• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 7501
 • سه شنبه 1386/5/16
 • تاريخ :

شرایط جدید معافیت مشمولان نخبه

 

مدیر مشمولین ستاد كل نیروهای مسلح شرایط جدید دریافت معافیت مشمولان نخبه را بیان كرد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از معاونت فرهنگی ستاد كل نیروهای مسلح، سردار موسی كمالی درباره شرایط اعزام مشمولان وظیفه خصوصا افرادی كه در كنكور سراسری امسال قبول شده‌اند، گفت: به موجب مقررات، 100 نفر اول آزمون سراسری مقطع كارشناسی رشته ریاضی فیزیك، 50 نفر اول رشته های علوم تجربی، 50 نفر اول علوم انسانی و 20 نفر اول رشته هنر به عنوان استعداد برتر شناخته شده و خدمت سربازی را با انجام یك پروژه تحقیقاتی انجام داده و پس از طی دوره آموزش نظامی كارت پایان خدمت دریافت خواهند كرد. در مقطع كارشناسی ارشد و بالاتر صرفا نفرات اول به عنوان استعداد برتر شناخته شده و پروژه تحقیقاتی را به عنوان خدمت سربازی ارایه خواهند داد.

 

وی افزود: برابر مصوبه مقام معظم رهبری و فرماندهی كل قوا، مشمولان دیپلم و پیش‌دانشگاهی متولد نیمه دوم هر سال می‌توانند، اعزام خود را تا نیمه دوم سال بعد به تعویق انداخته و مجددا در كنكور شركت كنند.

سردار كمالی ادامه داد: مشمولان دیپلم و پیش‌دانشگاهی سه ماهه اول و سه ماهه دوم هر سال به ترتیب در 18 آبان و 18 آذر سال اخذ دیپلم در سن 19 سال تمام به خدمت اعزام می‌شوند، لیكن مشمولان دیپلم و پیش دانشگاهی متولد نیمه دوم می‌توانند در اجرای مصوبه مقام معظم رهبری و فرماندهی كل قوا تا نیمه دوم سال بعد، اعزام خود را به تعویق انداخته و مجددا در آزمون دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی شركت كنند.

 

وی گفت: همچنین مشمولانی كه در شهریور موفق به اخذ دیپلم می‌شوند در 18 اسفند همان سال و مشمولانی كه در دی ماه موفق به اخذ دیپلم و یا پیش‌دانشگاهی می‌شوند از 18 مهر سال بعد به خدمت اعزام می‌شوند.

مدیر مشمولین ستاد كل نیروهای مسلح در مورد اعزام مشمولان فوق‌دیپلم و بالاتر و مشمولان انصراف از تحصیل در دانشگاه‌ها، گفت: مشمولان فوق‌دیپلم و بالاتر حداكثر شش ماه پس از فراغت از تحصیل فرصت دارند كه خود را جهت انجام خدمت دوره ضرورت معرفی كنند، در غیر این صورت غایب محسوب می‌شوند و چنانچه در مدت فوق (شش ماه) در مقاطع بالاتر قبول شوند، حق ادامه تحصیل دارند.

وی افزود: مشمولانی كه با توجه به معافیت تحصیلی در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی اشتغال به تحصیل دارند، حق انصراف ندارند و در صورت انصراف باید به خدمت اعزام شوند.

 

سردار كمالی ضمن اعلام شرایط معافیت و به تعویق انداختن خدمت سربازی گفت: كلیه افراد ذكور در سالی كه وارد سن 19 سالگی می‌شوند (18 سال تمام) در شمول قانون خدمت وظیفه قرار می‌گیرند و جهت تعیین تكلیف وضعیت نظام وظیفه احضار و باید با اخذ دفترچه راهنمای وظیفه عمومی از مراكز پستی سراسر كشور و تكمیل و ارسال آن به سازمان وظیفه عمومی وضعیت نظام وظیفه خود را روشن كنند و در سالی كه وارد سن 20 سالگی می‌شوند (19 سال تمام) به خدمت اعزام می‌شوند كه اعزام آنان در نوزدهم ماه متولد صورت می‌گیرد، لذا هر كسی كه سال تولد خود را با عدد 18 جمع كند، سال احضار و با عدد 19 جمع كند، سال اعزام خود را به دست می‌آورد.

 

پاشنه آشیل اصولگرایان در انتخابات 96

پاشنه آشیل اصولگرایان در انتخابات 96

پاشنه آشیل اصولگرایان در انتخابات 96
اوباما با اخراج دیپلمات های روس به دنبال نشان دادن اعتراضش به انتخاب ترامپ بود

اوباما با اخراج دیپلمات های روس به دنبال...

اوباما با اخراج دیپلمات های روس به دنبال نشان دادن اعتراضش به انتخاب ترامپ بود
برنامه های خاص وزارت اطلاعات

برنامه های خاص وزارت اطلاعات

برنامه های خاص وزارت اطلاعات
حماس از پشت به سوریه خنجر زد

حماس از پشت به سوریه خنجر زد

حماس از پشت به سوریه خنجر زد
UserName
عضویت در خبرنامه