• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 2170
 • پنج شنبه 1386/5/25
 • تاريخ :

 

چرا وزیر صنایع استعفا داد؟

طهماسبی: به دلیل اصرار بر تغییرات و بی توجهی به نظراتم استعفا می‌دهم.

 

وزیر سابق صنایع و معادن در استعفا نامه‌ای كه روز چهاردهم مردادماه تقدیم رئیس جمهوری شده بود، بی توجهی به نقطه ‌نظرات خود و اصرار به بعضی تغییرات و تثبیت نرخ برخی كالاهای صنعتی را دلیل استعفای خود اعلام كرد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، علیرضا طهماسبی وزیر مستعفی وزارت صنایع و معادن در متن نامه استعفای خود به رئیس جمهوری كه  در اختیار خبرگزاری فارس قرار گرفت، تصریح كرده است: همانطور كه استحضار دارید در طول عمر دولت نهم اینجانب و گروه مدیریتی حاكم بر وزارت صنایع و معادن سعی خود را به تمام و كمال نموده است تا با نگرشی كامل به اسناد بالا دستی نظام نظیر سند چشم‌انداز 20 ساله نظام جمهوری اسلامی، ابلاغیه‌های مقام معظم رهبری در خصوص سیاست‌های كلی اصل 44 و همچنین برنامه‌ كاری عدالت محورانه دولت نهم، اهداف در نظر گرفته شده در بخش صنعت و معدن را محقق نماید.

وی افزوده است: در این میان وجود بعضی از مغایرت‌ها در هدف گذاری‌های میان مدت و مقطعی عملا موجب عدم استفاده از توان كامل بخش صنعت و معدن كشور در توسعه اقتصادی كشور شده است.

طهماسبی در استعفا نامه یادآور شده بود: اصرار بر تثبیت نرخ بعضی از اقلام صنعتی نظیر سیمان، شكر، لبنیات، خودرو، لوازم خانگی و ... علی‌رغم افزایش كلیه عوامل هزینه تمام شده محصول، عدم توان وزارت نیرو و وزارت نفت در تخصیص آب و برق صنعتی به صنعتگران كه در سال جاری به حدود هشت هزار مگاوات در برق و حداقل پنجاه میلیون متر مكعب آب صنعتی و بیست میلیون متر مكعب گاز طبیعی در روز خواهد رسید كه ناشی از عدم سرمایه‌گذاری مورد نیاز توسعه‌ای كشور در این بخش بوده است.

وی درباره سایر دلایل استعفای خود نوشته است: عدم تخصیص كافی اعتبارات ریالی و ارزی بانكی مورد نیاز بخش صنعت و معدن، عدم هماهنگی سیاست‌های تجاری با سیاست‌های تولیدی، دخالت اجرایی بعضی از ستادهای ایجاد شده (نظیر ستاد تبصره 13) در وظایف تعریف شده وزارت صنایع و معادن و عوامل دیگر همه مواردی می‌باشند كه بر این موضع تاثیر داشته‌اند.

وزیر سابق صنایع و معادن اضافه كرد: اینجانب در طول دو سال گذشته ضمن ارایه لوایح و مصوبات و نیز تدوین استراتژی‌ها و طرح‌های جامع در خصوص حل مسایل و مشكلات كوتاه مدت و میان مدت و همچنین درازمدت بخش صنعت و معدن كشور، مداوما نظرات خود را در خصوص حل مسایل فوق‌الذكر به حضرتعالی عرض می‌نمودم.

طهماسبی افزود: اكنون و در مقطع فعلی و با توجه به اینكه به نظر می آید بعضی از نقطه نظرات اینجانب به اندازه كافی مورد توجه قرار نمی گیرد و همچنین با توجه به اصرار به بعضی تغییرات، در ساختار ستادی و بنگاهی وزارت صنایع و معادن كه به نظر اینجانب به مشكلات مدیریتی در بخش صنعت و معدن دامن خواهد زد ، بدین وسیله استعفای خود را از وزارت صنایع و معادن تقدیم آن برادر بزرگوار می كنم تا با فراغ بال نسبت به انتخاب مدیریتی همسوتر با نظرات جنابعالی اقدام فرمائید.

طهماسبی ادامه داد: در پایان از حسن توجهی كه در این مدت به برادر كوچكتر خود داشته‌اید تشكر و قدردانی می‌كنم و آرزوی موفقیت هرچه تمامتر برای آن برادر عزیز و دولت نهم را دارم.

 

 

زمان ارائه اولین گزارش برجام

زمان ارائه اولین گزارش برجام

زمان ارائه اولین گزارش برجام
حق سکوت آمریکا لو رفت!

حق سکوت آمریکا لو رفت!

حق سکوت آمریکا لو رفت!
بدعت مضحک داعش

بدعت مضحک داعش

بدعت مضحک داعش
آمریکا انگلستان را تهدید کرد!

آمریکا انگلستان را تهدید کرد!

آمریکا انگلستان را تهدید کرد!
UserName
عضویت در خبرنامه