• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1833
 • چهارشنبه 1386/5/31
 • تاريخ :

موسسه فرهنگی ، هنری و ورزشی نسل آقتاب افتتاح گردید

 

مراسم افتتاح موسسه نسل آفتاب

روز سه شنبه موسسه فرهنگی و هنری و ورزشی "نسل آفتاب" در مجتمع اریکه ایرانیان سعادت آباد تهران افتتاح گردید. در این مراسم آقای دکتر حداد عادل ریاست محترم مجلس به سخنرانی پرداخت. 

ایشان در ابتدا بیان کرد که بخش خصوصی همتی را در عرصه ورزش و هنر آغاز کرده است که این کار در روزهایی که صحبت از اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی در کشور مطرح است ، جای تقدیر و تشکر دارد.

وی افزود: لایحه اجرایی اصل 44 تا چند روز دیگر به منظور واگذاری تصدی بنگاه های مختلف دولتی به ملت و محدودیت در ایجاد موسسات جدید در مجلس شورای اسلامی تعیین تکلیف می شود و برای نظام اطمینان حاصل شده است که سپردن کارها به مردمی که شایستگی و وفاداری خود را به انقلاب و نظام نشان داده اند نگران کننده نیست.

 

مراسم افتتاح موسسه نسل آفتاب

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کشور جوان است و جوان بودن جمعیت ما یک سرمایه است که اگر درست بکار گرفته شود فرصت بوده ومی توان به آینده ایران امیدوار بود واگر ازآن استفاده بهینه نشود و این سرمایه ضایع گردد فرصت به تهدید تبدیل شده و آینده ای نخواهیم داشت.

وی متذکر شد: جوانان حوصله شنیدن سخنرانی های طولانی و بحث های منطقی و استدلال های فلسفی را ندارند و طبع آنها با تحرک ذهنی و جسمی تناسب دارد، این تحرک در گرو توجه به ورزش و هنر است.

نماینده تهران در مجلس هفتم از اینکه یک موسسه خصوصی (نسل آفتاب) قصد دارد به موضوع ورزش توجه ویژه داشته باشد ابراز خرسندی کرد و با اشاره به دیگر برنامه موسسه فرهنگی و هنری و ورزشی نسل آفتاب برای حمایت از ورزشکاران و هنرمندان سالخورده آن را کاری پسندیده توصیف کرد.

حدادعادل اظهار داشت: افراد بسیاری درکشور وجود دارند که تا جوان هستند  و ازشهرت و قدرت برخور دارند نام آنها بر سر زبانهاست ولی هنگامی که کارایی و نقش خود را در عرصه اجتماع از دست می دهند فراموش می شوند و کسی از آنها یاد نمی کند.

وی خاطرنشان کرد: باید کاری کرد کسانی که در عرصه اندیشه و علم و فرهنگ و هنر و ورزش شهره هستند و به کشور و نظام و ملت خدمت می کنند در سالخوردگی فراموش نشوند و  مسئولان از خجالت آنها به ویژه اهل هنر درآیند.

حداد عادل در پایان با اشاره به توفیقات اخیر ورزشکاران کشورمان در عرصه جهانی تاکید کرد: امروز ورزش ایران در آسیا رتبه نخست را به خود اختصاص داده و به جرات می توان گفت این جایگاه را در سطح این قاره تثبیت کرد و موسسات  خصوصی با حمایت مجموعه نظام می تواند گام های جدید در راستای کسب پیروزی های تازه در میادین ورزشی بردارند.

 

مراسم افتتاح موسسه نسل آفتاب

در ادامه این مراسم رییس هیات مدیره موسسه نسل آفتاب با اشاره به حضور هنرمندان و ورزشكا‌ران در یك جا آن را امری میمون و مبارك دانست و اظهار امیدواری كرد كه این گونه اقدامات، همبستگی و اتحاد بیشت اهالی هنر و ورزش كشور را به همراه داشته باشد.

‌امیر رضا خادم، رییس هیات مدیره موسسه نسل آفتاب در مراسم افتتاح این موسسه، هنر و ورزش را دو بال پرتوان فرهنگ كشور دانست و گفت: این مسایل همان چیزی است كه كشور برای عزت و غرور و اقتدار و نشاط ملی نیاز دارد و توجه به آن می‌تواند ثمرات میمون و مباركی در بر داشته باشد.

خادم افزود: به عنوان یكی از اعضای كمیسیون فرهنگی كه برای وضعیت فرهنگ در دستگاه‌های مجری كار فرهنگی كشور وظیفه‌ی نظارتی دارد و موظف است بخش فرهنگ را هدایت و حمایت كند باید بگویم فعالیت فرهنگی در طول سه و نیم سال مجلس هفتم و فعالیت در كمیسیون فرهنگی، بنده را به وجود یك معضل و مشكل فراگیر در بخش‌های فرهنگی و هنری جلب كرده است و آن این كه در تمام حدود 30 سالی كه از عمر انقلاب فرهنگی ما می‌گذرد شاهد بسیاری از فعالیت‌های هنری بوده‌ایم اما این‌ها همیشه قالب و چارچوب برآمده از كارهای كتبی و كلیشه‌ای بوده كه كمتر اتفاقات بنیادی و تاثیرگذار را هدایت و حمایت كرده و به حدی نازل بوده كه گاهی شاهدیم دستگاه‌های فرهنگی برای ادامه فعالیت خود در بسیاری از استان‌ها در حد روشن نگهداشتن ساختمانی كه برای فرهنگ روشن شده و سازماندهی پرنسل آن بسنده می‌كنند.

به گفته‌ رییس كمیته‌ تربیت بدنی مجلس، نتیجه‌ این نگاه و عملكرد، این شده كه در ورزش كشور آن چیزی را شاهد باشیم كه بیشتر تلاش در كسب مدال‌های رنگارنگ و افتخارات فنی است ولی در ماهیت و نگاه ابزارگونه به ورزش و هنر برای توسعه پایدار كمتر توجه شده است و این مساله مربوط به یك پروسه خاص زمانی نبوده است.

خادم با اشاره به فضای هنری كشور گفت: مسوولان هنری و فرهنگی ما نباید‌ها را دیكته كرده و بر آن پافشاری كرده‌اند و شرایطی ایجاد شده كه گسست بین اهل هنر و مسوولان را هر روز بیشتر می‌كند.

 

مراسم افتتاح موسسه نسل آفتاب

خادم با اشاره به این كه موسسه نسل آفتاب نیاز به حمایت و همفكری بزرگان و ورزشكاران دارد، ابراز امیدواری كرد كه این همراهی و همسویی در آینده بیش از این وجود داشته باشد.

وی در ادامه به برخی‌ برنامه‌های در دست اجرا و برنامه‌های آینده نسل آفتاب اشاره كرد و گفت:‌ یكی از این برنامه‌ها معرفی قهرمان سال، همزمان با سالگرد بزرگداشت جهان پهلوان تختی است كه امیدواریم این اتفاق در كنار فعالیتی كه برای انتخاب قهرمان قهرمانان در دستگاه‌های اجرایی، پایگاه خود را پیدا كرده، مورد توجه قرار گیرد.

خادم، معرفی هنرمند اخلاقی سال،‌ تدوین كتاب دایره العمارف ورزشی و هنری، برگزاری بزرگ‌داشت مراسم تجلیل و خداحافظی اهالی هنر و ورزش، راه اندازی هفته‌نامه هنری و ورزشی، راه‌اندازی سایتی برای ارتباط بیشتر با مردم،‌ حمایت در ساخت فعالیت‌های ارزشمند هنری را از اقدامات موسسه نسل آفتاب دانست.

در مراسم افتتاحیه این موسسه علاوه بر رئیس و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی و معاونان او ، رئیس شورای شهر تهران و جمعی از فعالان سیاسی و چهره های برجسته فرهنگی و هنری و ورزشی حضور داشتند.

شایان ذکر است امیررضا خادم نماینده تهران در مجلس هفتم ، رئیس هیئت مدیره موسسه نسل آفتاب، آرش میراسماعیلی مدیر عامل موسسه ، هادی ساعی و علی دایی از جمله موسسان موسسه فرهنگی ، هنری ورزشی نسل آفتاب هستند.

از دیگر مهمانان ویژه این مراسم می توان به مهندس چمران ، رسول خادم ، سعید ابوطالب (نماینده مجلس) ، خوش چهره ، حجت الاسلام و المسلمین فلاح (مدیرکل مجلس و امور استان های سازمان تبلیغات اسلامی) ، آلادپوش (قائم مقام خبرگزاری مهر) ، علی آقا محمدی ، هاشمی طباء ، کیومرث هاشمی ، علی دایی ، فتح الله زاده ، انصاری فرد ، افشار زاده ، ساور ، فراهانی ، آخوندی ، جمشید مشایخی ، مجید مظفری ، خسرو شکیبایی ، رسول نجفیان ، پژمان بازغی ، کامبیز دیرباز  و الهام حمیدی اشاره کرد.

 

روابط عمومی موسسه تبیان

UserName