• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 878
 • چهارشنبه 1386/5/31
 • تاريخ :

باشگاه شن سا از معضلات فوتسال می گوید

شن سا خواستار برگزا ری بهتر لیگ فوتسال

تیم فوتسال شن سا بعد از صادر شدن رای و واگذاری امتیازات به تیم راه ساری در هفته دوم بیانه ای را برای فدراسیون فوتبال ارسال کرد .در این بیانیه ،  باشگاه شن سا از معضلات فراوان در زمینه برگزاری رقابتهای لیگ برتر فوتسال سخن  گفته است .

گفتنی است در هفته دوم تیم شن سا به دلیل مساعد نبودن زمین برگزاری در این دیدار حاضر نشد .این باشگاه قبل از برگزاری دیدار این مساله را به فدراسیون اعلام کرده بود و فدراسیون نیز این موضوع  را تایید کرده بود .

 اما بعد از حاضر نشدن تیم شن سا بر خلاف انتظار رای به سود تیم راه ساری اعلام می شود .در صورتی که انتظار می رفت تا فدراسیون محل بهتری را برای این دیدار انتخاب کند .

به هر حال بیانیه باشگاه شن سا در زیر آمده است :

فدراسیون محترم فوتبال

با تقدیم سلام و تقدیر از زحمات جنابعالی و همکاران ارجمند

احتراماً در رابطه با چگونگی برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتسال و معضلات فراوانی که در این زمینه وجود دارد مطالب زیر به اختصار باستحضار می رسد:

الف) عدم شرایط استاندارد برگزاری مسابقه در برخی از سالن ها یکی از بزرگترین معضلاتی است که متاسفانه از سوی کمیته محترم فوتسال مورد سهل انگاری قرار می گیرد و آقایان با ذکر این مطلب که "بضاعت فوتسال ما همین اندازه است" عملاً راه را برای هر گونه سوء استفاده احتمالی بعضی ها کاملاً باز می گذارند.

برای مثال بعد از ابلاغ شجاعانه نامه فدراسیون محترم در رابطه با عدم استاندارد بودن سالن سید رسول حسینی در ساری و لزوم برگزار نشدن مسابقه در چنین سالنی که سلامت و حتی جان ورزشکاران را به خطر می اندازد، تیم شن سای ساوره با تبعیت از این دستور با صرف هزینه های فراوان به شهر ساری رفت و باز هم به دلیل تبعیت از دستور فدراسیون محترم و همچنین احترام به نظر تمام باشگاه های لیگ برتر فوتسال حاضر به انجام مسابقه در این سالن پر خطر و غیر استاندارد نشد.

سوال مهم این است که آیا واقعاً باید خدای ناکرده خونی ریخته شود و افرادی کشته شوند تا جلوی اینگونه خطر آفرینی ها گرفته شود؟ آیا پس از واقعه دلخراش ورزشگاه متقی ساری و کشته شدن جمعی از هموطنان بیگناه و ورزشدوست کشورمان می بایست بار دیگر شهر ساری و سراسر کشور سیاه پوش و غرق در عزا شود تا کسی به فکر افتد؟

آیا علت اصلی صدورنامه فدراسیون محترم فوتبال و مخالفت باشگاه ها با برگزاری مسابقه در ورزشگاه سید رسول حسینی ساری و تبعیت شن سا از این خواست عمومی و دستور نهاد رسمی کشور چیزی جز اهمیت به حفظ جان و سلامتی جامعه ورزشی کشور می باشد و متقابلاً اصرار برخی آقایان به برگزاری مسابقه در چنین اماکنی چه دلیلی می تواند داشته باشد که مهمتر از حفظ جان و سلامتی مردم باشد؟؟

اما متاسفانه این مطالب مورد پسند کمیته محترم فوتسال قرار نگرفت و موضوعی که مورد غفلت واقع شده آن بود که در همان شهر ساری سالن های استاندارد و مناسب دیگری هم وجود داشت ه به واقع نشان می داد حداقل در شهر ساری بضاعت ما بیشتر از آن است که تن به برگزاری مسابقه در یک سالن فوق العاده خطرناک بدهیم.

و یا به عنوان شاهد مثال دیگر، انجام مسابقات در شهر اهواز.

در آن روز پیش از برگزاری دیدار میان پرسپولیس خوزستان و شن سای ساوره به ناگاه کولرها و هواکش ها از کار می افتند و بازیکنان در گرمای بیش از پنجاه درجه درون سالن شکنجه می شوند و در این شرایط هم نیروی محترم انتظامی با تاخیر فراوان به محل برگزاری مسابقه می رسد و زودتر از بازیکنان میهمان سالن را ترک می کند و باعث می شود تا بازیکنان شن سا در چنین گرمای وحشتناکی به مدت یک ساعت در محل رختکن محبوس شوند و عجیب تر آنکه بلافاصله پس از پایان مسابقه کولرها و هواکش ها مجدداً به کار می افتند.

این اتفاق به جز برای شن سا برای تیم دیگری هم رخ بدهد ( که اینگونه هم شده است) آیا موضوع نباید از سوی مسئولین محترم کمیته فوتسال پیگیری شود؟ آیا این کوتاهی ها از کمبود بضاعت فوتسال ما است و یا از کمبود بضاعت کمیته فوتسال ما؟ حال که کمیته محترم فوتسال در پخش تلویزیونی مسابقات و جذب اسپانسر و احقاق حق فوتسال توفیقی ندارد بهتر است این ورزش کم توقع را که از هیچ سو حمایت نمی شود و روی پای خودش ایستاده را بیش از این متحمل آسیب نکند و حداقل اجازه هد مسابقات در شرایط مطلوبی برگزار شود و این خواسته حداقلی را محقق سازد.

ب) معضلات موجود در داوری نیز یکی دیگر از عواملی است که به شدت به فوتسال ایران آسیب می رساند. این باشگاه ضمن ادای احترام به تمام داوران محترم و باتجربه ای که مشغول خدمت صادقانه به ورزش کشور می باشند به قضاوت های انجام گرفته از سوی برخی از داوران محترم که عمدتاً فاقد تجربه ی لازم برای اداره ی بالاترین سطح فوتسال آسیا (لیگ برتر ایران) می باشند انتقاد دارد.

در مسابقات میان شن سای ساوه و فلامینگوی قزوین (25/5/86) آنچنان قضاوت پر اشتباهی اعمال شد که حتی ناظرین محترم داوری و فدراسیون هم به این مطلب اذعان داشتند لیکن ناظر محترم داوری صرفاً گزارش نمود و ناظر فدراسیون ضمن تایید اشکالات موجود تنها اظهار داشتند که بحث داوری خارج از مسئولیت ما است. سوال ما این است دراین زمان که طبق شواهد و فیلم های موجود خطاهای داوری مسابقه را به سوی غیر منطقی شدن پیش می برد چه کسی باید این اوضاع را کنترل کند و مانع بروز فاجعه شود.

آیا نیاز به یک سیستم کنترلی نداریم که داوران خوب ما را که تعدادشان هم به شکر خدا کم نیست تشویق نماید و با قضاوت های ضعیف برخورد نماید و به شکایت های مستند باشگاه ها رسیدگی نماید؟ چرا بر اثر یک اشتباه یک مربی را یکسال محروم می کنند اما با اشتباه داوری که نتیجه مسابقه را زیر رو رو می کند و هزاران نفر را مایوس و سرخورده و بدبین به سلامت رقابت های ورزشی می سازد چنین برخورد نمی شود؟ در این مسابقه خطای تیم فلامینگو را به سود تیم فلامینگو سوت می زدند!! و بسیاری از خطاهای آشکار داوری که در فیلم های مسابقه موجود است و تقاضای دادرسی داریم.

این نکته را هم عرض نمائیم که مردم ساوه در نهایت نجابت میزبانی نمودند و چنین رفتارهای پر اشتباه داوری در هر جای جهان می تواند مسابقه را به آشوب بکشاند و ایجاد صحنه های بحرانی نماید.

مردم ساوه اعتقاد دارند تمام این مشکلات پس از جریان دیدار برگزار نشده شن سا با راه ساری شدت

مطالب مرتبط :

کمیته انضباطی رای به شکست شن سا داد

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا
آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید
UserName
عضویت در خبرنامه