• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 2697
 • يکشنبه 1386/5/28
 • تاريخ :

وزیر نفت: برکنار شدم استعفا نکردم 

سید کاظم وزیری هامانه وزیر سابق نفت در حاشیه مراسم تودیع خود گفت: من استعفا نکردم بلکه توسط رئیس جمهوری برکنار شدم.

 

به گزارش مهر، وزیر سابق نفت ایران در حاشیه مراسم تودیع خود که با حضور معاون اول رئیس جمهور ، سخنگوی دولت و مدیران صنعت نفت برگزار شد، در پاسخ به سئوال خبرنگاران مبنی بر اینکه چرا بسیار غیر منتظره استعفا کرده است ، گفت: من اصلا استعفا نکردم زیرا هنوز از توان لازم برای کار برخوردار هستم و خواهم بود و کسی که از توان لازم برای کار برخوردار است، استعفا نمی دهد.

 

سید کاظم وزیری هامانه تصریح کرد: برکناری من از پست وزارت، نظر رئیس جمهوری بوده و من تابع نظر ایشان هستم.

مشاور جدید رئیس جمهور در امور نفت و گاز در ادامه اظهارامیدواری کرد که بتواند در جایگاه جدید نقش خود را به نحو احسن ایفا کند.

وی در پاسخ به سوال یکی ازخبرنگاران مبنی براینکه آیا تجربیات خود را در اختیار سرپرست جدید وزارت نفت قرار می دهد ، اضافه کرد: غلامحسین نوذری علاوه بر همکار ، یکی از دوستان بسیار خوب من است و من تمام تجربیات خود را به صورت تئوری، عملی و اجرایی در اختیار وی قرار می دهم.

 

وزیری هامانه همچنین در پاسخ به سئوال یکی دیگر از خبرنگاران مبنی براینکه چرا در دوران وزارت خود کمتر به موضوع وضعیت نامناسب مصرف سوخت پرداخته است، درحالی که امروز که از این پست برکنار می شود، یک بحران انرژی را در کشور پیش بینی می کند؟ تصریح کرد: من بارها و بارها در این باره به صورت مکتوب به مقامات تذکر داده ام ، حتی دفاعیه من در زمان فارغ التحصیلی از فوق لیسانس درباره وضعیت مصرف سوخت در کشور و راه‌های کاهش آن بوده است که بعضی از موارد آن رادر دوران وزارت خود به کار گرفتم.

 

وی گفت: در چند سال آینده ذخایر انرژی ایران با وضعیت کنونی مصرف سوخت ته نشین می شود و این یک بحران را به همراه خواهد داشت که من حاضرم به هر صورت ممکن درست بودن این پیش بینی را ثابت کنم.

همچنین معاون اول رئیس جمهوری در حاشیه این مراسم به خبرنگاران درباره تغییر وزارت نفت گفت: دولت نهم حتما از تدبیر و تجربیات وزیر سابق نفت کشور در پست جدید به عنوان مشاور رئیس جمهور استفاده می کند.

پرویز داوودی افزود: سرپرست جدید وزارت نفت نیز از نیروهای با تجربه کشور و از نیروهای انسانی جوان و فعال در صنعت نفت است و با انتصاب وی امیدواریم بتوانیم از تجربیات وی در  صنعت نفت کشوراستفاده بیشتری کنیم.

وی تاکید کرد: دولت نهم در جهت افزایش کارایی و استفاده بهتر از تجربیات و توان مدیریت غلامحسین نوذری دست به این تغییر مدیریتی زده است.

وی ابراز امیدواری کرد تا سرپرست جدید وزارت نفت هرچه زودتر با تلاش های خود نسبت به حل مشکلات کارت هوشمند اقدام کند و کارایی آن را افزایش دهد.

 

 

 

یکی از مسئولان دولت ترامپ به سرقت ادبی متهم شد

یکی از مسئولان دولت ترامپ به سرقت...

یکی از مسئولان دولت ترامپ به سرقت ادبی متهم شد
دعوت عربستان از ایران برای حج تنها یک حربه سیاسی است

دعوت عربستان از ایران برای حج تنها...

دعوت عربستان از ایران برای حج تنها یک حربه سیاسی است
حمایت 150 فعال سیاسی از «جبهه مردمی نیروهای انقلاب»

حمایت 150 فعال سیاسی از «جبهه...

حمایت 150 فعال سیاسی از «جبهه مردمی نیروهای انقلاب»
سخنان قابل تامل چاوش اوغلو درباره ایران

سخنان قابل تامل چاوش اوغلو درباره ایران

سخنان قابل تامل چاوش اوغلو درباره ایران
UserName
عضویت در خبرنامه