• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 793
 • دوشنبه 1386/5/29
 • تاريخ :

شكست یونایتد در دربى ؛ تقسیم امتیازات در آنفیلد

منچستر بدون رونی و رونلدو در دربی باخت

روز گذشته و در ادامه رقابت هاى هفته سوم لیگ برتر انگلیس منچستریونایتد مدافع عنوان قهرمانى در دربى این شهر با یك گل مغلوب سیتى شد. تنها گل این دیدار را جیووانى یكى از ۸ خرید پیش از فصل اسون گوران اریكسون مربى سوئدى منچسترسیتى در دقیقه ۳۱ زد. این بازیكن برزیلى با استفاده از فضایى كه اوون هارگریوز هافبك ملى پوش یونایتد در اختیار او گذاشته بود با ضربه اى زیبا و از فاصله ۲۵ مترى دروازه ادوین فان درسار را باز كرد. اریكسون مربى سابق تیم ملى انگلیس با كسب سومین پیروزى متوالى بازگشت عالى خود به رقابت هاى باشگاهى را جشن گرفت تا این تیم با ۹ امتیاز در صدر جدول قرار بگیرد. در آن سوى میدان منچستر یونایتد با ۲ تساوى و یك باخت بدترین شروع خود را در ۱۵ سال اخیر داشته است. همچنین كسب ۲ امتیاز از ۳ بازى بدترین نتیجه براى مدافع عنوان  قهرمانى در تاریخ انگلیس محسوب مى شود. نكته قابل توجه در این دیدار درخشش كاسپر اشمایكل فرزند پیتر اشمایكل دروازه بان افسانه اى منچستر یونایتد درون دروازه تیم رقیب بود كه با حركت هاى بسیار خوب خود مانع از گلزنى مهاجمان یونایتد شد. او ۲ بار ضربات نانى و همچنین ضربه سر نمانیا ویدیچ را به زیبایى هرچه تمام تر دفع كرد. در مجموع یونایتد با وجود این كه رونى را به دلیل مصدومیت و رونالدو را به خاطر محرومیت در اختیار نداشت، فرصت هاى بیشترى نسبت به حریف داشت اما این آبى پوشان بودند كه در خانه، حریف نامدار خود را مغلوب كردند. مربى سوئدى سیتى پس از این بازى گفت: «ما امروز خیلى خوب دفاع كردیم، خط دفاع و دروازه بان ما باورنكردنى بودند. من خیلى خوشحالم، ۳ بازى ۹ امتیاز و بدون گل خورده. البته ما امروز كمى خوش شانس بودیم و باید به یاد داشته باشیم تا پایان فصل راه زیادى در پیش است.»

بدترین شروع منچستر در 15 سال اخیر

هارگریوز هم كه نخستین بازى خود را براى یونایتد انجام مى داد، احتمال دارد به بازى دوستانه روز چهارشنبه تیم ملى انگلیس برابر آلمان نرسد. سر الكس فرگوسن مربى یونایتد در این باره گفت: «او خیلى در زانوى خود احساس درد مى كند و فكر نمى كنم به بازى چهارشنبه برسد.» فرگوسن درباره بازى گفت: «فقط باید خودمان را به خاطر این شكست سرزنش كنیم. ما حتى قبل از پایان نیمه اول باید گل تساوى و پیروزى را مى زدیم. ما فرصت هاى زیادى داشتیم كه همه را از دست دادیم. ما حتى بدشانس هم نبودیم، همه از كم دقتى خودمان بود.»

تساوی برای آرسنال در برابر بلکبرن

اما در بازى دوم، بلكبرن میزبان آرسنال بود و در برابر این تیم به تساوى یك- یك دست یافت. روبین فان پرسى در دقیقه ۱۸ گل آرسنال را زد. پس از آن حملات تیم میزبان بر روى دروازه شاگردان ونگر افزایش یافت. یاران مارك هیوز در این دیدار خشن كه ۸ كارت زرد و یك كارت قرمز داشت، توانستند در دقیقه ۷۲ به وسیله دان به گل برسند. نلسن بازیكن تیم میزبان در دقیقه ۸۴ با دریافت كارت زرد دوم از زمین بازى اخراج شد.

تساوی چلسی و لیورپول در آنفلید

نخستین بازى مهم این فصل لیگ برتر را شب گذشته تیم هاى لیورپول و چلسى در ورزشگاه آنفیلد برگزار كردند. در این بازى كه به دلیل حساسیت بسیار بالا با احتیاط بیش از حد مربیان ۲ تیم همراه بود ابتدا در دقیقه ۱۶ فرناندو تورس مهاجم اسپانیایى و خرید تازه قرمزها در نخستین بازى خود در ورزشگاه آنفیلد روى پاس فوق العاده استیون جرارد و حركت خوب خود و جا ماندن تال بن هایم مدافع جدید چلسى به گل رسید. پس از این گل نیز یاران خوزه مورینیو به دلیل ترس از ضد حملات لیورپول، حملات چندانى را روى دروازه میزبان تدارك ندیدند و بازى بیشتر در میانه میدان دنبال مى شد.

تساوی چلسی و لیورپول در آنفلید

 با شروع نیمه دوم این دیدار خشن كه راب استایلز داور میدان ۹ بار مجبور به استفاده از كارت زرد خود شد، باز هم احتیاط بیش از حد دو طرف مانع از ارایه یك بازى زیبا شد تا اینكه در دقیقه ۶۱ پاس شان رایت فیلیپس از سمت چپ براى فلورن مالودا و زمین خوردن بازیكن فرانسوى و جدید چلسى سبب شد این داور نقطه پنالتى را نشان دهد و فرانك لمپارد هافبك ملى پوش چلسى این پنالتى بحث برانگیز را كه اصلاً خطا به نظر نمى آمد به ثمر رساند. در ادامه نیز حملات جسته وگریخته تیم میزبان از قدرت لازم برخوردار نبودو۲ تیم به تساوى رضایت دادند.

مطالب مرتبط :

منچستر یونایتد قهرمان جام خیریه انگلستان

UserName