• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 680
 • يکشنبه 1386/4/24
 • تاريخ :

مسابقات والیبال قهرمانی جوانان جهان - مراكش

تیم ایران از راهیابی به فینال بازماند

رقابتهای جهانی والیبال جوانان

تیم ملی والیبال جوانان ایران كه پس از 30 سال جشن حضور خود را به جمع چهار تیم برتر رقابت‌های قهرمانی جهان گرفت، شنبه شب پس از شكست مقابل تیم روسیه، قهرمان دوره گذشته مسابقات از راهیابی به دیدار پایانی این دوره از رقابت‌ها بازماند.

تیم والیبال جوانان ایران پس از برتری در گیم نخست این دیدار كه به واسطه‌ی حملات و دفاع روی تور كم اشتباه منصور زادون، آرش كشاورزی و بازیسازی صابر نریمان نژاد اتفاق افتاد در ادامه در سه ست پیاپی مقابل تیم ملی جوانان روسیه تن به شكست داد.

تیم جوانان ایران در ست دوم این دیدار حساس و در شرایطی كه در امتیاز 17 به 14 از حریف خود پیش بود، پس از تعویض‌های سرمربی تیم روسیه، این تیم 5 امتیاز از تیم ایران پیش افتاد تا نتیجه 19 به 17 به سود تیم جوانان روسیه دنبال شود.

تیم ایران در نهایت این گیم را با نتیجه‌ی 25 به 22 به حریف خود واگذار كرد تا نتیجه به تساوی یك بر یك در طول این دیدار برسد.

اما پس از ورود بازیكن شماره 8 تیم روسیه جریان بازی كاملا به سود این تیم تغییركرد تا چسنكوف سرمربی این تیم مجبور شود پیش از انجام دیدار پایانی از بازیكنان اصلی خود سود ببرد.

تیم ایران در گیم سوم این دیدار هم چنان از حریف خود فاصله گرفت و سه امتیاز تفاوتی بود كه همواره تا پایان این دیدار ادامه داشت تا این گیم نیز با نتیجه‌ی 25 به 23 به سود تیم روسیه خاتمه یابد.

رقابتهای جهانی والیبال جوانان

اما آغاز گیم چهارم و در شرایطی كه سوسن آبادی جای صابر نریمان نژاد را در پست پاسور گرفت، هم چاره‌ای برای مصطفی كارخانه نشد. دو تیم در شرایطی كه بازی نزدیكی را در این گیم به نمایش گذاشتند،در نهایت این تیم روسیه بود كه به امتیاز 19 به 16 رسید. تیم ایران از این پس با قبول برتری حریف در پایان این ست 25 به 21 شكست را پذیرفت تا در آستانه‌ی حضور در دیدار فینال مسابقات از راهیابی به دیدار پایانی بازبماند.

بدین ترتیب تیم ایران ساعت 19:30 دقیقه امروز (یكشنبه) به وقت تهران باید برای كسب عنوان سومی مسابقات مقابل تیم ایتالیا قرار بگیرد.

تیم ایران پیش از این در مرحله‌ی مقدماتی این تیم را با نتیجه‌ی سه بر دو شكست داده بود.

كارخانه: روسیه تیم بزرگی است 

زایتچف: قدرت سرویس برگ برنده ما بود

مربیان تیم‌های ایران و روسیه پس از پایان دیدار خود در مرحله‌ی نیمه‌نهایی رقابت‌های والیبال قهرمانی جوانان جهان از عملكرد خود دفاع كردند.

 سرمربی روسیه، در كنفرانس خبری پایان بازی مرحله‌ی نیمه‌نهایی چهاردهمین دوره‌ی رقابت‌های جهانی جوانان گفت: تیم ما در ست اول خیلی بد بازی كرد؛ اما، در سه ست دیگر شاهد بازی خوب بچه‌هایمان بودیم.

زایتچف افزود:‌ روسیه در طول بازی تاكتیك خود را بارها عوض كرد و با استفاده از دفاع ضعیف تیم ایران و بهره‌گیری از قدرت سرویس خود توانست بازی را به سود خود به پایان ببرد.

رقابتهای جهانی والیبال جوانان

كنستانتین لسیك، كاپیتان تیم روسیه نیز اظهار كرد: همه بازیكنان تیم از این پیروزی خوشحال هستند؛ اكنون روسیه برای كسب مدال طلا به مصاف برزیل می‌رود.

مصطفی كارخانه، سرمربی تیم ایران نیز با تبریك این پیروزی به تیم روسیه گفت: تیم قهرمان اروپا تیم بزرگی است. ایران مجبور بود در طول بازی با دفاع عالی و قدرت سرویس‌زنی بی‌نقص روسیه مقابله كند.

زادوند كاپیتان ایران نیز از باخت برابر روسیه ابراز ناراحتی كرد و گفت: ما خیلی به بازی نهایی در این دوره از مسابقات امیدوار بودیم تا با كسب طلا آن را به مردم‌مان هدیه كنیم؛اما، اكنون باید برای كسب مدال برنز بازی‌ها به دیدار ایتالیا برویم.

 

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا
آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید
UserName
عضویت در خبرنامه