• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 5065
 • دوشنبه 1386/6/5
 • تاريخ :

معرفی کتاب

شهید باهنر (مبارزات، مواضع و دیدگاهها)

شهید باهنر (مبارزات، مواضع و دیدگاهها)

 

 بدون شك یكی از راه‏های شناخت ماهیت یك كنش سیاسی، به ویژه اقدامات انقلابی كه به لحاظ ماهیت، نیازمند تحرك و پویایی بیشتر و انگیزه‏های قوی‏تری است، شناخت رهبران آن است. در فهم ماهیت انقلاب اسلامی، درك این موضوع كه خاستگاه رهبران، فرهنگ و مكتبی كه از آن الهام گرفته‏اند، اقداماتی كه انجام داده‏اند و منجر به مشاركت سیاسی مردم و توده‏های انقلابی شده‏اند، همگی از ضروریات یك مطالعه‏ی همه‏جانبه است.

كتاب حاضر كه در راستای طرح تدوین انقلاب اسلامی از سوی مركز اسناد انقلاب اسلامی ارائه شده است، زندگی دانشمند شهید دكتر محمدجواد باهنر را مورد كنكاش و ارزیابی قرار داده است. دكتر باهنر سالیان مبارزه و روشنگری را به امید برپایی یك نظام نوین اسلامی در كنار دیگر یاران امام آغاز و سپری كرد. در طلیعه‏ی انقلاب اسلامی هنگامی كه در 12 شهریور اولین راهپیمایی و اعتراض، به سبك بدیع به اجرا درآمد، دكتر محمدجواد باهنر قبل از اقامه‏ نماز عید فطر در تپه‏های قیطریه سخنرانی كرد.

زمانی بیش از سه سال از این واقعه نگذشته بود كه پیكر سوخته‏ دانشمند شهید دكتر محمدجواد باهنر در 8 شهریور 1360 به عنوان نخست‏وزیر دولت انقلابی و مكتبی جمهوری اسلامی ایران بر دوش مردم وفادار تشییع شد. وداع توده‏های میلیونی با وی و رئیس‏جمهور شهید محمدعلی رجایی، از صحنه‏های تاریخی و به یاد ماندنی انقلاب است و بر آگاهی و عزم مردمی دلالت می‏كند كه رهبران خود را بدون فرایند اعتمادسازی انتخاب نكرده بودند. مردم در شهید باهنر و امثال او علم، تعهد، تقوی، اسلام‏گرایی و خدامحوری، ساده‏زیستی و مهربانی می‏یافتند كه رمز بقا و جاودانگی آنان در تاریخ انقلاب اسلامی شد. مركز اسناد انقلاب اسلامی برحسب رسالت خود اقدام به انتشار این مجموعه كرده و امیدوار است كه بخشی از دین خود را نسبت به این شهید گرانقدر انقلاب اسلامی ادا نماید.

 

 

شهید باهنر (مبارزات، مواضع و دیدگاهها)

تالیف: نعمتی زرگران، مرتضی

تاریخ انتشار: خرداد 1384

تعداد صفحات: 408

قیمت: 25000 ریال

قطع: رقعی

نوبت چاپ: اول

شمارگان: 3000

 

 

زندگی نامه سیاسی شهید رجایی

زندگی نامه سیاسی شهید رجایی

 شهید محمدعلی رجایی یكی از مؤثرترین رجال صدر اول انقلاب اسلامی و الگوی مثالی دولتمردان انقلابی و اسلامی به شمار می رود. او ضمن دست یابی به عالی ترین مقامات سیاسی كشور - پس از مقام رهبری - در عمل نشان داد كه نظریه مردم سالاری دینی و مردمی بودن دولتمردان در حكومت اسلامی موضوعی قابل تحقق می باشد. این كتاب زندگی سیاسی و مبارزات شهید رجایی را در دوران قبل از انقلاب اسلامی و عملكرد سیاسی و اجرایی او را پس از پیروزی انقلاب اسلامی به صورت مستند تبیین می كند. شهید رجایی در زمان تصدی وزارت آموزش و پرورش تمام تلاش خود را برای تغییر نظام تعلیم و تربیت بر جا مانده از رژیم پهلوی به سوی یك نظام اسلامی و توحید محور به كار گرفت و در دوران نمایندگی مجلس شورای اسلامی ، نخست وزیری و ریاست جمهوری اندیشه فوق را در عمل نیز پی گیری نمود و در تمام دوران حیات سیاسی خود تحقق اهداف مكتب اسلام در صدر برنامه های او قرار داشت كه به همین دلیل دولت او را نیز ، دولت مكتبی لقب دادند .

 

زندگی نامه سیاسی شهید رجایی

تالیف: راعی گلوجه، سجاد

تاریخ انتشار: بهمن 1382

تعداد صفحات: 332

قیمت: 21000 ریال

قطع: وزیری

نوبت چاپ: اول

شمارگان: 3000

کاهش ترس با کتاب

کاهش ترس با کتاب

کاهش ترس با کتاب
اگر فرزند دختر دارید، بخوانید!

اگر فرزند دختر دارید، بخوانید!

اگر فرزند دختر دارید، بخوانید!
نبرد سمیرم

نبرد سمیرم

نبرد سمیرم
به بهانه آزادی

به بهانه آزادی

به بهانه آزادی
UserName
عضویت در خبرنامه