• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 2042
 • چهارشنبه 1386/5/10
 • تاريخ :

فتح‌الله‌زاده: به پرسپولیس حسادت نمی کنم 

اگر رئیس فدراسیون بودم،‌ حجازی یا پروین سرمربی تیم‌ملی می‌شد

فتح الله زاده مدیر عامل استقلال تهران

مدیرعامل استقلال پیش از این فاتح رقابت در بازار نقل و انتقالات بود و با گذشت چند هفته حالا رقیب سرخ را نزدیك به خودش می بیند.

فتح‌الله‌زاده در گفت و گو با فوتبال ایران در این خصوص گفت:هیچ‌وقت از موفقیت تیم رقیب ناراحت نشدم. به نقل و انتقالات اخیر آنها نیز حسادت نمی‌كنم چون ما بازیكنان موردنظرمان را جلب كردیم، چه بسا كه اگر باز هم نیاز به بازیكن دیگری داشتیم، می‌گرفتیم.

 

- آخرین خرید سرشناس استقلال چه كسی خواهد بود؟

حمید شفیعی، صحبت‌های بسیار خوبی در مورد این مهاجم با مدیرعامل سپاهان در تركیه داشتیم تا برای جذب شفیعی بیش از پیش، امیدوار باشیم.

 

- یعنی موضوع شفیعی را تمام‌شده می دانید؟

 هنوز مشكلاتی در این زمینه وجود دارد اما به محض حضور در ایران، بحث نهایی را در خصوص شفیعی با ساكت انجام خواهیم داد تا تكلیف این بازیكن را یكسره نماییم.

 

- گویا برد اخیر استقلال مقابل قونیه‌اسپور، بازتاب خوبی در رسانه‌های تركیه داشته؟

تیم ما در تركیه بی‌حاشیه و دغدغه تمرین كرد و مقابل تیم قونیه‌اسپور جدا از بازی خوب، یك نتیجه عالی را برابر یك تیم مطرح تركیه‌ای به دست آورد كه این دو مهم در كنار هم بسیار حائز اهمیت است. قونیه سال گذشته در زمین خود جز گالاتاسرای به هیچ تیم دیگری نباخته بود و تیم كوچكی در فوتبال تركیه محسوب نمی‌شود.

 

- موضوع ترانسفر برهانی به بلژیك چقدر جدی است؟

ببینید، برهانی با پیشنهاد خارجی مواجه شده. اگر این مهاجم به اروپا برود، یك مهاجم بزرگ داخلی را جایگزین او خواهیم كرد. صحبت‌هایی در این خصوص با یك بازیكن بزرگ صورت گرفته كه اگر برهانی ترانسفر شد، این انتقال صورت پذیرد.

فتح الله زاده مدیر عامل استقلال تهران

- در خصوص خریدهای بزرگ پرسپولیس در چند روز اخیر چه نظری دارید؟

 هیچ‌وقت از خریدهای بزرگ پرسپولیس ناراحت نمی‌شوم و به آنها حسادت نمی كنم. استقلال بر اساس نیازش، بازیكنان موردنظرش را جذب كرد. همیشه طالب این بوده‌ام كه تیم رقیب ما مقتدر باشد. البته نباید فراموش كرد پرسپولیس دو بازیكن كلیدی خود (معدنچی و كعبی) را از دست داد، به همین دلیل درصدد جایگزینی آنها بود. ضمن آنكه باید بگویم پرسپولیس تیم سال قبلش قوی‌تر از ما بود و شاید به همین دلیل آنها در پایان فصل بالاتر از استقلال در مكان سوم قرار گرفتند.

 

- نقل و انتقالات نسبتاً موفق پرسپولیس، شما را نگران نكرده است؟

 ببینید، قوی بودن پرسپولیس مطمئنا به ما كمك خواهد كرد. اگر امسال تیم‌ملی ما قدرت چندانی نداشت، به این نكته بازمی‌گشت كه تیم‌ملی تقریباً از بازیكنان دو تیم پرطرفدار ایران بود.

 

- فتح‌الله‌زاده شانس اول قهرمانی را چه تیمی می‌داند؟

 به نظر من چهار تیم استقلال، پرسپولیس، سپاهان و پیكان برای قهرمانی شانس دارند.

 

- كدام تیم در بین این چهار تیم شانس بیشتری برای قهرمانی دارد؟

 دوست ندارم با مطرح كردن نام استقلال، تمام فشار را به سرمربی تیم انتقال دهم. اگر تیم فعلی را یكسال دیگر در اختیار داشته باشیم، آن‌وقت می‌توان در مورد قهرمانی راحت‌تر صحبت كرد.

فتح الله زاده مدیر عامل استقلال تهران

- از استقلال جدا شویم و به تیم‌ملی بپردازیم؛ قلعه‌نویی در ناكامی تیم‌ملی چقدر مقصر بود؟

 نمی‌توان همه تقصیرها را گردن سرمربی تیم انداخت. حقیقت به این نكته بازمی‌گردد كه با این شرایط، در آسیا نمی‌توانیم حرف اول را بزنیم. به عقیده من نیاز نبود كه از تعداد بالای لژیونرها در تیم‌ملی استفاده شود. بعضی از لژیونرهای ما سربالا بازی می‌كردند، یعنی تمام توان‌شان را به كار نمی‌بستند. شما دیدید همین عراق كه قهرمان شد در دور قبل در رقابت‌های غرب آسیا، مقابل تیم ب ما شكست خورده بود. منكر بازی موثر بعضی از لژیونرهای‌‌مان نظیر نكونام نمی‌شوم ولی اكثر لژیونرهای ما اشباع شده بودند و تمام توان‌شان را مصروف تیم‌ملی نكردند. تیم‌ملی ایران لژیونرهایی مثل دایی می‌خواست كه تمام وجودش را برای تیم‌ملی كشورش بگذارد.

 

- اگر فتح‌الله‌زاده، رئیس فدراسیون فوتبال بود، چه كسی را سرمربی ایران می‌كرد؟

 من اگر رئیس فدراسیون فوتبال بودم، حجازی یا پروین سرمربی تیم‌ملی  می‌شدند. البته در كنار یكی از این دو اسطوره، یك مربی تمرین‌دهنده خارجی نیز دستیار آنها می‌شد.

 

- یعنی از قلعه‌نویی استفاده نمی‌كردید؟

 البته نه اینكه قلعه‌نویی باخته باشد و من بخواهم این حرف را بزنم اما اعتقاد من حجازی و پروین است.

مطالب مرتبط :

 

UserName