• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 3410
 • سه شنبه 1386/5/16
 • تاريخ :

در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل تبیان عنوان شد :

اهمیت جهاد انقلابی در عرصه فرهنگی

 

مراسم معارفه مدیرعامل جدید تبیان

مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل جدید موسسه تبیان با حضور رئیس سازمان تبلیغات و مسئولین سازمان ها و موسسات آن در سالن آمفی تئاتر دانشگاه سوره برگزار شد.

 

مراسم معارفه مدیرعامل جدید تبیان

در ابتدای مراسم بعد از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و مولودی خوانی امیر المومنین (ع) ، حجت الاسلام دکتر مهدی خاموشی با گرامی داشت ماه مبارک رجب و توصیه به بهره گیری از این ماه شریف برگزاری این مراسم را مبارک شمرده و خاطر نشان کردند استعفای دکتر علیرضا طالب پور به پیشنهاد خود ایشان و جهت انجام کار های مطالعاتی و پژوهشی در

 مسئولیت دیگری می باشد.

            استعفای دکتر طالب پور به پیشنهاد خودشان انجام شد

وی ابراز امیدواری کرد حضور دکتر طالب پور در مقام ریاست هیئت مدیره منشاء خیر و برکت برای تبیان باشد. رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان این نکته که در دنیای جدید رسانه ای تبیان به مثابه تابلو منصوبه ای است که در عرصه اطلاع رسانی از همه جا به آن مراجعه می کنند و تبیان باید برای تمام اقشار و ملیت های مختلف در همه جای دنیا با نیاز های متفاوت محتوا تولید کند و با کاربران تعامل برقرار نماید.

 

مراسم معارفه مدیرعامل جدید تبیان

ایشان با اشاره به طرح ملی تبیان به منظور تحقق سه ضلع مثلث کاربر ملی ، محتوای ملی و شبکه ملی راه پیش روی این موسسه را راهی طولانی و مشکل ارزیابی نمودند و تصریح کردند که هدف ما نیز تحقق این امر در جغرافیای جمهوری اسلامی است و فردا می خواهیم آن را در سطح دنیا گسترش دهیم.

افزایش بازدید روزانه تبیان به بیش از یک میلیون نفر یکی از اهداف مهم است

دکتر خاموشی افزایش کاربران روزانه تبیان را از دویست هزار کاربر به یک میلیون یا بیشتر را یکی از اهداف این موسسه دانسته و یاد آور شدند که طبق تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر ایجاد میزبانی پایگاه های اسلامی و فرهنگی در داخل کشور ، IDC فرهنگی تبیان بزودی راه اندازی خواهد شد و برای اولین بار میزبانی ملی بانک های اطلاعاتی و داده های ارزشمندمان را خود در اختیار خواهیم گرفت و امنیت اطلاعات دست خودمان خواهد بود.

در انتها ایشان با اشاره به هم دلی در خانواده بزرگ تبیان خواستار همکاری علمی ، پژوهشی ، زیر ساختی و کاری بیشتر فعالان در این موسسه شدند.

 

مراسم معارفه مدیرعامل جدید تبیان

در ادامه این جلسه دکتر علیرضا طالب پور مدیر عامل سابق موسسه با تشکر از تمام کسانی که از ابتدای تاسیس تبیان یار و همکار وی بوده اند گفت: این تصور که " اگر علیرضا طالب پور نبود تبیان تاسیس نمی شد" اندیشه ای نادرست است. چراکه همیشه کسانی هستند که منشاء اثر باشند.

تبیان قائم به یک شخص نیست و اینکه اگر علی رضا طالب پور نبود ، تبیان هم نبود نادرست است

رئیس هیئت مدیره تبیان با اشاره به این مطلب که توجهات ویژه حجت الاسلام خاموشی به موسسه تبیان و این که ایشان هیچ گاه به مدیران تحت مجموعه خود " نه" نگفته اند ، همیشه موجب دلگرمی و توجه بیشتر ما به کار بوده و همکاری صمیمانه پرسنل تبیان و دلسوزی های برادرانه اعضاء هیئت مدیره نقش بسزایی در پیشبرد اهداف موسسه داشته است.

دکتر طالب پور گفت : در حال حاضر وب سایت های استانی تبیان در 30 استان در کشور راه اندازی شده است و 22 استان کشور نیز به شبکه اینترانت تبیان مجهز می باشد. وی افزود هدف اصلی تبیان تحقق مثلث طلایی کاربر ملی ، محتوای ملی و شبکه ملی است و تصریح کرد در این راه باید جوان ها را به میدان آورد و با بها دادن به آنها این هدف را کسب نمود. در انتها دکتر طالب پور ابراز امیدواری کرد تبیان بتواند ردیف بودجه مستقلی داشته باشد.

 

مراسم معارفه مدیرعامل جدید تبیان

در ادامه این مراسم لوح یادبود و هدیه ویژه ای از طرف دکتر خاموشی به پاس قدردانی از زحمات پنج ساله دکتر طالب پور در تبیان به وی اهداء شد. همچنین تابلو فرشی منقش به آیه شریفه تبیان از سوی مهندس فرخ ، مدیر عامل جدید موسسه تبیان و لوح یادبود نفیسی از طرف هیئت مدیره و نیز لوح یادبودی از سوی مهندس مجردی و مهندس لاجوردی  به دکتر طالب پور تقدیم گردید.

 

مراسم معارفه مدیرعامل جدید تبیان

پس از آن با پخش کلیپ جشنواره وب سایت های استانی از زحمات دکتر طالب پور و دیگر همکارانشان قدردانی به عمل آمد  و در ادامه حکم ریاست سازمان تبلیغات اسلامی در انتصاب مهندس محمد رضا فرخ به مدیر عاملی موسسه تبیان قرائت گردید.

 

مراسم معارفه مدیرعامل جدید تبیان

در پایان این مراسم مهندس فرخ مدیر عامل جدید موسسه تبیان طی سخنان کوتاهی به تشریح برنامه های خود پرداخته و گفت: وضعیت کنونی ما در دنیای امروز وضعیتی ویژه است که مشابه آن در بیست سال اخیر بی سابقه بوده است. امپراتوری جهانی رسانه ای با تبلیغات گسترده و در خدمت گرفتن همه امکانات و تجهیزات خود در حال گسترش علیه حرکت های اسلامی و دین زدایی در تمام جهان است.

تبیان به عنوان بازوی مقام معظم رهبری در جهاد انقلابی مقابله با تهاجم فرهنگی نقش بسزایی دارد

وی با اشاره به در اختیار گرفتن بنگاه رسانه ای داو جونز که نشریه اقتصادی وال استریت ژورنال را تحت پوشش دارد ، توسط یک صهیونیست ضد اسلام که رسانه های بسیار مهمی را نیز در جهان در اختیار دارد ، اظهار داشت که در مقابل این هجمه امپراتوری رسانه ای ، راهی جز جهاد انقلابی در عرصه فرهنگ نداریم.

مدیر عامل جدید تبیان گفت: این جنگ رسانه ای بسیار پر اهمیت تر و مشکل تر از جنگ در عرصه های نظامی ، سیاسی و اقتصادی است و متاسفانه هنوز در جهان اسلام این جهاد با شدت و قوت لازم دنبال نشده است و دامنه و وسعت آن برای مقابله با امپراتوری رسانه ای غرب و صهیونیست ها مناسب نیست.

 

مراسم معارفه مدیرعامل جدید تبیان

مهندس فرخ افزود خانواده بزرگ تبیان در مجموعه سازمان تبلیغات اسلامی باید به عنوان بازوی مقام معظم رهبری تلاش زیادی را برای پیشبرد مقابله با این تهاجم فرهنگی انجام دهد و به عنوان سربازی در این حرکت جهادی شرکت کند.

شایان ذکر است که در این مراسم آقایان حسینی (معاونت اداری مالی سازمان) ، قاسمی و کرمی (دفتر ریاست سازمان) ، فتحعلی (مدیر اداری سازمان) ، مهندس اسماعیلی (مدیرعامل خبرگزاری مهر و مدیر مسئول روزنامه تهران امروز) ، دکتر قشقایی (ریاست پژوهشکده باقرالعلوم) ، محمودی نژاد (مدیرکل سازمان تبلیغات استان همدان) و ستوده (مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان اردبیل) نیز حضور داشتند.

 

روابط عمومی موسسه تبیان

ویژه نامه کتابخانه دیجیتالی تبیان در میلاد امام رضا(ع)

ویژه نامه کتابخانه دیجیتالی تبیان در میلاد...

ویژه نامه کتابخانه دیجیتالی تبیان در میلاد امام رضا(ع)
مجموعه «گوهری در صدف» در تبیان منتشر شد

مجموعه «گوهری در صدف» در تبیان...

مجموعه «گوهری در صدف» در تبیان منتشر شد
مولودی خوانی میلاد مولای متقیان در مشهد

مولودی خوانی میلاد مولای متقیان در...

مولودی خوانی میلاد مولای متقیان در مشهد
پیش‌نویس سند مشترک همکاری دستگاههای فرهنگی در دهه کرامت تهیه شد

پیش‌نویس سند مشترک همکاری...

پیش‌نویس سند مشترک همکاری دستگاههای فرهنگی در دهه کرامت تهیه شد
UserName
عضویت در خبرنامه