• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1584
 • سه شنبه 1386/5/2
 • تاريخ :

عرضه آزاد بنزین منتفی است

براساس توافق های دولت و مجلس، عرضه بنزین مازاد بر سهمیه و با قیمت آزاد و همچنین عرضه آزاد در قالب كارت اعتباری به طور كامل منتفی شد.

 

به گزارش کیهان یك مقام آگاه در گفت و گو با خبرگزاری فارس گفت: با تأمین نیازهای واقعی پیك ها، سرویس های خدماتی واحدهای تولیدی و خدماتی، موتورهای برق كشاورزان، سرویس های ادارات و كارخانه ها، خودروهای امدادی و سایر صنوف (مشابه شیوه سهمیه بندی برای تاكسی ها) و با نرخ هر لیتر 100 تومان در آینده نزدیك، ضرورتی به عرضه بنزین مازاد بر سهمیه وقیمت آزاد نخواهد بود.

 

وی همچنین از منتفی شدن كارت اعتباری خرید بنزین كه قرار بود در هنگام خرید كارت در ازای هر لیتر 400 تومان دریافت و در هنگام سوختگیری 100 تومان دیگر اخذ شود، خبر داد و گفت: افزایش مدت شارژ برای خودروهای غیر شخصی نیز منتفی شده است و زمان بندی اعلام شده این خودروها كماكان بدون تغییر خواهد بود.

 

توزیع كارت هوشمند سوخت به پایان رسید

پس از گذشت چندین ماه از توزیع كارت های هوشمند سوخت، كار توزیع این كارت ها در دفاتر پستی به پایان رسید و متقاضیانی كه به هر دلیل نتوانستند كارت های خود را دریافت كنند، از این پس باید به دفاتر پستی آنلاین موجود در سراسر كشور مراجعه كرده و درخواست های خود را از طریق این دفاتر اعلام كنند.

 

به گزارش ایسنا با اعلام خبر آخرین روز دریافت كارت هوشمند سوخت و این كه كارت های صادر شده كه تا پایان ساعت 24 دیشب مراجعه كننده نداشته باشند صفر یا باطل خواهند شد و روند صدور آنها باید از ابتدا طی شود، دفاتر پست مركزی از جمله منطقه 13 پستی واقع در خیابان لشگر با صف طولانی متقاضیان مواجه بود به طوری كه این صف به خارج محوطه پستخانه به خیابان كشیده شده بود و مردم ناامیدانه در صف به انتظار ایستاده بودند تا نوبت به آنها برسد.

مازیار كشاورز با تأكید بر این كه به هیچ عنوان مهلت دریافت كارت های هوشمند سوخت تمدید نخواهد شد، گفت: از امروز كسانی كه برای دریافت كارت های خود مراجعه می كنند، می توانند به 600 دفتر آنلاین موجود در سراسر كشور مراجعه كنند و در حدود دو هفته بعد از ارسال و ارایه درخواستشان كارت های آنها صادر می شود.

 

مردم دقت بیشتری در حفظ كارت ها بكنند

روابط عمومی شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، ضمن دعوت از مردم به منظور دقت بیشتر در حفظ و نگهداری از كارت های هوشمند سوخت و تأكید بر به كارگیری روش صحیح سوختگیری در جایگاه ها اعلام كرد: براساس سیستم كارت هوشمند سوخت، امكان صدور و بهره برداری همزمان بیش از یك كارت برای یك خودرو وجود ندارد.

همچنین هنگام درخواست صدور المثنی، كارت سوخت قبلی از درجه اعتبار ساقط می گردد و باقیمانده سهمیه كارت قبلی به كارت سوخت جدید (المثنی) منتقل می گردد.

بازتاب سرمایه گذاری 2هزارمیلیارد تومانی در رسانه ها

درحالی كه سه هفته بعد از سهمیه بندی بنزین در ایران، شورای اقتصاد با سرمایه گذاری 2هزارمیلیارد تومانی برای افزایش ظرفیت پالایشگاه ها موافقت كرد، این موضوع بازتاب هایی را در رسانه های جهانی داشته است.

به گزارش ایسنا، شبكه خبری انگلیسی بی.بی.سی و برخی از رسانه های منطقه ازجمله گلف تایمز و زاویا، با انتشار این خبر، تلاش های ایران را برای حل مسئله بنزین در میان مدت، مورد بررسی قرار داده اند. بر اساس این گزارش ها، ایران برنامه ای برای افزایش تولید بنزین تهیه كرده است، تا تولید بنزین را تا چهار سال آینده به 140میلیون لیتر در روز برساند و به نظر می رسد سرمایه گذاری جدید بخشی از این برنامه است.

  

 

 

تقویت روابط ایران و کویت

تقویت روابط ایران و کویت

تقویت روابط ایران و کویت
آغاز سفر ظریف به آمریکای لاتین

آغاز سفر ظریف به آمریکای لاتین

آغاز سفر ظریف به آمریکای لاتین
امضای چهار توافق اقتصادی - تجاری بین ایران و افغانستان

امضای چهار توافق اقتصادی - تجاری بین...

امضای چهار توافق اقتصادی - تجاری بین ایران و افغانستان
اولین اجلاس سران ایران، آذربایجان و روسیه

اولین اجلاس سران ایران، آذربایجان و روسیه

اولین اجلاس سران ایران، آذربایجان و روسیه
UserName
عضویت در خبرنامه