• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1057
 • چهارشنبه 1386/5/24
 • تاريخ :

تلویزیون در تدارك ضیافت رمضان

تلویزیون در تدارك ضیافت رمضان

امسال نیز مانند سالهای گذشته، شبكه‌های تلویزیونی یك، دو، سه و تهران با ساخت سریالهای مناسبتی شبهای ماه مبارك رمضان مهمان خانه‌های مخاطبان خود خواهند شد.

به گزارش فارس، شبكه اول سیما با سریال «اغماء» به كارگردانی «سیروس مقدم»؛ شبكه 2با سریال «میوه ممنوعه»به كارگردانی «حسن فتحی»؛ شبكه سه سیما با سریال «نقشی بر زندگی» به كارگردانی «علی عبدالعلی‌زاده» و شبكه تهران با سریال «شكرانه» به كارگردانی «سعید سلطانی» در تدارك ضیافت ماه مبارك رمضان برای بینندگان خود هستند.

اغما

سریال «اغماء» به كارگردانی «سیروس مقدم» و تهیه كنندگی « مرتضی جودی» در شبكه اول سیما در حال ساخت است.

تهیه كننده این مجموعه كه اوایل تیرماه در تهران كلید خورده است درباره پیشرفت این مجموعه به خبرنگار فارس گفت: تصویر برداری این مجموعه به نیمه نزدیك شده و به طور همزمان مراحل تدوین را می‌گذراند.

وی با بیان اینكه در حال حاضر در لوكیشن بیمارستان كه اصلی‌ترین لوكیشن این مجموعه محسوب می‌شود هستیم و فكر می‌كنم كار ساخت تا اواخر ماه رمضان ادامه داشته باشد، گفت: فیلمنامه مجموعه هنوز به پایان نرسیده است و ما همزمان با پیشرفت فیلمنامه، كار تصویربرداری را ادامه می دهیم و با توجه به این نكته به طور حتم ما با كمبود زمان مواجه خواهیم بود و بعید نیست تا روزهای پایانی ماه مبارك رمضان تصویر برداری این مجموعه ادامه داشته باشد.

وی اظهار داشت: این سریال در 30 قسمت 30 دقیقه‌ای در گروه فیلم و سریال شبكه اول سیما ساخته می‌شود و داستان دكتر "طه پژوهان" با بازی امین تارخ را دنبال می كند كه یك پزشك فوق متخصص جراحی مغز و اعصاب است. او به دلیل جراحیهای موفقیت آمیزش روی رزمندگان درجبهه ها به پنجه طلایی مشهور است.

وی درباره ادامه داستان افزود: او به دلیل بیماری حاد همسرش مولود، «شیرین بینا»، بر سر دو راهی قرار دارد از طرفی عرف پزشكی مانع جراحی همسرش توسط اوست ولی مولود اصرار دارد كه فقط توسط پژوهان جراحی شود.از سویی تنها فرزند آنها پری، «نفیسه روشن»، مخالف این عمل جراحی توسط پدر است.

وی با بیان اینكه این سریال بر اساس نوشته‌ایی از «داریوش مختاری» در حال ساخت است و «علیرضا افخمی» به عنوان ناظر كیفی آنها را همراهی می‌كند اظهار داشت: در این سریال علاوه بر امین تارخ و شیرین بینا بازیگرانی چون لعیا زنگنه، ایرج نوذری، ناصر ممدوح، عبدالرضا اكبری، حامد كمیلی، لادن طباطبائی و....به ایفای نقش می‌پردازند.

میوه ممنوعه

سریال «میوه ممنوعه‌» به كارگردانی «حسن فتحی» در حال ساخت است و تهیه كنندگی آن را «اسماعیل عفیفه» بر عهده دارد.

فیلمنامه این مجموعه كه در 30 قسمت ساخته خواهد شد توسط «علیرضا كاظمی‌پور» نوشته شده است.

اسماعیل عفیفه درباره این سریال گفت: تا به حال كار تصویربرداری این سریال از نیمه گذشته است و مونتاژ همزمان آن نیز در حال انجام است ضمن اینكه كار ساخت موسیقی این مجموعه نیز به «احسان خواجه امیری» سپرده شده است.

وی با بیان اینكه كار تصویر برداری مجموعه تلویزیونی «میوه ممنوعه» از روز سوم تیرماه آغاز شده است گفت: تلاش ما در این است كه تا رسیدن ماه مبارك رمضان كار تصویر برداری را به پایان برسانیم و برای رسیدن به هدف كار را به صورت فشرده ادامه می دهیم.

مجموعه تلویزیونی «میوه ممنوعه» تلفیقی از دو قصه شاه لیر و شیخ صنعان است. در خلاصه داستان این مجموعه آمده:سرپرست خانواده شایگان و جلال ـ فرزند ارشد خانواده اردلان ـ درگیر كشمكش و مناظره مالی شدیدی با یكدیگر می‌شوند.در این بین هستی، تنها فرزند خانواده شایگان به دادخواهی سراغ سرپرست متدین خانواده ادرلان می‌رود.

در این مجموعه تلویزیونی بازیگرانی چون علی نصیریان، گوهر خیراندیش، هانیه توسلی، امیر جعفری، هرمز هدایت، عطا تفتی، نیما رئیسی، طناز طباطبایی، كاظم بلوچی، شبنم فرشادجو،صدیقه كیانفر، محمدرضا رهبر، كیانوش گرامی، عبادالله كریمی و جواد انصافی به ایفای نقش می‌پردازند.

نقشی بر زندگی

سریال «نقشی بر زندگی» به كارگردانی «علی عبدالعلی‌زاده» و تهیه كنندگی «بهروز مفید» برای پخش در شبكه سوم سیما در حال ساخت است.

تهیه كننده این مجموعه تلویزیونی گفت:تا به حال نزدیك 40 درصد از كار فیلمبرداری انجام شده و 25 درصد آن نیز مراحل مونتاژ را سپری كرده است و موسیقی سریال نیز توسط «حمید رضا صدری» در حال ساخت است.

وی كه تهیه كنندگی مجموعه تلویزیونی «زیرزمین» را در ماه رمضان سال گذشته نیز بر عهده داشته افزود: تمام تلاش ما این بود كه بتوانیم مجموعه را طوری بسازیم كه در مراحل پخش كار تمام شده باشد و مانند سال گذشته كه سریال زیر زمین را در شرایط روز پخش به آنتن رساندیم، دشوار نشود.

مفید گفت: ما سال گذشته به مرحله‌ای رسیدیم كه در 30 روز آخر دو گروه كار فیلمبرداری را انجام می‌دادند و تا روز 29 رمضان فیلمبرداری ما ادامه داشت و اگر امسال سازمان صدا و سیما كار تصویب فیلمنامه را كه آذرماه سال گذشته به آنها ارائه شده بود زودتر انجام داده بود ما با این مشكلات روبرو نمی‌شدیم.

در این مجموعه تلویزیونی بازیگرانی چون رضا بابك، ابوالفضل پورعرب، مهتاج نجومی، آناهیتا همتی، برزو ارجمند، مهران رجبی، داریوش اسدزاده، محسن قاضی مرادی، رامتین خداپناهی، روشنك عجمیان، یوسف تیموری، محمود بهرامی، عباس محبوب و ملیكا ناظری در آن بازی می‌كنند.

فیلمنامه این مجموعه تلویزیونی توسط «خشایار الوند» نوشته شده و در 30 قسمت 30 دقیقه‌ای تولید خواهد شد و داستان آن درباره شخصی به نام افشاری است كه بازنشسته و معتمد محل است، او مردی دست و دلباز و خیر است كه به بهانه های گوناگون به دیگران كمك می‌كند، به همین دلیل مردم محل برای حل مشكلات ریز و درشت خود به او پناه می‌برند كه باعث به وجود آمدن حوادث گوناگونی می‌شود تا اینكه یكباره پول هنگفتی به خانواده افشاری می‌رسد. در ابتدا همه چیز خوب و عالی است اما آرام آرام، آرامش از دست می رود و ماجرا شكل دیگری به خود می‌گیرد...

شكرانه

سریال تلویزیونی «شكرانه» كه پیش از این «وراء» نام داشت به تهیه كنندگی «منصور سهراب‌پور» و كارگردانی «سعید سلطانی» برای پخش از شبكه تهران در حال ساخت است.

بیش از نیمی از این مجموعه در كشور تاجیكستان تصویربرداری می‌شود و عوامل این مجموعه در حال حاضر در تاجیكستان به سر می برند اما مجید رجبی معمار مدیر شبكه تهران گفت: تاكنون بخشهای مربوط به ایران، در تهران تصویر برداری شده و تصویر برداری 40 درصد از بخشهای مربوط به تاجیكستان نیز سپری شده است.

وی با بیان اینكه مونتاژ مجموعه نیز بلافاصله آغاز شده و امیدواریم تا قبل از شروع ماه مبارك رمضان كار ساخت مجموعه به پایان رسیده باشد افزود: در حال حاضر «علیرضا كهن دیری» مشغول ساختن موسیقی این مجموعه است كه تركیبی از ملودی ایرانی و تاجیكی است.

وی در ادامه گفت: مجموعه امسال قالبی معنایی دارد و بر خلاف كارهای سال‌های گذشته كه بیشتر موضوعاتی طنز داشتند كاری جدی محسوب می‌شود.

وی افزود: در این سریال بازیگرانی چون «هوشنگ توكلی»،«پوریا پورسرخ»، «عاطفه رضوی»، «حسن جوهرچی»، «مریم كاویانی» و «حامد بهداد» در آن حضور دارند.

گفتنی است بین مجموعه‌هایی كه در حال حاضر برای پخش در ماه مبارك رمضان ساخته می‌شوند، سریال «شكرانه» تنها سریالی است كه موضوع داستان آن هنوز اعلام نشده است و گروه سازنده در سكوت كامل خبری در حال ساخت مجموعه هستند.

 

UserName