست از خریدهاى خودش مقابل دوربین ها انتقاد كند. حجازى و استقلال بایستى فكرى اساسى براى این مشكل بیندیشند .

مطالب مرتبط :

گل های دیدار استقلال تهران  – استقلال اهواز

UserName