• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 3150
 • پنج شنبه 1386/5/18
 • تاريخ :

سهمیه بنزین ویژه سفر قطعی شد 

 

سهمیه بنزین گردشگری قطعی شده است ولی اجرایی شدن آن بستگی به امكانات نرم‌افزاری و برنامه مورد استفاده در سهمیه‌بندی بنزین دارد.

اسفندیار رحیم‌مشایی رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در جمع خبرنگاران ضمن اعلام این خبر تأكید كرد: تفاهم‌نامه‌ای نیز در این زمینه بین سازمان ما و ستاد اجرایی تبصره 13 بودجه تنظیم شده و قرار است به امضا برسد و در حال حاضر نیز در حال تبادل اطلاعات سوختگیری با این ستاد هستیم و حتی سهمیه گردشگری را بنا به شرایط اقلیمی فصل‌بندی هم كرده‌ایم.

 به گزارش همشهری  رحیم مشایی در این جلسه در مورد وضعیت سهمیه‌بندی بنزین توضیح داد: وظیفه من این بود كه نزد رئیس‌جمهور بروم و با دلیل و مدرك اعلام كنم كه سهمیه‌بندی بنزین موجب ركود گردشگری شده و مجوز اعطای بنزین به گردشگران و مسافران را بگیریم. این كار را كرده‌ایم اما چگونه سهم بنزین گردشگر را در خیل 5-6 میلیونی خودروها به خودروی او برسانیم نیازمند برنامه‌ریزی است.

معاون رئیس‌جمهور در حالی بر قطعی‌شدن سهمیه بنزین ویژه گردشگری تأكید كرد كه 48 روز از شروع تعطیلات و فصل تابستان سپری شده و به سبب مقارن شدن ماه مبارك رمضان با دهه آخر شهریور فرصت اندكی برای استفاده از فراغت تابستانی باقی مانده است.

رحیم مشایی همچنین در این جلسه در پاسخ به پرسش خبرنگاری در مورد سرنوشت لوح‌های ایرانی به امانت سپرده شده نزد دانشگاه شیكاگو تأكید كرد: وظیفه ما این است كه از یك طرف الواح را مدیریت شده به كشور بازگردانیم و از سوی دیگر دادگاه فدرالی كه برگزاركننده این ماجراست را به رسمیت نشناسیم.

وی در این باره تصریح كرد: به این موضوع هم توجه كنید كه دادگاه مورد نظر مستند حقوقی لازم را برای حراج این لوح‌ها ندارد و اگر چنین حكمی بدهد نمی‌تواند پاسخگوی تبعات آن باشد و گرنه خیلی زودتر از این زمان چنین كرده بودند. اوایل مرداد ماه امسال دومین جلسه دادگاه در مورد لوح‌های ایرانی مربوط به عصر هخامنشی برگزار ولی برای انجام تحقیقات بیشتر تجدید وقت شده است.

 

رحیم مشایی در مورد آزادسازی سواحل شمال نیز به توضیح ماجرا پرداخت و گفت: بحث آزادسازی سواحل دستور رئیس‌جمهور در سفرهای استانی است و با بحث خروج ویلاهای دولتی از تصدی سازمان‌های ذیربط كه در تبصره‌ای از بودجه آمده متفاوت است.

وی در این باره تأكید كرد: ما تا پایان سال 1386 فرصت داشتیم تا این كار را عملیاتی كنیم و با توجه به فصل سفرها و مؤلفه‌هایی از این دست كار را شروع كرده‌ایم و تاكنون 17 مجموعه ویلا را تحویل گرفته‌ایم كه معادل 70 درصد ظرفیت مورد نظر بوده كه در این مدت 4 هزار و 126 نفر هم از آنها استفاده كرده‌اند.

رحیم مشایی در این باره تصریح كرد: هدف رئیس‌جمهور از این كار عام كردن استفاده از ویلاهای دولتی بوده زیرا این مجموعه‌ها صرفاً برای مدیران خدمات می‌دادند ولی قرار نبوده با آن تحول خاصی در عرصه گردشگری ایجاد كند.

معاون رئیس‌جمهور در جلسه با خبرنگاران تلاش كرد سخنرانی نكند و از همان ابتدا زمان را در اختیار خبرنگاران قرارداد و گفت ما بعد از دو سال توانسته‌ایم اینك از راه‌های فرعی وارد شاهراه و بزرگراه گردشگری و میراث فرهنگی شویم و در حالی كه تاكنون یارانه‌ای برای گردشگری وجود نداشت ما توانسته‌ایم چنین فرصتی را به وجود آوریم.

    

      

  

 

تقویت روابط ایران و کویت

تقویت روابط ایران و کویت

تقویت روابط ایران و کویت
آغاز سفر ظریف به آمریکای لاتین

آغاز سفر ظریف به آمریکای لاتین

آغاز سفر ظریف به آمریکای لاتین
امضای چهار توافق اقتصادی - تجاری بین ایران و افغانستان

امضای چهار توافق اقتصادی - تجاری بین...

امضای چهار توافق اقتصادی - تجاری بین ایران و افغانستان
اولین اجلاس سران ایران، آذربایجان و روسیه

اولین اجلاس سران ایران، آذربایجان و روسیه

اولین اجلاس سران ایران، آذربایجان و روسیه
UserName
عضویت در خبرنامه